Oldalak: 1 ... 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 [480] 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1465068 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7185 Dátum: 2014. Május 15. - 19:05:55 »

Üdv Urak!
Kedves Ingerelt és TAL!
Valakinek talán fel kellene oldania ezt az orbitális félreértést, mielőtt teljesen szükségtelen hangulatkeltés lesz belőle.
Ha jól sejtem, Ingerelt fórumtársunk a tengeren túl tengeti napjait.
Így nyilván (ha nem vette a fáradságot, hogy visszaolvasson a fórumban) fogalma sem lehet róla, hogy ki az a sab (alias TAL).

Sab (alias TAL) Magyarországon egyike a legismertebb fegyvermestereknek és emellett a céltávcsövekhez is jól értő szakember.
Ezért érintette érzékenyen a kérdés, mert olyan alap hibát akasztottál volna rá, ami mondjuk úgy, hogy a részéről elképzelhetetlen.

Béke! Vigyorog
 Wave

Es mond, kedves galuscsabus!
Te erteted is azt amit az um. "igazolasomra" irtam Kávé...... kivancsi lennek hogy, mi a velemenyed rola?
Hogy ne legyen szükségtelen hangulatkeltés arrol en (vagy a modik) ido elott tesznek, abban biztos lehetsz Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #7186 Dátum: 2014. Május 15. - 19:06:53 »

Sziasztok!   Geco (6x42-es) márkájú céltávcsövet,  használ vagy használt valaki !   A tapasztalatokra lennék kíváncsi ,ezzel a márkával kapcsolatosan!  
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7187 Dátum: 2014. Május 15. - 19:19:03 »

Te erteted is azt amit az um. "igazolasomra" irtam  Kávé...... kivancsi lennek hogy, mi a velemenyed rola?
Áááá dehogy, hogy képzeled.....mi itt a kommunista világ ingatag maradékán még nyereg alatt puhítjuk a húst és kumiszt iszunk....... Vigyorog

Persze, hogy értettem Igen.
Mint gondolom mindenki, aki kisebb-nagyobb mértékben foglalkozott már fegyver-optika beállítással, belövéssel.

Hogy ne legyen szükségtelen hangulatkeltés arrol en (vagy a modik) ido elott tesznek, abban biztos lehetsz Wave
Fő az óvatosság.
Mivel jóformán naponta előfordul, hogy valamelyik általam látogatott (és emiatt egyre kevesebbet) internetes fórumon félreértések miatt esnek emberek egymás torkának.
Jobb az ilyent megelőzni (már amikor lehet), főleg ha az nem rosszindulatból fakad, hanem ismeretek hiányából, vagy félreértésekből.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7188 Dátum: 2014. Május 15. - 19:35:42 »

"...... kivancsi lennek hogy, mi a velemenyed rola? "
Ertem alatta, Türelmetlenül hogy a leirtak mit bizonyitanak?
Elnezest, de ez nekem nagyon fontos lenne Mosolyog, fontosabb mint az hogy Te mit gondolsz arrol hogy, en mit gongolok rolad....nonsense Vállat von
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #7189 Dátum: 2014. Május 15. - 20:26:04 »


A feltetelezesem hogy, az emlitett tavcso tull van tekerve a kovetkezo enimens tenyre alapozom, amit akar matematikailag is lehet bizonyitani!
Ha, a mechanikai reszet nezzuk belol a tavcsoben, az allitocsavarok csucsai egy belso hengert erintenek es allitaskor ez a henger mozog le-fel, vagy jobra-balra iranyban.
Matekbol tudjuk hogy egy hengerpapastra gyakorolt nyomas annal hatasosabb (kevesebb utat kel megtennie) minel kozelebb van a derekszoghoz amit a kor kozeppontjatol az erintesi pontra tudunk szerkeszteni. Ebbol adodoan, mivel allitas kozben (akar merre allitunk) a rahatasi pont egyre inkabb elmegy a derekszogbol, es egyre tobb klikk-et kell raallitani – vagyis a rahatasi pontnak tobb utat kell megtenni hogy, az allitas kulsoleg is erezheto legyen.



Köszönöm, sokat tanultam ebből, én eddig ezekről nem is hallottam. :Mosolyog

Jó, hogy vagy.....
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7190 Dátum: 2014. Május 15. - 20:32:08 »


A feltetelezesem hogy, az emlitett tavcso tull van tekerve a kovetkezo enimens tenyre alapozom, amit akar matematikailag is lehet bizonyitani!
Ha, a mechanikai reszet nezzuk belol a tavcsoben, az allitocsavarok csucsai egy belso hengert erintenek es allitaskor ez a henger mozog le-fel, vagy jobra-balra iranyban.
Matekbol tudjuk hogy egy hengerpapastra gyakorolt nyomas annal hatasosabb (kevesebb utat kel megtennie) minel kozelebb van a derekszoghoz amit a kor kozeppontjatol az erintesi pontra tudunk szerkeszteni. Ebbol adodoan, mivel allitas kozben (akar merre allitunk) a rahatasi pont egyre inkabb elmegy a derekszogbol, es egyre tobb klikk-et kell raallitani – vagyis a rahatasi pontnak tobb utat kell megtenni hogy, az allitas kulsoleg is erezheto legyen.

Egy tipikus peldejat irtad le annak amikor egy tavcso tull van tekergetve.
Probald meg ujbol az atrakciot ugy hogy, mindket tornyot visszatekered 0-ra.
Ha erdeke, vagy nemtudod hogy miert Vállat von irok rola bovebben Wave


 Fejvakarás   Szerintem elég sokan értik azt amit leírtál ! Minden valamirevaló fegyvermester úgy kell (kéne) hogy szerelje a céltávcsövet hogy a nullapontot megtartva a szereléken végzi el az elsődleges beállítást (hidegbelővést) és utána is ha szükséges nagyobb utánállítás azt is igy végzi. Vannak olyan távcsőnek nevezett ipari hulladékok amiket nem kell komoly fegyverre felszerelni de mondhatnánk azt is hogy nem szabad . sab alias TAL mester és fórumtárssal egyetértve a Yukon is ebbe a kategóriába tartozik . Kár itt azon rugózni hogy érthető vagy nem az általad írt elméleti fejtegetés , annak csak CÉLTÁVCSÖVEK estén van jelentősége.     S.Peti
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7191 Dátum: 2014. Május 15. - 20:38:58 »


Köszönöm, sokat tanultam ebből, én eddig ezekről nem is hallottam. :Mosolyog

Jó, hogy vagy.....

Tisztelt "ingerelt".

Több vadászati fórumon  próbált már engem lejáratni, nem szeretném ha most is ez lenne a "követés" célja.

Ne gondolja, hogy folytathatja "áldásos" tevékenységét ezen a honlapon is.

Jobbnak vélném ha, maradna az eddigi honlapján, vagy ha nem, akkor még az elején gondolja át, hogy mit, mikor és kinek ír.

Tisztelt Zsufa Miklós.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #7192 Dátum: 2014. Május 15. - 20:46:32 »

Kedves Ingerelt

Te ,hogy éljek a lehetőséggel INGERELSZ engem ill. minket . Ti odaát a nagyvizen túl tényleg azt hiszitek , hogy mi itt sík hülyék és dilettánsok gyülekezete vagyunk ? Benshaft olvtárssal már ezt lemeccseltük régebben , azóta  én nem bántom őt és fordítva . De már nem ír olyan fellengzősen ő sem ahogyan elkezdte , kioktatva , lenézve minket . Magyarul megtalálta a helyét itt a fórumon és "beállt a sorba " . Te akiről fingunk sincs , hogy ki lehetsz beleállsz két olyan emberbe akik szerény véleményem szerint tudásban (elméleti és gyakorlati) messze az átlag vadász felett állnak és hivatásosvadász/kamarai tótumfaktum ill. fegyver/optikus mester téren elismertek . Te milyen vadgazdaságban jártad végig a szamárlétrát v. hány távcsövet javítottál ill. szereltél fel fegyverekre a gazdáik legnagyobb megelégedésére . Mert az illetők ezeket több évtizede nap mint nap elvégzik . Elismert szakemberek országosan biztosan , de szerintem  van külföldi száll is . Tehát summa summárum légyszíves szállj magadba és gondold végig , hogy mikor mit írsz , mert van egy szép MAGYAR momdás "A szó elszáll , de az írás megmarad ." . Ezen a fórumon sokszor írunk olyat amivel megbántunk másokat . A különbség az lehet , hogy szándékosan v. tudatlanságunk miatt .

Üdv ÉN AZ OGRE (ésnemadörög)
Naplózva
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #7193 Dátum: 2014. Május 15. - 22:05:20 »

Sziasztok

A Swarovski 8x50 PF  céltávcső 4NP szálkeresztje mit takar?
Pont vagy kereszt?

Köszönöm előre
Tamás
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #7194 Dátum: 2014. Május 16. - 00:19:41 »

Tisztelt TAL es a tobbi kedves altalam megsertett foruzo!
Mielott leallnek a temarol, talan megkockaztathatnek meg egy kerdest? Nem szól szám
A Ti szatokbol akarom hallani hogy, megcsak egy kicsit sem utal a Tal altal folallitot diagnozis az emlitett tavcsorol, az en altalam valo megallapitasra hogy, "a tornyok tull vannak tekerve"  Angyal
Com on gentlemans...... meg egy csit sem Ördög
Tovabbi jo forumozast Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7195 Dátum: 2014. Május 16. - 03:06:52 »

Kedves Ingerelt

Benshaft olvtárssal már ezt lemeccseltük régebben , azóta  én nem bántom őt és fordítva . De már nem ír olyan fellengzősen ő sem ahogyan elkezdte , kioktatva , lenézve minket . Magyarul megtalálta a helyét itt a fórumon és "beállt a sorba "

forester, hogyan is "kezdtem"  el ....."fellengzosen" ?? ....visszaolvastad az osszes hozzaszolasaimat  2008 ota ? Latom te csak 2011 ota vagy itt.....tehat akkor hogyan is tudod, hogy en hogyan  is "kezdtem el". Ketlem 3 evet visszaolvastal es azokbol kivalogattad volna a "fellengzos " hozzaszolasaimat amikor "elkezdtem" 2008-ba.
Latod, megint marhasagokat irkalsz, es persze provokalsz.  Nem vagyok " beallt a sorba " tipus arra merget vehetsz, ha az lettem volna nem elnek itt mar 34 eve....pl.
.......es nem "Benshaft" hanem "Bentshaft"...!!
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7196 Dátum: 2014. Május 16. - 03:26:50 »

Tisztelt TAL es a tobbi kedves altalam megsertett foruzo!
Mielott leallnek a temarol, talan megkockaztathatnek meg egy kerdest? Nem szól szám
A Ti szatokbol akarom hallani hogy, megcsak egy kicsit sem utal a Tal altal folallitot diagnozis az emlitett tavcsorol, az en altalam valo megallapitasra hogy, "a tornyok tull vannak tekerve"  Angyal
Com on gentlemans...... meg egy csit sem Ördög
Tovabbi jo forumozast Mosolyog

Miklos, amit te leirtal azt mindenki tudja akinek eletebe volt egy puskaja es egy scopja, es amit belott. Ne folytasd mar, foleg mikor egy kib@szott kinai hulladekrol volt szo. Normalis minosegi scope-al ilyen nem tortenik mind amiket a TAL emlitett !
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #7197 Dátum: 2014. Május 16. - 07:14:47 »

Tisztelt TAL es a tobbi kedves altalam megsertett foruzo!
Mielott leallnek a temarol, talan megkockaztathatnek meg egy kerdest? Nem szól szám
A Ti szatokbol akarom hallani hogy, megcsak egy kicsit sem utal a Tal altal folallitot diagnozis az emlitett tavcsorol, az en altalam valo megallapitasra hogy, "a tornyok tull vannak tekerve"  Angyal
Com on gentlemans...... meg egy csit sem Ördög
Tovabbi jo forumozast Mosolyog
Bár nem vagyok a sértettek között, de szerintem is arra utal, ha kispista jóska az első távcsövét maga akarja belőni. Így viszont csak arra utal, hogy ne vegyünk ilyen kínai hulladékot.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #7198 Dátum: 2014. Május 16. - 07:51:39 »

Tisztelt TAL es a tobbi kedves altalam megsertett foruzo!
Mielott leallnek a temarol, talan megkockaztathatnek meg egy kerdest? Nem szól szám
A Ti szatokbol akarom hallani hogy, megcsak egy kicsit sem utal a Tal altal folallitot diagnozis az emlitett tavcsorol, az en altalam valo megallapitasra hogy, "a tornyok tull vannak tekerve"  Angyal
Com on gentlemans...... meg egy csit sem Ördög
Tovabbi jo forumozast Mosolyog

Tisztelt Miklós !

Megpróbálom finoman.

Elsőként is írj , olvashatóan és értelmezhetően, vagy ha nem megy, akkor ne írj semmit, mert ez így ebben a formában ittasnak vélt kuszaság.

Most nem finoman:

Jelen volt a műveletnél amit leírtam, tapasztaltam, csináltam ?

Nem !

Akkor meg húzza vissza az agarakat és állítsa le magát !

Szerencsétlen ittmaradott Magyarokat nem kéne sem szakmailag, sem emberileg lenézni .

Trollkodása már "ingerelt".
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7199 Dátum: 2014. Május 16. - 08:06:55 »

Sziasztok

A Swarovski 8x50 PF  céltávcső 4NP szálkeresztje mit takar?
Pont vagy kereszt?

Köszönöm előre
Tamás

Google nagy segítség. Emelem

http://www.sportsmanguncentre.co.uk/product/754b0fd1807fe86589929447/Swarovski+PF+8x50/

http://www.sportoptics.com/SpecSheets/SwarovskiOptikReticleSelection.pdf

Különben is : " swarovski rifle scope reticles "

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 [480] 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: