Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 431949 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1485 Dátum: 2013. Július 08. - 10:09:00 »

Anti, Boar!

Ezt most miért mondjátok.... tele vagytok alaptalan előitélettel.  Röhög  Ez nem szép dolog.....  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1486 Dátum: 2013. Július 08. - 10:10:50 »

Anti, Boar!

Ezt most miért mondjátok.... tele vagytok alaptalan előitélettel.  Röhög  Ez nem szép dolog.....  Fejvakarás

 Emelem
Rendben, közelítsük meg a másik irányból. Szar a sebességmérőd... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1487 Dátum: 2013. Július 08. - 10:52:14 »

Rendben, közelítsük meg a másik irányból. Szar a sebességmérőd... Ördög

Tudod milyen boldogan kiegyeznék vele, ha az összes cuccom közül csak a sebességmérőm lenne szar?? Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1488 Dátum: 2013. Július 08. - 11:47:48 »

Kedves Boar!
Nem a táblázatot idézem, lőtéren (IS) ki lett próbálva rendesen. Hozza a táblázati adatokat, mégpedig pontosan...Lőtéren kipróbáltuk hosszabb távon, egészen 230 m-ig.  Belőve az optimális 170 m-re van. (gyári ajánlás 169 m.)  Én (sok évtizedes gyakorlattal) úgy szoktam fegyvert belőni, hogy a lőlap HÁTULJÁT használom!!!!!  Az világos, csaknem fehér. Arra készítek keskeny VILÁGOSKÉK szigetelőszalaggal szálkeresztet, a vízszintes vonal kettős, párhuzamos, 4 cm távolságra egymástól. (azért világoskéket, mert azon nagyon jól látszik a céltávcső szálkeresztje...Ha van hosszú lőtér (például Szentendre) akkor belövöm az ajánlott távolságra, majd 100 m-en is ellenőrzöm. Erre jó a második vízszintes vonal...Végül megnézem 200, és ennél hosszabb távra. Azóta már két disznó is esett, mind a kettő dőlt mint a zsák...A "rend" kedvéért: a fegyver (CZ 550) vadi új, hat hetes. Fiatal, teljesen kezdő barátomé. Én fegyvereztem fel az anyagi lehetőségéhez mérten. Én is segítettem belőni a fegyvert az Ő szeméhez, ami kissé volt más, mint a fegyvermesteré, aki a távcsövet felszerelte. És az első időben én viszem ki a fiatalembert vadászni is, úgy hetente kétszer...Ennek a lőszernek (TOG 16 g)  az  ölőhatása pedig elsőrendű. Az egyik disznó 57 kg volt zsigerelve, 140 m-ről lett lőve, blatt középen. Csak felborult, és rövid ideig még a lába kalimpált, de helyben maradt. A másik disznó 90 m-ről kapta a lövést a blatt mögé két ujjnyival, szívre, kb 10 métert ment. Ez utóbbi 38 kg volt zsigerelve a vadászház mérlegén...
Én magam egyébként 8x68 as ismétlőt, (Steyr luxus) és 9,3x74R gavallért (nem márkás) használok. A 8x68 as kalibert hosszú évtizedek óta...A Steyr már 22 éves, de előtte is ilyen kaliberű puskám volt. (Kufsteini Mauser, azaz Voere 2165) A gavallér is jóval több mint 10 éves....

Vadászüdvözlettel: Regius

Post scriptum: a minőségi lőszerek általában tudják a ráírt adatokat, de részemről mindig ellenőrzöm...És csak nagyon ritkán váltok lőszert. A  8x68-hoz nagyon régóta 14,5 g-os RWS KS-t használok, de ki fogom próbálni a TOG-ot (ez 8x68-hoz 14,2 g tömegű) Kedvet kaptam hozzá fiatal barátom fegyverétől....
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1489 Dátum: 2013. Július 08. - 12:58:43 »

Tudod milyen boldogan kiegyeznék vele, ha az összes cuccom közül csak a sebességmérőm lenne szar?? Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Ne keseregj...a Te korodban már törvényszerű, hogy nem áll fel, viszont örülhetsz, hogy milyen szépen lóg... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1490 Dátum: 2013. Július 08. - 19:34:52 »

Ne keseregj...a Te korodban már törvényszerű, hogy nem áll fel, viszont örülhetsz, hogy milyen szépen lóg... Ördög

Nyilván nem erre gondoltam, de törvényszerű, hogy vannak, akiknek mindenről sztereotíp módon saját problémái jutnak eszükbe…… én azt gondolom azonban, hogy az orvostudomány mai állása szerint erre biztosan van megoldás….  Okos
Mindenképpen értékelendő azonban, hogy a fórumtársakat valószínűleg egy szerető nagy Családként értékelve, aggódással és szorongással telve megosztod velünk az életed kisebb-nagyobb titkait….. bízva a megértésünkben és teljesen elvárható diszkréciónkban.
Ami engem illet, természetesen megbízhatsz bennem, én hallgatok mint a sír……  Nem szól szám
 Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1491 Dátum: 2013. Július 08. - 20:33:09 »


Én ha többnyire 180 -200 méteres lövéseket kell tenni ( nehéz elképzelnem hazánkba disznóra ) akkor más kalibert választanék .    Fejvakarás

  / 7x64 , 30-06 , 7mm Rem. mag. és már indokolt lehet a sokat szidott 300 Win.mag.    Kacsint pedig antimagnum vagyok . /   
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1492 Dátum: 2013. Július 08. - 21:11:20 »

Kedves Stefi!

Azért (IS) használom a 8x68 S-t, mert kiváló az energiája, remek a röppályája, jobb, mint bármelyik magnumé. (Nagyjából a .300 Weatherby-vel egyezik, persze azonos lövedéktömegnél) Meg legfőképpen azért, mert nosztalgia, erős a kötődésem ehhez a kaliberhez.  Erdőmérnök (és a vadászatban dolgozó) nagybátyám saját puskája volt ilyen kaliberű, és ezzel lövette velem (hosszas könyörgésre) az első disznót, szigorú felügyelete mellett elsős gimnazista koromban, a hatvanas évek közepén...... Édesapám kissé szigorúbb volt, de lesvadászatokra Ő is elvitt már általános iskolás koromban is. Úgy mellékesen Ő is ezt a kalibert használta. A diktatúra idején pedig az átlag honpolgárnak CSAK egyetlen golyósa lehetett, és örülhetett, ha az is volt egyáltalán, ha kapott rá engedélyt. (Sokan nem kaptak) Több golyósom is volt, de a rendszerváltozás előtt egyidejűleg mindig csak egy, azután már több is, néha 4-5 is egyidőben,  egészen a .243-as kaliberű KRICO-tól a jelenleg is használt 9,3x74 R gavallérig, de 8x68S kaliberű fegyverem MINDIG volt, van, és mindig lesz.....Nemigen szokott kérdőjelet hagyni maga után....Ha véletlen mégis, akkor a "végében" volt a hiba....
Nem igazán vadászias 150 m felett lőni, de 200 méterig még elfogadható.  Efelett csak magashegységben, vagy alföldi őzvadászatokon lehet elfogadni a távlövést, persze megfelelő kaaliberű távlövő fegyverrel...(6x62 Freres, 6,5x68S, 7x66 SE vom Hofe, 7x75R SE vom Hofe,   stb...) Természetesen sebzett vadra minden esélyt meg kell ragadni, az más kategóriát képez...

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1493 Dátum: 2013. Július 08. - 21:23:52 »

Én ha többnyire 180 -200 méteres lövéseket kell tenni ( nehéz elképzelnem hazánkba disznóra ) akkor más kalibert választanék .    Fejvakarás

  / 7x64 , 30-06 , 7mm Rem. mag. és már indokolt lehet a sokat szidott 300 Win.mag.    Kacsint pedig antimagnum vagyok . /   

 Emelem

Ez persze a Te döntésed, de szerintem a 9,3x62 ilyen távon is jobb, (jobban öl, jobban ad vért), mint az említett "pockozók"  Ördög Kacsint Stoel 
A röppályában sincs akkora különbség, hogy számítana - még ha akár 11cm-t esik is...
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1494 Dátum: 2013. Július 08. - 23:21:30 »

Nyilván nem erre gondoltam, de törvényszerű, hogy vannak, akiknek mindenről sztereotíp módon saját problémái jutnak eszükbe…… én azt gondolom azonban, hogy az orvostudomány mai állása szerint erre biztosan van megoldás….  Okos
Mindenképpen értékelendő azonban, hogy a fórumtársakat valószínűleg egy szerető nagy Családként értékelve, aggódással és szorongással telve megosztod velünk az életed kisebb-nagyobb titkait….. bízva a megértésünkben és teljesen elvárható diszkréciónkban.
Ami engem illet, természetesen megbízhatsz bennem, én hallgatok mint a sír……  Nem szól szám
 Wave

Jobban terelsz, mint egy új-zélandi pásztorkutya... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1495 Dátum: 2013. Július 08. - 23:26:05 »

Igazad van, Anti!
Stefi által említett kaliberek (főleg az első kettő) röppályája nemigen, (helyesebben szólva) alig jobb a 9,3x62-nél, az említett magnumoké jobb ugyan, de elég karcsúak, a lövedék tömege kicsi. Egyszóval az ölő hatása a 9,3x62-nek lényegesen jobb....Az általam használt 8x68 az átmenet a kettő közt: Jelentős lövedéktömeg, és lapos röppálya, valamint nagy energia jellemzi. Ettől függetlenül (mint említettem) használok 9,3x74R-t is, és nagyon szeretem.
Ez nem azt jelenti, hogy a karcsúbb kalibereknek nincs létjogosultsága....Igenis van...de a nagy vasak azok nagy vasak....azok az igaziak....
Üdv: Regius
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1496 Dátum: 2013. Július 09. - 09:05:31 »

Ez nem azt jelenti, hogy a karcsúbb kalibereknek nincs létjogosultsága....Igenis van...de a nagy vasak azok nagy vasak....azok az igaziak....
Üdv: Regius
Emelem
 Igen  Ölel
A 9,3x74-esed milyen puska? Rakhatnál fel képet, leírást.  Képet!  Türelmetlenül  Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #1497 Dátum: 2013. Július 09. - 10:09:15 »

Nem egy szokványos. Már így vettem, egy csőcserés cseh billenő. ZK 99. Állítólag eredetileg 8x57 volt, és itteni fegyvermesterek végezték a csőcserét. Én már így vettem.
Nem egy nagy szám, de nekem nagyon megfelel. Tökéletesen hord, nem nehéz, stb... Fényképet IDE hogy lehet feltölteni?  Olyan képet, ami a számítógépen megvan...
Üdv: Regius...
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1498 Dátum: 2013. Július 09. - 10:20:54 »

Nem egy szokványos. Már így vettem, egy csőcserés cseh billenő. ZK 99. Állítólag eredetileg 8x57 volt, és itteni fegyvermesterek végezték a csőcserét. Én már így vettem.
Nem egy nagy szám, de nekem nagyon megfelel. Tökéletesen hord, nem nehéz, stb... Fényképet IDE hogy lehet feltölteni?  Olyan képet, ami a számítógépen megvan...
Üdv: Regius...


Van erre egy topik: Hogyan töltsünk fel képet.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,242.0.html

Egyszerű, mint a zacskós leves.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1499 Dátum: 2013. Július 09. - 10:41:36 »


Ez nem azt jelenti, hogy a karcsúbb kalibereknek nincs létjogosultsága....Igenis van...de a nagy vasak azok nagy vasak....azok az igaziak....
Üdv: Regius

Üdv Regius!  Igen  Emelem

Üdv hosszupuska!

NE bánkódj a 17-es miatt! hiszen az, csak egy combosabb légpuska kategória! Mosolyog..
Inkább azt javasolnám,hogy merj nagyot álmodni!..
..Amikor majd ráízlelsz a szó szerint vett, nagyobb golyósok ízére.. ..akkor majd egy szempillantás alatt elfelejted a 17-est! Ördög
 ..amikor majd tudatosul benned,hogy egy  igazi nagygolyóskaliber, 10mm fölött kezdödik.. Mosolyog..

Kedvcsinálóképpen egy link!   http://www.gunauction.com/search/displayitem.cfm?itemnum=10565112

                                                         Üdv: Frank  Emelem



..Ha lassan is, de kezdi kiforrni magát ennek a Frank gyereknek a múltévi szösszenete..  Nyihi ..
Sajnos, már nincs közöttünk..  Rííí ..   Ördög  Ördög  Ördög ..    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: