Oldalak: 1 ... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 [225] 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454554 alkalommal)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3360 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 11:32:44 »

Én nemrég jutottam hozzá egy új 7x50-es sima Meoptához, vastag szálkereszttel. Tudom, hogy nem éjszakai céltávcső, nem is arra vettem, de nem vagyok elájulva tőle. Szürkületben és éjszaka holdvilág mellett a zeiss 8x56-osommal hasonlítgatom össze. Tudom, hogy nem egy kategória, de a zeiss magasan veri.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #3361 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 19:58:00 »

Egy,két hónapja volt fent aprón egy rakat 7x50-es 100-ért adták.Szerintem az reális ár érte SB 8x56 vil.pont nélkül 120-150 ezerért van újonnan.Szerintem az megéri érte vil. pontra személy szerint nincs szükségem habár szálkereszt függő is.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #3362 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 20:51:45 »

Hát szerintem megéri Az r1 ért a 170 .Villpont nélkül 130.De nekem több ismerősöm kiment szlovákiába nemsokkal a határ mellett van egy bolt ott  a villpontos 140-150 .ÉN nem lakok túlságosan messze a határtól még utiköltséggel együtt is olcsóbb mint itthon.De ez csak az én véleményem.Hát a benderrel közvetlen kapcsolatom nincs ezért én teljesen pártatlan vagyok ezen a téren még nem a kezembe vadászat közben.Vadásztársamnak volt 8x56-os csöve de nem volt töle elhalva ö azt mondta nem a legjobb szürkületben nem volt vele megelégedve  igy le is cserélte.Fegyvermester ismerősömmel beszélgettem ö azt mondta nem rossz távcsövek de volt egy pár darab ami még a belövést nem birta ki .Persze szerkezeti hiba bármelyiknél előfordulhat  még prémium csönél is ugy hogy ez nem jelent semmi.Ö speciál a meoptát ajánlotta ebben az árfekvésben.Ő is azt mondta ha van pénzed akkor vegyél valami prémium csövet mert többet tudnak nyújtani.De ebben az árfekvésben ez nem rossz választás  szerinte igy hogy villpont is van benne.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3363 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 20:57:34 »

Vadásztársamnak volt 8x56-os csöve de nem volt töle elhalva ö azt mondta nem a legjobb szürkületben nem volt vele megelégedve  igy le is cserélte.Fegyvermester ismerősömmel beszélgettem ö azt mondta nem rossz távcsövek de volt egy pár darab ami még a belövést nem birta ki.

Szerintem a vadásztársad azt hitte, majd kuka sötétben is látni fog a távcsővel...de erre sem a Bender sem egyéb másik cső sem képes.
A fegyvermester ismerősödnél kötött ki ezek szerint a rossz Bender csövek jelentős része...érdekes. Mosolyog
Naplózva
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #3364 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 22:02:29 »

Szerintem a vadásztársad azt hitte, majd kuka sötétben is látni fog a távcsővel...de erre sem a Bender sem egyéb másik cső sem képes.
A fegyvermester ismerősödnél kötött ki ezek szerint a rossz Bender csövek jelentős része...érdekes. Mosolyog

Nem vaksötétben volt hanem szürkületben oda is irtam.Volt olyan ismerösöm aki 400 ezer forintos zeisst küldott vissza  a gyárba mert hibás volt Ezen a forumon olvastam hibás swarovskirol is.Ez elöfordulhat.Én nem szidom a bendert ezzel kezdtem hogy én pártatlan vagyok .Én csak azt mondtam amit mások tapasztaltak.Olvastan nemrég egy tesztet ahol a 8x56 bender is szerepelt és ott se szerepelt a legjobbak között .Ott azt irták hogy lehetne jobb szürkületben.De még egyszer mondom ez nem az én véleményem.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3365 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 22:09:12 »

Olvastan nemrég egy tesztet ahol a 8x56 bender is szerepelt és ott se szerepelt a legjobbak között .Ott azt irták hogy lehetne jobb szürkületben.

Ha figyelmesen olvastad, akkor azt is írd ide, hogy még az előző - több mint 10 éves - szériáról van szó, bíbor színű lencse felületkezeléssel. (Az újak már - ahogyan a KAPS - zöld lencsefelülettel rendelkeznek, ha jól emlékszem 2002 óta.)
No, látod így lesznek a "hallottam/olvastam róla", és a "mások ezt mondták" dolgokból olyan "pletykák" amiknek nem biztos, hogy van alapja. Kacsint
Én néztem bele olyan 6x42-es swarovskiba, amit símán levert a 6x42-es Meoptám.
(A swaro volt vagy 30 éves, a meoptám meg vadi új.)
Ettől még azonban a swaro nem rosszabb...sőt!

A tényszerűség alapja, ha a mendemondákat kellő helyen kezeljük!  Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3366 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 22:34:05 »

"Fegyvermester ismerősömmel beszélgettem ö azt mondta nem rossz távcsövek de volt egy pár darab ami még a belövést nem birta ki "

Én ismerek olyan szakértőt, aki szerint a delta a legjobb "ár/érték arányú cső"!
Naplózva
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #3367 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 09:54:39 »

Ha figyelmesen olvastad, akkor azt is írd ide, hogy még az előző - több mint 10 éves - szériáról van szó, bíbor színű lencse felületkezeléssel. (Az újak már - ahogyan a KAPS - zöld lencsefelülettel rendelkeznek, ha jól emlékszem 2002 óta.)
No, látod így lesznek a "hallottam/olvastam róla", és a "mások ezt mondták" dolgokból olyan "pletykák" amiknek nem biztos, hogy van alapja. Kacsint
Én néztem bele olyan 6x42-es swarovskiba, amit símán levert a 6x42-es Meoptám.
(A swaro volt vagy 30 éves, a meoptám meg vadi új.)
Ettől még azonban a swaro nem rosszabb...sőt!

A tényszerűség alapja, ha a mendemondákat kellő helyen kezeljük!  Kacsint
Ha jol emlékszem ez nem egy régi teszt volt és uj optikákról szólt de erre tényleg nem emlékszem hogy a lencse milyen volt. .De valószinű igazad van .Nekem azért még nincs akkora tudásom.Én kiváncsi vagyok azért kérdezek nem beszolni akarok csak szeretnék erröl többet megtudni.De akkor ez azt jelenti hogy 2002 ota  a  felületkezelésnek köszönhetöen már minden Bender tökéletes képpel és szürkületi értékkel rendelkezik.Ne sértödjön meg senki én NEM  A BENDERT akarom leszólni nekem nem volt nincs vele tapasztalatom.Attol hogy schmidt bender még ott is vannak a lencsék közti eltérések attol függetlenül hogy uj szériás vagy régi. A vadásztársamé éppen 2,5 éves vadonat ujonnan vásárolt bender volt.Ö nem igazán szerette meg .De ez az ö véleménye.
Elöre is elnézést mindenkitöl aki azt hiszi hogy a bender ellen szólok.Én nem a bender ellen vagyok mert nekem is szimpatikus én csak kiváncsi vagyok.
Naplózva
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #3368 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 09:59:09 »

"Fegyvermester ismerősömmel beszélgettem ö azt mondta nem rossz távcsövek de volt egy pár darab ami még a belövést nem birta ki "

Én ismerek olyan szakértőt, aki szerint a delta a legjobb "ár/érték arányú cső"!
A deltát már nekem is emlitették .CSak nem ismerek olyan embert a közelemben aki rendelkezik ilyen távcsövel és meg tudnám kérdezni a személyes tapasztalatait.Én utánajárás nélkül nem igazán veszek meg semmit.Meoptája meg viszonylag sok ismerösömnek van és nem mondtak rola rosszat ezért kötöttem ki emellett .
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3369 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 12:52:01 »

Hú, a múltkor én is azt hallottam egy vadásztársamról, hogy a szomszédja haverjától hallotta, hogy valaki látott már hasonlót...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3370 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 13:16:10 »

A deltát már nekem is emlitették .CSak nem ismerek olyan embert a közelemben aki rendelkezik ilyen távcsövel és meg tudnám kérdezni a személyes tapasztalatait.Én utánajárás nélkül nem igazán veszek meg semmit.Meoptája meg viszonylag sok ismerösömnek van és nem mondtak rola rosszat ezért kötöttem ki emellett .

Körei Ferinek van, keresd meg, biztos szívesen elmondja tapasztalatait!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3371 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 15:41:08 »

"Meopta meostar r1 3-12x56-os világítópontos új tipus / 2. képsíkban van a szálkereszt, nem vastagszik nagyításnál/ teljesen új, még a boltban van bolti ár alatt eladó! bolti ár: 243.900-ft elvihető 195000 ft-ért!"
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3372 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 19:13:17 »

Hú, a múltkor én is azt hallottam egy vadásztársamról, hogy a szomszédja haverjától hallotta, hogy valaki látott már hasonlót...

Az ilyen elmeséléséket én is imádom. Vigyorog Emelem

Sok esetben sajnos meg is sértődnek,  mikor közlöm, hogy az ilyen véleményekre, hallomásokra ne tessék hagyatkozni, mert nincs semmi, de semmi jelentősége.

Sajnos elmondhatom, hogy az esetek 50%-ban nem a céltávcső a hibás, csak valamire rá kell fogni.
Mert lövésállósági hiba esetén még van pár tényező, ami bejátszik.
- cső "kiklőve"
- szerelék nem megfelelő anyagminőségileg, felrakásilag, beszabályozásilag.
- tusa hozzáér a csőhöz, azt feszíti.
- olajos a cső huzagolása.
- nem megfelelő lőszer használata (cső szeret, nem szeret effektus)
- és sajnos látom a lőtéren, hogy sokan már eleve nincsenek tisztában a céltávcső állítási mechanikával, ezért össze-vissza tekergetik szerencsétlent.
- és utolsóként megemlíteném a nem megfelelő lőkészséget, mellyel bevállalnak önkéntes fegyverbelövést.

Céltávcső csak egyik negatív ismérve a lőállósági jelenség, de nem szabad elfeledkezni a párásodásról, gyenge optikai és mechanikai minőségről.

Prémiumgyártók soha, de soha nem fogják elismerni, se nyilvánosság tenni, hogy mennyi meghibásodási visszajelzés van számukra, mert az a márkanévnek ártana.

Talán a fegyverjavítói és vadászboltosi társadalom tudna beszámolni esetekről, ha nem lennének elkötelezve a forgalmazott termékek iránt.

Nincs abban semmi kivetnivaló, ha valami meghibásodik, de ilyen esetben elvárható, hogy azt korrekten kezeljék a vásárló megelégedésére és kérjenek elnézést a kellemetlenségekért.

Csak egy saját pld.

Most következett be egy 9x63-as kereső Delta Titanium távcső meghibásodás, az első.
Kettősképes lett a távcső, amely köztudott, hogy kettőskép önmagától általában nem következik be (kivételt képez a m.ag hulladék), mert kell hozzá leejtés, külső behatás melynek következménye, hogy vagy a prizmák elmozdulnak, vagy az objektív lencse, vagy annak foglalatja.

Delta Titanium mivel gumírozott teljesen, külső behatás nem látható, de szerencsére törés sem keletkezik ezért a prizmáknál nagy eséllyel.

Forgalmazó a kérdésemre azt válaszolta simán, hogy adni kell egy új távcsövet a megrendelőnek.

Szerintem ez a hozzáállás követendő és dicséretes, annak ellenére, hogy mint említettem, ezt a hibajelenséget egy forgalmazó, sem gyártó nem nyeli le grátiszba.
Naplózva
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #3373 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 19:58:53 »

Az ilyen elmeséléséket én is imádom. Vigyorog Emelem

Sok esetben sajnos meg is sértődnek,  mikor közlöm, hogy az ilyen véleményekre, hallomásokra ne tessék hagyatkozni, mert nincs semmi, de semmi jelentősége.

Sajnos elmondhatom, hogy az esetek 50%-ban nem a céltávcső a hibás, csak valamire rá kell fogni.
Mert lövésállósági hiba esetén még van pár tényező, ami bejátszik.
- cső "kiklőve"
- szerelék nem megfelelő anyagminőségileg, felrakásilag, beszabályozásilag.
- tusa hozzáér a csőhöz, azt feszíti.
- olajos a cső huzagolása.
- nem megfelelő lőszer használata (cső szeret, nem szeret effektus)
- és sajnos látom a lőtéren, hogy sokan már eleve nincsenek tisztában a céltávcső állítási mechanikával, ezért össze-vissza tekergetik szerencsétlent.
- és utolsóként megemlíteném a nem megfelelő lőkészséget, mellyel bevállalnak önkéntes fegyverbelövést.

Céltávcső csak egyik negatív ismérve a lőállósági jelenség, de nem szabad elfeledkezni a párásodásról, gyenge optikai és mechanikai minőségről.

Prémiumgyártók soha, de soha nem fogják elismerni, se nyilvánosság tenni, hogy mennyi meghibásodási visszajelzés van számukra, mert az a márkanévnek ártana.


Üdvözletem !
Én az ilyeneken nem sértődök meg .Azért vagyok itt hogy többet megtudjak erről a témáról.Ezzel nincs is semmi baj.De én nem azt mondtam hogy az egyik barátom hallotta hogy az apja barátjának a testvére nem volt megelégedve az ö 8x56 benderével.Ezt olyan ember mondta akinek a véleményére adok mert több évig használta ezt a modellt.Ezzel az emberrel napi kapcsolatban állok ezért hagyatkozok rá.Én nem mendemondát mondtam hanem egy véleményt ami igaz nem az enyém hanem egy másik emberé.Ezért tűnhet elbeszélésnek.Azzal én is tisztában vagyok hogy a rossz lő kép nem csak a távcsövön múlik.Nem is azt írtam hogy rossz volt a lő kép és ez a távcső hibája és nem is azt hogy rossz a lövésállósága.Azt írtam hogy volt pár darab ami még a belövést nem bírta ki.Igen ez így félreérthető.
.Én itt konkrétan a távcső belső szerkezeti hibájára gondoltam ,a célkereszt a magasság állítás során nem akart megmozdulni.A fegyver és a távcső is vadonatúj volt.Elnézést kérek mindenkitől  a rossz fogalmazásért és egyéb adatok hiányáért .Igy tényleg nehéz megérteni hogy mit akarok.
Tehát elnézést még egyszer  mindenkitől.Én nem akarok mendemondákat mondani csak gondolom ez ezért furcsa mert nem a saját tapasztalataimat mondtam el.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 22. - 20:03:22 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3374 Dátum: 2010. Augusztus 23. - 07:54:53 »

Üdvözletem !
Én az ilyeneken nem sértődök meg .Azért vagyok itt hogy többet megtudjak erről a témáról.Ezzel nincs is semmi baj.De én nem azt mondtam hogy az egyik barátom hallotta hogy az apja barátjának a testvére nem volt megelégedve az ö 8x56 benderével.Ezt olyan ember mondta akinek a véleményére adok mert több évig használta ezt a modellt.Ezzel az emberrel napi kapcsolatban állok ezért hagyatkozok rá.Én nem mendemondát mondtam hanem egy véleményt ami igaz nem az enyém hanem egy másik emberé.Ezért tűnhet elbeszélésnek.Azzal én is tisztában vagyok hogy a rossz lő kép nem csak a távcsövön múlik.Nem is azt írtam hogy rossz volt a lő kép és ez a távcső hibája és nem is azt hogy rossz a lövésállósága.Azt írtam hogy volt pár darab ami még a belövést nem bírta ki.Igen ez így félreérthető.
.Én itt konkrétan a távcső belső szerkezeti hibájára gondoltam ,a célkereszt a magasság állítás során nem akart megmozdulni.A fegyver és a távcső is vadonatúj volt.Elnézést kérek mindenkitől  a rossz fogalmazásért és egyéb adatok hiányáért .Igy tényleg nehéz megérteni hogy mit akarok.
Tehát elnézést még egyszer  mindenkitől.Én nem akarok mendemondákat mondani csak gondolom ez ezért furcsa mert nem a saját tapasztalataimat mondtam el.

Semmi gond.

Én már eljutottam rég arra a pontra, hogy csak azt hiszem el, amit saját magam is látok.

Kétségtelen, hogy van lehetőségem látni. (volt rég nem megfelelő "T" réteggel rendelkező S-B, melynek a szürkületi értéke nagyon 0 volt, és volt egy db melynek lövésállósági hibája volt, nagyon rég és azonnal korrektek javították, és volt túlvilágított szálkereszt is.
Volt, pedig prémium.
De volt Swar, Zeiss, Kahles is és van is sajnos manapság is.

Tehát nem az a gond, hogy néha van , a gond a garanciális ügyintézésben van egyes nagyságoknál.

De mint írtam, az esetek 50%-ban az állítás, következtetés téves, és tévesen a céltávcsőre fogják a hibajelenséget, mert arra a legkönnyebb.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 [225] 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: