Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #660 Dátum: 2008. Június 30. - 21:51:34 »

Én is láttam egy ilyen Nikko céltávcsövet a hétvégén, egy 8-32x50-est, a nagy parallaxisállító oldalkerékkel. Szép képe volt.

A lövésállóság nem volt téma, mert egy Field Target légpuskán volt.

Aztat én is láttam :-))

A legújabb fejlemény anyi, hogy másnak sem működött a mostani céltávcső sem, ezért szakmailag megállapítottuk, hogy
1. lőszer (nem hiszem, mert 50-ről 1-2 cm a szóráskép)
2. fegyvercső (?)
3.távcső
Ez utóbbit megkérdőjelezi, hog immár a 3.-ik céltávcső nem müxik, viszont még mindig a legvalszebb, mert fixen hagyva azért sikerül szoros lőképet produkálni, aztán egy kis tekerés a nagyításon, és máris +-8-10 cm ugrás... Basssa+! Már kezd elegem lenni az egészből, én csak egy jól belőtt közepes dúvadazót akartam, ócsóé!!!!!
Naplózva

Üdv:
Huta
Viktor
Vendég
« Új üzenet #661 Dátum: 2008. Július 01. - 09:31:59 »

Én is láttam egy ilyen Nikko céltávcsövet a hétvégén, egy 8-32x50-est, a nagy parallaxisállító oldalkerékkel. Szép képe volt.

A lövésállóság nem volt téma, mert egy Field Target légpuskán volt.

Aztat én is láttam :-))

A legújabb fejlemény anyi, hogy másnak sem működött a mostani céltávcső sem, ezért szakmailag megállapítottuk, hogy
1. lőszer (nem hiszem, mert 50-ről 1-2 cm a szóráskép)
2. fegyvercső (?)
3.távcső
Ez utóbbit megkérdőjelezi, hog immár a 3.-ik céltávcső nem müxik, viszont még mindig a legvalszebb, mert fixen hagyva azért sikerül szoros lőképet produkálni, aztán egy kis tekerés a nagyításon, és máris +-8-10 cm ugrás... Basssa+! Már kezd elegem lenni az egészből, én csak egy jól belőtt közepes dúvadazót akartam, ócsóé!!!!!

Hahó Huta!

Én egy próbát tennék a Leupolddal is! Most 150 (!) Ft körül van egy $ ....
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #662 Dátum: 2008. Július 01. - 15:06:07 »

Belorus (esetenként Bellorus) távcsövekről tudnátok információt adni? Mennyire lövésálló, mennyire használható szürkületben? Vagy alapból kukatávcső?
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #663 Dátum: 2008. Július 01. - 17:26:11 »


 Már kezd elegem lenni az egészből, én csak egy jól belőtt közepes dúvadazót akartam, ócsóé!!!!!
[/quote]
Szia Huta !
Nagy fába vágtad a fejszédet. Jóminőségű variábel csövet szeretnél olcsón..... hát nem is tudom.  Fejvakarás Fejvakarás
Hacsak nem botolsz bele valami nem túl felkapott " majdnem " prémium minőségbe , nem tudom , hogy találsz-e ilyen árfekvésbe.
Azért sikeres keresgélést kívánok Neked !
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #664 Dátum: 2008. Július 01. - 21:08:31 »

Belorus (esetenként Bellorus) távcsövekről tudnátok információt adni? Mennyire lövésálló, mennyire használható szürkületben? Vagy alapból kukatávcső?

Nekem van egy 8x42-es. A legrosszabb távcsövek egyike, amit valaha láttam, a kínai piacos gagyi is felülmúlja.
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #665 Dátum: 2008. Július 02. - 09:08:00 »

Nekem van egy 8x42-es. A legrosszabb távcsövek egyike, amit valaha láttam, a kínai piacos gagyi is felülmúlja.

Köszönöm.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #666 Dátum: 2008. Július 02. - 13:03:31 »

Huta!

Én azt hittem te nem olyan vagy akit a kereskedők úgy vágnak át mint sz.rt a palánkon.
Vegyél már egy normális csövet ezeket a szutykokat meg hagyd a fenébe.
A precíziós - vagy nevezhetjük nagy távolságú lövészetnek - nem 3 forint, tudomásul kell venni, hogy itt CSAK jó csővel lehet mit letenni.
Ahogy Ansch írta neki évekkel ezelőtt a Nikko-ja 160-ba került...a Nikko!!
Akkor mit vársz a többi 50ezrestől?

Ha nem akarsz versenyezni akkor meg nem értem, miért nem jó neked pl. egy 3-9x42-es Meopta/régebbi Kahles vagy valami hasonló....ezekkel 250-300 m-ig el lehet lőni jó elsütővel és legfőképpen jó tölténnyel.
...és be lehet szerezni használtan reális áron...mint inkább vacakolni ezekkel a távcsőnek nevezett szörnyetegekkel.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #667 Dátum: 2008. Július 02. - 18:19:56 »

Tegnap volt "szerencsém" kézbe venni egy 3-12x56-os vil. pontos Vixen távcsövet...ennyi élményem volt vele.
Azt hiszem sohasem lesz ilyenem és tartom a véleményem ahhoz, hogy mind design, mind teljesítmény szempontjából a Meopta az alap cső.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #668 Dátum: 2008. Július 02. - 20:52:54 »

Tegnap volt "szerencsém" kézbe venni egy 3-12x56-os vil. pontos Vixen távcsövet...ennyi élményem volt vele.
Azt hiszem sohasem lesz ilyenem és tartom a véleményem ahhoz, hogy mind design, mind teljesítmény szempontjából a Meopta az alap cső.
Igen Igen Igen Igen Igen Wave Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 03. - 07:00:52 írta Viktor » Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #669 Dátum: 2008. Július 04. - 01:27:41 »

Huta!

Én azt hittem te nem olyan vagy akit a kereskedők úgy vágnak át mint sz.rt a palánkon.
Vegyél már egy normális csövet ezeket a szutykokat meg hagyd a fenébe.
A precíziós - vagy nevezhetjük nagy távolságú lövészetnek - nem 3 forint, tudomásul kell venni, hogy itt CSAK jó csővel lehet mit letenni.
Ahogy Ansch írta neki évekkel ezelőtt a Nikko-ja 160-ba került...a Nikko!!
Akkor mit vársz a többi 50ezrestől?

Ha nem akarsz versenyezni akkor meg nem értem, miért nem jó neked pl. egy 3-9x42-es Meopta/régebbi Kahles vagy valami hasonló....ezekkel 250-300 m-ig el lehet lőni jó elsütővel és legfőképpen jó tölténnyel.
...és be lehet szerezni használtan reális áron...mint inkább vacakolni ezekkel a távcsőnek nevezett szörnyetegekkel.

Hát, igen... Néha én sem értem magamat...
Nem is tudom, de most már fix ideám lett ,hogy nagyobb felbontású távcsövet szeretnék. 300e-ért volt is egy prémium márka, 5-25x50, de arra nincs most pénzem, közben meg is vették. És mivel olyan  jól hangzanak ilyen 50e körüli összegért a távcsövek, gondoltam, kipróbálom őket. Az nem zavarna, hogy alkonyatkor más semmit sem látnék velük, de hogy nem is működnek! Ez már döbbenetes... Azt hiszem, most egy kicsit leállok ezzel, és a végül felrakott szintén gyagyi, de működő, 3-9x56-os távcsővel fogom használni, a felhalmozott kisérleti pldányokat pedig visszavetetem a boltokkal. Az egyikkel biztos nem lesz gond, ott teljesen korrektek, a másiknál (pedig az a nevesebb cég!) elképzelhető, hogy meg kell küzdenem érte. Szóval, elvileg ká nem ér, csak az elba..tt idő és a kedvem....

Ja, vettem egy tasco 6-24-t a vaterán közben a kispuskámra, na, erról meg kiderült, hogy bár a feliratozás a tekerőjén is 6-24, a valóságban talán még 3-9x sincs! Az eladó egyelőre szívta a fogát és azóta sem hív... Csak, hogy tudjatok róla.
Naplózva

Üdv:
Huta
Viktor
Vendég
« Új üzenet #670 Dátum: 2008. Július 04. - 07:22:44 »

Huta!

Én azt hittem te nem olyan vagy akit a kereskedők úgy vágnak át mint sz.rt a palánkon.
Vegyél már egy normális csövet ezeket a szutykokat meg hagyd a fenébe.
A precíziós - vagy nevezhetjük nagy távolságú lövészetnek - nem 3 forint, tudomásul kell venni, hogy itt CSAK jó csővel lehet mit letenni.
Ahogy Ansch írta neki évekkel ezelőtt a Nikko-ja 160-ba került...a Nikko!!
Akkor mit vársz a többi 50ezrestől?

Ha nem akarsz versenyezni akkor meg nem értem, miért nem jó neked pl. egy 3-9x42-es Meopta/régebbi Kahles vagy valami hasonló....ezekkel 250-300 m-ig el lehet lőni jó elsütővel és legfőképpen jó tölténnyel.
...és be lehet szerezni használtan reális áron...mint inkább vacakolni ezekkel a távcsőnek nevezett szörnyetegekkel.

Hát, igen... Néha én sem értem magamat...
Nem is tudom, de most már fix ideám lett ,hogy nagyobb felbontású távcsövet szeretnék. 300e-ért volt is egy prémium márka, 5-25x50, de arra nincs most pénzem, közben meg is vették. És mivel olyan  jól hangzanak ilyen 50e körüli összegért a távcsövek, gondoltam, kipróbálom őket. Az nem zavarna, hogy alkonyatkor más semmit sem látnék velük, de hogy nem is működnek! Ez már döbbenetes... Azt hiszem, most egy kicsit leállok ezzel, és a végül felrakott szintén gyagyi, de működő, 3-9x56-os távcsővel fogom használni, a felhalmozott kisérleti pldányokat pedig visszavetetem a boltokkal. Az egyikkel biztos nem lesz gond, ott teljesen korrektek, a másiknál (pedig az a nevesebb cég!) elképzelhető, hogy meg kell küzdenem érte. Szóval, elvileg ká nem ér, csak az elba..tt idő és a kedvem....

Ja, vettem egy tasco 6-24-t a vaterán közben a kispuskámra, na, erról meg kiderült, hogy bár a feliratozás a tekerőjén is 6-24, a valóságban talán még 3-9x sincs! Az eladó egyelőre szívta a fogát és azóta sem hív... Csak, hogy tudjatok róla.

Ilyen "inkognitóban 3-9xes" 6-24x-es távcsővel én is találkoztam a kínai piacon. Azon egyébként Bushnell felirat ékeskedett, feltehetően éppen ez a matrica volt raktáron.

Az árus megpróbált meggyőzni, hogy "eszjó", de aztán észlelte, hogy kettőnk közül kivételesen én nézem ferdébb szemmel a terméket.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #671 Dátum: 2008. Július 04. - 15:56:05 »

Erre én ezt szoktam mondani:
"mádám egy otszáz, sok távcso háromszáz..."  Bion Bion Bion Bion Bion Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #672 Dátum: 2008. Július 04. - 19:48:15 »

Erre én ezt szoktam mondani:
"mádám egy otszáz, sok távcso háromszáz..."  Bion Bion Bion Bion Bion Bion

á nem öccáh, asz eszell... Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #673 Dátum: 2008. Július 06. - 10:20:20 »

Üdv Mindenkinek!
Segítségeteket kérem, egy ilyen céltávcsőtalpra lenne szükségem, ha van valakinek felesleges, átvenném! ZKK fegyverre való.

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #674 Dátum: 2008. Július 06. - 10:29:40 »

Üdv Mindenkinek!
Segítségeteket kérem, egy ilyen céltávcsőtalpra lenne szükségem, ha van valakinek felesleges, átvenném! ZKK fegyverre való.


Te dudáscsávó, biztos vagy Te abban a ZKK-ban? Azon a tokba van marva ez a sin, nem különálló darab.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: