Oldalak: 1 ... 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #3720 Dátum: 2010. December 05. - 15:06:37 »

Van egy ismerősöm,akinek Deltája van,ő nagyon dicséri,de majd megkérem,hogy lőjek vele,és akkor majd kiderül.De ezt az egészet szürkületben kéne látni,hogy igaz-e az a nagy teljesítmény,és hogy lekörözi-e a Bendert,amit nem hinnék,de kíváncsi vagyok,úgyhogy ki fogom próbálni.Köszönöm a tanácsokat! Emelem S.Peti

Szvsz. senki nem mondta, hogy a Delta lekörözi a Bendert. Sab annyit írt, hogy ugyanannyiért fix nagyítású Bendert vagy világítópontos, variábel Deltát tudsz venni.
Az alapján kell választanod, hogy mire akarod használni. Ha van lehetőséged disznóhajtásra járni, akkor előnyös lehet a Delta 2,5-szeres nagyítása. Ha nagyrészt lesről vadászol, akkor a Bender.
Az ismerősöd Deltájával nem lőnöd kellene, hanem keress egy másik ismerőst, akinek Bendere van és egy helyen, egy időben kellene összehasonlítani a két céltávcsövet.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3721 Dátum: 2010. December 05. - 15:09:06 »

Ha van rá módod, próbáld ki mindkettőt! Minden szem más, objektív döntést csak úgy hozhatsz, ha "élesben" tesztelsz. Én is így tettem annak idején, két Barát segített ebben itt a Fórumról Mosolyog Azóta is örülök, hogy segítettek...
 Emelem

Balázs!
Minden sértő szándék nélkül írom a hozzászólásomat, de nekem mint kívülállónak,( ugyanis se SB, sem Delta optikám nincs, én egy Seeadlert használok, aminél valszínű mindkettő jobb) pont úgy tűnik, hogy te sértődsz meg ha a Deltát melléteszik a 6x56-os Bendernek. Mért van az, hogy a 6x42-es, vagy a varia SB -t sosem éri kritika, és a 6x42-es SB tulajok is azt mondják, és én is ezt tapasztaltam, nincsenek hátrányban sötétben sem a 8x56 -os SB-t használókkal szemben? Mért nem lehet elfogadni, hogy ha pl. egy sok emberes teszten a résztvevők AZT LÁTJÁK !! hogy a varia Delta nem rosszabb a 8x56-os SB-nél , és tulajok szerint lövésállóak, és nem hullanak szét, akkor az úgy is van?
Remélem nem sértődsz meg. mert kedvellek, szeretem a hozzászólásaidat, és a SB-t is nagyon jó igazi prémium csőnek tartom! Kacsint
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3722 Dátum: 2010. December 05. - 15:55:21 »

Üdv

Balázs, ez a Bender-Delta nekem is feltűnt már. Szerintem egyszerű oka van, cca ugyanannyiba kerül és szerintem mindkettő az öt legtöbbet eladott cső között van, így természetes, ha összehasonlítják őket.
Mi már néztük egymás csöveit és megállapítottuk, hogy jobb a Bender, mint a 7x56-os Meostarom. Ahogy a Meostar is jobb, mint a 7x50-es Artemis. Én meg voltam a Meostarral elégedve, míg bele nem néztem Doki Kahlesébe. Na az volt számomra a TÁVCSŐ, pedig a legolcsóbb varia Kahles volt
Naplózva
Forest
Vendég
« Új üzenet #3723 Dátum: 2010. December 05. - 17:37:28 »

Egész nap ezen töröm a fejem,hogy mit és hogyan,de nagyon a Schmidt Bender felé nyúlok.Tudom,hogy nem írta senki hogy a Delta lekörözni a Bendert,én azt arra írtam,hogy én nem hinném,hogy egy Delta többet tud mint egy Schmidt Bender.Nekem ezt a vadászboltban mondták,de én nem hiszem el,úgyhogy a következő lépés az lesz,hogy kipróbálom.
Pati,köszönöm a lehetőséget,de itt a környékünkön(Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye)sok helyen van lehetőség kipróbálni,mert itt elég sokan használják.Most valamelyik nap kipróbálom szürkületben,úgyis tervezem,hogy ki kéne ülni lesre,és akkor majd meglátjuk mit tud,de nagyon remélem hogy nem fog csalódást okozni. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3724 Dátum: 2010. December 05. - 18:46:50 »

Attila, Jani!

Dehogy sértődök meg! Továbbra is mondom, hogy el tudom fogadni (!) ha jobb a Delta, de egy termék jóságát én nem tudom elfogadni, hogy egy évtizedekenát bizonyított termék ócsárlásával lehet csak elérni... Jani, épp erről beszélek, hogy (csak egy Általad ismert példát hozzak fel) a Meostar is a legeladottabbak egyike állítólag, mégsem teszik egy kalap alá sosem a Deltával, pedig kb. a szememnek ugyanaz mint a Bender, összeállításra pedig szintén kiváló cső, nem hallottam még széteső darabról...
Mint említettem, nem vagyok Bender hívő, erre volt pénzem, maximálisan nem bántam meg, ezért csak egy gondolatmenetet osztottam meg veletek. Nem védem tovább a Bendert mert egyrészt nincs miért, másrészt nem forgalmazom  Ördög A továbbiak valóban sértődésszagúak lennének részemről, minden esetre örülök, hogy mindenki normálisan reagálta le amit írtam.  Igen Igen Igen Emelem
Amúgyis ha egyszer lesz sok-sooook pénzem, egy 'sönajeren lesz egy régi ősvariábel és kész...  Vigyorog

Ja és Attila, bár off, de jónéhány ritkaságszámba menő "réz" is helyt kapott a vitrinben azok közül, amiket Te küldtél nekem anno... Mosolyog Meghajol
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #3725 Dátum: 2010. December 05. - 18:52:14 »

Attila!

Levezetted ismét, hogy mennyire jó a Delta, amit már rég tudunk, sőt, a legjobb ár-érték arányú, de köszönöm szépen, jól megvagyok a nem barnulós 8x56 Benderrel.
Sosem bántom a Deltát, mert nem ismerem... Akinek tetszik vegyen azt, akinek a Bender tetszik, vegyen azt. Nekem egy dolog nem tetszik, és mint műszaki embernek, nem mint Bender használónak. Amikor a Delta ajnározása a cél, egyre inkább a Bender lejárató kampányával működik a dolog, ami azért undorító, mert hasonló árban hasonló tudású és minőségű távcsövek is vannak, melyek sosem kerülnek a Deltával egy lapra, pedig nem mások vagy rosszabbak a Bendernél...
Mire gondolok:
KAPS 8x56 céltávcső
139.900FT

Schmidt Bender 8x56
179.900FT (sokszor van a fenti Kaps árban, akciósan, egyébként a KAPS ára alapesetben ugyaenz)

Meopta Meostar R1 7x56 vil. pont
166.900,-

Nem márkakiemelés címen ragadtam ki a 3 példát, csupán azt próbáltam érzékeltetni, hogy elterjedt, nem ritkaságszámba menő optikák, melyeket vadásztársak sokszor szereltetnek fel a környezetemben - hiszen ki mire esküszik, és ezekről jót is hallani, tapasztalni - hasonló árban megkaphatóak, mint a Bender. M?égis mikor a Delta képességei merülnek fel, kimondva vagy titkolva az hangzik el, hogy mennyire jó a Delta, mert sokkal többet tud, mint a sz*r Bender. Nem Kaps, Meostar, Leupold vagy egy alig drágább Zeiss Diatal, mindig a Bender a szar. Nerm posztom a Bendert védeni vagy a Deltát lehúzni, nem is akarom - mint mondottam, mindenki azt vesz, ami tetszik neki vagy amire pénze van; csupán ez a lejáratásszagú "reklámkampány" ami számomra undorító... Megmondom őszintén, tekintsétek fenti soraimat hangos gondolkodásnak, nem szeretnék véget nem érő vitákba bonyolódni, mindössze elgondolkoztam ezen és levontam a konzekvenciát...

 Emelem Wave

Valami félreértés lehet, mert ha visszaolvasunk, akkor nem azt írtam, hogy a S-B nem jó, ha nem azt, hogy több esetben egy sima 6x42-es S-B jobb volt szürkületi értékileg, mint a 8x56-os Hungary.

Ez azért csak egy dolgot jelenthet.

tehát, igen is a S-B egy kiváló gyártmány, az volt és az is marad, de vannak kivételek, melyek akkor is vannak ha nem beszélünk róla.

Én beszélek róla, és ezért nem célszerű haragudni sem rám, sem olyan forgalmazókra akik ezt szintén érzékelik, érzékelték.

UU. érzékelték Ők is néha a túlvilágítást.

Kaps-ról nem véletlen nem nyilatkoztam és ennek oka, hogy nálunk is van forgalmazó, és du Ausztriában is tevékenykedem, de ki merem most jelenteni, hogy Mo-on tudtommal egyet sem szereltem fel, vagy csak egyet véletlen és lőttem be talán.

Ausztriába, pedig honi termék, pedig kerek 2 db-ot.

Ilyen kis számban eladott és használt terméket, gyártmányt én még nem tapasztaltam, de az osztrák kollégák sem.

Annak meg külön örülök, ha ki van emelve, ha valakinek nincs vagy nem ismeri, akkor nem nyilatkozik.

Nekem szerencsére megadatott, hogy a legtöbb optikát ismerjem, de, hogy ne legyek szubjektív, ezért folyamatosan szervezek tesztnapokat, hogy független személyek nyilatkozzanak. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3726 Dátum: 2010. December 05. - 18:55:19 »

Valami félreértés lehet, mert ha visszaolvasunk, akkor nem azt írtam, hogy a S-B nem jó, ha nem azt, hogy több esetben egy sima 6x42-es S-B jobb volt szürkületi értékileg, mint a 8x56-os Hungary.

Ez azért csak egy dolgot jelenthet.

tehát, igen is a S-B egy kiváló gyártmány, az volt és az is marad, de vannak kivételek, melyek akkor is vannak ha nem beszélünk róla.

Én beszélek róla, és ezért nem célszerű haragudni sem rám, sem olyan forgalmazókra akik ezt szintén érzékelik, érzékelték.

UU. érzékelték Ők is néha a túlvilágítást.

Kaps-ról nem véletlen nem nyilatkoztam és ennek oka, hogy nálunk is van forgalmazó, és du Ausztriában is tevékenykedem, de ki merem most jelenteni, hogy Mo-on tudtommal egyet sem szereltem fel, vagy csak egyet véletlen és lőttem be talán.

Ausztriába, pedig honi termék, pedig kerek 2 db-ot.

Ilyen kis számban eladott és használt terméket, gyártmányt én még nem tapasztaltam, de az osztrák kollégák sem.

Annak meg külön örülök, ha ki van emelve, ha valakinek nincs vagy nem ismeri, akkor nem nyilatkozik.

Nekem szerencsére megadatott, hogy a legtöbb optikát ismerjem, de, hogy ne legyek szubjektív, ezért folyamatosan szervezek tesztnapokat, hogy független személyek nyilatkozzanak. Emelem

 Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #3727 Dátum: 2010. December 05. - 18:57:44 »

Egész nap ezen töröm a fejem,hogy mit és hogyan,de nagyon a Schmidt Bender felé nyúlok.Tudom,hogy nem írta senki hogy a Delta lekörözni a Bendert,én azt arra írtam,hogy én nem hinném,hogy egy Delta többet tud mint egy Schmidt Bender.Nekem ezt a vadászboltban mondták,de én nem hiszem el,úgyhogy a következő lépés az lesz,hogy kipróbálom.
Pati,köszönöm a lehetőséget,de itt a környékünkön(Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye)sok helyen van lehetőség kipróbálni,mert itt elég sokan használják.Most valamelyik nap kipróbálom szürkületben,úgyis tervezem,hogy ki kéne ülni lesre,és akkor majd meglátjuk mit tud,de nagyon remélem hogy nem fog csalódást okozni. Emelem

"".Tudom,hogy nem írta senki hogy a Delta lekörözni a Bendert,én azt arra írtam,hogy én nem hinném,hogy egy Delta többet tud mint egy Schmidt Bender.""

Ez nem hit kérdése, ha nem vagy benne biztos, akkor igen is ki kell próbálni.

""Nekem ezt a vadászboltban mondták,de én nem hiszem el,úgyhogy a következő lépés az lesz,hogy kipróbálom."""

Ez a helyes, így kell. Igen
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3728 Dátum: 2010. December 05. - 19:02:45 »

Attila, Jani!

Dehogy sértődök meg! Továbbra is mondom, hogy el tudom fogadni (!) ha jobb a Delta, de egy termék jóságát én nem tudom elfogadni, hogy egy évtizedekenát bizonyított termék ócsárlásával lehet csak elérni... Jani, épp erről beszélek, hogy (csak egy Általad ismert példát hozzak fel) a Meostar is a legeladottabbak egyike állítólag, mégsem teszik egy kalap alá sosem a Deltával, pedig kb. a szememnek ugyanaz mint a Bender, összeállításra pedig szintén kiváló cső, nem hallottam még széteső darabról...
Mint említettem, nem vagyok Bender hívő, erre volt pénzem, maximálisan nem bántam meg, ezért csak egy gondolatmenetet osztottam meg veletek. Nem védem tovább a Bendert mert egyrészt nincs miért, másrészt nem forgalmazom  Ördög A továbbiak valóban sértődésszagúak lennének részemről, minden esetre örülök, hogy mindenki normálisan reagálta le amit írtam.  Igen Igen Igen Emelem
Amúgyis ha egyszer lesz sok-sooook pénzem, egy 'sönajeren lesz egy régi ősvariábel és kész...  Vigyorog

Ja és Attila, bár off, de jónéhány ritkaságszámba menő "réz" is helyt kapott a vitrinben azok közül, amiket Te küldtél nekem anno... Mosolyog Meghajol

Én sem tudok besértődni, főleg nincs is okom rá, mert ha nincs valakinek összehasonlítási alapja, vagy lehetősége és ezt elismeri, akkor nincs is ezzel semmi gond.

Csak megemlítem, hogy a Delta nem új gyártmány !!!!!!

Csak ezen a néven "újként" ismert.

Vixen nem most kezdte az optika gyártást. Meglepődött

""Ja és Attila, bár off, de jónéhány ritkaságszámba menő "réz" is helyt kapott a vitrinben azok közül, amiket Te küldtél nekem anno... Mosolyog ""

Ajaj, most megfogtál, mert nem tudom mi volt, ha ha már vitrinbe van, akkor biztos nem volt hulladék. :Mosolyog Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3729 Dátum: 2010. December 05. - 19:17:18 »

Attila alatt Rugerre gondoltam Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #3730 Dátum: 2010. December 05. - 19:20:58 »

Attila alatt Rugerre gondoltam Mosolyog

Nem is értem, hogy milyen alapon használják sokan a királyi nevet. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3731 Dátum: 2010. December 05. - 19:23:09 »

Nem is értem, hogy milyen alapon használják sokan a királyi nevet. Kacsint Vigyorog

 Ördög Ördög Ördög Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Forest
Vendég
« Új üzenet #3732 Dátum: 2010. December 05. - 20:20:26 »

"".Tudom,hogy nem írta senki hogy a Delta lekörözni a Bendert,én azt arra írtam,hogy én nem hinném,hogy egy Delta többet tud mint egy Schmidt Bender.""

Ez nem hit kérdése, ha nem vagy benne biztos, akkor igen is ki kell próbálni.

""Nekem ezt a vadászboltban mondták,de én nem hiszem el,úgyhogy a következő lépés az lesz,hogy kipróbálom."""

Ez a helyes, így kell. Igen
S.Peti Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3733 Dátum: 2010. December 05. - 22:39:14 »

Forest!
Jó pár éven keresztül volt egy 8x56-os S&B Classic a 9,3x62-es Mauseremen.
Végig jól szolgált és akárhogyan erőltetem az agyamat, nem volt ott semmi "barnulás" Fejvakarás Vállat von
Mostanában egyre sűrűbben nézegetek a E-gun-on, hátha kifogok egy jó állapotút a .308-as IZS-re Kávé
Vedd meg nyugodtan, nem fogsz benne csalódni Mosolyog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forest
Vendég
« Új üzenet #3734 Dátum: 2010. December 05. - 22:45:05 »

Forest!
Jó pár éven keresztül volt egy 8x56-os S&B Classic a 9,3x62-es Mauseremen.
Végig jól szolgált és akárhogyan erőltetem az agyamat, nem volt ott semmi "barnulás" Fejvakarás Vállat von
Mostanában egyre sűrűbben nézegetek a E-gun-on, hátha kifogok egy jó állapotút a .308-as IZS-re Kávé
Vedd meg nyugodtan, nem fogsz benne csalódni Mosolyog
Rendben,köszönöm,már eldöntöttem! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: