Oldalak: 1 ... 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3855 Dátum: 2011. Február 04. - 15:42:59 »

Egy Kahles semmiképen nem a kukába tartozik, jó távcsövek azok, én neked csak azt mondhatom, gondold meg, a fórumon is van szakember, esetleg mégis megéri a profi tisztitást.


Üdv                            Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3856 Dátum: 2011. Február 04. - 16:11:33 »

Egy Kahles semmiképen nem a kukába tartozik, jó távcsövek azok, én neked csak azt mondhatom, gondold meg, a fórumon is van szakember, esetleg mégis megéri a profi tisztitást.


Üdv                            Gyuri

Én csak csatlakozni tudok a leírtakhoz.  Igen
És még az sem mindegy ha szétszeded és a tömítés vagy bármi, kis kütyü törik akkor tényleg mehet a kukába, pedig egy igazi jó régi távcső, és korlátai között használható teljesen.

 Igen
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #3857 Dátum: 2011. Február 04. - 22:19:39 »


  Tisztelt vadász urak.
  Megint elnézéskezdéssel kell kezdenem ,de kezdö vagyok minden téren (vadászat,és net)szeretnék segitséget kérni,tavaly összel ismerösöm osztrák barátai révén hozzájutottam egy jo állapotu 6,5×55 swéd mauserhez , (250 euró)s ök mellé megajándékoztak egy céltávcsövel ami igen régi darab, sok mérlegelés  (körbejárva fehérvárkörnyéki fegyvermestereket s az ajánlataik után)úgy döntöttem ,márcsak a koruk miatt is ,hogy összeházasitom öket ,baráti segitséggel felkerült a távcső, jelenleg lőtéren (50 m)kipróbáltuk szerintem(nekem)kitünő. Viszont ha a tárgylencse felöl belenézek akkor pár db  apro kis pöttyöt látok  és ha szép napos idoben tekintek bele kicsit tompábbak a fények .No most itt kéne segítség, házilag tudom e tusztítani (és hogyan) ha leírom a céltávcső. adatait ,tudom sokan kinevetnek s javasolják a kukát de nekem ezzel kell beérnem egy darabig, szerintem még mindig jobb mint egy kinai .Tehát ami távcsövön van leirom:KAHLES WIEN. H/4 ×60.  JOH. SPRINGERS ERBEN.WIEN. 398. még kapta hozzá suhli szereléket igy a távcsö levehetö . Azért sem szeretném szakemberre bizni mert tiszában vagyok  ,hogy a tisztitás költsége aránytalan a távcsö értékével,
 Köszönettel :Bandi

Add ide nekem majd én kidobom azt a csövet.... Ördög
Viccet félre téve az a cső lehet többet ér mint a 6,5x55-ös vas! Mindenképpen szakival rakasd rendben. Ezt shuphny tunningal nem igen lehet maradandóan kezelni.... Kacsint S.Peti
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3858 Dátum: 2011. Február 06. - 08:54:53 »


  Tisztelt vadász urak.
  Megint elnézéskezdéssel kell kezdenem ,de kezdö vagyok minden téren (vadászat,és net)szeretnék segitséget kérni,tavaly összel ismerösöm osztrák barátai révén hozzájutottam egy jo állapotu 6,5×55 swéd mauserhez , (250 euró)s ök mellé megajándékoztak egy céltávcsövel ami igen régi darab, sok mérlegelés  (körbejárva fehérvárkörnyéki fegyvermestereket s az ajánlataik után)úgy döntöttem ,márcsak a koruk miatt is ,hogy összeházasitom öket ,baráti segitséggel felkerült a távcső, jelenleg lőtéren (50 m)kipróbáltuk szerintem(nekem)kitünő. Viszont ha a tárgylencse felöl belenézek akkor pár db  apro kis pöttyöt látok  és ha szép napos idoben tekintek bele kicsit tompábbak a fények .No most itt kéne segítség, házilag tudom e tusztítani (és hogyan) ha leírom a céltávcső. adatait ,tudom sokan kinevetnek s javasolják a kukát de nekem ezzel kell beérnem egy darabig, szerintem még mindig jobb mint egy kinai .Tehát ami távcsövön van leirom:KAHLES WIEN. H/4 ×60.  JOH. SPRINGERS ERBEN.WIEN. 398. még kapta hozzá suhli szereléket igy a távcsö levehetö . Azért sem szeretném szakemberre bizni mert tiszában vagyok  ,hogy a tisztitás költsége aránytalan a távcsö értékével,
 Köszönettel :Bandi
Tisztíttasd ki hozzáértővel, örök darab, nem hiába élte túl majd az egész századot. A Springers Erben a leghíresebb Bécsi fegyvermanifaktúra volt akkoriban, nekik direktben gyártott a Kahles csöveket. Azért is van rajt a neve. Egyébként nekem is van egy ugyanilyen kis Khalesem egy régi puskámon, tökéletesen működik. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kalozba
Vendég
« Új üzenet #3859 Dátum: 2011. Február 06. - 20:16:08 »



   Kedves Urak.
 Köszönöm  tanácsaitokat amivel megerösítettétek abbéli hitemet ,hogy ez a régi kahles távcsö,korlátait ismerve használható,de mint mondottam Sárbogárd mellett lakom tehát ,ha elindulok egy olyan szakember irányába akire jó szívvel rábíznám már csak az több tizezer ft lenne,s most kezdő vadászként... Valószinű hogy jelenlegi állapotában használni fogom s kitudja mit hoz a jövő.Még szeretném kérdezni tőletek ,hogy  a távcső "tudását" mennyire tudja kompenzálni lesvadászaton(dúvad) a fegyverlámpa. És mi a véleményetek a mostanában olcsón hirdetett úgynevezett taktikai fegyverlámpákról.
  Köszönettel.:Bandi
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #3860 Dátum: 2011. Február 06. - 20:49:30 »


   Kedves Urak.
 Köszönöm  tanácsaitokat amivel megerösítettétek abbéli hitemet ,hogy ez a régi kahles távcsö,korlátait ismerve használható,de mint mondottam Sárbogárd mellett lakom tehát ,ha elindulok egy olyan szakember irányába akire jó szívvel rábíznám már csak az több tizezer ft lenne,s most kezdő vadászként... Valószinű hogy jelenlegi állapotában használni fogom s kitudja mit hoz a jövő.Még szeretném kérdezni tőletek ,hogy  a távcső "tudását" mennyire tudja kompenzálni lesvadászaton(dúvad) a fegyverlámpa. És mi a véleményetek a mostanában olcsón hirdetett úgynevezett taktikai fegyverlámpákról.
  Köszönettel.:Bandi
Kedves András!
Az egyik vadászbarátomnak van egy Kahles 8x56 céltávcsöve eladó, ha gondolod össze hozhatlak vele. Üdv Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3861 Dátum: 2011. Február 07. - 09:53:27 »


   Kedves Urak.
 Köszönöm  tanácsaitokat amivel megerösítettétek abbéli hitemet ,hogy ez a régi kahles távcsö,korlátait ismerve használható,de mint mondottam Sárbogárd mellett lakom tehát ,ha elindulok egy olyan szakember irányába akire jó szívvel rábíznám már csak az több tizezer ft lenne,s most kezdő vadászként...
Fejvakarás  Vállat von
Szerintem a postát már elég régen feltalálták... Ördög  Becsomagolod alaposan, és feladod TAL (Sab) mester címére, néhány száz forintért. Persze beszéld le vele előtte telefon (+50Ft Ördög).
A Kahles tényleg egy klassz kis cső, téged is ki fog szolgálni. Megédemli a felújítást.



És mi a véleményetek a mostanában olcsón hirdetett úgynevezett taktikai fegyverlámpákról.
 
Van jó és gagyi is...
Javaslom a lámás topik átanulmányozását, ott kédezősködj a lámpabuzerátoroktól.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #3862 Dátum: 2011. Február 07. - 20:14:59 »

Sziasztok!

Két évvel ezelött vettem a yugo Mauserem, amin van egy 8x56 céltávcső. A fegyverrel és a távcsővel is teljesen elégedett vagyok.
De!
A céltávcsövemről semmit nem találok az ég egy adta Világon. Tudnátok nekem ebben segíteni?

KASSNAR BETA 3  8x56 és még egy gyári sorozatszám van rajta. Az egész nekem úgy tűnik, mintha egy alu darabból készült volna. Szálkeresztje a képen látható FD8-as (természetesen ezt a S & B-től loptam és nem világító pontos).



Az érdekessége még, hogy van benne egy vízszint mutató...



Ha bárki tud róla infoval szolgálni,azt megköszönném. Én semmit nem találtam róla a neten, az ég egy adta Világon azon kívül, hogy vmikor a '80-as és '90-es években gyártották, és volt Japan-ra való utalás is,de ez már nem tuti.  Fejvakarás  Vállat von

Üdv.

 Emelem
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #3863 Dátum: 2011. Február 07. - 21:04:14 »

A céltávcsövemről semmit nem találok az ég egy adta Világon. Tudnátok nekem ebben segíteni?

KASSNAR BETA 3  8x56

Segíteni ugyan nem tudok, de hasonló dilemmám nekem is volt, ugyanezzel a márkával. A Gúgli is csak egy régi, talán Frankonia árlistát dobott ki, még DM-es árakka. Hát az alapján nem egy high-end  Vigyorog
Kb. 10 ezer forintért vettem, és annyiért is adtam el aztán.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #3864 Dátum: 2011. Február 08. - 18:30:58 »

Sziasztok!

Két évvel ezelött vettem a yugo Mauserem, amin van egy 8x56 céltávcső. A fegyverrel és a távcsővel is teljesen elégedett vagyok.
De!
A céltávcsövemről semmit nem találok az ég egy adta Világon. Tudnátok nekem ebben segíteni?

KASSNAR BETA 3  8x56 és még egy gyári sorozatszám van rajta. Az egész nekem úgy tűnik, mintha egy alu darabból készült volna. Szálkeresztje a képen látható FD8-as (természetesen ezt a S & B-től loptam és nem világító pontos).



Az érdekessége még, hogy van benne egy vízszint mutató...



Ha bárki tud róla infoval szolgálni,azt megköszönném. Én semmit nem találtam róla a neten, az ég egy adta Világon azon kívül, hogy vmikor a '80-as és '90-es években gyártották, és volt Japan-ra való utalás is,de ez már nem tuti.  Fejvakarás  Vállat von

Üdv.

 Emelem
Speciális távcső, külön megrendelésre különleges célokra gyártották, kereskedelmi forgalomba is csak igen kis példányszámban került, értékes...........örökös darab.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #3865 Dátum: 2011. Február 08. - 18:35:13 »

Speciális távcső, külön megrendelésre különleges célokra gyártották, kereskedelmi forgalomba is csak igen kis példányszámban került, értékes...........örökös darab.

Szia!

Te ezt az info-t hol találtad?
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
Kornél
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


...


WWW
« Új üzenet #3866 Dátum: 2011. Február 13. - 18:06:07 »

Burris 4-12X42 Ballistic LaserScope -pal van valakinek honi, gyakorlati tapasztalata?
Naplózva

"Natura unum os et duas aures nobis dedit, quasi admoneret, at multa audiremus et pausa diceremus."
+36 30 865 6769 (Matrix)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #3867 Dátum: 2011. Február 24. - 18:32:00 »

Üdv mindenkinek!
Valaki tudna segíteni egy céltávcső javíttatás ügyében? Előre is köszi a segítséget! Üdv Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3868 Dátum: 2011. Február 24. - 18:38:19 »

Szia! Emelem

Küldj egy üzenetet Sab-nak! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #3869 Dátum: 2011. Február 24. - 18:51:11 »

Szia! Emelem

Küldj egy üzenetet Sab-nak! Kacsint
Köszönöm Attila! Meghajol Wave Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: