Oldalak: 1 ... 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 [516] 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1465383 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7725 Dátum: 2014. December 30. - 02:12:36 »

Köszi a sok választ valamivel okosabb lettem!  Emelem
Remélem a távcsövem nem ment tönkre, holnap kiderül. Egyébként nem lettek végállásba tekerve a tornyok. És még bőven van állítási lehetőség.
Mennyi az esélye hogy gyárilag hibás a céltávcső?
Ha igen akkor a gyártó kicseréli?
Tudom, hogy nem egy Zeiss vagy szvaró de nekem erre futotta, jópár hónap kemény spórolással.
 Rííí


Szevasz "papa"!  Mosolyog
Az elso kerdesedre valaszolva: sajnos nem teljesen bizonyitot hogy, gyari hibas a celtavcsoved!
Egy markasabb ceg, vagy egy vagabundi elado, biztos kicserelne meg akkor is ha nem a tavcsobe van a rontas. De: (velemenyem szerint ez nem hozna megoldast)
A helyzet az hogy valoszinuleg - ami a hozzaszolasok alapjan is jaccva ki lehet szurni - a szerelekeddel van a hiba. Sot, en meg azt is megkockaztatom hogy a Mr. fegyvergyarto (vagy ha nem az akkor az aki megfurta a felfogatast) mar alapba felrefurta a likakat! Elvileg, Figyelmes olvasás egy jol beallitott – fuggoleges es vizszintes sikban is – szerelekkel egy durvan beallitott tavcsonek (ami a szerelekkel tortenik) max. 1cm bibinek kellene hogy legyen fuggolegesen es vizszintesen is. Vagyis a most meglevo szerelekedre rakhatnal akar mit is, “meg az is” faultot mutatna! En itt hibaztam, mert nalunk ez jelenti a hideg belovest, ami utan jon az eles loveszet amit viszont a tornyokkal allitunk megpedig ugy ahogy leirtam! Igen
A bosszanto mindebben az hogy, annak kell lenyelni a bekat aki hosszu honapok megtakaritott suskajat fektette be, "a szeles felysze meg mosolyog"
Amit en mondhatok az az hogy, barmi tortenik a tavcsoveddel az elkovetkezokbe, ide mindig visszajohetsz es garantalom neked hogy belojjuk a puskadhoz, abba hiba nem lessz. Vadász
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #7726 Dátum: 2014. December 30. - 07:56:49 »

A SAKO Optilock is hasonló rendszerű, mint a picatinny sínek/gyűrűk, sőt, egy illesztőpersely a gyűrű alján minden horizontális irányú mozgást akadályoz, csak fordulni enged... Azzal mi a helyzet?

 Emelem S.Peti

Az is olyan fix, hogy fix, és nincs oldalállítási lehetősége.

Előnye a többivel szemben, hogy a gyűrűkben betétet alkalmaznak ami segít a tubus jobb megvezetésében, jobban illeszkedik és nem is annyira hagy nyomot, mint egy közvetlen gyűrűvel érintkező tubus esetén.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7727 Dátum: 2014. December 30. - 08:05:07 »

Köszi a sok választ valamivel okosabb lettem!  Emelem
Remélem a távcsövem nem ment tönkre, holnap kiderül. Egyébként nem lettek végállásba tekerve a tornyok. És még bőven van állítási lehetőség.
Mennyi az esélye hogy gyárilag hibás a céltávcső?
Ha igen akkor a gyártó kicseréli?
Tudom, hogy nem egy Zeiss vagy szvaró de nekem erre futotta, jópár hónap kemény spórolással.
 Rííí

Én azt gondolom, megelőzve a forgalmazóval való kellemetlenségeket, hogy a fegyverjavító biztosítsa a lőlapot, számlát, valamint rövíden írja le a szakmai véleményét, hivatkozzon arra, hogy az Ő véleménye szerint miért volt sikertelen a belővés.

Én minden esetben ezt teszem, így hivatalos.

Nyilatkozni kell, hogy a szerelék nem volt szakmailag megfelelő. ( akkor miért nem beszélt le róla, ez kérdéses?)
Nyilatkozni kell, hogy a céltávcső nem lövésálló.( ezt a forgalmazó jogosult ellenőríztetni)

Vannak olyan céltávcsövek, mikor a toronyszerkezet már végállásközeli helyzetben van, a szálkereszt képe ugyan már nem mozdul, de még lehet klickelni.

Ezt ismétlem állandó jelleggel, hogy a céltávcsőnek egyáltalán nem egészséges, ha végállás vagy közeli helyzetben van használva.

És, hogy nne én találjam ki, egy kis olvasmány :

http://schmidtbender.hu/tavcso/gyik/

"Létezik, hogy elmozdul a szálkereszt?"
"Mire figyeljünk belövéskor?"

Mivel majd minden céltávcső azonos elven üzemel, ezért az írás, majd mindegyikre vonatkozik és tanácsos betartani. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #7728 Dátum: 2014. December 30. - 09:49:14 »

Az is olyan fix, hogy fix, és nincs oldalállítási lehetősége.

Előnye a többivel szemben, hogy a gyűrűkben betétet alkalmaznak ami segít a tubus jobb megvezetésében, jobban illeszkedik és nem is annyira hagy nyomot, mint egy közvetlen gyűrűvel érintkező tubus esetén.

Szerintem a titok abban van, hogy a Sako a tokon is és a szereléktalpban is képes a "csővel párhuzamos" horony marására (esetleg azt a minimális MOA lejtést beleteszi a tokba, ezt nem tudom), így a horizontális hiba kvázi nullára redukálható.
Ha belegondolunk, 100m-en 1cm horizontális hiba még nem okoz a távcső mechanikájának problémát, az pedig azon a cirka 100mm gyűrűtávolságon 0.01mm pontosság... Ez a mai gyártástechnológiákkal már nem kihívás.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #7729 Dátum: 2014. December 30. - 09:58:39 »

Szerintem a titok abban van, hogy a Sako a tokon is és a szereléktalpban is képes a "csővel párhuzamos" horony marására (esetleg azt a minimális MOA lejtést beleteszi a tokba, ezt nem tudom), így a horizontális hiba kvázi nullára redukálható.
Ha belegondolunk, 100m-en 1cm horizontális hiba még nem okoz a távcső mechanikájának problémát, az pedig azon a cirka 100mm gyűrűtávolságon 0.01mm pontosság... Ez a mai gyártástechnológiákkal már nem kihívás.

Azzal, hogy alapvetően a SAKO-ra/ Tikkára találták ki, azokon nem is nagyon kell vele kendácsolni.  Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
sab
Vendég
« Új üzenet #7730 Dátum: 2014. December 30. - 10:57:50 »

Szerintem a titok abban van, hogy a Sako a tokon is és a szereléktalpban is képes a "csővel párhuzamos" horony marására (esetleg azt a minimális MOA lejtést beleteszi a tokba, ezt nem tudom), így a horizontális hiba kvázi nullára redukálható.
Ha belegondolunk, 100m-en 1cm horizontális hiba még nem okoz a távcső mechanikájának problémát, az pedig azon a cirka 100mm gyűrűtávolságon 0.01mm pontosság... Ez a mai gyártástechnológiákkal már nem kihívás.

HA, ""csővel párhuzamos" "

Mert a sokat látott ember már találkozott olyan tokozattal, melynél a horony valahogy nem volt párhuzamos a csővel.
(nem Sako volt)

Én már találkoztam alsókengyeles fegyvernél sín elmarással.( nyílt írányzékkal jó volt ugye, mert az a csövön van elhelyezve)
USA (gyártműnyú) ismétlő fegyvernél is találkoztam furat oldalírányba való "eltévesztéssel".
Weaver sín olyan furcsán ált már szemmel láthatóan a fegyveren, természetesen a céltávcsövet koppra kitekerték oldalban, de még ez is kevés volt neki.
Én még mindig azt vallom, hogy egy szerelék legyen már oldalban is állítható, de ezt a szakmai elképzelést az alant felsorolt neves prémiumgyártók is osszák.

Logikus, mert az alapmunkát, durva belővést a szereléken kell elvégezni, úgy, hogy a toronyszerkezet középállásban van, mert ez az ideális az optikának.
S-B céltávcsövek esetében a lükéknek még külön is jelölik, hogy merre is járkál a mozgató szerkezet.

Sajnos a történetben, már mint az alaptörténetben nem cm-es problémák léptek fel, ha nem annál jóval több, és ezt a toronyszerkezettel próbálták korrigálni, ami, ismétlem nem helyes. Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #7731 Dátum: 2014. December 30. - 12:43:42 »

HA, ""csővel párhuzamos" "

Mert a sokat látott ember már találkozott olyan tokozattal, melynél a horony valahogy nem volt párhuzamos a csővel.
(nem Sako volt)

Én már találkoztam alsókengyeles fegyvernél sín elmarással.( nyílt írányzékkal jó volt ugye, mert az a csövön van elhelyezve)
USA (gyártműnyú) ismétlő fegyvernél is találkoztam furat oldalírányba való "eltévesztéssel".
Weaver sín olyan furcsán ált már szemmel láthatóan a fegyveren, természetesen a céltávcsövet koppra kitekerték oldalban, de még ez is kevés volt neki.
Én még mindig azt vallom, hogy egy szerelék legyen már oldalban is állítható, de ezt a szakmai elképzelést az alant felsorolt neves prémiumgyártók is osszák.

Logikus, mert az alapmunkát, durva belővést a szereléken kell elvégezni, úgy, hogy a toronyszerkezet középállásban van, mert ez az ideális az optikának.
S-B céltávcsövek esetében a lükéknek még külön is jelölik, hogy merre is járkál a mozgató szerkezet.

Sajnos a történetben, már mint az alaptörténetben nem cm-es problémák léptek fel, ha nem annál jóval több, és ezt a toronyszerkezettel próbálták korrigálni, ami, ismétlem nem helyes. Emelem

Attila, nem akarok kötözködni, de...
Én mindössze azt írtam, ha a Sako Optilock-ot egy Sako tokra szereled, nem nagyon szokott gond lenni - szerintem nem az oldalállítás hiánya a baj, hanem a megmunkálási pontosság hiánya. Tehát egy jól megmunkált tokon, jól megmunkált szerelékkel szvsz. biztosítható oldalállítás-mentesen az igényelt párhuzamosság. Az persze sajnos nyilvánvaló tény, hogy ez a "jól megmunkáltság" sok esetben hiányzik, de egy igényes weaver/picatinny vagy hasonló jellegű szerelék lehet még jó. És ne feledjük, ha valami nem állítható, az nem is tud magától elállítódni...
Fentiek kizárólag a saját laikus véleményem tükrözik.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #7732 Dátum: 2014. December 30. - 13:09:28 »

Attila, nem akarok kötözködni, de...
Én mindössze azt írtam, ha a Sako Optilock-ot egy Sako tokra szereled, nem nagyon szokott gond lenni - szerintem nem az oldalállítás hiánya a baj, hanem a megmunkálási pontosság hiánya. Tehát egy jól megmunkált tokon, jól megmunkált szerelékkel szvsz. biztosítható oldalállítás-mentesen az igényelt párhuzamosság. Az persze sajnos nyilvánvaló tény, hogy ez a "jól megmunkáltság" sok esetben hiányzik, de egy igényes weaver/picatinny vagy hasonló jellegű szerelék lehet még jó. És ne feledjük, ha valami nem állítható, az nem is tud magától elállítódni...
Fentiek kizárólag a saját laikus véleményem tükrözik.

Szövegezésemet nem véletlen, hogy nem a Sako-ra értettem, sem szerelékileg, sem gyártmányilag, mert annál ilyen gond még soha nem jeletkezett.

"És ne feledjük, ha valami nem állítható, az nem is tud magától elállítódni... "

Minden szerelék annyit ér, amennyi szakmai tudást adunk hozzá.
És ez lehet oldható vagy fix, mind a kettőnél vannak szabályok melyek betartásával a hibák tényezője kivédhető.

Komlói, Leupold, EAW, Steyr, stb. szerelékeknél van oldalállítási lehetőség, de ha azok megfelelően be vannak szabályozva, majd rögzítve, akkor kizárt az oldalírányba való elmozdulási lehetőség.

De, térjük ismét vissza az alapkérdésre.

Adott egy jó közepes minőséget képviselő CZ fegyver, amelyek tokozatát nem szokás elmarni sínileg, és adott hozzá egy CZ szereléknek nevezett, de nem CZ fegyvergyárilag előállított szerelék.

Nos, ez utobbi sem anyagminőségileg, sem méretileg nem helyes, mert ha az lett volna, akkor a nevezett céltávcső toronyszerkezete nem került volna végállás vagy közeli helyzetbe.

Tulajdonképpen ha a "CZ" szerelék szeretné, hogy a piacon maradjon, akkor mind az anyagminőségét, rögzíthetőségét, és állíthatóságát át kell dolgozni, mertb ha nem, akkor marad a hulladék, marad a bosszankodás, és ez nem jó sem a felhasználónak (főleg neki nem jó), és marad a forgalmazónak, mert csak gondok kreál saját magának.

"weaver/picatinny"

Nem írtam egy szóval sem, hogy nem jó ez a két szerelék, de mint a forgalmazó is nyilatkozta róla, 1 MOA-s eltérés lehetséges nála, áthelyezés esetén.

100m-en az egy MOA sacc/kb 30mm-er, erre jön még a gyárilag megengedett 30mm-es szóráskép, ami két tényező nem feltétlen, hogy összeadódik, de már nem olyan mint ami vadászati célból elvárható lenne 100m-en.

És ez még hatványozódik távolság függvényében, tehát 200m-en már duplája.

És ez a kettő tényező, és még nincs benne pár szórásképet nővelhető tényező.

""weaver/picatinny""

Én is használom, de 12 év alatt egyik fegyveremen sem helyeztem át soha, mert miért is helyeztem volna át ?

Téli-nyári használat, pupillatáv korrigálása céljából jó ötlet elvileg, de gyakorlatilag nem nagyon alkalmazzák, főleg nem azok, akiknek az 1MOA-s eltérés is sokat jelent. (szerelékileg)

"szerintem nem az oldalállítás hiánya a baj, hanem a megmunkálási pontosság hiánya."

Ezt meg tudom erősíteni, valóban így van, de ezt a megmunkálási pontosságot kijavítani tokozatilag nem egyszerű és biztos, hogy anyagveszteséget okoz, és pont ennek kivédése érdekében jól jönne az oldalban állítható fix, vagy oldható szerelék már kapásból való beszerzése, főleg, hogy árban alig vagy nincs eltérés. (fix szerelék esetében)

 Emelem

Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #7733 Dátum: 2014. December 30. - 13:30:20 »

Adott egy jó közepes minőséget képviselő CZ fegyver, amelyek tokozatát nem szokás elmarni sínileg, és adott hozzá egy CZ szereléknek nevezett, de nem CZ fegyvergyárilag előállított szerelék.

 Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7734 Dátum: 2014. December 31. - 11:37:05 »

Jó napot minden fórumozónak!
Segítségeteket szeretném kérni.
Karácsonyra vásároltam egy DOT 2,5-15,5x56- os céltávcsövet. Ma szerettük volna belőni. Puska CZ-531 .308win, fix CZ acél szerelék.(az öreg zeiss céltávcsővel 3 cm szórás 100 méteren.) Fegyvermester felszerelte, hideg belövés majd irány a lőtér. Már az első állításoknál gyanús volt, hogy a lövés elvándorol oldalállításkor függőleges irányba és fordítva is. A 10. lövésnél feladtuk, az utolsó három lövés állítás nélkül 15cmes szórás holnap viszem vissza az üzletbe. Járt már valaki hasonló cipőben? Ha van hasonló tapasztalatotok, megköszönném ha megírnátok.
Üdv.
BB

Mikor ide értem az olvasásba az futott át rajtam hogy visszasírod Te még az öreg Zeiss-et.   :Mosolyog  ( Milyen márka az a DOT és milyen a Zeiss ?)  Emelem

Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7735 Dátum: 2014. December 31. - 14:26:16 »

Mikor ide értem az olvasásba az futott át rajtam hogy visszasírod Te még az öreg Zeiss-et.   :Mosolyog  ( Milyen márka az a DOT és milyen a Zeiss ?)  Emelem



Delta Optical Titanium. Én további kérdéseket nem tennék fel. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7736 Dátum: 2014. December 31. - 15:33:21 »

Delta Optical Titanium. Én további kérdéseket nem tennék fel. Ördög

 Röhög  Hogy én milyen tudatlan vagyok !  Nem szól szám

DOT = Delta Optical Titanium . No azt már nem a kutya @arja ,(legalább is jókat hallani a Deltákról) de azért én úgy gondolom hogy minél olcsóbb egy távcső annál inkább az egyszerűbb stabilabb szerkezetűt kell választani belőle . Vagyis én azt választanám . Ez a "DOT" már hatszoros zoomulású szóval biztos nem egyszerű szerkezet . Ha esetleg hamisítvány akkor meg már kész tragédia. Azt mondom a kolléga jobban járt volna egy 8x56 os S&B -el esetleg világítóponttal. Ja vagy hogy azért a pénzért a DOT már 2,5-15 szörös nagyítást is tud ?  Meglepődött                     Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7737 Dátum: 2014. December 31. - 15:48:37 »

Röhög  Hogy én milyen tudatlan vagyok !  Nem szól szám

DOT = Delta Optical Titanium . No azt már nem a kutya @arja ,(legalább is jókat hallani a Deltákról) de azért én úgy gondolom hogy minél olcsóbb egy távcső annál inkább az egyszerűbb stabilabb szerkezetűt kell választani belőle . Vagyis én azt választanám . Ez a "DOT" már hatszoros zoomulású szóval biztos nem egyszerű szerkezet . Ha esetleg hamisítvány akkor meg már kész tragédia. Azt mondom a kolléga jobban járt volna egy 8x56 os S&B -el esetleg világítóponttal. Ja vagy hogy azért a pénzért a DOT már 2,5-15 szörös nagyítást is tud ?  Meglepődött                     Emelem

Hát ez csak olaj volt a tűzre Ördög ráadásul belekeverted azt a márkát ami vörös posztó a másik szemében. Mondjuk a lövészárkokat már korábban kiásta a két tábor úgy, hogy fel lehet készülni a tesztek és vélemények pergőtüzére. Egyébként  BUÉK!!!
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7738 Dátum: 2014. December 31. - 15:50:12 »

Hát ez csak olaj volt a tűzre Ördög ráadásul belekeverted azt a márkát ami vörös posztó a másik szemében. Mondjuk a lövészárkokat már korábban kiásta a két tábor úgy, hogy fel lehet készülni a tesztek és vélemények pergőtüzére. Egyébként  BUÉK!!!

BÚÉK!!!
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7739 Dátum: 2014. December 31. - 15:54:57 »

Hát ez csak olaj volt a tűzre Ördög ráadásul belekeverted azt a márkát ami vörös posztó a másik szemében.

Miért lenne?   Vállat von

Tudni kell helyén kezelni a dolgokat, ennyire egyszerű.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 [516] 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: