Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454450 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #555 Dátum: 2008. Június 10. - 09:05:22 »

Szia Zoli!
Valami hasonlón dolgozom én is,van egy jó barátom,aki nagyon sok fegyvert-távcsovet eladott már egy itteni neves vadászboltosnak.Már hívtam is,most fog alkudni egy Kahles 7x50 vagy 8x56 CBX-re.Lehet hogy kitudja hozni a varia Docter árából.De azért a Bender is ott van a listámon.  Wave

Sok sikert az alkuhoz. Remélem sikerül valami jó és megbízható csövet venned, jó áron.
Írd majd meg, hogy melyik lett a befutó. Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #556 Dátum: 2008. Június 10. - 10:56:15 »

Szia Zoli!
Valami hasonlón dolgozom én is,van egy jó barátom,aki nagyon sok fegyvert-távcsovet eladott már egy itteni neves vadászboltosnak.Már hívtam is,most fog alkudni egy Kahles 7x50 vagy 8x56 CBX-re.Lehet hogy kitudja hozni a varia Docter árából.De azért a Bender is ott van a listámon.  Wave

Szia Roland!

A Z-s... a legolcsóbb Bender-vásárlási lehetőséget kínálja a piacon. 140-ért adja a hagyományos (nem világítós) 8x56 Schmidt&Bender Klassik csövet, ami (mint kiderült, miután felhívtam a gyártót) a gyártósorról levéve és megvásárolva 158ezer egynéhányszáz forint lenne. Nagy tételt vásárolt be nagy kedvezménnyel, így megteheti, hogy ennyiért adja. Szerintem, és sok más ismerősöm, barátom szerint is a piac legjobb ár/érték arányú távcsöve.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #557 Dátum: 2008. Június 10. - 14:39:03 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #558 Dátum: 2008. Június 10. - 14:47:09 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


Ezek közül én csak is a S&B-t választanám.
A Kahles kissebb tubusa és objektíve az éjszakai vadászatot hátrányosan befolyásolja, mert valamelyest kevesebb fényt tud befogadni, ezért hamarabb besötétedik és lehet összepakolni, hazamenni.
Egyébként ez csak elméleti okoskodás. Ezek közül én csak a S&B-t próbáltam (Balázsét), hát engem meggyőzött a minősége és a benne látott kép. Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #559 Dátum: 2008. Június 10. - 14:48:07 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf - de a Z-sh...ban rendelve, mert ott 210e ft.  Igen Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #560 Dátum: 2008. Június 10. - 15:01:02 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


Még annyit a témához, hogy a 8x56-osokat kifejezetten esti vadászatra ajánlják, de csak is prémium minőségről beszélek.
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #561 Dátum: 2008. Június 10. - 15:45:33 »

Docter  Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #562 Dátum: 2008. Június 10. - 15:49:56 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


Szia Roland!

Én a Kahlest. Nekem 7x50-es világítópontos távcsövem van, összemértem már jó néhány 8x56-ossal, de azt kell mondanom: a fényerőben nem láttam lényegi különbséget. Igaz az enyém Zeiss, de a Kahles ezzel egyenértékű, ezt mindenki elismeri. A kisebb külméretek ugyanakkor jóval kezesebb, cserkelésnél is jobban használható csövet eredményeznek.

A vékonyabb tubusátmérő az égvilágon semmit nem számít, a Bender pl. mind colos, mind 30-as tubussal is készíti a 8x56-os csöveit.

Szubjektíve én a 7x-es nagyítást is jobbnak gondolom a 8x-osnál, ugyanis (én azt gondolom) a nagyobb látótér igencsak jól jön éjszaka.

Hogy bonyolítsam a képet: a Bender készít 7x50-es világítópontost is...
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #563 Dátum: 2008. Június 10. - 16:11:55 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


Doctert sajnos még nem volt módomban kipróbálni,de KAhlest és S&B igen.Talán a Kahlesnek egy nagyon kicsivel szebb képe volt,de nem merem biztosan állítani,mert nem egymás után próbáltam.Szerintem bármelyiket választod nem fogod megbánni.
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #564 Dátum: 2008. Június 10. - 16:23:15 »

Nekem volt alkalmam docterbe nézni hátt mit mondjak baromi jó képe van éjjel, éles meg minden szal nálam a nyerő az ára miatt is. Hasonlítgattuk S&B vel zeissel ,kahlessel, swaroval, meoptával, deltával, az utolsó kettőt majd egy órával verte a többivel azonos szintem van. Egy barátom mondta figyi ezeknél a csövekél az a helyzet mint az autóknál hogy a 7-es BMW vagy E-osztályos mercit vegyem meg ugyanaz a kategória. Szerintem igaza van. Jóska bácsi aki kapta a doctert nagyon örült , és már lőtt egy süldőt is 4 év után először. szal jól választottunk neki, lát vele az öreg.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #565 Dátum: 2008. Június 10. - 17:28:26 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


Tök mindegy melyiket választod...
A SB 26-os acélházzal szerelte régebben a csöveit ez piszokul masszív tubust eredményezett, de a 30-as könnyűfém tubus is masszív jószág.

Egy jótanács:

Ha tényleg mindegy neked, hogy ezek közül melyiket veszed, akkor  a távolabbi lövéseknél jól jön a kis méretű vil. pont. (helye)
Az más, hogy én biztosan nem adnék 40 ezerrel többet egy Kahlesért, ami ráadásul "csak" 7x-es nagyítású és colos tubusú, ráadásul a garancia érvényesítése is komplikáltabb és hosszabb időt vesz igénybe.

Persze a te döntésed, de én biztosan a SB, vagy a Docter mellett döntenék.

Jó morfondírozást.  Kacsint
Távolabbi lövésekkor - gondolok itt a 200 m körülire - jól jön az a plusz 1x-es nagyítás amivel a 8 több a 7-nél.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #566 Dátum: 2008. Június 10. - 17:39:31 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


Tök mindegy melyiket választod...
A SB 26-os acélházzal szerelte régebben a csöveit ez piszokul masszív tubust eredményezett, de a 30-as könnyűfém tubus is masszív jószág.

Egy jótanács:

Ha tényleg mindegy neked, hogy ezek közül melyiket veszed, akkor  a távolabbi lövéseknél jól jön a kis méretű vil. pont. (helye)
Az más, hogy én biztosan nem adnék 40 ezerrel többet egy Kahlesért, ami ráadásul "csak" 7x-es nagyítású és colos tubusú, ráadásul a garancia érvényesítése is komplikáltabb és hosszabb időt vesz igénybe.

Persze a te döntésed, de én biztosan a SB, vagy a Docter mellett döntenék.

Jó morfondírozást.  Kacsint
Távolabbi lövésekkor - gondolok itt a 200 m körülire - jól jön az a plusz 1x-es nagyítás amivel a 8 több a 7-nél.

Szia Roli!

1)

A SB jelenleg szereli mind 25,4 mm-es (zollos, vagy 1"), mind pedig 30 mm-es tubussal a 8x56-ost. Mindkettő van világítópontosban is.

2)

"ami ráadásul "csak" 7x-es nagyítású és colos tubusú"

Nekem az a véleményem, hogy a kevesebb néha több. A 8x-osnál szerintem a 7x-es nagyítás jobban kihasználható éjszaka, mindemellett vadászias lőtávon belül pontosan elegendő nagyítást nyújt még nappal is. Nem beszélek emellett a már említett nagyobb látómezőről.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #567 Dátum: 2008. Június 10. - 17:53:43 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


Tök mindegy melyiket választod...
A SB 26-os acélházzal szerelte régebben a csöveit ez piszokul masszív tubust eredményezett, de a 30-as könnyűfém tubus is masszív jószág.

Egy jótanács:

Ha tényleg mindegy neked, hogy ezek közül melyiket veszed, akkor  a távolabbi lövéseknél jól jön a kis méretű vil. pont. (helye)
Az más, hogy én biztosan nem adnék 40 ezerrel többet egy Kahlesért, ami ráadásul "csak" 7x-es nagyítású és colos tubusú, ráadásul a garancia érvényesítése is komplikáltabb és hosszabb időt vesz igénybe.

Persze a te döntésed, de én biztosan a SB, vagy a Docter mellett döntenék.

Jó morfondírozást.  Kacsint
Távolabbi lövésekkor - gondolok itt a 200 m körülire - jól jön az a plusz 1x-es nagyítás amivel a 8 több a 7-nél.

Szia Roli!

1)

A SB jelenleg szereli mind 25,4 mm-es (zollos, vagy 1"), mind pedig 30 mm-es tubussal a 8x56-ost. Mindkettő van világítópontosban is.

2)

"ami ráadásul "csak" 7x-es nagyítású és colos tubusú"

Nekem az a véleményem, hogy a kevesebb néha több. A 8x-osnál szerintem a 7x-es nagyítás jobban kihasználható éjszaka, mindemellett vadászias lőtávon belül pontosan elegendő nagyítást nyújt még nappal is. Nem beszélek emellett a már említett nagyobb látómezőről.

Szevasz Viktor!

A magyar acélházas SB 26-os tubusú ez biztos, 3 ilyen szekerem volt, meg most is az van.

Hidd el nekem, nem mindegy ám, amikor csúszol a tarvad után ami bent áll a vetés közepén és pont az a kicsike kéne ami alapján eldöntöd:
ammostan sutagida, vagy bakgida, vagy holdvilágnál a kukorivcatralón az most kis kancsi, vagy koca...ilyenkor kereső fel, le, aztán puska fel, le, aztán megint fel és megint le.
Na ez az amit nem tolerál ám a vad mindig.
Ugyanez lehet a baknál is ahol bizony akár egy kicsike kis ág miatt mínusz pont is beugorhat.

Persze máskor is mondtam - asszem keresőknél - nem mindegy, hogy az ember maga vadászik, vagy vadásztatják.
Előbbi esetben bizony jól jön az a plus nagyítás, utóbbinál meg úgyis a kísérő mondja ki az amment.

Az éjszakai vadászatnál nem értem a látómező kérdését, hiszen amenniyvel egy 7x-es tud többet az szinte semmi...
A vad mögötti területrészt és annak környezetét is bőségesen be lehet látni egy 8x-ossal.
A belőni kívánt területet a keresővel kell még a vadászat előtt befigyelni, aztán az érkező vadat először úgyis keresővel nézed.
Ha meg szórón ülsz, akkor pláne semmi előnye nincs a 7x-esnek mert ezen a távon olyan minimális a látómező különbség, hogy annak érdemi gyakorlati előnye semmi.
Nekem sosem volt semmi gondom az esti/éjszakai vadászaton a 8-os nagyítással, még szórón sem.
Hajtásban fabatkát sem ér egyik sem, úgyhogy itt a látómező megintcsak irreleváns.

NEm azt mondom, hoyg rossz a 7x50-es mert egy remek nagyítás, de én a konkrét esetre reagáltam, hogy 40ezerrel kell többet adnom egy 7x50-ért mint egy 8x56-osért.
Éjszaka és nappal is ugyanolyan jó a 8x56-os, akkor miért adjak többet a 7x50-esért?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2008. Június 10. - 18:55:03 »

Ti mit választanátok,foként esti lesvadászatra-mind vill.pontos:
-Docter Clas. 8x56 /30 mm tubus/ ... 191000,-Huf
-Kahles CBX 7x50 /25,4mm tubus/ ... 250000,- Huf
-Schmidt a Bender 8x56 /30mm tubus/... 218000,- Huf

A Kahles lenne nálam a befutó,csak azt nem tudom a vékonyabb tubus átméro ill. a kisebb objektív mennyire befolyásolja a szurkuleti ill.esti használhatóságot? 


Tök mindegy melyiket választod...
A SB 26-os acélházzal szerelte régebben a csöveit ez piszokul masszív tubust eredményezett, de a 30-as könnyűfém tubus is masszív jószág.

Egy jótanács:

Ha tényleg mindegy neked, hogy ezek közül melyiket veszed, akkor  a távolabbi lövéseknél jól jön a kis méretű vil. pont. (helye)
Az más, hogy én biztosan nem adnék 40 ezerrel többet egy Kahlesért, ami ráadásul "csak" 7x-es nagyítású és colos tubusú, ráadásul a garancia érvényesítése is komplikáltabb és hosszabb időt vesz igénybe.

Persze a te döntésed, de én biztosan a SB, vagy a Docter mellett döntenék.

Jó morfondírozást.  Kacsint
Távolabbi lövésekkor - gondolok itt a 200 m körülire - jól jön az a plusz 1x-es nagyítás amivel a 8 több a 7-nél.

Szia Roli!

1)

A SB jelenleg szereli mind 25,4 mm-es (zollos, vagy 1"), mind pedig 30 mm-es tubussal a 8x56-ost. Mindkettő van világítópontosban is.

2)

"ami ráadásul "csak" 7x-es nagyítású és colos tubusú"

Nekem az a véleményem, hogy a kevesebb néha több. A 8x-osnál szerintem a 7x-es nagyítás jobban kihasználható éjszaka, mindemellett vadászias lőtávon belül pontosan elegendő nagyítást nyújt még nappal is. Nem beszélek emellett a már említett nagyobb látómezőről.

Szevasz Viktor!

A magyar acélházas SB 26-os tubusú ez biztos, 3 ilyen szekerem volt, meg most is az van.

Hidd el nekem, nem mindegy ám, amikor csúszol a tarvad után ami bent áll a vetés közepén és pont az a kicsike kéne ami alapján eldöntöd:
ammostan sutagida, vagy bakgida, vagy holdvilágnál a kukorivcatralón az most kis kancsi, vagy koca...ilyenkor kereső fel, le, aztán puska fel, le, aztán megint fel és megint le.
Na ez az amit nem tolerál ám a vad mindig.
Ugyanez lehet a baknál is ahol bizony akár egy kicsike kis ág miatt mínusz pont is beugorhat.

Persze máskor is mondtam - asszem keresőknél - nem mindegy, hogy az ember maga vadászik, vagy vadásztatják.
Előbbi esetben bizony jól jön az a plus nagyítás, utóbbinál meg úgyis a kísérő mondja ki az amment.

Az éjszakai vadászatnál nem értem a látómező kérdését, hiszen amenniyvel egy 7x-es tud többet az szinte semmi...
A vad mögötti területrészt és annak környezetét is bőségesen be lehet látni egy 8x-ossal.
A belőni kívánt területet a keresővel kell még a vadászat előtt befigyelni, aztán az érkező vadat először úgyis keresővel nézed.
Ha meg szórón ülsz, akkor pláne semmi előnye nincs a 7x-esnek mert ezen a távon olyan minimális a látómező különbség, hogy annak érdemi gyakorlati előnye semmi.
Nekem sosem volt semmi gondom az esti/éjszakai vadászaton a 8-os nagyítással, még szórón sem.
Hajtásban fabatkát sem ér egyik sem, úgyhogy itt a látómező megintcsak irreleváns.

NEm azt mondom, hoyg rossz a 7x50-es mert egy remek nagyítás, de én a konkrét esetre reagáltam, hogy 40ezerrel kell többet adnom egy 7x50-ért mint egy 8x56-osért.
Éjszaka és nappal is ugyanolyan jó a 8x56-os, akkor miért adjak többet a 7x50-esért?

Én elhiszem Neked Cimbora, hogy SZÁMODRA jobb a 8x-os. Én viszont a 7x50-es Zeissnek szintén számos esetben találtam ellenfelet és nem igazán látom, hogy mennyivel is tud kevesebbet... az előnyei lehet, hogy SZÁMODRA elhanyagolhatóak, de SZÁMOMRA igenis léteznek:

1) kompaktabb kialakítás, kisebb súly.

2) a nagyítása közelre sokkal inkább megfelelő (szerintem). Mindenesetre én akárhány 8-assal hasonlítottam össze az én 7-esemet, egy előnyét mindig láttam: sokkal könnyebb volt megtalálni a célt. Tényleg.

Bírálatra pedig (nálam) a kereső szolgál. Minuszpont - sajnos - meg már nincs, ahogy elnézem az egyik legnagyobb hiba volt a megszüntetése...

Próbálj ki egyszer egy 7x50-est. Az enyém mindig rendelkezésedre áll!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #569 Dátum: 2008. Június 10. - 19:10:21 »

Szevasz!

Számomra nem ez a kategória ami kívánatos, nem is ez van nekem, mindösszesen "csak" egy 6x42-es, de nem is vágyom nagyobbra.
Talán egy kisebb varia jól jönne a 8x-os nagyítás miatt a távolabbi lövésekkor, de megoldottam ezeket eddig a 6x-ossal is.

Én pusztán a konkrét esetre írtam azt amit.

A kereső szolgál a bírálatra valóban...ha van rá mód és idő.
Attól még nem lesz síszer senki, hogy céltávcsővel bírál.
Hidd el nem mondanám ezeket ha nem így lenne, az általam említett példák mind velem történtek meg és a földön csúszva száz m-eket ilyen miatt a kívánatos vadat - több alkalommal is - elbaltázni nem túl felemelő érzés.
Ilyenkor egy jó nagyítású céltávcső nagyon praktikus, kívánja a fene csúszás-mászás közben a keresőt a nyakába és kiválóan gallyra lehet tenni a lencséit is...nomeg nem is lehet tőle normálisan csúszni.

Aki nem próbálta a vetésen ácsorgó őzrudlit becserkelni, becsúszni, vagy a kukoricatarlón turkáló kondát belopni az majd megtudja ha a kereső hókon vágja 3x, meg szép karcos lesz a lencséje.
Na ilyenkor van jelentősége minden m-nek amit csak közelebb hoz a cső.
Persze lehet védőkupakot tenni rá, meg minden, de ezt sem az őz, sem a disznó nem fogja megvárni.  Mosolyog

Én csak igyekeztem minden eshetőségre felhívni a figyelmet.
Nekem nincs 8x56-os csövem, nem is lesz, de az biztos, hogy az alábbiakban felsoroltak közül egyszerűen pénzkidobás a Kahlesért 40 ezerrel többet adni, mert nem ér annyivel többet...sőt.
Persze értem, hogy neked 7x50-es van és azt tartod jónak...dehát a megközelítés akkor jó, ha az objektív.  Kacsint
Nem véletlenül ajánlott éjszakára a 8x56-os cső.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: