Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1470997 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #990 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 17:54:57 »

TAL az OXO-ra is rámondta, hogy az űberf@sz@.....

Talán, akkor ezt meg is kéne erősíteni, nem gondolod !?
Te olvastad a szakvéleményét ?
Nem ?
Akkor nem kéne félretájékoztatni.
A másik :
Ha ennyire napirenden vagytok TAL-al, akkor tal-án az lenne a megfelelő ha nem a háta mögött menne a róla és a munkájáról való csevegés, ha nem szemtől-szemben.
Nem ez lenne a nagy etikusság a fórumtól ?
Csupán emberileg .
Kell küldeni egy meghívót, és kész, de én javaslom addig is kihagyni, mert nem hiszem, hogy megérdemli.
( lehet moderálni megint ha szükséges) Kacsint

Kedves Sab!

TAL tud a fórumról, én magam beszéltem Vele telefonon. Ha Attilának mondanivalója van, akkor feljön ide, ennyire ismerem Őt, külön meghívót sem Neki, sem pedig másnak nem küldtünk és nem is szándékozunk a jövőben. Ha gondolod Te ezt megteheted, szíved joga. Nem tudom, hogy Te milyen viszonyban vagy Vele, de én tartom Attilát annyira emberileg is, hogy nem szorul itt védelmezőre.

Mindamellett hadd hívjam fel a figyelmedet arra a körülményre, hogy egyrészt ez a fórum nyílt, bárki által olvasható, továbbá a regisztráció bárki által igénybe vehető. Attilát nagyon szívesen látjuk itt, másképp én magam sem szóltam volna Neki. Másrészt arra kell emlékeztesselek, hogy e fórumon a szolgáltatások és a termékek nyíltan kritizálhatóak, senki egyéni érzékenységét nem vesszük figyelembe.

Így azt gondolom, hogy a vitának ezt a részét lezárhatjuk, amennyiben a veszekedés tovább folyik természetesen én magam is élni fogok a moderációs jogaimmal, amiket egyszersmind kötelességemnek is tekintek.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #991 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 18:29:16 »

Kicsit rossz irányba ment a dolog!
A kérdés viszont mi van a prémium és a gagyi között?
Indulatoktól mentes, gyakorlati tapasztalatakon alapuló véleményeket kérek, várok



"
Így azt gondolom, hogy a vitának ezt a részét lezárhatjuk, amennyiben a veszekedés tovább folyik természetesen én magam is élni fogok a moderációs jogaimmal, amiket egyszersmind kötelességemnek is tekintek."

 Igen

Az utolsó néhány hsz-ben valóban kevés szó esett a céltávcsövekről :-\
Naplózva

hunter55
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #992 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 18:33:45 »

Tuto!

Kezdem azt hinni, hogy lassan az lesz a menő, hogy itt pellengérre kell állítani azt, akinek van egy normális céltávcsöve.
(megsúgom nekem sincs fél millás és sosem lesz, sőt olcsóbb mint a tiéd...ellenben prémium minőségű.)

Azért arra felhívnám a figyelmedet, ha - jogos - kritikával illetnek - amiben itt többen is megerősítettek - ,vagy éppen felhívják a figyelmed arra, hogy amit írsz nem teljesen korrekt, akkor nem visszatámadni kell, hanem vagy hitelesen cáfolni, vagy lereagálni ahogy azt kell.
A hiszti nem visz előre semmit sem.

S.peti!

Hány éves az a Swaro és hány éves a Zeiss-ed?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #993 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:00:16 »


A kérdés viszont mi van a prémium és a gagyi között?

Ég és föld... Kacsint

A prémium és a gagyi közt van pl. a seeadler. optikailag jó, de azt, hogy víz és lövésálló legyen, vagy kifogod, vagy nem. Nekem nem sikerült, de vannak, akik teljes megelégedéssel használják. Van a meopta, ami optikailag is jobb, az esély is nagyobb rá, hogy nem lesz vele gondod, természetesen drágább is. Van a nikon, amit kevesen ismernek de talán érdemes egyre inkább komolyan venni. Van a delta, amit Attila tesztelt, de Ő nem vadász, mások a szempontjai, nem ütötte, vágta, rázatta terepjáróplatón, nem próbálta félholdas éjszakákon.
Ez volt a hazai kínálat. Ezenkívül vannak orosz távcsövek, amik lehetnek akár jók is, de ha ócskát fogsz ki, buktad a lóvét mert tutira nem fog működni a garancia(javítsatok ki, ha tévedek)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #994 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:12:00 »

Egyetértek.
Az, hogy nem vadász, már megint nem felel meg a valóságnak.
Valóság, hogy nem mo-on vadászik, elég rég.

Én pld. a Meostart jobban említeném, mert a régi Meopta és a Meostar között van különbség.
Meoptát mint céltávcsövet, ettől függetlenűl kedvelem, mert népi céltávcső lett.
Sőt az "új" Meostar kereső távcsövekről is kevesen tesznek említést, pedig az megint egy nagyon jó gyártmány.
Sajnos keveset hoznak be az országba, ezért még nincs visszajelzés.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #995 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:19:40 »

Egyetértek.
Az, hogy nem vadász, már megint nem felel meg a valóságnak.
Valóság, hogy nem mo-on vadászik, elég rég.

Én pld. a Meostart jobban említeném, mert a régi Meopta és a Meostar között van különbség.
Meoptát mint céltávcsövet, ettől függetlenűl kedvelem, mert népi céltávcső lett.
Sőt az "új" Meostar kereső távcsövekről is kevesen tesznek említést, pedig az megint egy nagyon jó gyártmány.
Sajnos keveset hoznak be az országba, ezért még nincs visszajelzés.
Attila, a moly essen a bundádba, akár be is mutatkozhatnál... Kacsint
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #996 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:29:47 »


A kérdés viszont mi van a prémium és a gagyi között?

Ég és föld... Kacsint

A prémium és a gagyi közt van pl. a seeadler. optikailag jó, de azt, hogy víz és lövésálló legyen, vagy kifogod, vagy nem. Nekem nem sikerült, de vannak, akik teljes megelégedéssel használják. Van a meopta, ami optikailag is jobb, az esély is nagyobb rá, hogy nem lesz vele gondod, természetesen drágább is. Van a nikon, amit kevesen ismernek de talán érdemes egyre inkább komolyan venni. Van a delta, amit Attila tesztelt, de Ő nem vadász, mások a szempontjai, nem ütötte, vágta, rázatta terepjáróplatón, nem próbálta félholdas éjszakákon.
Ez volt a hazai kínálat. Ezenkívül vannak orosz távcsövek, amik lehetnek akár jók is, de ha ócskát fogsz ki, buktad a lóvét mert tutira nem fog működni a garancia(javítsatok ki, ha tévedek)

Nos valahol itt leledzik az igazság, de azért - csakhogy megint adjak magamnak támadási felületet - érdemes elgondolkodni az árakon is.
Mert a felsorolt távcsövek árából - főként egy új/használt Seeadler, Meopta árában akár ki lehet fogni egy kiváló állapotú 6x42-es Zeiss Jena-t, neaggyIsten az egunon meg ennél mégjobbat.
...és akkor máris "másként" látjuk a világot, ugyanazért a pénzért.  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #997 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:46:59 »

Attila vagyok, sab Attila. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #998 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 19:47:51 »

Attila vagyok, sab Attila. Kacsint Vigyorog
Bion Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #999 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 22:10:15 »

 Meglepődött
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1000 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 23:12:05 »

Mi a különbség gagyi és nem gagyi közt?

Szerintem az, hogy KIEGYENSÚLYOZOTTAN hozza ugyanazt a teljesítményt egy gyártó. Vagyis: optikailag kitűnő és megbízható MINDEN terméke.

Vannak márkák, amikről nem hallani olyat, hogy az én puskámon szétment három nap alatt, az enyémen meg öt éve vígan muzsikál.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1001 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 08:24:52 »

Tuto!

Kezdem azt hinni, hogy lassan az lesz a menő, hogy itt pellengérre kell állítani azt, akinek van egy normális céltávcsöve.
(megsúgom nekem sincs fél millás és sosem lesz, sőt olcsóbb mint a tiéd...ellenben prémium minőségű.)

Azért arra felhívnám a figyelmedet, ha - jogos - kritikával illetnek - amiben itt többen is megerősítettek - ,vagy éppen felhívják a figyelmed arra, hogy amit írsz nem teljesen korrekt, akkor nem visszatámadni kell, hanem vagy hitelesen cáfolni, vagy lereagálni ahogy azt kell.
A hiszti nem visz előre semmit sem.

S.peti!

Hány éves az a Swaro és hány éves a Zeiss-ed?
Régiek, de mind a kettő kéttornyos, tökéletes állapotban van...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1002 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 08:41:45 »

Azt mondom olyan 80-100 között van az ára.
A régi Swaro-k (Habicht Nova) és Kahles-ek (Helia-S) fényerőben nem veszik fel a versenyt az ugyanolyan korú Zeissekkel, ezt mint régimódi távcső "fan" bátran kijelenthetem, ebben a kategóriában a Zeiss a nyerő ez biztos.
Ha jó állapotban van, akkor én ettől függetlenül belevágnék, ha már mindenképpen varia távcsövet akarsz.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1003 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 09:03:06 »

Azt mondom olyan 80-100 között van az ára.
A régi Swaro-k (Habicht Nova) és Kahles-ek (Helia-S) fényerőben nem veszik fel a versenyt az ugyanolyan korú Zeissekkel, ezt mint régimódi távcső "fan" bátran kijelenthetem, ebben a kategóriában a Zeiss a nyerő ez biztos.
Ha jó állapotban van, akkor én ettől függetlenül belevágnék, ha már mindenképpen varia távcsövet akarsz.
Szeretnék...
Akkor várok inkább egy varia Zeissre...
Kössz!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1004 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 11:17:53 »

Uraim!
A "W-Germany", és a Jéna között sok különbség van?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: