Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadszalámi, kolbász, sonka, füstölés.  (Megtekintve 215535 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #420 Dátum: 2013. Február 19. - 22:44:27 »

Nem kell azt rágni!  Fel kell váni apróra, és csak nyelni, mint kacsa a nokedlit!
De te egybe is beveheted! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #421 Dátum: 2013. Február 19. - 23:04:51 »


De te egybe is beveheted! Röhög
Amilyen savam van, a vasszöget is... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Siógabi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #422 Dátum: 2013. Február 25. - 17:40:59 »

Na, beért a Somától lenyúlt ötlet alapján elkészített nemespenészes kolbász.

A lényeg, hogy a egy penészes szalámiról le kell húzni a bőrt, majd ezt összekeverni cukros vízben beáztatott kenyérrel (én arról a jó kis hungaricumról nyertem az alapot). Ezt 2-3 napra letakartam és olyan helyre tettem, ahol nagyjából 22-25fok volt folyamatosan. Mikor az áztatott kenyér tetejét bevonta a fehérpenész, átöntöttem egy tepsibe és két pár kolbászt alaposan megforgattam benne, majd csak úgy, kézzel lehúztam a fölösleges masszát a kolbászról és beakasztottam a pincébe. Két-három hét után már látszott, hogy megfogta a kultúra, majd jó 3 hónapra teljesen bevonta a szép, fehér penész a kolbász teljes felületét. Tegnap vágtam meg először, és szó mi szó, tényleg okos ember volt, aki rájött, hogy nem minden penészes ételt kell kidobni.  Nyami

Fényképpel nem szolgálhatok, mert a telefonon készített nem élvezhető, és nem tudom, hogy marad-e belőle valami, mire rendes gépet szerzek  Ördög

Sziasztok!

Csak érdeklődni szeretnék, hogy ezt próbálta már más is? Tényleg működik a dolog?

Üdv: Gábor
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #423 Dátum: 2013. Február 25. - 22:13:55 »

Sziasztok!

Csak érdeklődni szeretnék, hogy ezt próbálta már más is? Tényleg működik a dolog?

Üdv: Gábor

Neked a szalámi készítés területén a három legnagyobb zseni, a Pick, a Girgesz meg a Soma nem elég?  Tasli
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #424 Dátum: 2013. Február 25. - 22:30:13 »

Neked a szalámi készítés területén a három legnagyobb zseni, a Pick, a Girgesz meg a Soma nem elég?  Tasli

És Herz az már a fasorban sincs, mint Bástya elvtárt?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #425 Dátum: 2013. Február 26. - 06:06:55 »

Neked a szalámi készítés területén a három legnagyobb zseni, a Pick, a Girgesz meg a Soma nem elég?  Tasli
Ki az a Soma?  Vállat von
(És mi köze van a szalámihoz?) Fejvakarás
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Siógabi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #426 Dátum: 2013. Február 26. - 06:42:51 »

És Herz az már a fasorban sincs, mint Bástya elvtárt?

A Herz és Pick már egy ideje egy tulajdon (Csányi úr tulajdona).... Mosolyog
De a lényeg működik vagy sem a dolog? Már vagy egy hete tenyésztem őket, megjelentek  a felületen szép fehér pöttyöt. Mosolyog

Üdv: Gábor
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #427 Dátum: 2013. Február 26. - 09:04:45 »

megjelentek  a felületen szép fehér pöttyöt. Mosolyog

 Ördög Ördög  Ááá , az semmi !!  Nekem már a belsejében is . . . !!!   Ördög Ördög

 Wave Emelem

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #428 Dátum: 2013. Február 26. - 18:09:29 »

http://www.origo.hu/tafelspicc/teszt/20130222-miert-nem-jo-a-magyar-kolbasz.html
 Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #429 Dátum: 2013. Február 26. - 20:28:04 »

Említi a Tóalmásit.
A Spar forgalmazza, (lehet, hogy más is, de én ott vettem) egészen ehetőnek találtam.
Nem tudom, mi baja a Gyulaival, rendesen megszikkadtan szerintem nagyon jó kolbász.
Majdnem olyan jó, mint a saját töltésű szarvaskolbász a klasszikus recept szerint. Utóbbi annyival jobb, hogy lehet enni belőle reggel, délben meg még este is anélkül, hogy gyomorégés, meg savtúltengés kínozná az embert.
Valószínűleg az ízfokozók "hiányának" következménye.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #430 Dátum: 2013. Február 27. - 07:18:18 »

Említi a Tóalmásit.
A Spar forgalmazza, (lehet, hogy más is, de én ott vettem) egészen ehetőnek találtam.
Nem tudom, mi baja a Gyulaival, rendesen megszikkadtan szerintem nagyon jó kolbász.
Majdnem olyan jó, mint a saját töltésű szarvaskolbász a klasszikus recept szerint. Utóbbi annyival jobb, hogy lehet enni belőle reggel, délben meg még este is anélkül, hogy gyomorégés, meg savtúltengés kínozná az embert.
Valószínűleg az ízfokozók "hiányának" következménye.

A gyulaival és a legtöbb magyar kolbásszal vagy szalámival az a baj,hogy nem tudsz kétszer -egymást követően- azonos minőséget venni belőle. A téliszaláminál is tapasztalható,hogy egy-egy időszakban kikerül a pultokra a kevéssé érett,puha belsejű termék,ami szinte ehetetlen. (Várhatunk vele otthon egy hónapot,de akkor mi a francnak vettem) Egy ideje már megnyomkodom vásárlás előtt a szalámit,és ha puha akkor ottmarad. A kolbásznál -gyulai- Lajossal egyetértve,de azt kiegészítve-ugyanaz a helyzet. Ha a kevésbé érett kerül haza,az elveszi a kedvet a kajbászvacsorától. /Szerencsémre még van házi,ami verhetetlen./
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #431 Dátum: 2013. Február 27. - 11:01:28 »

A "tesztben" utolérhető némi gasztrosznobizmus meg Péter Annáék "sz.rjunk egyet az asztal közepére" mentalitása is. Az a baja ezeknek a kolbászteszteknek, hogy néhány-önmagát szakértőnek tekintő-arc önhatalmúlag kijelenti, hogy az igazi kolbász az a késsel aprított, nagy zsírdarabokat tartalmazó, kevéssé paprikázott stb. cucc és példaként felhozza a chorizot vagy valami olasz cuccot.
Tapasztalat egyébként, hogy a 24-25 dkg sóval készült kolbászok eleinte savanyúnak tűnnek, be kell érni az ízüknek-de ezt egyszerűbb "szemét"-nek titulálni és kidobni a kukába "tesztelői" körökben.
Ha elfogyott a saját áru, gyulait szoktam venni, szerintem vállalható. Persze bizonyos körökben divat mindent fikázni ami a köztudatban minőségiként szerepel, ugyanezekben a körökben szokás eltartott kisujjal inni a kávét...és glasszékesztyűben fogni a f.szt... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #432 Dátum: 2013. Február 27. - 11:23:23 »

ugyanezekben a körökben szokás eltartott kisujjal inni a kávét...és glasszékesztyűben fogni a f.szt... Nem
  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Siógabi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #433 Dátum: 2013. Február 27. - 12:46:44 »


Szerintem is van némi túlzás a cikkben.
Ennyire azért nem szánalmas a helyzet, bennem az is felmerült, hogy mostanság bárhol járok a Tóalmási kolbászt mindenhol favorizálják, lehet benne tudatos brend építés, nem csodálkoznék ha fizetett pr marketing állna a háttérben...
Sajnos el kell fogadni, hogy ipari méretekben kizárt, hogy jól kihizlalt, mangalica -anyakoca húsát használják csak fel (mert igazából az lenne a legalkalmasabba célra) Ugyanakkor van benne néhány fontos dolog is, pl az íntalanítás, 0 C-on való darálás-feldolgzoás.  Ha idegen helyen vágok egyszerűen nem áldoznak rá időt sehol (még magánháznál sem), hogy ki legyen válogatva, inalva az áru. Mehet minden bele...
Egy másik tanulságos teszt, hogy miért érdemes megválogatni a paprika beszerzésünket, mert egyébként ott sem rózsás a helyzet, a jászberényi Krasnyánszkytól már vettem paprikát és nekem nagyon bejött:

http://hvg.hu/gasztronomia/20121126_pirospaprika_teszt

Üdv: Gábor
Naplózva
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #434 Dátum: 2013. Március 16. - 17:27:08 »

Nemrég lettünk kész a szarvas kolbásszal:

máris megcsappant a mennyisége :Mosolyog
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: