Oldalak: 1 ... 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 [840] 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1465887 alkalommal)
M Lacko
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #12585 Dátum: 2019. November 23. - 21:05:20 »

Köszönöm a tanácsokat. Ha nem találok szereléket az első sinre akkor választok másik kolimátort. Nem szeretnék drágább szereléket. Sajnos csak évente 2-3alkalommal van szerencsém hajtásba részt venni.
Naplózva

A vadaszatnak nem lenyege,hogy sikeres legyen.Eppen ellenkezoleg...  A vadaszat minden vonzereje abban rejlik,hogy bizonytalan.  ( Jose Ortega)
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #12586 Dátum: 2019. December 06. - 10:04:19 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat/tanácsokat!

Alszom még rá egy pár napot vagy inkább feltornázom az összeget 600000 ft-ra abban a kategóriában már azért több lehetőség lesz.

Üdv
Attila
Naplózva
raczaracza
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #12587 Dátum: 2019. December 08. - 15:22:34 »

Üdvözlet!
Érdeklődnék  a Minox ZX 5i céltávcső iránt?
Van valakinek gyakorlati és/vagy  más céltávcsővel való összehasonlítási tapasztalata?
Szívesen olvasnék ilyesfajta hozzászólásokat.
Próbáltam visszaolvasni, de friss hozzásuzólást nem találtam
Tisztelettel!
Naplózva
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #12588 Dátum: 2020. Február 14. - 17:20:59 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat/tanácsokat!

Alszom még rá egy pár napot vagy inkább feltornázom az összeget 600000 ft-ra abban a kategóriában már azért több lehetőség lesz.

Üdv
Attila

Sziasztok!

Lassan megvolna a céltévcsőre való keret, így ismét kiváncsi volnék a véleményetekre.

Jelenleg az alábbi céltávcsővek játszanak:
Schmidt Bender Zenith 3-12x50 világítópontos
Schmidt Bender Zenith 2,5-10x56 világítópontos
Kahles Helia 2,4-12x56i világítópontos
Zeiss Victory HT 3-12x56 világítópontos

Eddig csak HT-be volt szerencséb belenézni, kézbefogni a többit holnap szeretném megnézni a fehován. Mindenesetre érdekelne a véleményeteket. Átolvastam az összes hózzászolást amelyekben ezek a csövek a szerepeltek, hát kaptak hideget meleget, legyen ember a talpán aki következtetést tudna levonni belőlük.  Vállat von

Megtudja mondani nekem valaki, hogy mi a külömbség a Kahles Helis CSX és a sima Helia sorozat között?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
Attila
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #12589 Dátum: 2020. Február 14. - 21:59:18 »

Sziasztok!

Lassan megvolna a céltévcsőre való keret, így ismét kiváncsi volnék a véleményetekre.

Jelenleg az alábbi céltávcsővek játszanak:
Schmidt Bender Zenith 3-12x50 világítópontos
Schmidt Bender Zenith 2,5-10x56 világítópontos
Kahles Helia 2,4-12x56i világítópontos
Zeiss Victory HT 3-12x56 világítópontos

Eddig csak HT-be volt szerencséb belenézni, kézbefogni a többit holnap szeretném megnézni a fehován. Mindenesetre érdekelne a véleményeteket. Átolvastam az összes hózzászolást amelyekben ezek a csövek a szerepeltek, hát kaptak hideget meleget, legyen ember a talpán aki következtetést tudna levonni belőlük.  Vállat von

Megtudja mondani nekem valaki, hogy mi a külömbség a Kahles Helis CSX és a sima Helia sorozat között?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
Attila


Delta Titánium HD. A többit meg vadâszd el. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #12590 Dátum: 2020. Február 14. - 22:11:09 »

Sziasztok!

Lassan megvolna a céltévcsőre való keret, így ismét kiváncsi volnék a véleményetekre.

Jelenleg az alábbi céltávcsővek játszanak:
Schmidt Bender Zenith 3-12x50 világítópontos
Schmidt Bender Zenith 2,5-10x56 világítópontos
Kahles Helia 2,4-12x56i világítópontos
Zeiss Victory HT 3-12x56 világítópontos

Eddig csak HT-be volt szerencséb belenézni, kézbefogni a többit holnap szeretném megnézni a fehován. Mindenesetre érdekelne a véleményeteket. Átolvastam az összes hózzászolást amelyekben ezek a csövek a szerepeltek, hát kaptak hideget meleget, legyen ember a talpán aki következtetést tudna levonni belőlük.  Vállat von

Megtudja mondani nekem valaki, hogy mi a külömbség a Kahles Helis CSX és a sima Helia sorozat között?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
Attila

Ne vacakoljál, ha mevan rá a gempa vegyélj egy Zeisst .  Magam is megnéztem e fehován a sok cuccot, nem látsz ott semmit.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12591 Dátum: 2020. Február 15. - 16:26:57 »

Ne vacakoljál, ha mevan rá a gempa vegyélj egy Zeisst .  Magam is megnéztem e fehován a sok cuccot, nem látsz ott semmit.

Delta nem volt ?    Stoel
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #12592 Dátum: 2020. Február 15. - 20:16:16 »

Delta nem volt ?    Stoel
Biztos volt, de nem találtam meg, megnéztem volna mit tud. Máramennyire ott lehet mit nézni.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #12593 Dátum: 2020. Február 15. - 20:21:39 »

Odamész 30 éves tapasztalattal, puskáidon a legjobb  cuccok, aztán egy nyeretlen kétéves ( minden tisztelet mellett, ez a dolga) magyarázza miért jó a temékük, mint egy hülyének, no ebből nem kérek. Tasli
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12594 Dátum: 2020. Február 15. - 21:16:07 »

Sziasztok kedves vadásztársak!  Szeretnék kérdezni cél optikákban jártas és nagy tapasztalattal bíró szakiktól. A problémám az hogy vettem egy távcsövet és azt tapasztaltam hogy hideg belövésnél a négyzetrácson kb. 2-3 kliknyit kovályog a szálkereszt ha a paralax állítót forgatom az 50 és a végtelen között. Valaki találkozott már ilyennel? Ezt valószínű 100 vadászból 99,5 nem venné észre, én sem vettem volna ha nem akartam volna a durva beállítást elvégezni lövés előtt. Variábel állításnál nincs mozgás. A távcső új, újonnan vettem és egy swarovski z6. 3-18x50 típus.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12595 Dátum: 2020. Február 16. - 07:16:54 »

Sziasztok kedves vadásztársak!  Szeretnék kérdezni cél optikákban jártas és nagy tapasztalattal bíró szakiktól. A problémám az hogy vettem egy távcsövet és azt tapasztaltam hogy hideg belövésnél a négyzetrácson kb. 2-3 kliknyit kovályog a szálkereszt ha a paralax állítót forgatom az 50 és a végtelen között. Valaki találkozott már ilyennel? Ezt valószínű 100 vadászból 99,5 nem venné észre, én sem vettem volna ha nem akartam volna a durva beállítást elvégezni lövés előtt. Variábel állításnál nincs mozgás. A távcső új, újonnan vettem és egy swarovski z6. 3-18x50 típus.

 Fejvakarás   Pont az lenne a lényege hogy a paralaxiás eltérést kompenzálja . Értelme 100 -150 méter fölött van . ( Az átlag távcsöveket 100 méter paralax mentességgel árulják . )  Szóval pontosan mért  távolságra pontosan arra állítsd a távcsövet és lőj .  Utána  nagyobb távolságra ue.  Persze ebben benne van hogy a kezedben se legyen eltérés és ez az egyszerű teszt buktatója . A gyártmányból kiindulva nem lehet ott baj használd és nagyobb távolságra pontosan állítsd a paralax állítót .  Az lenne a gond ha fix 50 méterre satuba befogva hiába tekergetnéd azt a bizbazt nem történne semmi . Akkor mi értelme volna ? 
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #12596 Dátum: 2020. Február 16. - 09:21:30 »

Fejvakarás   Pont az lenne a lényege hogy a paralaxiás eltérést kompenzálja . Értelme 100 -150 méter fölött van . ( Az átlag távcsöveket 100 méter paralax mentességgel árulják . )  Szóval pontosan mért  távolságra pontosan arra állítsd a távcsövet és lőj .  Utána  nagyobb távolságra ue.  Persze ebben benne van hogy a kezedben se legyen eltérés és ez az egyszerű teszt buktatója . A gyártmányból kiindulva nem lehet ott baj használd és nagyobb távolságra pontosan állítsd a paralax állítót .  Az lenne a gond ha fix 50 méterre satuba befogva hiába tekergetnéd azt a bizbazt nem történne semmi . Akkor mi értelme volna ? 

Van oldalt paralax állítós céltávcsöved ?  Fejvakarás

1. Nincs 100-ig paralax mentesség ! Ott is van paralaxis jelenség csak 100-nál fixálták , ott látod egyszerre élesnek a céltárgyat és a szálkeresztet !
2. 100m alatt is van értelme a paralaxis állításnak pl ha disznóra vadászol és tudod , hogy 50-60-környékén fogod legvalószínűbben leadni a lövést akkor nyersz (szemtől/életkortól függően) akár egy másodpercet is amikor felkapcsolod a lámpát . Ugyanis ha amikor felkapcsolod a lámpát a nagy fény miatt a szemed az éles célpontra fog fókuszálni és célkeresztet nem láthatod élesen (ez az egyik fő oka a paralaxis hibának) és amíg a szemed összehozza a célt a célkeresztel addig a rutinosabb disznók már kereket is oldottak . Míg ha beállítottad a paralaxist arra a távolságra akkor egyből élesen látod mind kettőt és pont az a kis idő amit megtakarítasz adja kezedre a nagy talpút !
3. 100m alatt sokkal precízebben állítható a paralaxis kompenzáció mint felette !

10 éve csak ilyen készségeket használok sokat segít de meg kell tanulni használni ! S.Peti Emelem

Üdv az Ogre

Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #12597 Dátum: 2020. Február 16. - 10:28:15 »

Van oldalt paralax állítós céltávcsöved ?  Fejvakarás

1. Nincs 100-ig paralax mentesség ! Ott is van paralaxis jelenség csak 100-nál fixálták , ott látod egyszerre élesnek a céltárgyat és a szálkeresztet !
2. 100m alatt is van értelme a paralaxis állításnak pl ha disznóra vadászol és tudod , hogy 50-60-környékén fogod legvalószínűbben leadni a lövést akkor nyersz (szemtől/életkortól függően) akár egy másodpercet is amikor felkapcsolod a lámpát . Ugyanis ha amikor felkapcsolod a lámpát a nagy fény miatt a szemed az éles célpontra fog fókuszálni és célkeresztet nem láthatod élesen (ez az egyik fő oka a paralaxis hibának) és amíg a szemed összehozza a célt a célkeresztel addig a rutinosabb disznók már kereket is oldottak . Míg ha beállítottad a paralaxist arra a távolságra akkor egyből élesen látod mind kettőt és pont az a kis idő amit megtakarítasz adja kezedre a nagy talpút !
3. 100m alatt sokkal precízebben állítható a paralaxis kompenzáció mint felette !

10 éve csak ilyen készségeket használok sokat segít de meg kell tanulni használni ! S.Peti Emelem

Üdv az Ogre


Ez a valóság!
Parallaxis mentes távcső nem létezik. beállítják egy fix értkre és optikai megoldásokkal próbálják olyan tartományon belül tartani, amit még az emberi szem és agy képes kompenzálni.
A jelenség hasonló az olvasó szemüveghez. +1-1.5 dioptia alatt nincs rá szükség, azzal veszed észre a problémát, hogy olvasás közben hamarabb elfáradsz.
Olcsóbb távcsöveknél gyakrabban, de prémiumoknál is előfordul, hogy lőpadpa fogott puskánál, többször elfordítod a fejed és amikor újra belenézel nem ugyan oda mutat a szálkereszt. Nem könnyű bizonyítani, de ha sikerül, a gyártó azonnal cserli a távcsövet.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12598 Dátum: 2020. Február 16. - 11:27:07 »

Fejvakarás   Pont az lenne a lényege hogy a paralaxiás eltérést kompenzálja . Értelme 100 -150 méter fölött van . ( Az átlag távcsöveket 100 méter paralax mentességgel árulják . )  Szóval pontosan mért  távolságra pontosan arra állítsd a távcsövet és lőj .  Utána  nagyobb távolságra ue.  Persze ebben benne van hogy a kezedben se legyen eltérés és ez az egyszerű teszt buktatója . A gyártmányból kiindulva nem lehet ott baj használd és nagyobb távolságra pontosan állítsd a paralax állítót .  Az lenne a gond ha fix 50 méterre satuba befogva hiába tekergetnéd azt a bizbazt nem történne semmi . Akkor mi értelme volna ? 
.     Szia Stefi, a távcső szakszerű kezelése szerintem nem okoz számomra problémát, és te a gyakorlati használatát próbálod velem meg értetni, de az én kérdésem az volt hogy valyon a szálkereszt miért kovályog ha a paralax állítót tekergetem, hiszen így a beállítás is változik az élesség állítás fügvényében, ami az álltalam mondott 2,3 klikk azt jelenti ennél a távcsőnél hogy 200 méter ez 5-6 cm is lehet. A név kötelez? Hát lehet de az egyik ismerősöm vett egy swaro keresőt, és vissza kellett vinie. mert belülről koszos volt a lencse. Csak ennyit a név kötelezről.
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #12599 Dátum: 2020. Február 16. - 11:45:49 »

.     Szia Stefi, a távcső szakszerű kezelése szerintem nem okoz számomra problémát, és te a gyakorlati használatát próbálod velem meg értetni, de az én kérdésem az volt hogy valyon a szálkereszt miért kovályog ha a paralax állítót tekergetem, hiszen így a beállítás is változik az élesség állítás fügvényében, ami az álltalam mondott 2,3 klikk azt jelenti ennél a távcsőnél hogy 200 méter ez 5-6 cm is lehet. A név kötelez? Hát lehet de az egyik ismerősöm vett egy swaro keresőt, és vissza kellett vinie. mert belülről koszos volt a lencse. Csak ennyit a név kötelezről.

 Emelem Emelem Emelem

Az agyon szapult és fikázott DT "sajnos"  Röhög Röhög Röhög NEM "kóvályog" . Amúgy egyet értek a véleményeddel de én a DT "B" középbe tartozom és ugye az én véleményem elfogult ! Én mindig ár/érték arányt nézek mindenbe , de mindennek hoznia kell a kifogástalan működést ! Most küldtem vissza az egyik ilyen csövet mert dobálta a lövéseket , amikor vettem 9 éve még csak 5 év volt a DT garija de most annyit mondtak , hogy küldjem nyugodtan mert ha nincs külső mechanikai sérülés (márpedig nincs ) akkor garanciálisan javítják !  Emelem
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Oldalak: 1 ... 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 [840] 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: