Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121580 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #285 Dátum: 2014. Február 01. - 19:33:33 »

Biztos,hogy így kellett belőni a puskát? Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #286 Dátum: 2014. Február 02. - 08:40:02 »

Biztos,hogy így kellett belőni a puskát? Vállat von

Ne haragudj Bátya, nem értem kérdésed. 

 S.Peti
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #287 Dátum: 2014. Február 02. - 08:53:11 »

Ne haragudj Bátya, nem értem kérdésed. 

 S.Peti

Poétai lelkű tanár urunk szvsz a 2,5-3 centi magas lövést hiányolja.... Kacsint
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #288 Dátum: 2014. Február 02. - 09:21:03 »

Poétai lelkű tanár urunk szvsz a 2,5-3 centi magas lövést hiányolja.... Kacsint

Jaaa...  Mosolyog
Nem baj, ha nyílik a lőtér, átlövöm 50 méterre, akkor 100 méteren lesz egy kis magassága.  Kacsint


 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #289 Dátum: 2014. Február 02. - 09:29:50 »

Poétai lelkű tanár urunk szvsz a 2,5-3 centi magas lövést hiányolja.... Kacsint
Igen
Nem vagyok én lőoktató,
Csak nagy ritkán csőkoptató.
Bevillant az elmélet és
Nem volt meg a magaslövés...
 Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #290 Dátum: 2014. Február 02. - 09:32:05 »

Jaaa...  Mosolyog
Nem baj, ha nyílik a lőtér, átlövöm 50 méterre, akkor 100 méteren lesz egy kis magassága.  Kacsint


 Emelem

50-en adj neki 1-1,5 cm magaslövést.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #291 Dátum: 2014. Február 02. - 09:41:41 »

Igen
Nem vagyok én lőoktató,
Csak nagy ritkán csőkoptató.
Bevillant az elmélet és
Nem volt meg a magaslövés...
 Wave


 Igen
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #292 Dátum: 2014. Február 02. - 10:52:42 »

Igen
Nem vagyok én lőoktató,
Csak nagy ritkán csőkoptató.
Bevillant az elmélet és
Nem volt meg a magaslövés...
 Wave


 Röhög Igen
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #293 Dátum: 2014. Február 03. - 19:44:51 »

50-en adj neki 1-1,5 cm magaslövést.

Köszönöm Péter a tanácsot, de mint említettem, a céllövés, a gyakorlás lesz a fő cél, akkor pedig menjen csak pontba az a golyóbis.  Ördög
Egyébként néztem a SAKO ballisztikai programján ezt a lőszert, ha 50 m-re pontlövő, akkor 100-on kb.: 2 centi magas, 200-on szűk 6 centi mély lövés adódik. (Persze, szigorúan csak elméletben! Sam6)

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #294 Dátum: 2014. Február 03. - 19:51:52 »

Köszönöm Péter a tanácsot, de mint említettem, a céllövés, a gyakorlás lesz a fő cél, akkor pedig menjen csak pontba az a golyóbis.  Ördög
Egyébként néztem a SAKO ballisztikai programján ezt a lőszert, ha 50 m-re pontlövő, akkor 100-on kb.: 2 centi magas, 200-on szűk 6 centi mély lövés adódik. (Persze, szigorúan csak elméletben! Sam6)

 Emelem
Én is néztem,ne is vedd okoskodásnak amit írtam,csak arra volt a reakció,hogy hibáztál a puskával. (Ami nem feltétlenül ezen múlott de...) Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #295 Dátum: 2014. Február 04. - 06:39:10 »

Én is néztem,ne is vedd okoskodásnak amit írtam,csak arra volt a reakció,hogy hibáztál a puskával. (Ami nem feltétlenül ezen múlott de...) Wave

Dehogy veszem, örülök minden tanácsnak, segítségnek a tapasztaltabb sporttársaktól.

A hibázást én egyébként a szélnek tulajdonítom.  (Én nyilván nem lehetek hibás...  Stoel  Vigyorog)
Ilyen távolságon, már a 10-15 km/h szél is, 10 cm körüli eltérítést okoz oldalirányban, a lövedék röppályájában.
Az pedig bőven elég egy róka fej elhibázásához!  OOO

 Wave
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #296 Dátum: 2014. Február 11. - 13:11:08 »

Nagyi!
Véletlenül nem Sándorfalván vásároltad a puskát?
Naplózva

Üdv:Kapszli
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #297 Dátum: 2014. Február 11. - 16:08:26 »

Nagyi!
Véletlenül nem Sándorfalván vásároltad a puskát?

De igen, vagyis mondjuk..  Ördög
Szatymazon volt hirdetve de valóban Sándorfalván vettem.
Ismerted? Vagy netán...  Kacsint

 S.Peti
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #298 Dátum: 2014. Február 11. - 16:30:58 »

De igen, vagyis mondjuk..  Ördög
Szatymazon volt hirdetve de valóban Sándorfalván vettem.
Ismerted? Vagy netán...  Kacsint

 S.Peti
Igen, ismerem.
Szombaton voltam nála vadászni és akkor mondta, hogy eladta.
Csak most, hogy olvastam a hozzászólásod, akkor lett gyanús a ”kopaszon” vásárolt puska. Ördög
Naplózva

Üdv:Kapszli
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #299 Dátum: 2014. Február 11. - 18:27:21 »

Igen, ismerem.
Szombaton voltam nála vadászni és akkor mondta, hogy eladta.
Csak most, hogy olvastam a hozzászólásod, akkor lett gyanús a ”kopaszon” vásárolt puska. Ördög


Kicsi a világ! Főleg ez a mi Szép Kis Országunk.  Mosolyog
Egyébként teljesen korrekt embernek ismertem meg Istvánt, nem dicsérte agyon a portékát.
Őszintén elmondta, hogy bizony van olyan lőszer amivel jelentős szórást produkál, van amelyikkel viszont tényleg pontos.
A SAKO-t úgy néz ki szereti, de biztosabbat majd pár száz lőtéri lövés után merek mondani.

Az viszont kissé meglepett, hogy bizony jelentős roncsolásra képes ez a kis golyóbis, a .300-as Win. Mag. puskámmal lőtt őzeken nem volt ekkora kimenet.
A bal lapocka mögött volt a találat, kissé ferdén előre távozott a lövedék. Szívet, tüdőt ledarálta, a jobb lapockát is erősen roncsolta.
A vér szinte fröcskölt a rövid halálvágta során, bevallom kissé arrébb is vittük szegényt az elesés helyéről, a fényképhez.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: