Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234324 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1350 Dátum: 2019. április 15. - 21:21:27 »

Olvasgatom itt két napja a hozzászólásokat és egy dolog kristályosodott ki bennem: milyen jó, hogy weaver szerelék mellett döntöttem. Annak nem gond akárhány távcső, nem kell atomfizikus a felszereléséhez, a Jupiterről rendelt eszközzel. Vigyorog

Nagyon jó, ha normálisan van felrakva. De kezd a f@szom tele lenni az egésszel. Komolyan. Rohadtúl túlbonyolított egy szerkezet, akármennyire jó is. Legalábbis nekem. Meg sok "mesternek" is ezek szerint. Nem az a megrendelem és otthon felteszem és tökéletes lesz típus az biztos.
Naplózva

Jó szelet!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1351 Dátum: 2019. április 15. - 21:27:52 »

Olvasgatom itt két napja a hozzászólásokat és egy dolog kristályosodott ki bennem: milyen jó, hogy weaver szerelék mellett döntöttem. Annak nem gond akárhány távcső, nem kell atomfizikus a felszereléséhez, a Jupiterről rendelt eszközzel. Vigyorog

Kristályosodunk, kristályosodunk Fa testápoló hm weaver szerko??? leteszem az egyiket, felteszem a másikat mi meg itt vért izzadunk hm. Ördög Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1352 Dátum: 2019. április 15. - 22:04:45 »

Kristályosodunk, kristályosodunk Fa testápoló hm weaver szerko??? leteszem az egyiket, felteszem a másikat mi meg itt vért izzadunk hm. Ördög Wave

Na jó, de csúnya. Erre mondtuk réges, régen: oszt? Majd a fejére teszem a pàrnát. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1353 Dátum: 2019. április 17. - 12:57:37 »

Nagyon jó, ha normálisan van felrakva. De kezd a f@szom tele lenni az egésszel. Komolyan. Rohadtúl túlbonyolított egy szerkezet, akármennyire jó is. Legalábbis nekem. Meg sok "mesternek" is ezek szerint. Nem az a megrendelem és otthon felteszem és tökéletes lesz típus az biztos.

Nem akarok még sót is dörzsölni a sebedbe, de Te döntöttél emellett a Weaverrel szemben...  Stoel
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1354 Dátum: 2019. április 17. - 14:01:55 »

Nem akarok még sót is dörzsölni a sebedbe, de Te döntöttél emellett a Weaverrel szemben...  Stoel

Hát akkor ne dörzsöld...  Mosolyog  Mostmár ezt kell szeretni Vigyorog
A másik tácső is eaw-val volt szerelve,  így adott volt a dolog.  Pénzbe ugyanannyiba volt kb. mint a weaver rendszer a két távcsőre. És EAW-om még nem volt. Gondoltam kipróbálom.  OOO
Naplózva

Jó szelet!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1355 Dátum: 2019. április 18. - 06:39:33 »

Aze EAw felrakásához olyan fwgyvermester kell aki érti.
aki nek érti hogy működik az csak matat vele...
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1356 Dátum: 2019. április 18. - 08:12:36 »

Aze EAw felrakásához olyan fegyvermester kell aki érti. Aki nem érti hogy működik az csak matat vele...

Ez így van. A Weaver sín (és szerelék) felrakásához meg gyakorlatilag egy (esetleg kettő, Torx vagy imbusz) csavarhúzó kell. Aki nem érti, hogyan működik, az is fel tudja rakni.  Ördög
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1357 Dátum: 2019. április 18. - 19:22:07 »

Vadászat elött, elmentem a nyalókás 100 yardosra megnézni, hogy lőtte be a puskát a szaki, aki szerint tökéletes lett. Hát elég provizórikusan. Úgy nagyjából. Végűl is a disznóba benne lett  volna, de a tökéletestől messze volt. A hajtástávcső balra és föl vitt 6-6 cm-ert, a rendes távcső oldalba jó volt teljesen viszon 10 cm magasat lőtt. Ennek a lőszernek 153m az OBT-je. 100 yardon 1,6 inch azaz nagyjából +4 cm fölélövés kell. Most jó lett.

Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1358 Dátum: 2019. április 18. - 19:31:36 »

A második lövés beállítását elbaxtam (fáradtság) figyelmetlenségből acélpontra állítottam, nem a kívánt magasságra. Nem értettem, ismételtem ugyan oda ment. Aztán rájöttem és betekertem rendesen.  OOO
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1359 Dátum: 2019. április 18. - 22:32:17 »

Az biztos, hogy drágább és bonyolultabb gyártani, illetve mindegyiknek megvan a sajátja, nem kompatibilisek egymással. Nyilván ez volt az egyik céljuk is, mert így rá vagy kényszerítve, hogy az ő sínes távcsövéhez csak az ő sínes szerelékét tudd megvenni, amiért általában nem kevesebb pénz kérnek el, hanem inkább többet, mint a gyűrűsért. Meg a sínes távcsőért is.  Van aki állítja, hogy sokkal jobb a megfogás sínessel, mert az a tubust biztosan nem feszíti. Viszont ha valaha az életben eszedbe jut, hogy el akarod adni a sínes távcsövedet, az biztos, hogy nehezebb lesz, mint eladni egy 30 mm-es vagy 25,4-es gyűrűs távcsövet, mert vevői oldalon ehhez ráadásul általában a puska típusnak is stimmelnie kell. Vagy külön adod el a szereléket, de az meg még nehezebb, hisz nem biztos, hogy a Vevő olyan gyártmányú távcsövet akart, mint amilyenhez Te adnál el szereléket.  Szóval valamit valamiért...

Bocs,hogy belevau.
Ha van mondjuk egy eaw külsősínes zeiss távcsőhőz passzoló szerelék,akkor arra nem lehet pl. egy swarovski külsősínes céltávcsövet felapplikálni?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #1360 Dátum: 2019. április 19. - 09:35:42 »

Ez így van. A Weaver sín (és szerelék) felrakásához meg gyakorlatilag egy (esetleg kettő, Torx vagy imbusz) csavarhúzó kell. Aki nem érti, hogyan működik, az is fel tudja rakni.  Ördög
A mamutot is agyonverték bunkósbottal, rossebnek köll az a sok francos puska...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1361 Dátum: 2019. április 19. - 15:38:23 »

Ez így van. A Weaver sín (és szerelék) felrakásához meg gyakorlatilag egy (esetleg kettő, Torx vagy imbusz) csavarhúzó kell. Aki nem érti, hogyan működik, az is fel tudja rakni.  Ördög


Praktikusa weaver de nekem nem tetszik.
Nekem....

Nem akarok semmi hokuszpokuszt felrakni rá. A vadászpuska legyen vadászpuska kinézetű.
Ilyen maradi here vagyok  Stoel  Vállat von
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1362 Dátum: 2019. április 19. - 16:59:03 »


Praktikusa weaver de nekem nem tetszik.
Nekem....

Nem akarok semmi hokuszpokuszt felrakni rá. A vadászpuska legyen vadászpuska kinézetű.
Ilyen maradi here vagyok  Stoel  Vállat von

Én is maradi vagyok, de ami jó az jó. El kell ismerni. Valóban nem túl szép, de egyszerű, megbízható, olcsó, és nagyon pontos. A 243-ason az van, és ha jó passzban vagyok, 1cm-es szórásképet lövök vele 100-on.
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1363 Dátum: 2019. április 19. - 22:04:02 »

Én is maradi vagyok, de ami jó az jó. El kell ismerni. Valóban nem túl szép, de egyszerű, megbízható, olcsó, és nagyon pontos. A 243-ason az van, és ha jó passzban vagyok, 1cm-es szórásképet lövök vele 100-on.

A szerelékkel!? Eddig eszembe sem jutott kipróbálni. Vállat von Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1364 Dátum: 2019. április 20. - 05:40:02 »

A szerelékkel!? Eddig eszembe sem jutott kipróbálni. Vállat von Stoel

 Igen Vigyorog  Jó szórádképhez mindennek stimmelni kell. Ha sz@r a szerelék.... De tudod te, minek koptatatom...
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: