Oldalak: 1 ... 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 [246] 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454471 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3675 Dátum: 2010. November 27. - 23:08:22 »

"én egyszerűen nem hiszek ebben a garancia hókuszpókuszban."

A garancia nem hókusz-pókusz! Ha ezt gondolod, sőt le is írod, akkor valóban nagy baj van! De nem a régi, neves, német cégeknél!
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3676 Dátum: 2010. November 27. - 23:17:49 »

"én egyszerűen nem hiszek ebben a garancia hókuszpókuszban."

A garancia nem hókusz-pókusz! Ha ezt gondolod, sőt le is írod, akkor valóban nagy baj van! De nem a régi, neves, német cégeknél!

Lehet, hogy igazad van, szerencsére még nem volt távcső ügyben szükségem rá, egyébként is Meopta a céltávcsövem.
Más termékeknél már volt garanciális javítás és úgy tapasztaltam, hogy addig jó a vevő, míg megveszi a terméket, aztán sz.rnak rá. És a legeklatánsabb példa nálam két, igen nagy nevű német céggel történt, a távcsőnél nagyságrendekkel nagyobb értékű termék esetében (Opel, VW).

De mondom, ettől még távcső ügyben működhet a dolog, de nem hiszek benne
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3677 Dátum: 2010. November 28. - 08:57:19 »

S. Fox!

Nem tudom volt-e már dolgod garancia kérdésben pl. a SB-rel kapcsolatban. (De jópár ismerősömnek van kiváló tapasztalat pl. Zeiss ügyben, és azt azért tudomásul kell venni, hogy az a felhasználó, akinek a távcsövének van hazai kontaktja, előnyben van.)
Tudnék neked olyan történeteket garancia ügyben mondani, amit ezek szerint alapból el sem hinnél, ígyhát nem is teszem meg.

Még egy dolog.
Én nem látom itt azt hogy szidná, fikázná a vadászok zöme a Deltát.
Egyszerűen van bennük egy kis "félsz" mert ismeretlen márka.
Abban pedig Sanyónak igaza van, hogy ennek a félsznek jónagy hányada amiatt van, mert kereskedelmi néven fut, nem pedig egy fix és a világ minden pontján "ugyanazt mondó" márkanév.
Mert ugye felmerül az emberben, hogy itt Delta, ott Microdot, amott meg valami más a neve, szóval amolyan tucattermék íze van.

Mondom ezt úgy, hogy immáron 2 éve egy 8x56-os Delta keresőt használok, ami szerintem a legjobb ár/érték arányú kereső ma a piacon és nekem ennél jobb cső nem kell.
(Pontosabban egy zöld gumiborításű 7x42-es kis Habicht a vágyam, de az ára horror és teljesítményben a DElta kiváló.)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3678 Dátum: 2010. November 28. - 09:13:33 »

Ha nem működik "nálunk" az csak azért lehet, mert vannak olyan emberek, akik eleve kételkednek mindenben, ami érték!
Szerintem Zeiss, Kahles S&B lesz 30 év múlva, delta nem, főleg, hogy ez csak egy "kereskedelmi név"! Érdekes, hogy a NIKON is gyártat Fülöp szigeteken, de Ő rá meri íratni a nevét! Ja, Ő is 30 év garit vállal a filippino termékre, a delta nem, miért??? 


Mert sok olyan forgalmazó van, aki a Deltát forgalmazza, de már nem 5 évet, ha nem 10 évet ad.

Miért ?
Csupán reklámfogás, semmi más értelme nincs.

Legyen 5 év, de az megfogható, elérhető.

Cégek alakulnak, majd megszűnnek, főleg a forgalmazó cégek, és egy hangzatos 10-20-30 és életreszóló igérvény nagyon csábító.

De kérdem, mi van ha jogutód nélkül egy forgalmazó megszűnik, és igért 10 évet, mikor a gyár, csak 5 évet ad ?

Semmi, futhat a másik 5 év után. Kacsint Vigyorog

Alakítok egy céget, bevásárolok, kérek egy cégnevet a termékre, majd 30 év garanciát ígérek, de 2-3 év múlva mikor már jól eladtam a terméket és megszedtem magam, jogutód nélkül megszüntettem a céget.

Ma, ez a módi, tessék csak körbenézni.

Nem véletlen, hogy az ismert prémiumgyártók is visszafogták a garancia ídőt, mert emberi ésszel felfogva, azt nem lehet teljesíteni.

20-30 évig raktározni minden akkor legyártott optikai és mechanikai  alkatrész, kollimátort, leírást, stb. stb, na ezt nem vállalja fel normális cég.

Sokan szeretnek nagyokat álmodni, de azt is tudni kell, hogy sokan nem ismerik a gyártók termékre adott garancia fogalmát, részletezve.

Mert ha ismernék, akkor látnák, hogy azért nem egészen az van, hogy cserélünk, javítunk térítés nélkül.

Igen is sok esetben megragadnak minden lehetőséget, csak,hogy ne kelljen ingyen, sőt olyan egyértelmű hibákért melyért a kezelő nem felellős komoly javítsi összegeket számolnak fel.

Kérdem én, egy céltávcső lövésállósági avagy párásodási hibájáért miért kell fizetni ?
Vagy azért, mert a "T" réteg szabályosan lepereg a lencséről ?
Vagy mert belsőleg lepedékes lesz a céltávcső ?

Egy cég ismert (gyártó) részemről, aki a garanciális kérdéseket maradéktalanul és korrekten kezeli.
S-B.

Ha meg nem nevezzük prémiumnak a Deltát, akkor annak forgalmazója a másik dicséretes cég.

Többinél az esetek többségében, húzzák az időt, automatikusan nem cserélnek és a javításért is fizetni kell.

Van kivétel, mert van, de nem jellemző az automatikus ügyintézés, amit az ember elvárna ha 500-700 ezer Ft-ot kiad egy termékre, főleg ha nem is használta, már új állapotában hibás.

Ugye nem kell sorolnom. :Mosolyog

Tehát én azt mondom, hogy legyen normális, emberi ésszel is teljesíthető,és azonnal elérhető, megfogalmazott garancia.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3679 Dátum: 2010. November 28. - 09:21:51 »

"Nem tudom volt-e már dolgod garancia kérdésben pl. a SB-rel kapcsolatban. (De jópár ismerősömnek van kiváló tapasztalat pl. Zeiss ügyben, és azt azért tudomásul kell venni, hogy az a felhasználó, akinek a távcsövének van hazai kontaktja, előnyben van.)
Tudnék neked olyan történeteket garancia ügyben mondani, amit ezek szerint alapból el sem hinnél, ígyhát nem is teszem meg."


Üdv

Szerencsére még nem volt garancia ügyem távcsövek esetében.
Roli, ha azt mondod, hogy igenis van pozitív példa és a garancia érvényesíthető, akkor ebben nincs miért kételkednem. Örülök neki és a következő vásárlásnál, már mint döntési szempont figyelembe vehető. Többek között ezért is jó fórumozni, mert ilyeneket hall az ember.

Eddig a környezetemben többségében negatív tapasztalatokat hallottam (mondjuk Espetya esete a Zeiss-szel azért félig-meddig kivétel), de ebben nyilván az is közrejátszik, hogy nagyobb hír értéke van még ismerősi körben is annak, hogy mekkora szemét ez a forgalmazó vagy gyártó, mint annak, hogy rendesek voltak és kicserélték vagy kijavították.

Jani
Naplózva
Kornél
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


...


WWW
« Új üzenet #3680 Dátum: 2010. November 29. - 15:58:18 »

sabnak köszönöm a kiigazítást variábel ügyben, az ember mindig tanul valamit.

Megnéztem a márkatulajdonos honlapját: http://deltaoptical.pl/info.php?id=6
Google fordító jóbarát.

1989-es cég, 2002 óta létezik a Delta márka, 2007 óta a Titanium széria. Másrészt egy kereskedőnek inkább az az érdeke, hogy a drágább távcsöveket adja el. Értelemszerűen más az árrás egy Diarange-en és egy Meostaron.

Egyébként a garancia is egy érdekes kérdés, Magyarországon nem mindenki adja meg azt, amit a gyártók meg igen. Lásd Meopta 10, illetve 30 év helyett 1-2-5 év garanciák.
http://www.meoptasportsoptics.com/EN/newsdispn.php?nav1=5&nav2=2&ID=2

A bizalmatlanság meg minden új márkával kapcsolatban megvan, minden piacon. Mondjuk a Delta Titanium pont Vixen, ami Japánban talán ismertebb, mint a Nikon.
http://www.vixensportsoptics.com/rifle2a.html
"All Vixen Riflescopes are backed by an unconditional Lifetime Warranty." Ezt meg nem viccből adják rá, gondolom. Legalább is olyat, hogy "a japán humor", még nem hallottam! Mosolyog
Naplózva

"Natura unum os et duas aures nobis dedit, quasi admoneret, at multa audiremus et pausa diceremus."
+36 30 865 6769 (Matrix)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #3681 Dátum: 2010. November 29. - 16:19:19 »

Mondjuk a Delta Titanium pont Vixen, ami Japánban talán ismertebb, mint a Nikon.

Ezt ugye viccnek szántad?! Fejvakarás OOO
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3682 Dátum: 2010. November 29. - 18:15:22 »

Mondjuk a Delta Titanium pont Vixen, ami Japánban talán ismertebb, mint a Nikon.

Ezt ugye viccnek szántad?! Fejvakarás OOO

valószínűleg  Ördög
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3683 Dátum: 2010. November 29. - 20:39:44 »

A Vixen a csillagvizsgáló optikák piacán a nyugati piacon az elsö ligában szerepel. Egy pár éve jönnek lassan, de bisztosan a vadász piacra is.
Az enyémmel mindenesetre négy éve nagyon meg vagyok elégedve.


Üdv                     Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3684 Dátum: 2010. November 29. - 20:55:29 »

A Vixen a csillagvizsgáló optikák piacán a nyugati piacon az elsö ligában szerepel. Egy pár éve jönnek lassan, de bisztosan a vadász piacra is.
Az enyémmel mindenesetre négy éve nagyon meg vagyok elégedve.


Üdv                     Gyuri

Gyuri, ez így van, de hogy Japánban ismertebb legyen, mint a Nikon  Fejvakarás
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3685 Dátum: 2010. November 29. - 21:00:11 »

Gyuri, ez így van, de hogy Japánban ismertebb legyen, mint a Nikon  Fejvakarás

Aztán kit érdekel Hazánkban, hogy 12.000 hm-el arrébb mit ismernek? Elviszi oda valaki javítani a távcsövét?
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #3686 Dátum: 2010. November 29. - 21:00:28 »

Azt nem tudom, nem voltam Japánban, még egy japán csajt se tartoztattam le Nyihi
Persze kár tulajdonképpen rajta vitázni. Ha jó, jó, aki meg van vele elégedve, örüljön neki, mint én is örülök az enyémnek Igen


Üdv                         Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3687 Dátum: 2010. November 29. - 21:01:23 »


Mert sok olyan forgalmazó van, aki a Deltát forgalmazza, de már nem 5 évet, ha nem 10 évet ad.

Miért ?
Csupán reklámfogás, semmi más értelme nincs.

Legyen 5 év, de az megfogható, elérhető.

Cégek alakulnak, majd megszűnnek, főleg a forgalmazó cégek, és egy hangzatos 10-20-30 és életreszóló igérvény nagyon csábító.

De kérdem, mi van ha jogutód nélkül egy forgalmazó megszűnik, és igért 10 évet, mikor a gyár, csak 5 évet ad ?

Semmi, futhat a másik 5 év után. Kacsint Vigyorog

Alakítok egy céget, bevásárolok, kérek egy cégnevet a termékre, majd 30 év garanciát ígérek, de 2-3 év múlva mikor már jól eladtam a terméket és megszedtem magam, jogutód nélkül megszüntettem a céget.

Ma, ez a módi, tessék csak körbenézni.

Nem véletlen, hogy az ismert prémiumgyártók is visszafogták a garancia ídőt, mert emberi ésszel felfogva, azt nem lehet teljesíteni.

20-30 évig raktározni minden akkor legyártott optikai és mechanikai  alkatrész, kollimátort, leírást, stb. stb, na ezt nem vállalja fel normális cég.

Sokan szeretnek nagyokat álmodni, de azt is tudni kell, hogy sokan nem ismerik a gyártók termékre adott garancia fogalmát, részletezve.

Mert ha ismernék, akkor látnák, hogy azért nem egészen az van, hogy cserélünk, javítunk térítés nélkül.

Igen is sok esetben megragadnak minden lehetőséget, csak,hogy ne kelljen ingyen, sőt olyan egyértelmű hibákért melyért a kezelő nem felellős komoly javítsi összegeket számolnak fel.

Kérdem én, egy céltávcső lövésállósági avagy párásodási hibájáért miért kell fizetni ?
Vagy azért, mert a "T" réteg szabályosan lepereg a lencséről ?
Vagy mert belsőleg lepedékes lesz a céltávcső ?

Egy cég ismert (gyártó) részemről, aki a garanciális kérdéseket maradéktalanul és korrekten kezeli.
S-B.

Ha meg nem nevezzük prémiumnak a Deltát, akkor annak forgalmazója a másik dicséretes cég.

Többinél az esetek többségében, húzzák az időt, automatikusan nem cserélnek és a javításért is fizetni kell.

Van kivétel, mert van, de nem jellemző az automatikus ügyintézés, amit az ember elvárna ha 500-700 ezer Ft-ot kiad egy termékre, főleg ha nem is használta, már új állapotában hibás.

Ugye nem kell sorolnom. :Mosolyog

Tehát én azt mondom, hogy legyen normális, emberi ésszel is teljesíthető,és azonnal elérhető, megfogalmazott garancia.

Ha jól tudom te is forgalmazod a deltát.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3688 Dátum: 2010. November 29. - 21:29:53 »

Aztán kit érdekel Hazánkban, hogy 12.000 hm-el arrébb mit ismernek? Elviszi oda valaki javítani a távcsövét?

Igen, én rendszeresen 12.000 hm-re szoktam küldeni javíttatni
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3689 Dátum: 2010. November 29. - 21:43:45 »

Igen, én rendszeresen 12.000 hm-re szoktam küldeni javíttatni

Ha engem is becsomagolnál és elküldenél, megköszönném! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 [246] 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: