Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 215544 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #525 Dátum: 2019. Május 14. - 10:46:47 »

Nem igazán találtam megfelelő topicot és mivel itt volt róla szó hátha elfér itt.

Ez a vákuumozott tárolás abban az esetben is megállja a helyét ha egy Aldi/Lidl saját márkás géppel dolgozik az emberfia?
Menyire használhatóak ezek a gépek nem fagyasztós tároláshoz komolyabb gépekhez viszonyítva?

Előre is köszönöm!
 Emelem

 
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #526 Dátum: 2019. Május 14. - 10:49:58 »

Köszi mindenkinek! Vákumozást valasztosttam

Yonas, nekem Aldis van, semmi bajom vele. Kicsit kevesebbet rakok a zacskóba, tökéletesen kiszív minden levegőt, meg vagyok vele elégedve.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #527 Dátum: 2019. Május 14. - 10:57:04 »

Nem igazán találtam megfelelő topicot és mivel itt volt róla szó hátha elfér itt.

Ez a vákuumozott tárolás abban az esetben is megállja a helyét ha egy Aldi/Lidl saját márkás géppel dolgozik az emberfia?
Menyire használhatóak ezek a gépek nem fagyasztós tároláshoz komolyabb gépekhez viszonyítva?

Előre is köszönöm!
 Emelem

 
A zacskón alkalmasint több múlik. A minap kínomban vettem egy doboz sencor zacskót(tekercset), nagyjából kétszer annyiért mint amennyiért kínából szoktam rendelni. Egy kalap szar... A levegőt az olcsó gép is kiszívja, a forrasztás az érdekesebb dolog.
Ezek az olcsóbb gépek ha amúgy jól zárnak, szerintem csak az élettartamban maradnak el a drágább társaiktól.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #528 Dátum: 2019. Május 14. - 13:56:24 »

A zacskón alkalmasint több múlik. A minap kínomban vettem egy doboz sencor zacskót(tekercset), nagyjából kétszer annyiért mint amennyiért kínából szoktam rendelni. Egy kalap szar... A levegőt az olcsó gép is kiszívja, a forrasztás az érdekesebb dolog.
Ezek az olcsóbb gépek ha amúgy jól zárnak, szerintem csak az élettartamban maradnak el a drágább társaiktól.

Én innen szoktam rendelni és nekem bejött a minősége:  https://www.sousvidefolia.hu/vakuumcsomagolo
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #529 Dátum: 2019. Május 14. - 14:42:09 »

Én innen szoktam rendelni és nekem bejött a minősége:  https://www.sousvidefolia.hu/vakuumcsomagolo
Jó áraik vannak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #530 Dátum: 2019. Május 15. - 11:17:28 »

Yonas, nekem Aldis van, semmi bajom vele. Kicsit kevesebbet rakok a zacskóba, tökéletesen kiszív minden levegőt, meg vagyok vele elégedve.

A zacskón alkalmasint több múlik. A minap kínomban vettem egy doboz sencor zacskót(tekercset), nagyjából kétszer annyiért mint amennyiért kínából szoktam rendelni. Egy kalap szar... A levegőt az olcsó gép is kiszívja, a forrasztás az érdekesebb dolog.
Ezek az olcsóbb gépek ha amúgy jól zárnak, szerintem csak az élettartamban maradnak el a drágább társaiktól.

Köszönöm ez jó hír.
Esetleg erről a kínai fóliáról tudnál még írni valamit, ebay, alibaba ? 
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #531 Dátum: 2019. Május 15. - 12:11:10 »

Köszönöm ez jó hír.
Esetleg erről a kínai fóliáról tudnál még írni valamit, ebay, alibaba ? 
 Emelem

Nagyon sok van, lehet válogatni. Jók, olcsón, igaz nem azonnal van kézben, de gondolkodni előre kell, sopánkodni meg utólag!

https://www.aliexpress.com/item/Household-Food-Vacuum-Packing-Bag-For-Vacuum-Sealer-Vacuum-Storage-bags-Food-Fresh-Long-Keeping-12/32844566484.html?spm=2114.10010108.1000015.9.74517d1eD2qkET&scm=1007.14452.130320.0&scm_id=1007.14452.130320.0&scm-url=1007.14452.130320.0&pvid=45e8bc74-ec5c-48ca-b365-a3557b3d9c76&s=p
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #532 Dátum: 2019. Május 15. - 18:54:47 »

Ha kiszámolod, drágábbra jön ki mint azon az oldalon amit Gábor linkelt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #533 Dátum: 2019. Május 15. - 22:19:37 »

Ha kiszámolod, drágábbra jön ki mint azon az oldalon amit Gábor linkelt.
Nem számoltam, és az első talált linket tettem be, ami alapján el lehet kezdeni keresni az olcsóbb lehetőséget is akár.Aztán, ha nem olcsóbb, akkor itt kell megvenni. Szállítási költség nélkül persze.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #534 Dátum: 2019. Május 15. - 22:40:16 »

Nem számoltam, és az első talált linket tettem be, ami alapján el lehet kezdeni keresni az olcsóbb lehetőséget is akár.Aztán, ha nem olcsóbb, akkor itt kell megvenni. Szállítási költség nélkül persze.

A masinát is tőlük vettem, hihetetlen akcióik vannak néha. Ez igaz a fóliára is.
Átlag negyedévente bedobnak ingyenes szállítós napot, arra érdemes várni. Az ötvenezres határ azért meredek a free shipping-hez...   Csodalk
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #535 Dátum: 2019. Május 17. - 12:30:37 »

Nagyon sok van, lehet válogatni. Jók, olcsón, igaz nem azonnal van kézben, de gondolkodni előre kell, sopánkodni meg utólag!

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #536 Dátum: 2019. Július 18. - 08:41:36 »

Vákuumzacsit szoktam használni. Csak ajánlani tudom, főleg ha van is hozzá masinád!

Kicsit frissítve a témát...  Figyelmes olvasás

Lassan 14 éve, hogy minden füstölt terméket vákuumozok -persze a szükséges szellőztetés, szárítás és érlelési idő után. Egy régi német, ma már nem gyártott, háztartási kis gépem van hozzá, ami elég jól kiszívja a levegőt és a forrasztási szélessége is jó( kb. 1mm).
A tapasztalatom az, hogy érdemes netről rendelni fóliát hozzá.Én ált. 4-5 különböző magyar oldalt szoktam nézni, de néha beugrik az aliexpress is. Az áruházakban vásárolt fóliák (akár aldism akár lidis vagy bármelyik másik), mindig sz*rok voltak. Vagy könnyen lyukadnak/hasadnak, vagy elengedik a vákuumot, vagy fura, műanyag íze lett még a kajának is tőle...  Tasli
Ja, és ha lehet, akkor főzhető fóliát veszek, mert abból nem szabadna, hogy bármi kioldódjon, de van, hogy szükséges is van rá (pl. ha füstölt halat teszek el, akkor egy hőkezelés még kell neki).
Ha jól sikerült a füstölt áru és a fóliázás is, akkor bizony fagyasztás nélkül, fénytől védett, hűvös helyen simán elvan 2-2,5 évig a cucc, különösebb minőségromlás nélkül. (Sőt, a csontozott füstölt sonkának szerintem még jót is tesz!) Ha hosszabb idő után veszek elő valamit, akkor azért kibontás után egy-két napig újra szikkasztom szellős helyen, mert előfordul, hogy egy kis levet kiszív az anyagból a vákuum és ilyenkor megereszkedik a szalámi bőre, de a sonka, szalonna is szebb, ha újra szikkad egy kicsit.



Wave
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 19. - 13:30:10 írta St.Girgesz » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #537 Dátum: 2019. Október 16. - 22:21:48 »

Lassan kezdődnek a disznóvágások és velük együtt a füstölés ideje is... elővettem az utolsó szál szalámit megkóstolni a felét és eszembe jutott a téma, mert tavaly készítettem egy hidegfüst-generátort, amivel nagyon jól sikerültek a tavalyi töltelékes dolgaim. Ki használ ilyet? Mit raktak bele?Fűrészport vagy forgácsot? Csak azért kérdezem, mert tavaly azért küzdöttem pár napot, mire találtam egy elfogadható keveréket, amivel füst is volt, meg sokáig is parazsalt az én szerkentyűm.  Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #538 Dátum: 2019. Október 25. - 11:51:45 »

Nem szalámi, de füstölés... házi készítésű meleg-halfüstölőm:




« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 25. - 12:43:08 írta Sakac » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #539 Dátum: 2020. Január 30. - 08:27:21 »

Hát elkezdődött  Kacsint :



Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: