Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #615 Dátum: 2008. Június 13. - 14:05:38 »

Srácok!
 Mit használtok a lencse tisztítására,és hogyan csináljátok?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #616 Dátum: 2008. Június 13. - 14:21:19 »

Srácok!
 Mit használtok a lencse tisztítására,és hogyan csináljátok?

Szevasz Cimbora!

Először is: gratulálok, igen jó távcsőre tettél szert!

A tisztítást én három komponenssel csinálom:

1) optikai tisztítófolyadék. Ezt spray-s kiszerelésben vettem még a Kettnerben, de szinte mindenhol lehet kapni, nem csak vadászboltokban. Ez megakadályozza a külső párásodást is egyébként és - legalábbis az enyém - vízlepergető is.

2) optikai törlőkendő. Nekem mind a kereső-, mind a céltávcsövemhez adtak, de sajnos csak az előbbi van meg, mert Édesanyám kiöblítőzte a gyári Zeiss tisztítókendőmet (és ezt nem szabad, mert a mikroszálak összeragadnak!). De sebaj, bármelyik optikai üzletben lehet kapni. Használata értelemszerű.

3) mókusszőr ecset. Akkor jut szerephez, ha szemcsés anyaggal szennyezett az optika. Lehetőleg magas minőségűt - pl. Pelikant - válassz. Az írószerboltokban olcsóbb.

Én először az ecsetet használom ha szükséges, lefújom, portalanítom az optikát. Majd lefújom, aztán szárazra törlöm.

Fontos szerepe van szerintem a lencsevédő kupaknak is (pl. Butler Creek). Ez nemsk a vadászati szituációknál jön jól, de fegyverápolásnál is, hogy még véletlenségből se szennyeződhessen pl. olajjal az optika. Az optikát mindig a fegyverápolás, olajozás előtt tisztítsd!

v
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #617 Dátum: 2008. Június 13. - 14:31:51 »

Koszi Viktor!
A Meostrarnál eddig csak a torlokendot használtam,de ez az opt.tisztítófolyadék nagyon jó tanácsnak tunik.Gondolom szemuvegre,kont.lencsére is illyet használnak,lényeg hogy magas alkoholtartalmú legyen.
No akkor irány egy optikai szakbolt.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #618 Dátum: 2008. Június 13. - 16:52:38 »

"""Az optikát mindig a fegyverápolás, olajozás előtt tisztítsd!"""

Nem célszerű inkább a fegyvertisztítást követően az optika tisztítást elvégezni ?
Nem értek hozzá, de szerintem az lenne a logikus, mert ha az optika már tiszta és ezt követően a fegyvert kezdjük el tisztítani, olajozni, stb, akkor ismét lehetnek lepedékek, foltok, szennyeződések az optikán. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #619 Dátum: 2008. Június 13. - 17:28:56 »

Véleményem szerint sosem szabad ugyanazon alkalommal pucolni a puskát és a távcsövet...
Először a kényesebb puska, aztán másnap a cső. (addigra az ojal a tusába beszívódik, a fémfelületekről is a megfelelő helyre szivárog, így csak ott kell ronggyal újra áttörölni, ahol a kéz nyoma ottmarad...és nem fogdossa, olajozza össze az ember a távcsövet.
Egy napot meg porosan, vagy eső után megszáradva bőven kibír a cső...vagyis amelyik nem, azt kukába kell dobni.
Szerintem.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #620 Dátum: 2008. Június 13. - 19:46:50 »

""Véleményem szerint sosem szabad ugyanazon alkalommal pucolni a puskát és a távcsövet...
Először a kényesebb puska, aztán másnap a cső. (addigra az ojal a tusába beszívódik, a fémfelületekről is a megfelelő helyre szivárog, így csak ott kell ronggyal újra áttörölni, ahol a kéz nyoma ottmarad...és nem fogdossa, olajozza össze az ember a távcsövet.
Egy napot meg porosan, vagy eső után megszáradva bőven kibír a cső...vagyis amelyik nem, azt kukába kell dobni.
Szerintem.""


Igen, talán ez a legjobb megoldás. Igen Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #621 Dátum: 2008. Június 13. - 20:28:17 »

"""Az optikát mindig a fegyverápolás, olajozás előtt tisztítsd!"""

Nem célszerű inkább a fegyvertisztítást követően az optika tisztítást elvégezni ?
Nem értek hozzá, de szerintem az lenne a logikus, mert ha az optika már tiszta és ezt követően a fegyvert kezdjük el tisztítani, olajozni, stb, akkor ismét lehetnek lepedékek, foltok, szennyeződések az optikán. Mosolyog

Igen, ennek nagy a valószínűsége. Már ha nem használsz védőkupakot ugye... Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #622 Dátum: 2008. Június 13. - 20:30:46 »

Véleményem szerint sosem szabad ugyanazon alkalommal pucolni a puskát és a távcsövet...
Először a kényesebb puska, aztán másnap a cső. (addigra az ojal a tusába beszívódik, a fémfelületekről is a megfelelő helyre szivárog, így csak ott kell ronggyal újra áttörölni, ahol a kéz nyoma ottmarad...és nem fogdossa, olajozza össze az ember a távcsövet.
Egy napot meg porosan, vagy eső után megszáradva bőven kibír a cső...vagyis amelyik nem, azt kukába kell dobni.
Szerintem.

Én sajnos nem tudok fegyvertisztításra több alkalmat szánni, ezért egyszerre intézem a kettőt. Még sosem tapasztaltam szennyeződést az optikán.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #623 Dátum: 2008. Június 14. - 00:00:34 »

Véleményem szerint sosem szabad ugyanazon alkalommal pucolni a puskát és a távcsövet...
Először a kényesebb puska, aztán másnap a cső. (addigra az ojal a tusába beszívódik, a fémfelületekről is a megfelelő helyre szivárog, így csak ott kell ronggyal újra áttörölni, ahol a kéz nyoma ottmarad...és nem fogdossa, olajozza össze az ember a távcsövet.
Egy napot meg porosan, vagy eső után megszáradva bőven kibír a cső...vagyis amelyik nem, azt kukába kell dobni.
Szerintem.

Én sajnos nem tudok fegyvertisztításra több alkalmat szánni, ezért egyszerre intézem a kettőt. Még sosem tapasztaltam szennyeződést az optikán.
Nem kő' azt tisztogatni,ami bennmaradt a csőben,azt a következő lövés kiviszi! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #624 Dátum: 2008. Június 16. - 09:29:36 »

Megmondom őszíntén, nem értem, hogy miért ne lehetne egyszerre tisztítani az optikát és utána a fegyvert.
Én is úgy szoktam, ahogy Viktor.
Először az optikát megtisztítom ecsettel, folyadékkal és mikroszálas kendővel és ekkor még nem olajos a kezem, mert a fegyvert csak ezek után kezelem.
Ha az optikát megtisztítottam, kifújom a védőkupakokat, hogy ha került bele por akkor az kijöjjön belőle és utána felteszem a távcsőre.
Ezek után állok neki a fegyver tisztításának.
Nem tudom mi baja lehetne a távcsőnek, ha rajta a védőkupak elől, hátul?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #625 Dátum: 2008. Június 16. - 11:52:08 »

Megmondom őszíntén, nem értem, hogy miért ne lehetne egyszerre tisztítani az optikát és utána a fegyvert.
Én is úgy szoktam, ahogy Viktor.
Először az optikát megtisztítom ecsettel, folyadékkal és mikroszálas kendővel és ekkor még nem olajos a kezem, mert a fegyvert csak ezek után kezelem.
Ha az optikát megtisztítottam, kifújom a védőkupakokat, hogy ha került bele por akkor az kijöjjön belőle és utána felteszem a távcsőre.
Ezek után állok neki a fegyver tisztításának.
Nem tudom mi baja lehetne a távcsőnek, ha rajta a védőkupak elől, hátul?


Hát sajnos azt kell, hogy mondjam, nagyon kevesen rendelkeznek céltávcső védőkupakokkal, ezért írtam én is amit írtam. Mosolyog
Természetesen ha van védőkupak, még annak használatok is, spray fegyverolaj használata esetén, arra is mehet olaj, amely nem jó ha ott van.
Ettől függetlenűl ez olyan dolog, amely egyénfüggő és szokásfüggő, ki-ki hogyan.
Nekem célszerű elsőként a fegyvert, majd a céltávcsövet, ha valaki másként teszi, abból még gond nem származott.
Legfeljebb többet dolgozik a takarítással. Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #626 Dátum: 2008. Június 16. - 12:01:20 »

Hát sajnos azt kell, hogy mondjam, nagyon kevesen rendelkeznek céltávcső védőkupakokkal, ezért írtam én is amit írtam. Mosolyog

Szia Sab!

Ha most bunkóskodni akarnék, akkor azt m,ondanám: a legolcsóbb Benderhez is adják ingyen  Ördög
De hidd el, nem kötözködök, csak poénnak szánom, leütendő labda volt... Kötözködni eszem ágában sincs, főleg 2 nappal Államvizsga előtt  Nem szól szám :-\

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #627 Dátum: 2008. Június 16. - 12:28:51 »

Szia Sab!

Ha most bunkóskodni akarnék, akkor azt m,ondanám: a legolcsóbb Benderhez is adják ingyen  Ördög
De hidd el, nem kötözködök, csak poénnak szánom, leütendő labda volt... Kötözködni eszem ágában sincs, főleg 2 nappal Államvizsga előtt


Csak azért mondtam, mert látom naponta többször is, hogy mennyire igénytelen a vadásztársadalom !
Kupakor nem használ a többség sajnos. Már meg sincs neki. Mosolyog

Nem is vettem kötözködésnek.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #628 Dátum: 2008. Június 16. - 18:44:12 »

Hát látni bőven védőkupak nélküli céltávcsövet...nem is keveset.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #629 Dátum: 2008. Június 16. - 21:51:05 »

Hát látni bőven védőkupak nélküli céltávcsövet...nem is keveset.

De nem az enyémet. Előbb kérdezzen Kend, aztán lőjön.... Vigyorog Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: