Oldalak: 1 ... 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 [262] 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454500 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3915 Dátum: 2011. Március 18. - 19:44:04 »

Ő lenne az:

Szia!

Ez egy jó cső! Az, amiről írtam alant. Japán licenszgyártás a 80-as évekből.
Nem fogsz csalódni benne.

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Krisz976
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #3916 Dátum: 2011. Március 20. - 15:28:30 »


   Kedves Urak.
 Köszönöm  tanácsaitokat amivel megerösítettétek abbéli hitemet ,hogy ez a régi kahles távcsö,korlátait ismerve használható,de mint mondottam Sárbogárd mellett lakom tehát ,ha elindulok egy olyan szakember irányába akire jó szívvel rábíznám már csak az több tizezer ft lenne,s most kezdő vadászként... Valószinű hogy jelenlegi állapotában használni fogom s kitudja mit hoz a jövő.Még szeretném kérdezni tőletek ,hogy  a távcső "tudását" mennyire tudja kompenzálni lesvadászaton(dúvad) a fegyverlámpa. És mi a véleményetek a mostanában olcsón hirdetett úgynevezett taktikai fegyverlámpákról.
  Köszönettel.:Bandi
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3917 Dátum: 2011. Március 20. - 17:45:33 »

Sziasztok!

Az alábbi céltávcsőről tudna-e nekem valaki bővebb infót adni?
Gondolom valami orosz hadi termék!

Zöld és piros éjszakai megvilágítása van a "szálkeresztnek".

Szerelékkel együtt megér 30.000 forintot? (venni szeretném)








Üdv !

Ismétlem magam ezekkel kapcsolatban, de azért.
Ez egy USSR haditechnikából összetákolt valami, amely közvetlen szálkeresztmozgatással rendelkezik, amely nagyon igényli a szereléken való pontos belövést, ellenkező esetben a céltávcsőben található szálkereszt képe nem középen fog látszani és az nagyon-nagyon csúnya.
Valamint ezeknek a szálkeresztmozgató szerkezete sem egy megbízható és sok esetben gond is van a lövésállóságával.

Én nem javasolnám. Emelem
Naplózva
DART
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #3918 Dátum: 2011. Március 21. - 19:29:15 »

Szia!

Ott próbáltam, de nem találom!

 Emelem

A Bushnell Elite 6500 minden darabja joval az vadaszoptika  kozepvonal felett van!Ajanlom!
http://www.bushnell.com/products/scopes/riflescopes/elite6500/
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #3919 Dátum: 2011. Március 21. - 19:47:16 »

A Bushnell Elite 6500 minden darabja joval az vadaszoptika  kozepvonal felett van!Ajanlom!
http://www.bushnell.com/products/scopes/riflescopes/elite6500/
Egy dolgot viszont ne felejts el! Oldalparalaxos! Tehát ha nincs türelmed célzás közben még a paralax állítással is bíbelődni, akkor paralax állítás mentes csövet keress!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3920 Dátum: 2011. Március 21. - 19:49:10 »

Egy dolgot viszont ne felejts el! Oldalparalaxos! Tehát ha nincs türelmed célzás közben még a paralax állítással is bíbelődni, akkor paralax állítás mentes csövet keress!  Emelem
Igen


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #3921 Dátum: 2011. Március 24. - 07:47:25 »

Sziasztok!
Lassan céltávcső vásárlás elé érkezek Taps és szeretném kérni a segítségeteket, van 1 adott keret és ebbe a keretbe eső típusok között vacillálok
szerintetek melyik lenne a legjobb ezek közül?
A delikvensek:
Meopta Meostar R1 3-12x56 / Meopta Meostar R1 7x56 /Zeiss Classic Diatal 7x56 /Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56
Ezek között vacillálok hogy melyik lenne a legjobb vétel:) És ami ki is szolgál rendesen, és szürkületben is jól muzsikál Mosolyog
Vadász Üdvüzlet! Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3922 Dátum: 2011. Március 24. - 08:06:56 »

Sziasztok!
Lassan céltávcső vásárlás elé érkezek Taps és szeretném kérni a segítségeteket, van 1 adott keret és ebbe a keretbe eső típusok között vacillálok
szerintetek melyik lenne a legjobb ezek közül?
A delikvensek:
Meopta Meostar R1 3-12x56 / Meopta Meostar R1 7x56 /Zeiss Classic Diatal 7x56 /Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56
Ezek között vacillálok hogy melyik lenne a legjobb vétel:) És ami ki is szolgál rendesen, és szürkületben is jól muzsikál Mosolyog
Vadász Üdvüzlet! Emelem

Mire, milyen területen, hogyan használnád? Kell-e, hogy variabel legyen, kell e a piros pont?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #3923 Dátum: 2011. Március 24. - 08:16:36 »

Változó a terület, járok fel a hegyekbe is (Pilis/Zemplén), de zömében Debrecen melletti Erdőspusztai részre ami átmenet a füves puszta és az erdő között, de nagy része erdő.
Variabel az nem létfontosságú nekem, hajtásra nagyon ritkán fogok elmenni, 1x max 2x egy évben. Vil.pont pedig azért mert sokáig kint ülünk, amíg az idő engedi. Főleg nyáron a vadkár idején Mosolyog
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3924 Dátum: 2011. Március 24. - 08:40:23 »

Változó a terület, járok fel a hegyekbe is (Pilis/Zemplén), de zömében Debrecen melletti Erdőspusztai részre ami átmenet a füves puszta és az erdő között, de nagy része erdő.
Variabel az nem létfontosságú nekem, hajtásra nagyon ritkán fogok elmenni, 1x max 2x egy évben. Vil.pont pedig azért mert sokáig kint ülünk, amíg az idő engedi. Főleg nyáron a vadkár idején Mosolyog

Én ebből a kettőből választanék: Zeiss Classic Diatal 7x56 /Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56, nekem az utóbbi van, évek óta megelégedéssel használom.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #3925 Dátum: 2011. Március 24. - 08:46:45 »

Én ebből a kettőből választanék: Zeiss Classic Diatal 7x56 /Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56, nekem az utóbbi van, évek óta megelégedéssel használom.

Én is nagyon a Benderre hajlok, csak inkább először körbe nézek és kérdezősködök, hogy végül a legjobb választás legyen S.Peti
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3926 Dátum: 2011. Március 24. - 08:51:42 »

Sziasztok!
Lassan céltávcső vásárlás elé érkezek Taps és szeretném kérni a segítségeteket, van 1 adott keret és ebbe a keretbe eső típusok között vacillálok
szerintetek melyik lenne a legjobb ezek közül?
A delikvensek:
Meopta Meostar R1 3-12x56 / Meopta Meostar R1 7x56 /Zeiss Classic Diatal 7x56 /Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56
Ezek között vacillálok hogy melyik lenne a legjobb vétel:) És ami ki is szolgál rendesen, és szürkületben is jól muzsikál Mosolyog
Vadász Üdvüzlet! Emelem
Szia!

Egy olyan szekvenciát irtál le amelynek minden egyes tagjára elismerő válaszokat fogol kapni azok tulajdonosaitól, használóitól( feltételezve egymás indokolatlan leminősítése nem következik be) Én is erősítelek abban, hogy mind elfogadható optikai termék amit felsoroltál. Jómagam a Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56 -ot használom 30-as tubussal. lesvadászatra jónak tartom és nappali használatnál is előny a 8x nagyítás. Tisztelettel felhívom a figyelmed a megfelelő irányzójel kiválasztására mert az sem elhanyagolható. Erre vonatkozóan ugyan nem tettél fel kérdést ezért a vélasz is kimarad. Wave

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #3927 Dátum: 2011. Március 24. - 09:02:18 »

Szia!

Egy olyan szekvenciát irtál le amelynek minden egyes tagjára elismerő válaszokat fogol kapni azok tulajdonosaitól, használóitól( feltételezve egymás indokolatlan leminősítése nem következik be) Én is erősítelek abban, hogy mind elfogadható optikai termék amit felsoroltál. Jómagam a Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56 -ot használom 30-as tubussal. lesvadászatra jónak tartom és nappali használatnál is előny a 8x nagyítás. Tisztelettel felhívom a figyelmed a megfelelő irányzójel kiválasztására mert az sem elhanyagolható. Erre vonatkozóan ugyan nem tettél fel kérdést ezért a vélasz is kimarad. Wave


Igen kimaradt Mosolyog
Schmidt & Bendernél az L3 irányzójelre gondoltam.  Mosolyog
Őszintén megmondva arra voltam kíváncsi hogy a meoptat hányan fogják mondani, kinek mi a tapasztalata vele, de a kérdésbe belevettem a többi jelöltet is S.Peti Vigyorog
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3928 Dátum: 2011. Március 24. - 09:07:32 »

Szia!
Egy olyan szekvenciát irtál le amelynek minden egyes tagjára elismerő válaszokat fogol kapni azok tulajdonosaitól, használóitól( feltételezve egymás indokolatlan leminősítése nem következik be) Én is erősítelek abban, hogy mind elfogadható optikai termék amit felsoroltál. Jómagam a Schmidt & Bender Klassik Hungaria 8x56 -ot használom 30-as tubussal. lesvadászatra jónak tartom és nappali használatnál is előny a 8x nagyítás. Tisztelettel felhívom a figyelmed a megfelelő irányzójel kiválasztására mert az sem elhanyagolható. Erre vonatkozóan ugyan nem tettél fel kérdést ezért a vélasz is kimarad. Wave

Igen kimaradt Mosolyog
Schmidt & Bendernél az L3 irányzójelre gondoltam.  Mosolyog
Őszintén megmondva arra voltam kíváncsi hogy a meoptat hányan fogják mondani, kinek mi a tapasztalata vele, de a kérdésbe belevettem a többi jelöltet is S.Peti Vigyorog

Van 7X50-es Meoptám is, azóta is bánom, hogy megvettem. Állítólag azóta alakítottak a lencséken (bevonat, stb.), de a kisördög bennem bujkál.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3929 Dátum: 2011. Március 24. - 09:13:54 »

Igen kimaradt Mosolyog
Schmidt & Bendernél az L3 irányzójelre gondoltam.  Mosolyog
Őszintén megmondva arra voltam kíváncsi hogy a meoptat hányan fogják mondani, kinek mi a tapasztalata vele, de a kérdésbe belevettem a többi jelöltet is S.Peti Vigyorog

Mivel a statisztikai mintavétel jelen esetben nem lehet reprezentatív, ezért szignifikáns különbség keresése értelmetlen a felsorolt eszközök ( céltávcsövek) esetében. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 [262] 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: