Oldalak: 1 ... 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 [251] 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #3750 Dátum: 2010. December 11. - 20:59:08 »

Azért a Meoptának is van nem kis múltja... Mosolyog


Minő nagy hasonlóság.

Hogy látszik, hogy vagy bartel, vagy más, de volt a többi optika gyártó céggel.

Műremekek, és látszik, hogy komoly acélminőségnek akkor még volt szerepe és értelme.

Én keresőtávcsőben találkoztam, volt csak elajándékoztam nagyon régi Meoptával, katonai Meoptával.

Ilyen felirattal, gyártóval, Meoptát még én sem láttam céltávcsőbe.
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 11. - 21:58:28 írta Pyrus » Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3751 Dátum: 2010. December 11. - 21:32:25 »

Meopta Lovec 4x a pontos típusa, a háborúban a cseh-morva protektorátus területén gyártódott, egészen pontosan itt: Meopta - Optikotechna - DOW, 1-es szálkereszttel.
Mesterlövészek használták, akárcsak tudtommal a Zielvier-t, és hasonlóakat...
Valóban komoly acélszerkezet védi az optikát, 26.5mm-es tubussal. Kíváncsi lennék mondjuk a Zielvier-hez képest szürkületben mit tud egy ilyen.
Egy kis érdekesség még: a német haderő lövészeinke készült, elsősorban a Waffen EE egységei használták a hírek szerint.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3752 Dátum: 2010. December 11. - 23:59:23 »

Minő nagy hasonlóság.

Hogy látszik, hogy vagy bartel, vagy más, de volt a többi optika gyártó céggel.

Műremekek, és látszik, hogy komoly acélminőségnek akkor még volt szerepe és értelme.

Én keresőtávcsőben találkoztam, volt csak elajándékoztam nagyon régi Meoptával, katonai Meoptával.

Ilyen felirattal, gyártóval, Meoptát még én sem láttam céltávcsőbe.

Valójában a Meopta igazi elődje az 1919 ben alapított Srb & Stys nevű Prágai optikai cég volt. Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3753 Dátum: 2010. December 12. - 00:33:49 »

Valójában a Meopta igazi elődje az 1919 ben alapított Srb & Stys nevű Prágai optikai cég volt. Wave Wave

 Igen Igen
Örülök, hogy kiegészítetted a történetet, számítottam a tudásodra!

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
zsolt21
vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új üzenet #3754 Dátum: 2010. December 13. - 14:39:31 »

SB kontra Delta... SB barnul? Mi????

Túl a szem szubjektivitásán van egy objektív véleményem. Sajnos a legtöbb kereskedőnek az a legjobb márka, amelyiken pillanatnyilag a legtöbbet keresi. Ezért a kijelentésemért sokan utálni fognak.
A felhasználók között meg, mindenki a saját lovát dicséri. Inkább hiszek azoknak, akiknek több távcsövük van és van lehetőségük azonos körülmények között belenézni. Meg a saját szememnek. (eszembe jut a vicc a férfiról, akit rajtakap a felesége, és a férfi mentvén a helyeztet azt kérdi a feleségétől: Drágám, Te jobban hiszel a saját szemednek, mint nekem? )
Egyébként egyszer e kiváló fegyvermester mondta, hogy látnám, hogy néha milyen szutykokat visznek belőni hozzá...  Egy fórumon sokféle vélemény elfér.
Bár egy boltos lenne az utolsó akitől véleményt kérnék. Stoel
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3755 Dátum: 2010. December 14. - 11:36:44 »

"A felhasználók között meg, mindenki a saját lovát dicséri."
 Ördög Ördög Ördög
Azé ez nem igaz mert, bár a S&B-vel semmi bajom nincs, de egy Zeiss Victori-ra bármikor kicserélném, ha adott lenne felesleges pénzmag. mert egyszerűen jobb.

 Ördög Wave

Naplózva

Üdv End
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3756 Dátum: 2010. December 14. - 19:51:54 »

Valahogy én is igy gondolom Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3757 Dátum: 2010. December 15. - 16:22:57 »

"SB kontra Delta..."

Apa, kezdődik... Rííí Rííí Rííí
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3758 Dátum: 2010. December 15. - 16:26:16 »

 Stoel Stoel Stoel Stoel Stoel S&B - el nekem sem ! /nem is vettem / Stoel
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kornél
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


...


WWW
« Új üzenet #3759 Dátum: 2010. December 15. - 20:43:53 »

Nyilván van értelme mindenféle összehasonlításnak egy arra hivatott topicban, de az nem összehasonlítás, hogy
"-Nekem csak ez van ugyan, de nehogymá' az!"
"-Nekem az van csak, de ez akkor se!"

A jó távcső ugyanakkor mindenkinek fontos és nyilván senki nem szeretne mellényúlni.

Igen csak új és kopasz legény vagyok ezen a fórumon, de az jutott az eszembe, hogy lehetne szervezni egy fórumos-távcsöves összejövetelt. Ki lehetne rakni különböző távolságokra mondjuk futóvad lőlapokat + megfelelő nagyságú feliratokat és azonos világnál lehetne nézelődni a csövekben. Továbbá össze lehetne kötni egy éjszakai vadász-lövészversennyel. Ha lenne rá igény, vállalnám a szervezését, illetve aki segítene is, annak megköszönné mindenki, gondolom. Előzetesen megkérdeztem a gyarmatpusztai lőtér tulajdonosát (maga is vadász), adná magát hozzá. Azért Gyarmatpuszta (Gyermely mellett van), mert talán mindenkinek elérhető távolságban lenne az ország minden részéből.

Ki lehetne hívni a fontosabb márkaképviseleteket is, hozzanak ki mintákat. Ez is megoldható.

Akkor kimondható lenne a tényleges tapasztalatokon, összehasonlításon alapuló verdikt és a vadásztársak is megcsillogtathanák az éjszakai lőtudásukat.
Szoktak lenni itt amolyan fórumos találkozók, ha jól olvastam. Ez is lehetne ilyesmi, csak egy kicsit most bonyolítva is lenne a dolog, de sokat láthanánk.
Természetes velejárója lenne a rendezvénynek -már ha létrejön- az ismerkedés, sztorizgatás is némi lakomával egybekötve.

Akár hagyományteremtő is lehetne, az éjszakai vadász-lövészverseny pedig nem csak egyéni, hanem csapatverseny is lenne, vt. csapatoknak, akár vándorkupával. "Vadászfórum Vándorkupa" Mosolyog

Mit szóltok az ötlethez?

Naplózva

"Natura unum os et duas aures nobis dedit, quasi admoneret, at multa audiremus et pausa diceremus."
+36 30 865 6769 (Matrix)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3760 Dátum: 2010. December 15. - 20:48:28 »

TAL ezt már megcsinálta. Többször.

"vadásztársak is megcsillogtathanák az éjszakai lőtudásukat." Olyankor nem lövünk az erdőben. Mosolyog
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #3761 Dátum: 2010. December 15. - 21:01:36 »

Sanyooo! Megelőztél...

És a második ilyen "távcsőszemle" és a TAL-lal (e fórumon sab) történt többszöri konzultációt követően döntöttem a Delta 2,5-10 x 56 mellett.

Nem csalódtam!

Persze, ha meggazdagszom és megöregszem akkor majd lecserélem egy 42-es Zeiss-re, Leupoldra vagy Swarovskira. Ezt pedig megkapja a fiam (most 13 éves)! Mert még akkor is távcső lesz.... Remélem...
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Kornél
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


...


WWW
« Új üzenet #3762 Dátum: 2010. December 15. - 21:02:22 »

TAL-ra/sab-ra gondolom most is számíthatnánk, nem tudom, hogy mindenki, akit érdekeltek volna az általa biztosított lehetőségeg, eljutott-e, nekivágott-e Szombathelynek?
Illetve, hogy mindenki volt már olyan helyszínen, ahol az összes fontos márka fontosabb távcsöve egyszerre, nem fényes nappal kipróbálható, összehasonlítható volt?
Kevésbé tapasztaltaknak, távcső keresőknek nagy segítség lehet szerintem. Fehován nem lehet hozni-vinni az egyes márkákat és az ott rögtönzött tesztkörülmények sem ugyan azok, mint terepen.

TAL ezt már megcsinálta. Többször.

"vadásztársak is megcsillogtathanák az éjszakai lőtudásukat." Olyankor nem lövünk az erdőben. Mosolyog

Most lőtéren lőnénk, némi irányfénnyel, vmi minimális lővilágot azért szimulálva.

Persze csak egy ötlet. Ha nincs rá kapás, nem erőszak a disznótor!  Vállat von Emelem
Naplózva

"Natura unum os et duas aures nobis dedit, quasi admoneret, at multa audiremus et pausa diceremus."
+36 30 865 6769 (Matrix)
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #3763 Dátum: 2010. December 15. - 21:13:52 »

Függetlenül a döntésemtől, egy ilyen találkozón szívesen résztvennék.

A tapasztalatok, a barátkozás, ismerkedés mind-mind mellette szól. Van a vadászévnek ún. "holt-idénye", akkor sem kell a szekrényben unatkozni a fegyvereknek. Talán jó lenne március elejére, a FEHOVA elé szervezni. Itt megszerzi a vevő-jelölt a szükséges információkat és a vásári akciókat kellő ismeretekkel felvértezve tudja kihasználni. Na, van itt egy arzenál?  Ördög
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3764 Dátum: 2010. December 15. - 21:27:59 »

Függetlenül a döntésemtől, egy ilyen találkozón szívesen résztvennék.

A tapasztalatok, a barátkozás, ismerkedés mind-mind mellette szól. Van a vadászévnek ún. "holt-idénye", akkor sem kell a szekrényben unatkozni a fegyvereknek. Talán jó lenne március elejére, a FEHOVA elé szervezni. Itt megszerzi a vevő-jelölt a szükséges információkat és a vásári akciókat kellő ismeretekkel felvértezve tudja kihasználni. Na, van itt egy arzenál?  Ördög

Férfiakkal éjszaka barátkozni?  Fejvakarás   Stoel
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 [251] 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: