Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #3960 Dátum: 2011. Március 30. - 23:17:01 »

Szia!

Lehet az USA-ból céltávcsövet behozni???
BP
A szövetségi szabályozás tiltja.
Azaz hivatalosan nem.
Ami azt jelenti, hogy ha magánimportban szeretnéd, sikerülhet, de ha nem, akkor készülj fel arra, hogy ezt ott TÉNYLEG KOMOLYAN veszik. (Kiutasítás, sitt, a büdös életbe többet nem mehetsz az USA-ba.) Én NEM rendeltem/vettem onnan anno Leupoldot, pedig voltam is ott, meg volt aki be is tudta volna hozni nekem (akár vizsgálat nélkül, diplomata volt..),  de nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni. A TE döntésed. De illegális. Pont.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3961 Dátum: 2011. Március 31. - 07:28:42 »

A szövetségi szabályozás tiltja.
Azaz hivatalosan nem.
Ami azt jelenti, hogy ha magánimportban szeretnéd, sikerülhet, de ha nem, akkor készülj fel arra, hogy ezt ott TÉNYLEG KOMOLYAN veszik. (Kiutasítás, sitt, a büdös életbe többet nem mehetsz az USA-ba.) Én NEM rendeltem/vettem onnan anno Leupoldot, pedig voltam is ott, meg volt aki be is tudta volna hozni nekem (akár vizsgálat nélkül, diplomata volt..),  de nem akartam kellemetlen helyzetbe hozni. A TE döntésed. De illegális. Pont.

Nem tudom, de a magyar(!) ebay-ről, rendelt már ismerős, simán meg is kapta Áfa, és vám fizetés után.

Úgy gondolod, hogy a NagyTestvér szeme előtt itt illegálisan forgalmaznak amerikai keresekedők?

http://search.eim.ebay.hu/?kw=Leupold&el=0&ect=&eb=Keres%C3%A9s

http://search.eim.ebay.hu/Sporting%20Goods/382-2/?kw=Zeiss&el=0&ev=1&es=1

Ennyire hülyék lennének, ráadásul, úgy, hogy működik is?


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3962 Dátum: 2011. Március 31. - 08:00:39 »

Sziasztok!

Érdekes dolgok ezek!  Fejvakarás  Nekem az a véleményem: "ha nem biztos, hogy nincs baj biztos, hogy baj van"
50 eFt-ért nem kockáztatok.
BP  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3963 Dátum: 2011. Március 31. - 08:05:07 »

Sziasztok!

Érdekes dolgok ezek!  Fejvakarás  Nekem az a véleményem: "ha nem biztos, hogy nincs baj biztos, hogy baj van"
50 eFt-ért nem kockáztatok.
BP  Emelem

Mit is kockáztatsz, ha egy hivatalos amerikai kereskedő ideszállítja Neked?

Nem a Te kockázatod, hanem az ővé. Ha egyáltalán van kockázatról szó!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3964 Dátum: 2011. Március 31. - 08:20:17 »

Az hogy hivatalos kereskedő azt nem tudom ?! Néhány hónapja próbáltam rendelni az opticsplanet-ről, és elutasítottak mert tényleg nem törvényes.
Egy rövid idevágó történet: Vagy 20 éve a kölcsönkérték a Fater kocsiját, jó ismerőse volt, odaadta... Kiment a cimbora Németországba természetesen lebukott a határon volt nála sok cigi meg amit még nem lehetett kivinni. A kocsit elkobozták a németek, és a kinti rendőrség igen igen érdeklődött a Fater iránt, pedig köze nem volt az egészhez!
BP Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3965 Dátum: 2011. Március 31. - 08:42:38 »

Az hogy hivatalos kereskedő azt nem tudom ?! Néhány hónapja próbáltam rendelni az opticsplanet-ről, és elutasítottak mert tényleg nem törvényes.
Egy rövid idevágó történet: Vagy 20 éve a kölcsönkérték a Fater kocsiját, jó ismerőse volt, odaadta... Kiment a cimbora Németországba természetesen lebukott a határon volt nála sok cigi meg amit még nem lehetett kivinni. A kocsit elkobozták a németek, és a kinti rendőrség igen igen érdeklődött a Fater iránt, pedig köze nem volt az egészhez!
BP Emelem

No, 20 éve azért még más világ volt.

Az, hogy hivatalos-e egyszerűen meg tudod nézni, csak rá kell klikkelni a nevére. Célszerű olyat választani aki több ezer eladással rendelkezik és 100% körüli pozítív visszajelzéssel.

De tényleg komolyan kérdezem, úgy gondoljátok, hogy hivatalos magyar oldalon, illegális cikkeket árulnak amerikai kereskedők?


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
sab
Vendég
« Új üzenet #3966 Dátum: 2011. Március 31. - 08:47:16 »

No, 20 éve azért még más világ volt.

Az, hogy hivatalos-e egyszerűen meg tudod nézni, csak rá kell klikkelni a nevére. Célszerű olyat választani aki több ezer eladással rendelkezik és 100% körüli pozítív visszajelzéssel.

De tényleg komolyan kérdezem, úgy gondoljátok, hogy hivatalos magyar oldalon, illegális cikkeket árulnak amerikai kereskedők?




Azt konkrétan tudom mondani, hogy az USA kereskedő ilyen esetben a honi vásárlóval aláírat egy okmányt, miszerint magánfelhasználásra veszi a terméket és az nem hagyja el az USA területét.

Elküldeni, meg nem küldik el, törvényre hivatkozva, amely nálunk is van és haditechnikai törvényként ismert.

E.bay megoldást nem ismerem. Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3967 Dátum: 2011. Március 31. - 09:03:29 »

Azt konkrétan tudom mondani, hogy az USA kereskedő ilyen esetben a honi vásárlóval aláírat egy okmányt, miszerint magánfelhasználásra veszi a terméket és az nem hagyja el az USA területét.

Elküldeni, meg nem küldik el, törvényre hivatkozva, amely nálunk is van és haditechnikai törvényként ismert.

E.bay megoldást nem ismerem. Emelem

Lehet, nem vitatom.
Egy dolog biztos, ismerős innen rendelt a magyar ebay-ről, simán megérkezett a céltávcső,  a számla alapján kifizette az áfát, meg a vámot. Paypal-al intézte a vásárlást, olyan nagy kockázatot nem is vállalt ez által, hogy esetleg nem küldi el a kereskedő a terméket.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #3968 Dátum: 2011. Március 31. - 15:34:34 »

Lehet, nem vitatom.
Egy dolog biztos, ismerős innen rendelt a magyar ebay-ről, simán megérkezett a céltávcső,  a számla alapján kifizette az áfát, meg a vámot. Paypal-al intézte a vásárlást, olyan nagy kockázatot nem is vállalt ez által, hogy esetleg nem küldi el a kereskedő a terméket.
Az más.
A magyar ebayon tudomásom szerint kereskedők forgalmaznak, magánszemélyek nem. Azaz feltételezem rendelkeznek a megfelelő kiviteli engedéllyel. A szövetségi szabályozás a magán importot-exportot tiltja, én pl. a Cabelasról akartam rendelni, de nem lehetett mert ők ilyen terméket nem szállítanak külföldre. De nyilván vannak kiviteli engedéllyel rendelkező kereskedők, hisz akkor pl. én sem vehettem volna amerikai puskát a Magnumnál. Mosolyog Azt tudom ,hogy az sem megy, ha kint megveszed és bőröndben hozod be, ha lebuksz, lehetnek belőle bonyodalmak. Mosolyog

Naplózva
spedy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #3969 Dátum: 2011. április 06. - 10:53:01 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem hozzáértőkhöz.Tegnap este kinnt voltam lesen,későn értem haza igy csak bedobtam a fegyvert a szekrénybe.Ma reggel jutott csak eszembe,hogy a világítópont bekapcsolva maradt a távcsövön.Holnap reggelig melóhelyen vagyok nem tudom kikapcsolni.Szerintetek lesz baja a tavcsőnek,vagy csak az elem merül le? Tök hülye vagyok az elektronikához...  Vigyorog
Előre is köszi.  Wave
Naplózva

Vadászüdv:spedy
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3970 Dátum: 2011. április 06. - 11:05:28 »

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem hozzáértőkhöz.Tegnap este kinnt voltam lesen,későn értem haza igy csak bedobtam a fegyvert a szekrénybe.Ma reggel jutott csak eszembe,hogy a világítópont bekapcsolva maradt a távcsövön.Holnap reggelig melóhelyen vagyok nem tudom kikapcsolni.Szerintetek lesz baja a tavcsőnek,vagy csak az elem merül le? Tök hülye vagyok az elektronikához...  Vigyorog
Előre is köszi.  Wave

Tapasztalataim szerint csak az elem merül le.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3971 Dátum: 2011. április 06. - 11:50:33 »

Az elem lemerülés előtt szétfolyik és eltávolíthatatlan foltot hagy a távcső lencséjén.
Amennyiben a folt (szerencsés esetben) nem a szálkereszt közelében alakul ki, úgy a távcső -kis kényelmetlenséggel- még használható, ám az elejtett vadon is furcsa, szürkés beütésű nyomot hagy a lövés után.
A folt terpentinnel később eltávolítható a vad kültakarójáról és a büdösség Wunderbaummal megszüntethető.
A vad húsában elváltozást nem okoz, de érdemes előtte vadhús-bevizsgálást tartani Bodri kutya segítségével.
Amennyiben a kutyán is szürke folt keletkezik, azt sintér igénybevételével kell eltávolítani a kutyával együtt.

Allah legyen irgalmas Hozzád!
Örülök, ha segíthettem! Emelem


 Effendi

 
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #3972 Dátum: 2011. április 06. - 12:12:40 »

Az elem lemerülés előtt szétfolyik és eltávolíthatatlan foltot hagy a távcső lencséjén.
Nem igaz. Kromofágos-folyami homokos dörzsöléssel eltávolítható a lencséről folt. A sárga, agyagos homok nem jó hozzá csak a tiszta, szürke folyami. Lehetőleg drávamenti de esetleg a dunai is jó lehet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3973 Dátum: 2011. április 06. - 12:26:19 »

Kedves Sabbati.

Egy kis segítséget szeretnék én is kérni tőled.
A múltkorában keresőtávcsövemmel mókusokat nézegettem, hogyan hordják a makkot az odúba.
Sajnos az egyik makk leesett és beleesett a távcsőbe. A mókus utána vetette magát az is bele.
Azóta a távcső bal felét nem tudom használni, mert a mókus még mindig benne van. Szerencsére a makkot már megette.
De ahogy emelem és a szememhez emelem mindig orrba harap.
Érdeklődnék mit lehetne tenni. Lassan akkora az orrom, hogy nem fér bele a fröccsös pohárba.
Megtisztelő válaszodat előre is köszönöm.
Eb

 Bocsánat OffTopic  Angyal
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #3974 Dátum: 2011. április 06. - 12:36:26 »

Kedves Sabbati.

Egy kis segítséget szeretnék én is kérni tőled.
A múltkorában keresőtávcsövemmel mókusokat nézegettem, hogyan hordják a makkot az odúba.
Sajnos az egyik makk leesett és beleesett a távcsőbe. A mókus utána vetette magát az is bele.
Azóta a távcső bal felét nem tudom használni, mert a mókus még mindig benne van. Szerencsére a makkot már megette.
De ahogy emelem és a szememhez emelem mindig orrba harap.
Érdeklődnék mit lehetne tenni. Lassan akkora az orrom, hogy nem fér bele a fröccsös pohárba.
Megtisztelő válaszodat előre is köszönöm.
Eb

 Bocsánat OffTopic  Angyal

Vadászember létedre nagy hülyeségeket tudsz kérdezni. Ha mókus van a távcsövedben, elő kell szedni a régi klasszikus receptet. Fogsz egy nyusztot, ami a mókus halálos ellensége, oszt jól beleteszed a távcsőbe azt is. Majd a nyuszt megfogja és megeszi a mókust, a probléma első fele ezzel meg is van oldva. Sajnos ettől még marad egy harapós állat a távcsövedben(vigyázz, a ződek meg ne neszeljék mert akkor természetvédelmi terület lesz a távcsöved), de erre is van megoldás. Kell szerezni egy uhut, az majd elkapja a nyusztot és jól megeszi. Mivel az uhu nappal nem aktív hanem szépen elüldögél magában, napközben nem lesz további probléma a távcső használatával. Ha viszont inkább éjszaka használnád, akkor uhu helyett egy jólmegtermett tojó héjával lehetne próbálkozni. Emelem

Ja, sábát ilyen makkal kezdődő sztorikkal ne zaklasd, fájó emlékeket ébreszt benne egy orvosi műhibával kapcsolatban... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 [265] 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: