Oldalak: 1 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454480 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #3525 Dátum: 2010. Október 21. - 08:24:55 »

Magyarul próbáltad?


Egyébként itt: http://szolgai.sk/104-meopta/

625 EUR
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3526 Dátum: 2010. Október 21. - 10:20:14 »

Magyarul próbáltad?


A kérdés jó! Fábryként: a szlovák az a cseh, aki tud magyarul.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3527 Dátum: 2010. Október 21. - 14:23:03 »

Magyarul próbáltad?

A faszi nem tud magyarul, próbáltam vele még a vadásznapon beszélni, de nem ment.
de, végülis 1 próbát megérhet. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3528 Dátum: 2010. Október 21. - 14:24:03 »

A kérdés jó! Fábryként: a szlovák az a cseh, aki tud magyarul.
Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
sab
Vendég
« Új üzenet #3529 Dátum: 2010. Október 21. - 16:45:21 »

Üdv ! Semmi hír a szombati Távcső találkozóról ?   Wave

Megvolt rendben. Emelem

Páran írtak is véleményt, de az az index fórumon jelent meg és én is írtam.

Mind a három olvasható az én honlapomon.

Magy a vadászmester honlapon a távcsövek topikba.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3530 Dátum: 2010. Október 21. - 19:10:17 »

Sab  Wave ! Kár hogy nem maradt ott a Zeiss / még nincs alátét  Ördög / Kíváncsi lettem volna a teszten hogy szerepel .
Index fórum  merre van ? 
 Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #3531 Dátum: 2010. Október 21. - 19:12:38 »


Index fórum  merre van ? 
 Wave

 Bangdesk Bangdesk Bangdesk Bangdesk Bangdesk Bangdesk


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3532 Dátum: 2010. Október 21. - 19:19:21 »

Sabbati ! Mi a baj ? Talán fáj a fejed  Ördög Ördög Ördög Indavideón megtaláltam  . Most már a hsz. keresem . Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
sab
Vendég
« Új üzenet #3533 Dátum: 2010. Október 21. - 21:12:01 »

Sab  Wave ! Kár hogy nem maradt ott a Zeiss / még nincs alátét  Ördög / Kíváncsi lettem volna a teszten hogy szerepel .
Index fórum  merre van ? 
 Wave

Képek még itt is.

http://indafoto.hu/kustor/tavcsoves_talalkozo_es_tesztel_1



Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #3534 Dátum: 2010. Október 21. - 21:43:45 »

Sabbati ! Mi a baj ? Talán fáj a fejed  Ördög Ördög Ördög Indavideón megtaláltam  . Most már a hsz. keresem . Fejvakarás

Kérlek ha megvan másold be, mert az igénytelen Gportálon hiába vesztegettem el drága másodperceket csak azért regisztráljak, hogy el tudjam olvasni a cikket, nem enged be. Index meg olyan lassú, hogy csak felidegesít.
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #3535 Dátum: 2010. Október 21. - 21:58:49 »

És a vadászmester oldalt nézegetve megint rájövök miért nem néztem ezt az oldalt még véletlen se hónapok óta. NA majd ha valaki ide felteszi elolvasom az írást.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3536 Dátum: 2010. Október 21. - 22:16:41 »

És a vadászmester oldalt nézegetve megint rájövök miért nem néztem ezt az oldalt még véletlen se hónapok óta. NA majd ha valaki ide felteszi elolvasom az írást.

Te sem találtad? Szomorú
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #3537 Dátum: 2010. Október 21. - 22:22:50 »

Te sem találtad? Szomorú

Vadászmesteren megtaláltam volna csak a második kattintás után jöttem rá, hogy idegesítően rossz az oldal így otthagytam. Inkább várok.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3538 Dátum: 2010. Október 22. - 10:29:01 »

Vadászmesteren megtaláltam volna csak a második kattintás után jöttem rá, hogy idegesítően rossz az oldal így otthagytam. Inkább várok.

Képeket nem ígérem, hogy áthozza a szöveggel, de az írásokat átmásolom. ( ha sikerül) :Mosolyog

Távcsőteszt, harmadik felvonás.



Ismét a megszokott helyszínen, Szombathelyi reptéren megrendezésre került a távcsöves találkozó, tesztélés.

Most is több termék volt, mint felhasználó, de a tesztelők krémje ismét képviseltette magát.

Két forgalmazó volt jelen, a Nikon (  Szücs & Zsóka Bt. ) és a Budapesti Távcső Centrum.

Nikon forgalmazó korán érkezett, volt időm beszélgetni az ügyvezető igazgatóval, akit nagyon készséges ismertem meg.

Mivel a megszokottak szerint ismét nyers és őszinte lesz az írásom, de erre fel is készítettem minden jelenlévőt még előre, ezért most ismét hozom a formámat a következőkben.

Nikon forgalmazó kezdte a termékek kipakolását, sok céltávcsövet hozott fegyver tusára is felszerelve, azokat az optika részen szépen becsomagolva.

Na, gondoltam, egy igényes cég, ügyelnek még erre is.

Meglepetés akkor ért, mikor kicsomagolták szerencsétlen optikákat, céltávcsöveket.

Tusán a céltávcső acél szereléket szabályosan rozsdásodtak, azok olajat nem mostanság láttak.

A tusára felszerelt céltávcsövek zöme, és a kereső távcsövek jó része is optikailag, és külsőleg is porosak, koszosak, lencserendszerileg, külsőleg lepedékesek voltak.

Látva az arcomon a meglepetést, egyből szidta a szervizt, hogy ők hibáztak.

Hát, nem kétlem, de számomra, mint fegyver és optika javító számára ez szakmailag nem elfogadható, már mint ez a bánásmód az optikákkal, mert többet, sokkal többet érdemelnek.

Az, hogy a jelentős többsége bemutató termék, és fogdozzák, tesztelgetik, erre igazán nem mentség.

Elnézést kérek, de ez kikívánkozott belőle.

BTC forgalmazónál, termékeinél ilyen hiányosságot nem tapasztaltam.

Mivel, még nem teljes a tesztelésről való visszajelzések összesítése, ezért előlegbe azért már mondhatom a következőket.

Sajnálatosan a Nikon terméke zöme a többség véleménye szerint mechanikailag, optikailag nem hozták azt a felemelő érzést, amire vártunk.
Kicsit lelombozódva nézegettük a távcsöveket, céltávcsöveket, mert nagyon soknál optikai fátyolosság, hományosság, párnatorzítás volt érezhető.

1-2 db volt csak ami elfogadható volt sajnálatosan.

Mivel nappal kezdődött, 16h-kor a tesztelés, ezért volt idő bőven megnézni minden gyártmányt, egymáshoz és más termékhez is hasonlítva.

Még szürkület előtt érkezett meg a BTC cég képviselete, mert nagyon vártuk a Delta Titanium porros ED változatát, mert kíváncsiak voltunk, hogy mennyi látható különbség van a sima és ED között.

Sajnos az ED nem tudták elhozni, már máshol próbálták, de jött helyette két tetőélprizmás, új, még cégnév nélküli teszttávcső.
8x és 10x 56-os paraméterekkel.

Azt kell, hogy mondjam mechanikailag, külsőleg és optikai tulajdonságilag is nagyon a toppon voltak így felírat, cég név nélkül is.

És volt egy Vortex tetőéles 8x56-os is újban, ez a távcső volt talán a legnagyobb meglepetés, mert ha kicsivel is, és ez szubjektív megítélés is lehet, a két név nélküli tetőéles, ha kicsivel is, de talán felülmúlta.
A két név nélküli tudása meglepetésünkre a Delta Titanium 8x és 10x56-os porroprizmásokkal egyenérték volt.

Tehát  kimondható, hogy azoknak a személyeknek akiknek maga a porroprizmás távcsőház nem szimpatikus látványilag, fogásilag, azok tetőélesben találhatnak megfelelő gyártmányt.

Árban ugye köztudott, hogy egy tetőéles prizmás távcső előállítása sokkalta többe van, mint egy porros, de ennek ellenére a Delta Titaniumhoz hasonlítva elenyésző az árkülönbség.

Zeiss Jena 10x50-es multicoatedes és sima is volt jelen a tesztelésen és ismét látható volt, hogy a sima szürkület bekövetkeztével elvesztette fénygyűjtő képességét, de a multicoatedes felvette a versenyt a Delta Titanium és a Vixen távcsövekkel.

Zeiss Jena hátránya sajnos, hogy már nem gyártják ugye lég rég, és ezért garanciával nem is kapható, valamint ma már sem külsőleg, sem felépítésileg nem tartozik a korszerű távcsövek közé, de mint írtam, az optikai minősége még mindig kifogástalan, feltéve, ha optikailag tiszta készlékkel rendelkezünk.

Nikon-ba egy kicsi tetőéles Monarch teljesen mü. ag házas képminősége volt talán a legjobb, ( HG külön nem is említve ), de ez is csak 42mm-es objektívvel rendelkezett, tehát, szürkületig, cserkelő távcsőnek jó választás.

Több régiségek számító kisebb  USSR és MOM, Zeiss Jena távcső is jelen volt hagyományőrzésként, érdekességként, melyek inkább eszmei értéket képviselnek jobbára, nem is a tudásukra voltunk kíváncsiak annyira.

Vadászok, optikai hozzáértők, rendőrök véleményét hallva, ismét az a véleményezés született többségében, hogy a Nikon forgalmazó termékeivel szemben a Delta Titanium céltávcsövek, távcsövek és a Vixen távcső jóval nagyobb tudással rendelkeztek.

Ezuton is köszönetet mondok a két forgalmazónak a részvételért és, hogy felvállalták, hogy szabad véleménynyilvánításnak lehetnek tulajdonosai, amely lehet a terméket tekintve pozitív, de negatív is.

Továbbá köszönöm a segítséget a jelenlévő személyek részéről is, és hogy ismét megtiszteltek a jelenlétükkel.

Sajnálatos, hogy a harmadik megrendezésre kerülő távcsőtalálkozót sem tisztelte meg egy ismert prémiumgyártó cég, vagy képviselete a termékeivel.

Ugye, ha nem is hangoztatva, de voltak már jelen magántulajdonba lévő ismert prémiumgyártmányok az előző teszteléseken, és sok esetben nem volt tudható, hogy miért is kell kifizetni 200-300 ezer Ft-al többet, ha azt gyakorlatban az ember, mint kifizetett különbséget nem kapja meg.
Ill. megkapja, csak, mint cégnévbe épített fizetési különbséget, mert amúgy gyakorlatban nem.

Ha ezt a gondolatmenetet tekintjük, akkor már sejthető, hogy miért nem volt eddig sem jelen prémiumgyártó.

Most már a prémium gyártmányok közé, eddig eltelt időt tekintve, szakmailag vehetem a bátorságot, hogy igen is prémiumgyártmánynak nevezhessem a Delta Titanium és Vixen egyes termékeit simán.

Tisztelettel: TAL

u.i biztos sok mindent kihagytam, ezért elnézést, de sok emberrel beszélgettem közben, de hozzáértők jobban kivesézték a távcsöveket, melyekről itt olvasható a beszámoló.

Szombathely, 2010. 10. 17. smiley


02.

agy73p
   válasz | megnéz | könyvjelző    2010.10.17 22:43:49 © (13680)
A többiek elmondtak szinte mindent. Én is köszönöm a szervezést!

A Nikonokról általánosságban annyit el lehet mondani, h mindegyik, az alap sorozat is megüti a minimum szintet, a képeik világosak, és a leggyengébbek is élesek - legalább - középen. Leggyengébb a Travelite 5-ös széria volt, majd ahogy sorban következik, Action, EX, Monarch és jött a HG. A Monarch 8x42 76.000 Ft-ért sztem jó vétel, igaz vannak hibái, de mindenképpen használható. Ez után a HG nem tűnt sokkalta jobbnak első pillantásra, de azt megszokva és újra a Monarchba pillantva bizony jelentős különbségeket lehetett felfedezni. A HG szinte mentes a hibáktól, alig van széltorzítása, érezhetően több és finomabb színi részleteket mutatott a borongós, kissé szürke időben. Balázs 8x32-ese alig, talán csak a mérete miatt mutatott apró különbséget. Nagyon kicsi, kezes, minden ízében természetbe "teremtett" binokulár.
Az itt látott új távcsövek többsége alkalmas szemüveggel történő használatra. Sanyinak is, nekem is jobban használható az, melynek betekintési távolsága szemüvegeseknek lett tervezve, ellentétben Balázssal, akinek szinte minden szemkagyló rövid. Hiába, no, nem vagyunk egyformák.
Az említett noname vadász(?)távcsövek és a Vortex nagyon hasonló tulajdonságokkal rendelkeztek, én szürkületben nagyon nem vizsgáltam őket. Mindösszesen annyit, hogy a 10x50-es Zeiss Jena Multit összehasonlítottam velük és megállapíthattam, hogy az idő nagyon nem haladt el felette a szürkületi értéket tekintve (sem).
A porrós Delták nagyon jók, de ez lerágott csont :-).
Papiliók fényszegény, de csodálatos távcsövek, mindenki rácsodálkozik a képminőségre és az elképesztő közelpontra. A 6,5-es érezhetően könnyedebben használható, mint a kissé remegős 8,5-es.
A két Nikon spektív ojektív átmérőjének különbsége erős szürkületben megmutatkozott, a 60-as itt legyengült a 85-össel szemben. Képminőségük nagy nagyításoknál is bőven kielégítő.
A Nikon lézer távmérője hihetetlen, de - többször, többen lemértük - méteres pontossággal mutatja meg a távolságot.

Érdekesek voltak az éjjellátók, remélem, hogy a vadászok nem használják nagyon ezt a technikát, mert a vadnak így, sok esélye nincs.

Kicsit off:
A találkozó helye rendben volt, de most meg is ragadnám az alkalmat, hogy a következőre egy másik helyszínt (is) javasoljak, mivel innen nem messze, pár napja készült el Lukácsháza után egy (szükség)víztározó, melynek 2 állandó tava is van (Abért-tó) egy keskeny járható elválasztóval egy olyan helyen, ahol viszonylag nagy a belátható terület már most is madarakkal, állatokkal, növényzettel, s ahonnan jól látni a Kőszegi hegyeket is. Oda be kell sétálni és gyönyörködni. Mndegy, csak észrevettem a hely ezirányú adottságait :-)


03.

Mr.Greenhorn    válasz | megnéz | könyvjelző    2010.10.17 17:19:48 © (13673)
Tényleg jó volt megint távcsöveket tapogatni. Én nem írok részletes véleményt egyikről sem, mert a kor előrehaladtával a gagyikon kívül (olyanokkal nem találkoztam tegnap) nekem már szinte mindegyik távcső tetszik ezért vagy azért.

De nagyjából (nem rangsor, csak ahogy eszembe jut alapon) a kedvenceim: 7x50-es BTC Marine, 8x56-os Delta Titanium (legyűrt szemkagylóval--ez lehetne rajta csavaros), a Nikon HG-k (Balázs 8x32-ese pl. még szürkületkor is meglepően használhatónak bizonyult), valamint a Meoptára emlékeztető, új 8x56-os és 10x56-os ED binokulárok. Az utóbbiaknál -- és a Nikon HG-knél is--óriási pozitívum a nagyon szemüvegbarát betekintés. Az új ED-kben nekem csupán a központi fókuszírozógomb alá passzított dioptriaállító gyűrű nem jött be annyira, mert még a portól/szennyeződéstől mentes új távcsőnél is néha kicsit elmozdult az élesítés során. Ha esetleg fixálható valamilyen módon (amit este esetleg nem vettem észre), akkor javítsatok ki nyugodtan. (Ja, és a 10x30-as Turiszt sem ócskavas:))


04.

kustor    válasz | megnéz | könyvjelző    2010.10.17 14:38:17 © (13672)
A barátságtalanabb időjárás ellenére ismét jó hangulatú távcsöves összejövetelen vagyunk túl, és hála a két forgalmazónak, elég sok távcsövet tesztelhettünk idén is.
A fényviszonyok nem voltak igazán kedvezők, és talán túl sok is volt az alaposabb vizsgálathoz,de legalább így több eddig ismeretlen távcső kipróbálására adódott lehetőség.

Ahogy TAL írta, volt pár meglepetés:
A két Nikon Fieldscope ED 82, és az egyenes betekintésű ED 60 spektív világos és részletgazdag képe mindenképp, és nem gondoltam volna hogy a saját Acuter 65 "sima" (nem ED lencsés) figyelő távcsövemnél ennyivel jobb is lehet egy márkásabb.
Körülbelül 500 m-re levő repülőgép feliratait és a körülötte álló embereket figyelve, a 60 mm-es Nikon spektívnek is egyértelműen is jobb volt a felbontása.
Az áruk viszont okulár nélkül is 300 ezer forint felett van, úgyhogy mégis csak tetszik nekem az Acuter, pláne ha csak önmagában nézem. Mosolyog
Ami nem tetszett (mikor nem a zabálnivaló kis birkákat figyeltem:) :
A nagyobbnál az ED lencse ellenére, és ellenfényes megvilágításnál, a látómező széli színezés jól megfigyelhető
Túl vékony az okulár zoom gyűrűje, ezért időnként nehezen találtam, valamint az élesség állító túlságosan direkt, és maga a spektív formára sem túl szép.
Igaz hogy ott a fényviszonyok jobbak voltak, de a Vadlúd Sokadalmon egy hasonló méretű (80mm-es) Swarovski scope mélyebb benyomást tett rám. Ergonómiában mindenképp jobb volt.
Optikailag és az árukat nézve tetszett még a Nikon forgalmazónál, 7x50CF WP az EX 7×50 és a 10×50 , és a Monarch 8×42-es sem volt rossz.
Egy Nikon 8×42 HG-t hozott a forgalmazó, aminek azért is örültem mert korábban felvetődött bennem, hogy a 8×32-es helyett ilyet vásárolok.
A 8×42-es a borult időben érezhetően világosabb képet adott, látómezeje viszont kisebb, de ami a legjobban zavart, nekem a kelleténél rövidebb a szemkagylója.
Jó hogy a kisebb HG-t választottam!
A Nikon-nál csalódást okozott a Travelite V 8× és 9×25 binokulár.
A kompakt binóknál megszokott szűkös tapasztalati látómező ellenére "globe-effect" torzítás jól látható volt mindkettőnél, és a látómező szélén eléggé életlenné vált a kép.

A Távcső Szolgáltató szokás szerint késve érkezett, amit azért is sajnálok, mert nappali fényviszonyoknál nem lehetett megnézni, hogy az ED lencsés Acuter figyelő távcsövek mit tudnak (már ha hoztak) a Nikon Fieldscope mellet, és ismét nem sikerült bemutatni nappali fényviszonyoknál milyen a Bauer ED a nevesebb márkákkal szemben.
Náluk meglepetés volt az új nyitott távcső házas Vixen Foresta 8×56 jó szürkületi teljesítménye.
8×56-os Deltával összehasonlítva nem láttam különbséget a kritikus időszakban, hiába is erőlködtem. Sőt még a nagyobb látómezeje, és kompakt formája miatt szimpatikusabb is volt.
Magyarországon csak az ára miatt lehet kevésbé népszerű: egy német honlapon 499 €-ért láttam.
Ismételten tetszett még a - amiről pár hete már beszámoltam - a Kunming...-tól kért 10×56 ED lencsés minta darab, a kompakt formája és a kis tömege miatt.
Persze, ahogy vártam a 10×56-os Deltámhoz képest némileg gyengében "zenélt" szürkületben, és a látómező közepétől a széle felé haladva az életlenség jobban jelentkezik, de a fent említett két előnyös tulajdonsága miatt ez is népszerű lehet a vadászoknál (feltéve ha a polikarbonát távcsőházzal megbarátkoznak).
Én mindenesetre maradok a Deltámnál, és csak egy ilyen ED lencsésre cserélném le, és mint megtudtam várhatóan lesz is.
Hoztak más Deltákat, köztük volt 7×50-es, aminek azért örültem, mert össze tudtam hasonlítani a saját BTC Marine 7×50 binómmal. Így tovább erősítette bennem, amit már a tavalyi tesztelés során is gondoltam, hogy a prémium kategóriára jellemző fényáteresztéssel büszkélkedhet:
Szürkületben jól láthatóan világosabb és részletgazdagabb képet adott a Deltánál, de hogy ne legyek elfogult, mutattam a Sz. Sanyinak, és Ő is így látta.

A találkozón ismét megcsodálhattam a Gyuri hatalmas látómezejű Zeiss Jenoptem 8×30, és kipróbáltam a Sanyi "Mr.Greenhorn" Pentax 20×60, és 9×28 távcsövét.
Az előbbi a méretéhez képest kis tömegével és jó fogásával, a kicsi a viszonylag nagy tapasztalati látómezejével, és világos képével lepett meg.

Köszönjük a távcsöves találkozó ismételt szervezését!

Képek ezen :

http://indafoto.hu/kustor/tavcsoves_talalkozo_es_tesztel_1
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #3539 Dátum: 2010. Október 22. - 12:59:26 »

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani bajor szálkeresztes távcsövet az olcsóbb kategóriából ami lövésálló és hidrogénnel töltött?
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Oldalak: 1 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: