Oldalak: 1 ... 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 [245] 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454479 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #3660 Dátum: 2010. November 25. - 20:42:57 »

Hát ilyet még nem hallottam senkitől...legyen szó bármelyik prémium 8x56-os kontra Deltáról.
Persze ettől mg lehet.

Sajnos nem kizárt, mert több forgalmazó is említette és én is tapasztaltam (ma is), hogy az S-B-nél voltak olyan szériák, melyeknél a "T" réteg bevonatolása nemigazán szürkületre termett.
Sőt, a szálkereszt pontvilágítással is voltak gondok, mert alapból túlvilágítottak.

Ma is volt nálam egy Hungary 8x56-os és a tulaj Delta 2,5-10x50 v. 56-ra akarja lecserélni, mert összehasonlította, és jobban látta a delta szürkületi értékét.
Neki sajnos sima 4/A-s ak megfelelő szálkereszt van a S-B-ben és nem látja a vadon, mert kitakar, és a nem eredeti Japán (Kínai gyártású), Nikon keresővel jobban lát , mint a S-B céltávcsővel.

Nagyon kellemetlen neki, hogy a keresővel látja, a céltávcsővel meg nem a vadat.

Ez most ebben a formában nem az én véleményem, az Ő nyilatkozata, és Ő akarja lecserélni erre hivatkozva.

De megnéztem, mert el akarja adni, tényleg elmarad a szürkületi értéke a Deltától.

Csak kiegészítem az előttem szólót, hogy a variábel nem tartalmaz több optikai elemet, de a képfordító lencsesor a variábelben mozgatható és ezzel történik a nagyítási érték változtatása.
De ugyan annyi van benne, mint egy fix céltávcsőben.

Az oldalparallaxos már többet tartalmaz, és ezért a szürkületi értéke is kisebb kicsit természetesen.

S-B-re visszatérve, igazolva a "T" réteg effektet, én néztem 6x42-es Németbe és 8x56-os Hungary-ba és a 6x42-es sokkalta jobb volt szürkületben, pedig csak 42mm-es a belépő lencse mérete.

Miért ?

Mert más volt a "T" rétegezése a lencserendszernek.

Azért is van, hogy sok esetben egy 6x42-es prémium simán veri az 56-os objektívvel rendelkező céltávcsöveket, ha azok lencserendszere és annak "T" rétegezése nem minőségi.-

Ugye akinek netán van egy 7x42-es hagyományos porros Swar. távcsöve nem kell megmagyaráznom, hogy mit is tud.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3661 Dátum: 2010. November 25. - 20:47:22 »

Egy hibáját tudom felróni a Deltának, valamivel kisebb a látószöge a többi, hasonló távcsőhöz képest. Variálhattak valamit a széltorzítás elkerülése miatt.


Van még 1.
Jobb lett volna nem mattosított festés a házra ( pedig jót akartak).
Ne csillogjon volt a magyarázat, de sajnos nem olyan időtálló és az újlenyomat is meglátszódik rajta.

És valóban a szél, avagy párnatorzítás csökkentése érdekében kisebb a látószöge, avagy csőlátás effektus van kis nagyításos.

Valamit-valamiért alapon.

Érdekes 10-ből egy ember veszi észre ezt. :Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3662 Dátum: 2010. November 25. - 21:38:53 »

Szerintem amibe ti néztetek, az a régi, bíbor lencsefelület kezelésű SB volt.
A zöldekkel éjszaka semmi gond, sőt!

Azt meg én is egyre több ismerősnek tudom bebizonyítani, hogy este is jobban lát a 6x42-essel, mint a 8x56-ossal.
Egyszerűen a szeme nem hasznosítja a pluszt, ugyanakkor a nagyobb látómező miatt "jobban" látnak a 6x42-essel.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3663 Dátum: 2010. November 26. - 08:05:20 »

Üdv Mindenkinek!
Acél weaver sínt keresek, tud valaki segíteni?
Peti István, Komló...
Rajz után csinálta nekem is. Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3664 Dátum: 2010. November 26. - 08:05:48 »

Azt meg én is egyre több ismerősnek tudom bebizonyítani, hogy este is jobban lát a 6x42-essel, mint a 8x56-ossal.
Egyszerűen a szeme nem hasznosítja a pluszt, ugyanakkor a nagyobb látómező miatt "jobban" látnak a 6x42-essel.
Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt21
vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új üzenet #3665 Dátum: 2010. November 27. - 16:48:18 »



S-B-re visszatérve, igazolva a "T" réteg effektet, én néztem 6x42-es Németbe és 8x56-os Hungary-ba és a 6x42-es sokkalta jobb volt szürkületben, pedig csak 42mm-es a belépő lencse mérete.

Miért ?

Ezt azért nem értem, és ez egy távhit, a SB Hungary és a SB Germany fix nagyítású távcső is itt Budapesten készül, a variábelek meg kint. Ugyanaz az alapanyag, minden ugyanaz, csak itt olcsóbb a munkaerő. Szóval attól, hogy Germany vagy Hungary felirattal készül, attól még a fényáteresztő képessége ugyanaz.

A Deltáról majd 5 év múlva beszélgessünk........ Ütésállóság, lencse stb.... Mert az egy dolog, hogy most mit lát benne a kuncsaft.
Zsoc.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3666 Dátum: 2010. November 27. - 18:57:59 »

A Deltáról majd 5 év múlva beszélgessünk........ Ütésállóság, lencse stb.... Mert az egy dolog, hogy most mit lát benne a kuncsaft.
Zsoc.

Állandóan viszajön ez a hűlye Delta kontra SB vita, és mindig ez a meglátjuk pár év múlva befejezés! A delta tulajok mindig leírják, hogy jó cső , meg vannak vele elégedve, ezt alátámasztje Sab mester véleménye is, aki azért már látott és szétszedett egy - két távcsövet. Bár nekem nincs Deltám, de hiszek nekik, biztos vagyok benne, hogy 5 év múlva sem fognak tömegesen tönkre menni. Szerintem inkább örüljünk neki, hogy nem csak százezrekért lehet már jó kereső vagy céltávcsövet venni!!
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 27. - 19:07:36 írta Pyrus » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
sab
Vendég
« Új üzenet #3667 Dátum: 2010. November 27. - 19:17:19 »


S-B-re visszatérve, igazolva a "T" réteg effektet, én néztem 6x42-es Németbe és 8x56-os Hungary-ba és a 6x42-es sokkalta jobb volt szürkületben, pedig csak 42mm-es a belépő lencse mérete.

Miért ?

Ezt azért nem értem, és ez egy távhit, a SB Hungary és a SB Germany fix nagyítású távcső is itt Budapesten készül, a variábelek meg kint. Ugyanaz az alapanyag, minden ugyanaz, csak itt olcsóbb a munkaerő. Szóval attól, hogy Germany vagy Hungary felirattal készül, attól még a fényáteresztő képessége ugyanaz.

A Deltáról majd 5 év múlva beszélgessünk........ Ütésállóság, lencse stb.... Mert az egy dolog, hogy most mit lát benne a kuncsaft.
Zsoc.

Én a gyakorlatot mondom, amit mi látunk, amit egyes forgalmazók meglátnak és jeleztek is a gyártó felé.

Delta, ha jól látom 2007.02-től bizonyosan van már Mo-on, és most 2010 év végét jegyzünk, tehát már majd meg van az 5 év. :Mosolyog

Ez előtt is volt, csak nem nálunk és nem ezen a néven.

Én emlékszem pontosan, hogy a Meopta anno is ezen a vesszőfutáson ment keresztül. Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3668 Dátum: 2010. November 27. - 22:10:45 »

Állandóan viszajön ez a hűlye Delta kontra SB vita, és mindig ez a meglátjuk pár év múlva befejezés! A delta tulajok mindig leírják, hogy jó cső , meg vannak vele elégedve, ezt alátámasztje Sab mester véleménye is, aki azért már látott és szétszedett egy - két távcsövet. Bár nekem nincs Deltám, de hiszek nekik, biztos vagyok benne, hogy 5 év múlva sem fognak tömegesen tönkre menni. Szerintem inkább örüljünk neki, hogy nem csak százezrekért lehet már jó kereső vagy céltávcsövet venni!!

 Igen Igen Igen

Én a 30 vagy mitomén hány év garancia vásárlási érvként történő emlegetésétől kapok vitustáncot.
30 év múlva örülök, ha önállóan tudok pisilni, nem hogy érdekeljen, hogy a ma megvett távcsövemre éppen 29 év múlva miért nem tudom a garanciát érvényesíteni (biztos meglesznek még a számlák is  Ördög )
Ja és abban sem vagyok biztos (sőt), hogy lesz még olyan cég amit SB-nek, Kahlesnek, Zeissnek vagy éppen Deltának hívnak
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3669 Dátum: 2010. November 27. - 22:26:06 »

Igen Igen Igen

Én a 30 vagy mitomén hány év garancia vásárlási érvként történő emlegetésétől kapok vitustáncot.
30 év múlva örülök, ha önállóan tudok pisilni, nem hogy érdekeljen, hogy a ma megvett távcsövemre éppen 29 év múlva miért nem tudom a garanciát érvényesíteni (biztos meglesznek még a számlák is  Ördög )
Ja és abban sem vagyok biztos (sőt), hogy lesz még olyan cég amit SB-nek, Kahlesnek, Zeissnek vagy éppen Deltának hívnak

A magukra valamit is adó távcső gyártók sorszámozzák termékeiket, ez alapján vissza lehet keresni 29 év múlva is a jogosultságot, főleg, ha 100 éves firma termékéről van szó! Ne a balkánból indulj ki! Mosolyog
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3670 Dátum: 2010. November 27. - 22:28:43 »

A magukra valamit is adó távcső gyártók sorszámozzák termékeiket, ez alapján vissza lehet keresni 29 év múlva is a jogosultságot, főleg, ha 100 éves firma termékéről van szó! Ne a balkánból indulj ki! Mosolyog

Sanyooo, én elhiszem, hogy így van, de nem vagyok benne biztos, hogy ez nálunk működik. Abban hiszek, hogy nyugatabbra igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3671 Dátum: 2010. November 27. - 22:34:22 »

Sanyooo, én elhiszem, hogy így van, de nem vagyok benne biztos, hogy ez nálunk működik. Abban hiszek, hogy nyugatabbra igen

Ha nem működik "nálunk" az csak azért lehet, mert vannak olyan emberek, akik eleve kételkednek mindenben, ami érték!
Szerintem Zeiss, Kahles S&B lesz 30 év múlva, delta nem, főleg, hogy ez csak egy "kereskedelmi név"! Érdekes, hogy a NIKON is gyártat Fülöp szigeteken, de Ő rá meri íratni a nevét! Ja, Ő is 30 év garit vállal a filippino termékre, a delta nem, miért??? 
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3672 Dátum: 2010. November 27. - 22:39:15 »

"Ha nem működik "nálunk" az csak azért lehet, mert vannak olyan emberek, akik eleve kételkednek mindenben, ami érték! "

Ja, most már értem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3673 Dátum: 2010. November 27. - 22:45:01 »

"Ha nem működik "nálunk" az csak azért lehet, mert vannak olyan emberek, akik eleve kételkednek mindenben, ami érték! "

Ja, most már értem

Olvastam, hogy a Kodak a két háború között már olyan zacskóban árulta a filmet, ami egyben válaszboríték volt, megcímezve az amerikai anyacég
postacímére, ugyanis vállalták, hogy a film áráért elő is hívják a tekercset, sőt a postaköltséget is állták oda-vissza, a világ bármely részére!
Ez SZOLGÁLTATÁS, komoly cég így jár el, vagy legalább is törekszik a tökéletesre! Nem tudtad?
Kérlek olvasd el végig hozzászólásaimat! Vagy Te is deltával kereskedsz?
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #3674 Dátum: 2010. November 27. - 22:59:29 »

Olvastam, hogy a Kodak a két háború között már olyan zacskóban árulta a filmet, ami egyben válaszboríték volt, megcímezve az amerikai anyacég
postacímére, ugyanis vállalták, hogy a film áráért elő is hívják a tekercset, sőt a postaköltséget is állták oda-vissza, a világ bármely részére!
Ez SZOLGÁLTATÁS, komoly cég így jár el, vagy legalább is törekszik a tökéletesre! Nem tudtad?
Kérlek olvasd el végig hozzászólásaimat! Vagy Te is deltával kereskedsz?

Persze, én vagyok az egyik tulajdonosa. Eddig egyébként egy Delta termék volt nálam, egy kereső, arról meg is írtam a véleményemet a topikban (jó volt, de esőben tuti nem merném használni).
Ne haragudj, de nem akarok ezen vitatkozni, én egyszerűen nem hiszek ebben a garancia hókuszpókuszban. Abban biztos vagyok, hogy az SB jobb, mint a Delta. Azonban érdekes módon döntő többségében olyanok szidják a Deltát, akinek sosem volt, elégedetlen tulaj itt nem nagyon panaszkodott még. És ha már nincs érv, akkor jön az aduász, hogy nézzük meg 5 év múlva. Nézzük ... de erről felesleges most értekezni, most nincs 5 év múlva.
A hozzászólásaidat - ha nem sértődsz meg - nem olvasnám végig, bár biztosan sokat tanulnék belőlük
Naplózva
Oldalak: 1 ... 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 [245] 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: