Oldalak: 1 ... 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 [539] 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1466119 alkalommal)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8070 Dátum: 2015. Február 28. - 03:16:27 »

Amúgy lehet félreértettük egymást én azt szeretném megtudni, hogy 50-en maximum hány centis eltérést lehet korrigálni a távcső toronyszerkezetén ami még a távcsőnek is egészséges.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8071 Dátum: 2015. Február 28. - 08:34:03 »

Egy meopta meostar r1r 3-12x56 ról lenne szó ami a gyári adat szerint 116cm-t tud 100m-en, 1klikk pedig 1/4 moa szintén 100 m-en.
Amúgy lehet félreértettük egymást én azt szeretném megtudni, hogy 50-en maximum hány centis eltérést lehet korrigálni a távcső toronyszerkezetén ami még a távcsőnek is egészséges.
Sziasztok! Fegyver belövésnél 50m-en mekkora lehet centiben az a maximális függőleges és vízszintes eltérés amit még a céltávcsövön bőven lehet korrigálni a szerelék állítása nélkül?

Ötven méteren nyilván a felét de az nem egészséges ha szélső határon van sőt..... ! Igyekezz a szereléken behozni középre és ha lehet maradj az 50% on belül de jobb az a 20% . Viszont ha nincs tapasztalatod OLCSÓBB a JÓ fegyvermester mert még sok buktató van ezen túl is.  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8072 Dátum: 2015. Február 28. - 09:23:09 »

Amúgy lehet félreértettük egymást én azt szeretném megtudni, hogy 50-en maximum hány centis eltérést lehet korrigálni a távcső toronyszerkezetén ami még a távcsőnek is egészséges.
Nyilván Stefi is úgy értette, hogy az után hozd a szerelékkel amennyire lehet középre, hogy előtte a céltávcső állítógombjait betekerted középre.
Neked hogyan jött ki a 116 cm? 50 MOA az kb. 140 cm 100 m-en, 50 m-en ahogy Stefi mondta, ennek logikusan a fele (ha érted a MOA fogalmát), ami az 1/4 MOA-s klikkekből 200-at jelent a teljes tartományon.
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #8073 Dátum: 2015. Február 28. - 19:27:38 »

Amúgy lehet félreértettük egymást én azt szeretném megtudni, hogy 50-en maximum hány centis eltérést lehet korrigálni a távcső toronyszerkezetén ami még a távcsőnek is egészséges.
Szia, nem ertettuk egymast felre egyaltalan.   Minden a tavcsotol fugg. Most, hogy leirtad a pontost tipust, es tudjuk, hogy mennyit allit, egyszeru a valasz. A 116 cm az pontosan 40 MOA 100 meteren. Na jo 39,89 MOA  Stoel Az pedig, hogy egy klikk mennyi MOA, az nem csak azt jelenti, hogy 100 meteren annyi...az annyi lesz 1000 meteren is. 1 MOA az 2.908 cm 100 meterre vetitve. 50 meteren pont a fele.
Tehat a tied 50 meteren 58 centit tud allitani. Nyilvan kozeprol indulunk, tehat 20 MOA-t, azaz 29 centit tudsz fel, vagy le, jobbra, balra...
Elmeletileg...mint ahogy mar masok is leirtak, nem tesz jot a tavcsonek ha kulso ertekre van tekerve. Ez tavcso fuggo, hogy mennyi az annyi...de en ugy gondolom, hogy Meoptanak siman birnia kell azt, hogy kozeprol indulva 15 MOA-nyit tekersz. Ez pontosan 21,81 cm.
Nem minden szereleken lehet allitani annyit amennyit kene, sot a mai modern szerelekeken semmit. Esetleg gepmunkaval.




Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8074 Dátum: 2015. Február 28. - 19:54:49 »

Szia, nem ertettuk egymast felre egyaltalan.   Minden a tavcsotol fugg. Most, hogy leirtad a pontost tipust, es tudjuk, hogy mennyit allit, egyszeru a valasz. A 116 cm az pontosan 40 MOA 100 meteren. Na jo 39,89 MOA  Stoel Az pedig, hogy egy klikk mennyi MOA, az nem csak azt jelenti, hogy 100 meteren annyi...az annyi lesz 1000 meteren is. 1 MOA az 2.908 cm 100 meterre vetitve. 50 meteren pont a fele.
Tehat a tied 50 meteren 58 centit tud allitani. Nyilvan kozeprol indulunk, tehat 20 MOA-t, azaz 29 centit tudsz fel, vagy le, jobbra, balra...
Elmeletileg...mint ahogy mar masok is leirtak, nem tesz jot a tavcsonek ha kulso ertekre van tekerve. Ez tavcso fuggo, hogy mennyi az annyi...de en ugy gondolom, hogy Meoptanak siman birnia kell azt, hogy kozeprol indulva 15 MOA-nyit tekersz. Ez pontosan 21,81 cm.
Nem minden szereleken lehet allitani annyit amennyit kene, sot a mai modern szerelekeken semmit. Esetleg gepmunkaval.
Az a típus 50 MOA-t tud. Ezért kérdeztem rá, hogyan jött ki 116 cm.  Kacsint
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #8075 Dátum: 2015. Február 28. - 20:37:02 »

Az a típus 50 MOA-t tud. Ezért kérdeztem rá, hogyan jött ki 116 cm.  Kacsint
MEA CULPA, en nem csekkoltam (csak most a gyarto oldalan) Igazad van. Ebben az esetben meg szerintem a 20 MOA se lehet sok. Meg azt se tudjuk milyen fegyverrol van szo. Milyen kaliber, milyen cso, stb. Mert ha egy varmint csoves 223 egy 3 kilos agyazassal, akkor nyugodtan kitekerheti, nem lesz hatrarugasa, ami szetverne a mechanikat  Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8076 Dátum: 2015. Február 28. - 20:51:41 »

Csak a tárgyilagosság kedvéért :

A pontosságot általában MOA-ban (Minute-Of-Angle) adják meg. Ez a következőt jelenti: egy teljes kör ugye 360°, egy fokot 60 percre, egy percet pedig 60 másodpercre lehet felosztani (vagyis egy fok 3600 másodperc). Az 1 MOA annyit tesz, hogy a fegyver szórása egy percnyi ívet fog le (tehát ha a csőtorkolattal a középpontba rajzolunk egy kört, akkor a csőtorkolat irányába egy perces (1/60°-os) ívet). Ez annyit tesz, hogy egy három lövésből álló sorozat 100 yardon (~91.4 méter) 1 hüvelykes (2.54cm) körön belül található. Egy 0.5MOA esetén értelemszerűen 91 méteren csak 1.27cm-es, vagy 182 méteren 2.54cm-es kört jelent. A pontosság azonban nemcsak a fegyvertől, de a lőszertől is függ - egy átlag gépkarabély standard katonai lőszerrel 2-4MOA-s pontossággal rendelkezik, egy átlag vadászpuska 1MOA körülivel, egy csúcs félautomata mesterlövészpuska (pl. egy HK PSG1 vagy egy SR-25), vagy egy átlag forgó-tolózáras mesterlövészpuska 0.5MOA körülivel, a legjobb forgó-tolózáras mesterlövész fegyverek pedig 0.25-0.33MOA körüli értékkel bírnak.

(forrás internet , google legyen a barátotok)

A problémák elkerülése végett találták ki a hideg belövést , az eddigi tapasztalataim alapján 5-10 lőszer elegendő a belövéshez ha volt hideg belövés és akár egy doboz is kevés ha nem volt . Szvsz. a mai világban egy olcsóbb céltávcsövet sem szabad kockáztatni a "túltekerés" -ből adódó problémákkal . Az én F.Bertalan barátomnál 35.000-t Ft-tól indul a távcső felszerelése , fix komlóival , belövéssel ( a lőszert a tulajnak kell adnia) . Ezt nem reklámnak szántam (ha az majd a modik törlik) csak arra akartam rávilágítani , hogy ezen ne spóroljon senki nem éri meg . Egy drága cső mechanikáját kockáztatni ezért eszetlenség . Járt utat járatlanért ....... A cipész meg maradjon ...... S.Peti

Üdv Én 

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8077 Dátum: 2015. Február 28. - 21:05:08 »

A problémák elkerülése végett találták ki a hideg belövést , az eddigi tapasztalataim alapján 5-10 lőszer elegendő a belövéshez ha volt hideg belövés és akár egy doboz is kevés ha nem volt .

Hideg belövés alatt Te a lövés "nélküli" nyers beállítást érted, vagy valamilyen csőre tehető "hideg belövő" kütyü használatát?
Naplózva
kovimiki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #8078 Dátum: 2015. Február 28. - 21:50:12 »


A problémák elkerülése végett találták ki a hideg belövést , az eddigi tapasztalataim alapján 5-10 lőszer elegendő a belövéshez ha volt hideg belövés és akár egy doboz is kevés ha nem volt . Szvsz. a mai világban egy olcsóbb céltávcsövet sem szabad kockáztatni a "túltekerés" -ből adódó problémákkal . Az én F.Bertalan barátomnál 35.000-t Ft-tól indul a távcső felszerelése , fix komlóival , belövéssel ( a lőszert a tulajnak kell adnia) . Ezt nem reklámnak szántam (ha az majd a modik törlik) csak arra akartam rávilágítani , hogy ezen ne spóroljon senki nem éri meg . Egy drága cső mechanikáját kockáztatni ezért eszetlenség . Járt utat járatlanért ....... A cipész meg maradjon ...... S.Peti

Üdv Én 



35 ezerbe mar benne van a fix komloi szerelek is?  Stoel mert akkor nem rossz ar Mosolyog

Amugy meg teljesen korrekt, utanaszamoltam, aki hivatalason csinalja, vegzettseggel, szamlaval, ott 35 az tenyleg a minimum.

A fegyver, az optika megfelelo szerekkel torteno takaritasa, legyen az anyagkoltseg 500 Ft, munkaora fel ora
szerelek, tavcso felrakasa,hidegbeloves, ragaszto anyagkoltseg legyen 500 Ft, munkaora 1 ora
loteren loallasdij 3000 Ft, benzin a loterre legyen megint 3000 Ft, 2 munkaora osszesen
Osszes anyagkoltseg: 7000 Ft (jo nagy rahagyassal)
Osszes munkaora: 3,5, azaz pont 8000 Ft-os órabér

Most az a helyzet, hogy egy 700 ezres fegyver+tavcso kombonal nem tetel a 35 ezer Ft, de a magyar valosag meg az, hogy nagynehezen osszegyujti az ember azt a nyomorult 250 ezret a hasznalt cuccra, aztan orul, ha a kovetkezo honapban fussa ra, hogy vegyen egy doboz loszert 15 ezerert, hogy be tudja loni maganak, vagy megkerje a szomszed Jozsit, oszt majd fizet neki egy sort...


Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8079 Dátum: 2015. Február 28. - 22:37:57 »

Hideg belövés alatt Te a lövés "nélküli" nyers beállítást érted, vagy valamilyen csőre tehető "hideg belövő" kütyü használatát?

Ha  kütyüt hasznalsz akkor is meg kell ejteni a nyers beállítást kulonben az egesz egy hasraesett fene.
A nyers beallitassal el kell erni a minimum MOA-t, amit a szereleked, es az azt tarto egysegek elbirnak, es azutan johet a "kütyü" Angyal
En legelebbis ennek a hive vagyok, vegul az elesbe meno (loteri, befoghato padbol) a beloves.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8080 Dátum: 2015. Február 28. - 22:56:39 »

35 ezerbe mar benne van a fix komloi szerelek is?  Stoel mert akkor nem rossz ar Mosolyog

Amugy meg teljesen korrekt, utanaszamoltam, aki hivatalason csinalja, vegzettseggel, szamlaval, ott 35 az tenyleg a minimum.

A fegyver, az optika megfelelo szerekkel torteno takaritasa, legyen az anyagkoltseg 500 Ft, munkaora fel ora
szerelek, tavcso felrakasa,hidegbeloves, ragaszto anyagkoltseg legyen 500 Ft, munkaora 1 ora
loteren loallasdij 3000 Ft, benzin a loterre legyen megint 3000 Ft, 2 munkaora osszesen
Osszes anyagkoltseg: 7000 Ft (jo nagy rahagyassal)
Osszes munkaora: 3,5, azaz pont 8000 Ft-os órabér

Most az a helyzet, hogy egy 700 ezres fegyver+tavcso kombonal nem tetel a 35 ezer Ft, de a magyar valosag meg az, hogy nagynehezen osszegyujti az ember azt a nyomorult 250 ezret a hasznalt cuccra, aztan orul, ha a kovetkezo honapban fussa ra, hogy vegyen egy doboz loszert 15 ezerert, hogy be tudja loni maganak, vagy megkerje a szomszed Jozsit, oszt majd fizet neki egy sort...



 
Szerintem arkepzesbol is nyugodtan megelnel Táncol
Mondjuk nem itt, ahol mindenki maga lovi be a fegyveret (OK, mondjuk 98%-ka a vadaszoknak)
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8081 Dátum: 2015. Március 01. - 06:28:20 »

Hideg belövés alatt Te a lövés "nélküli" nyers beállítást érted, vagy valamilyen csőre tehető "hideg belövő" kütyü használatát?

Az mind a kettő hideg belövés !  Amíg a saját képességeimet és eszközeimet elégnek érzem magam szoktam a szerelék felszerelését és a belövést elvégezni és azt jó néhány társamnak is megteszem. Ezért merem mondani hogy az általam ismert belövő kütyüknél jobb de legalább olyan jó a "satuból" lőpadról a csövön átnézve egy távoli jól látható fix pontra való való hideg belövés . Persze vannak fegyverek pl . a kengyelkulcsosok ahol ezt nem lehet megoldani. Egyes olcsóbb kütyük meg egyenesen @art sem érnek .     Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8082 Dátum: 2015. Március 01. - 07:59:12 »

Hideg belövés alatt természetesen a Stefi által leírtakat értem , annyi kiegészítéssel , hogy egy normális és stabil kulimátor nem 5000 Ft-t és azzal már elérhető , hogy olyan +- 10-15 kattintás után már pontos legyen a fegyver . Sokféle olcsó szir-szar van amit én nem javaslok . A 35-ben már benne van a szerelék is . Természetesen ez az alap innen indul .

"Most az a helyzet, hogy egy 700 ezres fegyver+tavcso kombonal nem tetel a 35 ezer Ft, de a magyar valosag meg az, hogy nagynehezen osszegyujti az ember azt a nyomorult 250 ezret a hasznalt cuccra, aztan orul, ha a kovetkezo honapban fussa ra, hogy vegyen egy doboz loszert 15 ezerert, hogy be tudja loni maganak, vagy megkerje a szomszed Jozsit, oszt majd fizet neki egy sort..."



Erre meg azt mondom amivel mindenki tisztában van a vadászat nem olcsó hobby , de nem ez a lényeg ha elkezdünk tákolni és az ilyen dolgokon spórolni akkor amit nyerünk a vámon elbukjuk a réven . Egy vadásznak kutya kötelessége , hogy a fegyvere annak minden kiegészítőjével biztonságos és pontos legyen , hogya a vadnak ne okozzunk szenvedést . Mert mindegy , hogy egy barát (mondjuk Stefi ) v. szakember végzi el a műveletet a lényeg , hogy a fegyver pontos legyen , az meg a sját érdekünk , hogy ezt úgy tegye , hogy ne sérüljön a távcső .

Üdv Én
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8083 Dátum: 2015. Március 01. - 08:09:01 »

MEA CULPA, en nem csekkoltam (csak most a gyarto oldalan) Igazad van. Ebben az esetben meg szerintem a 20 MOA se lehet sok. Meg azt se tudjuk milyen fegyverrol van szo. Milyen kaliber, milyen cso, stb. Mert ha egy varmint csoves 223 egy 3 kilos agyazassal, akkor nyugodtan kitekerheti, nem lesz hatrarugasa, ami szetverne a mechanikat  Ördög


"akkor nyugodtan kitekerheti, nem lesz hatrarugasa, ami szetverne a mechanikat  Ördög"

Hát, önmagában ez sem javasolt, mert a végállás, vagy a közeli helyzet a tornyoknál már mechanikailag nem egészséges, nem szükséges hozzá a lövési energia kiváltása.

Laprugós feszítés esetén ha túl ki van tekerve, akkor nem csak arra állíthat, amerre szeretnénk, de ez érvényes a túl betekerésre is, tetézve egy jó kis laprugó töréssel +.

Mivel a belső tubus köralak, azon egy sík felületű csavarfej végez menetes állítást, ezért logikus, hogy ha az nem a kör felületen érintkezik, akkor az állítás más irányba is végbemehet és megy is.

Ezért van az a sok telefon, hogy a "céltávcsövem nem csak egy irányba állít, mit tehetek "?

Azt, hogy a durva belövést a szereléken kellene végrehajtani, és nem a céltávcső finom állító toronyszerkezeteit nyúzni. (gondolom én balgán)

De ezt számtalan esetben már kitárgyaltuk. Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8084 Dátum: 2015. Március 01. - 09:29:04 »

Az mind a kettő hideg belövés !
Tudom, én is így szoktam csinálni, csak arra voltam kíváncsi, hogy forester olv. társ is? De már látom feljebb, hogy igen. Amiért megkérdeztem az az, hogy (a fórumtársak kivételével természetesen) elég sokan gondolják a hideg belövő műszerről, hogy a szálkeresztet akár otthon a műszer közepére állítva végleges beállításhoz is tökéletesen megfelel, pedig csak az ellenőrzéshez jó, ha már egyszer megnézted vele a lövésekkel belőtt puskán, hogy a raszteren hova mutat a szálkereszt.  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 [539] 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: