Oldalak: 1 ... 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 [669] 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471122 alkalommal)
kdani90
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10020 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 20:55:22 »

Oké,jogos érvek,meggyőztetek!  Emelem
Megmondom őszintén eszembe se jutott a közeli lövés gondolata,pedig lehet gyakrabban van rá lehetőség mint 150re.
Köszönöm a tanácsokat Mosolyog
Naplózva
szabi851122
Vendég
« Új üzenet #10021 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 07:36:51 »

 Sziasztok!segítséget szeretnék kérni!van egy 300-as win .magnumom.ahhoz keresek céltávcsövet...mert régi diasta többször volt szervizben és jelenleg is bepárásodik!milyen céltávcsövet ajánlanátok???esetleg meopta szoba jöhet-e...

Hiába ismétled a hozzászólást többször is!!! Ha tudnak és akarnak akkor válaszolnak. Ne kelljen még egyszer szólnom! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 26. - 07:49:44 írta Sakac » Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #10022 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 07:49:45 »

Kedves SzabI

Türelmetlenkedés helyett először talán olvass vissza, eszméletlen mennyiségű információt találsz itt a céltávcsövekről, minden kérdésedre fény fog derülni. Másrészt pedig tiszteld meg az itt fórumozó embereket azzal, hogy a hozzászólásodat a magyar nyelv szabályainak megfelelően írod, ez itt alapelvárás mindenkitől. Meglátod, ha így teszel, még talán valaki válaszolni is fog Neked!

 Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #10023 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:06:26 »

Hiába ismétled a hozzászólást többször is!!! Ha tudnak és akarnak akkor válaszolnak. Ne kelljen még egyszer szólnom! Emelem

"Hozzászólásainak száma = 1". Már kérdezte máshol/máskor is? Csak kérdezem...
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #10024 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:43:19 »

milyen céltávcsövet ajánlanátok???esetleg meopta szoba jöhet-e...

Mindent az határoz meg hogy mennyi pénzt szánsz rá.  Stoel
Meopta / Delta / Minox.

Ebben a háromszögben nagyon helyre csövek vannak. Egyikkel sem nyúlsz mellé.

 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10025 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 17:01:12 »

Sziasztok!

Valaki homályosítson fel legyen kedves, hogy a Sig Sauer kitől vette át a technológiai tudást, hogy nekiessék hirtelen néhány távcső gyártásának:

http://www.sigoptics.com/product/whiskey5/

Üdv.: P.p.

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #10026 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 17:49:10 »

Sziasztok!

Valaki homályosítson fel legyen kedves, hogy a Sig Sauer kitől vette át a technológiai tudást, hogy nekiessék hirtelen néhány távcső gyártásának:

http://www.sigoptics.com/product/whiskey5/

Üdv.: P.p.

Mi ez a lazaság, hogy Te csak ennyit írsz róla?  Röhög

Nekem is tök új az info, bár a Google alapján már 2015-ben bemutatták az egész termékcsaládot. Mondjuk az objektívméretek, meg az alapján, hogy eleve ámerikába tették a céget és a gyártást, nem biztos, hogy Európát tartják fő piacnak, bár 30 mm-es a tubus és centis az állítás. Ettől persze még lehet jó, bár az árak alapján nem biztos, hogy a plafont feszegetik minőségben:

http://www.opticsplanet.com/sig-sauer-riflescopes.html

ugyanakkor viszont kétségtelenül rendesen kitömték prémium szolgáltatásokban, és a Leupold élettartam garanciájánál sem adták alább. Nehéz bepozicionálni az európai gyártók termékei közé, szerintem valahol a Conquesthez közel lehet alulról. A Youtube-on sajna csak angol ismertető van róla.



 Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10027 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 18:09:06 »

Mi ez a lazaság, hogy Te csak ennyit írsz róla?  Röhög

Amint látod, nem sok infót találtam róla, szóval nyugodj meg, egyikünk sem változott meg, csak információhiány volt!   S.Peti

Nekem is tök új az info, bár a Google alapján már 2015-ben bemutatták az egész termékcsaládot. Mondjuk az objektívméretek, meg az alapján, hogy eleve ámerikába tették a céget és a gyártást, nem biztos, hogy Európát tartják fő piacnak, bár 30 mm-es a tubus és centis az állítás. Ettől persze még lehet jó, bár az árak alapján nem biztos, hogy a plafont feszegetik minőségben:

http://www.opticsplanet.com/sig-sauer-riflescopes.html

ugyanakkor viszont kétségtelenül rendesen kitömték prémium szolgáltatásokban, és a Leupold élettartam garanciájánál sem adták alább. Nehéz bepozicionálni az európai gyártók termékei közé, szerintem valahol a Conquesthez közel lehet alulról. A Youtube-on sajna csak angol ismertető van róla.



 Emelem

Egyetlenegy cikket találtam, az kb egy éves, de sokkal többre nem mentem vele. Pont azért érdeklődtem, illetve furcsállottam a sztorit, mert árban így első blikkre a Meopta-Minox tengelyre tenném, de a mögötte lévő marketing meg többet akar elhitetni. Egyhamar biztos nem lesz importőre az országban...

https://www.optics-trade.eu/en/riflescopes/shopby/manufacturer-sig_sauer.html
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10028 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 18:15:20 »

Azert az egy jo erzes mikor Leupoldod van, es tudataba vagy annak, hogy ha pont ugy akarod tobbe az eletbe nem kell mas csovet vegyel mert mindent megjavitanak rajta (vagy ujjat adnak) mig a vilag akarmi is tortenik vele, ha van vasarlasi nyugtad ra ha nincs, ha te vagy az eredeti tulajdonos, ha nem, ......az szvsz nem egy kis dolog, sot..... egy kib@#szott jo es megnyugtato erzes. Ezzel sok mas "nagyobb latomezos"   Mosolyog ceg meg koszono viszonyba sincs, az az igazsag. (Hat, ezt csak ugy megjegyeztem......)

Ebben van valami, de itthonról kicsit macerásabb! Tavaly az importőrnél amikor voltam belepillantani pár csőbe, elmondta, hogy amennyiben bizalmat szavazok a Leupoldnak, számoljak azzal, hogy a javítás lassú, több hónapos történet is lehet, mivel az USA-ba küldik a terméket, s nem csipkedi magát a gyár. Akkor aktuálisan volt egy kiküldött darab, amivel verték az időbeli rekordot, már több, mint egy fél éve nem jött vissza a termék javítva, szóval nem cserélgetik csak olyan könnyen, legalábbis hozzánk. Szóval tényleg megnyugtató a gondviselés, csak nem mindegy, hogy mennyi idő alatt történik, kerek perec megmondta az eladó, hogy volt aki emiatt inkább európai cég által produkált csövet vásárolt.
Ami engem meggyőzött, hogy belenézhettem egy régebbi variábel leupoldba és láttam, hogy szőrös-e a szöcske f...., tűéles, kontrasztos kép volt és nem akkor jött ki a gyárból. Pont egy 300 wm-ra volt felszerelve. Lehet, hogy egy felső kategóriás Zeiss vagy Meopta több fényt össze tud gyűjteni, de ahogy valamelyik fórumtárs itt írta, egyik cső sem csinál az éjszakából nappalt! A tényleges mechanikai megbízhatóság és lövésállóság már csak hab volt a tortán.  Nevet


Elkanyarodva a Leupoldtól, most a taktikai Minox ZE 5i 3-15 és 5-25x56-os után érdeklődtem, kisker áron 585.000 Ft, ha valakinek nagyon kell.  Mondjuk nem értem, hogy miért ennyivel drágább, mivel a mezei "hunting line" ZE 5i más szálkeresztél és ballisztikai torony nélkül 350-450.000 Ft között mozog...



Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10029 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 20:38:59 »

Ebben van valami, de itthonról kicsit macerásabb! Tavaly az importőrnél amikor voltam belepillantani pár csőbe, elmondta, hogy amennyiben bizalmat szavazok a Leupoldnak, számoljak azzal, hogy a javítás lassú, több hónapos történet is lehet, mivel az USA-ba küldik a terméket, s nem csipkedi magát a gyár. Akkor aktuálisan volt egy kiküldött darab, amivel verték az időbeli rekordot, már több, mint egy fél éve nem jött vissza a termék javítva, szóval nem cserélgetik csak olyan könnyen, legalábbis hozzánk. Szóval tényleg megnyugtató a gondviselés, csak nem mindegy, hogy mennyi idő alatt történik, kerek perec megmondta az eladó, hogy volt aki emiatt inkább európai cég által produkált csövet vásárolt.
Ami engem meggyőzött, hogy belenézhettem egy régebbi variábel leupoldba és láttam, hogy szőrös-e a szöcske f...., tűéles, kontrasztos kép volt és nem akkor jött ki a gyárból. Pont egy 300 wm-ra volt felszerelve. Lehet, hogy egy felső kategóriás Zeiss vagy Meopta több fényt össze tud gyűjteni, de ahogy valamelyik fórumtárs itt írta, egyik cső sem csinál az éjszakából nappalt! A tényleges mechanikai megbízhatóság és lövésállóság már csak hab volt a tortán.  Nevet




Szevasz Pocok!

Irásodra sokminden megfordult az agyamba de leginkább az importörnek a nyeglesége ütött szöget a fejembe.
Kérdezném én , milyen az az iportőr aki a terméket amit el kellene neki adni. …… Végül is ebből él mivel minden eladott darab után jár neki egy kis prémcsi, az az importőr inkább lebeszéli az esetleges vásárlót a döcögös garanciális javitások miatt. Megkockáztatom a kifelyezést, ilyen inportőr nincs is vagy legalább is a Leupold már régen megköszönte volna a tevékenységét. Meglepődött
Ad kettő: a javitásra feladott darab, amit valószinűleg ő adott fel, már egy fél éve nem jöt vissza? Miért nem szolt rájuk, ö az importőr (tud is angolul) nameg van un.  “eight hundred numbers” vagyis ingyenes a hivás. (1-800-500-503-526) Egyébként a távcsőtulajbonos is felhivhatja ezt a számot, és biztos lehet a vásárló abban hogy, kielégitő választ kap - nempedig lebeszélik hogy egy következő vásárlásnál ne a Leupold legyen a vásárlás fő célponja még akkor sem ha a gyártmány magassan legjobb a piacon.
Lelki szemeim elé az is belibbent hogy, a szóban forgó importőr eladott vagy egy scope-t (de legalább semmi mennyiségben – nade ilyen hozzállással?) de azt is visszaküldte javitásra, és a visszaküldés után ult a baberjain mint aki jól végezte a dolgát ….. na itt beszélek én hozzáállásról.  Nem
….. A gyártó hozzáállása ezek után részemről egy kicsit érthető is, mindamellett hogy az élettartam garancián nem esett csorba.

Pocok a Leupold a lehető legjobb választás ha távcsövet akarsz venni, haviszont egy nem valóságos probléma visszatart a vásárlástól ? ……… Legjobb ha  ugy teszel ahogy a jozan ész diktálja. Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #10030 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 20:54:41 »

... na meg van un.  “eight hundred numbers” vagyis ingyenes a hivás. (1-800-500-503-526)...
Okos dolgokat írtál megint. Nyilván sosem hívtál még külföldről 1-800-as számot, mert akkor tudnád, hogy azok külföldről sosem ingyenesek. Csak USA-n belül...

Azzal meg, hogy hogyan kellene történni dolgoknak egy ideális világban, azzal itthon még senki nincs kisegítve...
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10031 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 22:50:23 »

Okos dolgokat írtál megint. Nyilván sosem hívtál még külföldről 1-800-as számot, mert akkor tudnád, hogy azok külföldről sosem ingyenesek. Csak USA-n belül...

Azzal meg, hogy hogyan kellene történni dolgoknak egy ideális világban, azzal itthon még senki nincs kisegítve...

Jolehet hogy igazad van a 1-800-as számmal de, végül is nem ez a golja a mondanivalomnak hiszen mindenki más tud (plane egy viszonteladó) még egy pár komunikálási módot ami tényleg ingyenes.
Megint rosszul irtam valami?
Én senkit nem tudok kisegiteni de ártani sem ártok. A józan észre is csak azért hivatkoztam mert csak azokon segit akinek van.  Ördög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10032 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 23:13:54 »




Szevasz Pocok!

Irásodra sokminden megfordult az agyamba de leginkább az importörnek a nyeglesége ütött szöget a fejembe.
Kérdezném én , milyen az az iportőr aki a terméket amit el kellene neki adni. …… Végül is ebből él mivel minden eladott darab után jár neki egy kis prémcsi, az az importőr inkább lebeszéli az esetleges vásárlót a döcögös garanciális javitások miatt. Megkockáztatom a kifelyezést, ilyen inportőr nincs is vagy legalább is a Leupold már régen megköszönte volna a tevékenységét. Meglepődött
Ad kettő: a javitásra feladott darab, amit valószinűleg ő adott fel, már egy fél éve nem jöt vissza? Miért nem szolt rájuk, ö az importőr (tud is angolul) nameg van un.  “eight hundred numbers” vagyis ingyenes a hivás. (1-800-500-503-526) Egyébként a távcsőtulajbonos is felhivhatja ezt a számot, és biztos lehet a vásárló abban hogy, kielégitő választ kap - nempedig lebeszélik hogy egy következő vásárlásnál ne a Leupold legyen a vásárlás fő célponja még akkor sem ha a gyártmány magassan legjobb a piacon.
Lelki szemeim elé az is belibbent hogy, a szóban forgó importőr eladott vagy egy scope-t (de legalább semmi mennyiségben – nade ilyen hozzállással?) de azt is visszaküldte javitásra, és a visszaküldés után ult a baberjain mint aki jól végezte a dolgát ….. na itt beszélek én hozzáállásról.  Nem
….. A gyártó hozzáállása ezek után részemről egy kicsit érthető is, mindamellett hogy az élettartam garancián nem esett csorba.

Pocok a Leupold a lehető legjobb választás ha távcsövet akarsz venni, haviszont egy nem valóságos probléma visszatart a vásárlástól ? ……… Legjobb ha  ugy teszel ahogy a jozan ész diktálja. Emelem



Szia!

Nem hinném, hogy az importőr nyegleségén múlott! Nekem egyáltalán nem volt ilyen benyomásom, nagyon precíz és segítőkész a bolt. Én is Leupoldot vettem, de végül egy kiskereskedőnél, viszont mondta az importőr, hogy mivel kapcsolatban állnak a bolttal, ha garanciális problémám van, nyugodtan menjek be hozzájuk a kiskeres számlával, segítenek! A magyar szolgáltatóiparnak tényleg jellemzője, hogy a vevőkapcsolatra nem figyelnek, de náluk ezt egy percig sem éreztem! (Ritka kivételek egyike valószínűleg.)
Azt viszont, bármelyik hatalmas és precíz cégről el tudom képzelni, hogy pont egy tengerentúli (magyar) b*szemb*szom megkereséssel nem foglalkoznak, vagy nem csipkedik magukat!
Én amúgy nem éltem meg úgy, hogy le akarna beszélni a termékről, sőt igazán korrektnek tartottam, hogy nem kamuzta be, hogy persze, két hét alatt megvan a gari!   Korábban amikor bejött a Delta, azt hiszem náluk is voltak lassú garanciális ügyintézések, de kíváncsi lennék az európai gyártóknál most ez mennyi időbe telne...

Üdv.: P.p.


u.i.: Azon meg ne veszekedjetek, hogy mi ingyenes, meg mi nem. Én anno egy Sennheiser fejhallgatót akartam venni, nálunk 80.000 Ft lett volna, USA-ban meg 60.000, széttárt karral lestem, ez van. Az öreg Európának is megvannak a hátrányai, amihez az európai gyártók is asszisztálnak szépen, szerintem...

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #10033 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 14:39:31 »


Szia!

Nem hinném, hogy az importőr nyegleségén múlott! Nekem egyáltalán nem volt ilyen benyomásom, nagyon precíz és segítőkész a bolt. Én is Leupoldot vettem, de végül egy kiskereskedőnél, viszont mondta az importőr, hogy mivel kapcsolatban állnak a bolttal, ha garanciális problémám van, nyugodtan menjek be hozzájuk a kiskeres számlával, segítenek! A magyar szolgáltatóiparnak tényleg jellemzője, hogy a vevőkapcsolatra nem figyelnek, de náluk ezt egy percig sem éreztem! (Ritka kivételek egyike valószínűleg.)
Azt viszont, bármelyik hatalmas és precíz cégről el tudom képzelni, hogy pont egy tengerentúli (magyar) b*szemb*szom megkereséssel nem foglalkoznak, vagy nem csipkedik magukat!
Én amúgy nem éltem meg úgy, hogy le akarna beszélni a termékről, sőt igazán korrektnek tartottam, hogy nem kamuzta be, hogy persze, két hét alatt megvan a gari!   Korábban amikor bejött a Delta, azt hiszem náluk is voltak lassú garanciális ügyintézések, de kíváncsi lennék az európai gyártóknál most ez mennyi időbe telne...

Üdv.: P.p.

Nekem meg azt mondták nem kell számla,nem kell garpapír,nem kell várni ,legyen eredeti ,és cserélik raktárról.
A leupoldot védi a full lifetime garancia.
Félre vagyok vezetve?
Más is?
Ez folyik a csapból pedig.
Mondjuk nem kell hasra esni az európai portékák garanciális javításától sem
Szoptam én egy puskával 1 évet.,egy kiváló 570ezres fegyverrel.
Aztán visszajött a gyárból rosszan,cserébe összebaszták a tust is,és elkeverték a fegyvertokomat is,visszajött kartondobozban.

Engem pl. a Fehován úgy tájékoztattak,hogy ha elromlik kicserélik,annyiszor cserélik ahányszor elromlik.
Kérdeztem,hogy  akkor amíg lacika él,mindig lesz egy ilyen távcsöve,mert most vett egyet?
Azt mondták IGEN.
Azt nem mondták ,hogy 1/2 év múlva cserélik ki.
Mondjuk ez vicc is,amerikai ember ettől kevesebbért is rájuk gyújtaná a viskójukat,lenne balhé,azok tudatos figurák.





« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 31. - 16:32:24 írta Sakac » Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10034 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 14:46:22 »


Nekem meg azt mondták nem kell számla,nem kell garpapír,nem kell várni ,legyen eredeti ,és cserélik raktárról.
A leupoldot védi a full lifetime garancia.
Félre vagyok vezetve?
Más is?
Ez folyik a csapból pedig.
Mondjuk nem kell hasra esni az európai portékák garanciális javításától sem
Szoptam én egy puskával 1 évet.,egy kiváló 570ezres fegyverrel.
Aztán visszajött a gyárból rosszan,cserébe összebaszták a tust is,és elkeverték a fegyvertokomat is,visszajött kartondobozban.

Engem pl. a Fehován úgy tájékoztattak,hogy ha elromlik kicserélik,annyiszor cserélik ahányszor elromlik.
Kérdeztem,hogy  akkor amíg lacika él,mindig lesz egy ilyen távcsöve,mert most vett egyet?
Azt mondták IGEN.
Azt nem mondták ,hogy 1/2 év múlva cserélik ki.
Mondjuk ez vicc is,amerikai ember ettől kevesebbért is rájuk gyújtaná a viskójukat,lenne balhé,azok tudatos figurák.



No a fene tudja, de én azt mondom ne is tudjuk meg!  Nevet   
Bull is mesélt olyat, hogy az adott delikvensnek kicserélték a régijét, mert menthetetlen volt, szóval én bízom a gyárban, meg az importőrben is, DE nyilván nem mindegy, hogy mi mennyi idő alatt történik meg! Mosolyog

Ha Lacika él, de már nem gyártják azt a csövet, akkor hogy cserélik ki Neked később ugyanolyanra? Nevet Nevet Nevet 

Naplózva
Oldalak: 1 ... 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 [669] 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: