Oldalak: 1 ... 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454496 alkalommal)
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #4290 Dátum: 2011. December 16. - 15:58:31 »

Sziasztok!
Jó a program, de biztosan hiányos a tudásom, de a harmadik oszlopban "adat"  Xb és X mellé milyen adatot kell beírni, mit jelentenek ezek a mutatók!
Köszönöm!
 Emelem

Xb a belövési távolságod.
X pedig a találat távolsága.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #4291 Dátum: 2011. December 16. - 18:27:41 »

köszönöm!!!!  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4292 Dátum: 2011. December 19. - 19:46:57 »

Szervusztok!
Komolynak tűnő gondban vagyok. Jópárszor hibáztam az utóbbi időben a vegyes csövűmmel. A múlt héten egy rókát vettem célba, jól és biztosan nyugodott rajta a bajortüske. A durranás után hitetlenül bámultam ki a fejemből. Újra mellélőttem. Ideges lettem, mert ennyire nem hiányos a tudás. Tegnap pár próbalövést tettem emiatt. A 7 leadott lövésből 2(!!!) volt egyáltalán a lapon. Ma bevittem a fegyverboltba, ahol megnéztük hidegbelövővel: teljesen máshova néztem, mint ahova a piros pont mutatott. A szerelék stabilan állt, a cső sincs kilőve. Tehát a céltávcsőben (SchmidtBender Hungaria 6X42) kerestük tovább a hiba forrását. A sejtés be is igazolódott. Beállítás után kicsit megmozgattuk, megütögettük a tubust. Teljesen máshova mutatott. Újabb beállítás, újabb mozgatás, újra máshova mutat.
Mi lehet a gond? A szálkereszt elvándorol? Hogyan lehet orvosolni?
Segítségeteket előre is köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #4293 Dátum: 2011. December 19. - 20:06:11 »

Hát annak az orvossága lehet, hogy a ballisztikus pálya.    De TAL kolléga többet tud mondani, fordulj hozzá bizalommal. Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
volpe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34

hivatásos vadász


« Új üzenet #4294 Dátum: 2011. December 19. - 20:31:05 »

Szervusztok!
Komolynak tűnő gondban vagyok. Jópárszor hibáztam az utóbbi időben a vegyes csövűmmel. A múlt héten egy rókát vettem célba, jól és biztosan nyugodott rajta a bajortüske. A durranás után hitetlenül bámultam ki a fejemből. Újra mellélőttem. Ideges lettem, mert ennyire nem hiányos a tudás. Tegnap pár próbalövést tettem emiatt. A 7 leadott lövésből 2(!!!) volt egyáltalán a lapon. Ma bevittem a fegyverboltba, ahol megnéztük hidegbelövővel: teljesen máshova néztem, mint ahova a piros pont mutatott. A szerelék stabilan állt, a cső sincs kilőve. Tehát a céltávcsőben (SchmidtBender Hungaria 6X42) kerestük tovább a hiba forrását. A sejtés be is igazolódott. Beállítás után kicsit megmozgattuk, megütögettük a tubust. Teljesen máshova mutatott. Újabb beállítás, újabb mozgatás, újra máshova mutat.
Mi lehet a gond? A szálkereszt elvándorol? Hogyan lehet orvosolni?
Segítségeteket előre is köszönöm!
 Emelem


Üdv! Egyik barátomnak hasonló problémája volt,S.B.Hungaria 8x56 vil.pontos távcsőben,úgymond úszkált/nem tudok jobb kifejezést/ benne a oiros pont. Garanciában javították.Nála erősebb ütés érte az optikát,utána jelentkezett a probléma.
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 19. - 20:41:55 írta Pyrus » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4295 Dátum: 2011. December 19. - 20:35:39 »

Szervusztok!
Komolynak tűnő gondban vagyok. Jópárszor hibáztam az utóbbi időben a vegyes csövűmmel. A múlt héten egy rókát vettem célba, jól és biztosan nyugodott rajta a bajortüske. A durranás után hitetlenül bámultam ki a fejemből. Újra mellélőttem. Ideges lettem, mert ennyire nem hiányos a tudás. Tegnap pár próbalövést tettem emiatt. A 7 leadott lövésből 2(!!!) volt egyáltalán a lapon. Ma bevittem a fegyverboltba, ahol megnéztük hidegbelövővel: teljesen máshova néztem, mint ahova a piros pont mutatott. A szerelék stabilan állt, a cső sincs kilőve. Tehát a céltávcsőben (SchmidtBender Hungaria 6X42) kerestük tovább a hiba forrását. A sejtés be is igazolódott. Beállítás után kicsit megmozgattuk, megütögettük a tubust. Teljesen máshova mutatott. Újabb beállítás, újabb mozgatás, újra máshova mutat.
Mi lehet a gond? A szálkereszt elvándorol? Hogyan lehet orvosolni?
Segítségeteket előre is köszönöm!
 Emelem

Küld fel a gyárba.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4296 Dátum: 2011. December 19. - 20:55:00 »

Küld fel a gyárba.
Egy kisebb gondom van csak ezzel, hogy bár a távcső csak 2 éves, nincs meg a garanciajegye. Egy muzsikus cigányember puskáján volt, amit így egyben vettem meg. Hiába próbáltam a papírokat megszerezni, nem sikerült. A 30-06-oson több, mint egy évig kiválóan muzsikált, semmi gond nem volt vele. Most nyáron rakattam át a vegyesre. A fehérvári fegyvermester építette, lőtte be. A cső nálam komoly ütést nem kapott. A magasság állítócsavarja nagyon végállásban van, hallottam olyat is, hogy ez is okozhatja a gondot ennél a típusnál.
Köszönöm a tanácsokat!  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4297 Dátum: 2011. December 19. - 21:09:37 »

Egy kisebb gondom van csak ezzel, hogy bár a távcső csak 2 éves, nincs meg a garanciajegye. Egy muzsikus cigányember puskáján volt, amit így egyben vettem meg. Hiába próbáltam a papírokat megszerezni, nem sikerült. A 30-06-oson több, mint egy évig kiválóan muzsikált, semmi gond nem volt vele. Most nyáron rakattam át a vegyesre. A fehérvári fegyvermester építette, lőtte be. A cső nálam komoly ütést nem kapott. A magasság állítócsavarja nagyon végállásban van, hallottam olyat is, hogy ez is okozhatja a gondot ennél a típusnál.
Köszönöm a tanácsokat!  Emelem

A SB-nél nem a garanciajegyet "követelik" hanem gyári szám alapján beazonosítják a távcsövet.
Tehát ha nincsenek papírok akkor sincs gond... Kacsint
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4298 Dátum: 2011. December 19. - 21:41:06 »

A SB-nél nem a garanciajegyet "követelik" hanem gyári szám alapján beazonosítják a távcsövet.
Tehát ha nincsenek papírok akkor sincs gond... Kacsint
Gyári szám az van...  Ördög
 Táncol
 Piál
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #4299 Dátum: 2011. December 19. - 22:34:10 »

A magasság állítócsavarja nagyon végállásban van, hallottam olyat is, hogy ez is okozhatja a gondot ennél a típusnál.
Köszönöm a tanácsokat!  Emelem

Ez okozhat gondot, a távcső leírásában benne van, hogy az állító tárcsán lévő kis ellenőrző mezőben látható kis fekete pötty legfeljebb a középtől egy osztásnyival legyen távolabb, ha többel van, akkor a szereléken kell módosítani.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4300 Dátum: 2011. December 20. - 09:00:40 »

Ez okozhat gondot, a távcső leírásában benne van, hogy az állító tárcsán lévő kis ellenőrző mezőben látható kis fekete pötty legfeljebb a középtől egy osztásnyival legyen távolabb, ha többel van, akkor a szereléken kell módosítani.
Köszönöm!
Megpróbálom a felszerelést végző szakemberrel megboltolni a dolgot. Remélem, hogy hajlandó rá, hiszen a szereléket ő rakta rá és valószínűleg ő állított a céltávcsövön is. Amíg a cz-n volt a Bender nem volt semmi gond, pedig az érzésre nagyobbat rúgott, mint a 243-as.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #4301 Dátum: 2011. December 20. - 11:43:22 »

Köszönöm!
Megpróbálom a felszerelést végző szakemberrel megboltolni a dolgot. Remélem, hogy hajlandó rá, hiszen a szereléket ő rakta rá és valószínűleg ő állított a céltávcsövön is. Amíg a cz-n volt a Bender nem volt semmi gond, pedig az érzésre nagyobbat rúgott, mint a 243-as.
 Emelem

Na egen, ez az amit mindenkinek aki (felszerel) távcsövet illene tudni "A magasság állítócsavarja nagyon végállásban van".
Mert akár milyen komoly is a mechanika, bizony ilyenkor nagyobb pofonokat kap a távcső és sajnos mint a pl. is mutatja károsodhat is.
A többit Roli leírta, mehet a gyárba...

Amúgy az S&B távcsövekben én is egy kicsit meginogtam, mert egy neuje Zenit alapból úszkált, nem sokat vacakoltak az biztos gyorsan orvosolták.
Egy biztos gyorsan halad a garancia, és ez azért még ha nem is kellene, bár benne van hogy nem rossz a távcső, azért igen pozitív.

 Igen Wave
Naplózva

Üdv End
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #4302 Dátum: 2011. December 20. - 18:22:41 »

Na egen, ez az amit mindenkinek aki (felszerel) távcsövet illene tudni "A magasság állítócsavarja nagyon végállásban van".





Na hát ha ez az a fehérvári fegyvermester, akire én gondolok, akkor nem is csodálkozom, hogy ilyesmit nem tud!
Mondhatnám nem áll a szakmája csúcsán!
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4303 Dátum: 2011. December 20. - 19:41:18 »




Na hát ha ez az a fehérvári fegyvermester, akire én gondolok, akkor nem is csodálkozom, hogy ilyesmit nem tud!
Mondhatnám nem áll a szakmája csúcsán!
 Emelem

Nem tudom, hogy megy a fegyvermester  oktatás, de egyre több panaszt hallani a mesterekre!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4304 Dátum: 2011. December 20. - 20:04:26 »




Na hát ha ez az a fehérvári fegyvermester, akire én gondolok, akkor nem is csodálkozom, hogy ilyesmit nem tud!
Mondhatnám nem áll a szakmája csúcsán!
 Emelem
Felhívtam ma, segítőkésznek és korrektnek tűnt. 23-án viszem hozzá a puskát céltávcsövestül, szerelékestül, aztán majd meglátjuk. Mondjuk az idén már biztosan nem foghatom a kezembe a kedvencemet, nem hitegetett januárnál korábbi viszontlátással...  Rííí
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Oldalak: 1 ... 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: