Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271638 alkalommal)
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #285 Dátum: 2010. Január 08. - 13:33:16 »

Üdvözletem Mindenkinek !
IZS 18 söréteshez keresek gyári tust. Ha valaki infóval tud szolgálni,kérem jelezze.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #286 Dátum: 2010. December 13. - 15:17:52 »

Szombaton Nagykőrös mellett voltam apróvad vadászaton. A hajtások között a hivatásos vadásszal beszélgettem, hamar kiderült, mindketten 70-es években készült Toz-t használunk nagy megelégedéssel.
Ő azt mondta, hogy állítólag ezeknek a csövében középtájt is van egy szűkítés (Tula-csokk) a hagyományoson kívül, ezért lehet velük olyan jó messzire nyúlkálni. Én még ilyenről csak a Frommer esetében hallottam.
Nem mintha ez bármin is változtatna, csak szimplán érdekel, hogy vajon igaz lehet-e, jól tudja a srác? Ki hallott esetleg még róla?
A régi Nimródban Dr. Hegedűs Gyula fegyverszakértő azt írta a Toz-ról, hogy a mérések szerint 50-60 %-os csövei vannak, tehát nem olyan szűkek, mit az Izsek, de a tulajdonosok sorra állítják, milyen messze elérni vele. Erre esetleg magyarázat lehet a kettős szűkítés.  Fejvakarás
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2010. December 13. - 15:37:10 »

Szombaton Nagykőrös mellett voltam apróvad vadászaton. A hajtások között a hivatásos vadásszal beszélgettem, hamar kiderült, mindketten 70-es években készült Toz-t használunk nagy megelégedéssel.
Ő azt mondta, hogy állítólag ezeknek a csövében középtájt is van egy szűkítés (Tula-csokk) a hagyományoson kívül, ezért lehet velük olyan jó messzire nyúlkálni. Én még ilyenről csak a Frommer esetében hallottam.
Nem mintha ez bármin is változtatna, csak szimplán érdekel, hogy vajon igaz lehet-e, jól tudja a srác? Ki hallott esetleg még róla?
A régi Nimródban Dr. Hegedűs Gyula fegyverszakértő azt írta a Toz-ról, hogy a mérések szerint 50-60 %-os csövei vannak, tehát nem olyan szűkek, mit az Izsek, de a tulajdonosok sorra állítják, milyen messze elérni vele. Erre esetleg magyarázat lehet a kettős szűkítés.  Fejvakarás

Egy lőtéri próba mindent eldönt szerintem.... Kacsint S.Peti
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #288 Dátum: 2010. December 13. - 16:53:19 »

Szombaton Nagykőrös mellett voltam apróvad vadászaton. A hajtások között a hivatásos vadásszal beszélgettem, hamar kiderült, mindketten 70-es években készült Toz-t használunk nagy megelégedéssel.
Ő azt mondta, hogy állítólag ezeknek a csövében középtájt is van egy szűkítés (Tula-csokk) a hagyományoson kívül, ezért lehet velük olyan jó messzire nyúlkálni. Én még ilyenről csak a Frommer esetében hallottam.
Nem mintha ez bármin is változtatna, csak szimplán érdekel, hogy vajon igaz lehet-e, jól tudja a srác? Ki hallott esetleg még róla?
A régi Nimródban Dr. Hegedűs Gyula fegyverszakértő azt írta a Toz-ról, hogy a mérések szerint 50-60 %-os csövei vannak, tehát nem olyan szűkek, mit az Izsek, de a tulajdonosok sorra állítják, milyen messze elérni vele. Erre esetleg magyarázat lehet a kettős szűkítés.  Fejvakarás

Üdv!
"A Tul-choke-ot a nemezfojtást tartalmazó  sörétes töltényekhez tervezték. A kb 7,5 cm hosszú Tula -choke lényege az, hogy a fojtást megfelelően visszatartja és ezzel elkülöníti a sörétrajtól. Leginkább márkás sportfegyvereken alkalmazzák". (nem a cső közepén van szerintem)
 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #289 Dátum: 2010. December 13. - 16:56:57 »

Egy lőtéri próba mindent eldönt szerintem.... Kacsint S.Peti

Ki akarom próbálni papíron is, főleg, mert töltényt kellett váltanom. A képességeit ismerem már  Vigyorog , csak ez az említett különlegesség érdekelt.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #290 Dátum: 2010. December 13. - 16:58:01 »

Üdv!
"A Tul-choke-ot a nemezfojtást tartalmazó  sörétes töltényekhez tervezték. A kb 7,5 cm hosszú Tula -choke lényege az, hogy a fojtást megfelelően visszatartja és ezzel elkülöníti a sörétrajtól. Leginkább márkás sportfegyvereken alkalmazzák". (nem a cső közepén van szerintem)
 Emelem

Köszönöm, erről sem hallottam még.  Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #291 Dátum: 2010. December 13. - 17:02:35 »

Köszönöm, erről sem hallottam még.  Igen
A Tula-choke ugyan úgy a cső végén van. Leszűkül majd ismét vissza hengeresre és a legvégén a rendes choke ez az út kb. 7,5 cm az első leszűküléstől a csővégéig.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #292 Dátum: 2010. December 13. - 17:37:03 »

A Tula-choke ugyan úgy a cső végén van. Leszűkül majd ismét vissza hengeresre és a legvégén a rendes choke ez az út kb. 7,5 cm az első leszűküléstől a csővégéig.

Gyorsan megkérdeztem a guglit és abból annyit hámoztam ki, amennyit Te is írtál, hogy sportfegyvereken alkalmazták a 70-es évektől. Szóval a dolog nem egészen olyan, mint amit nekem mondtak...
Mivel a miénk sima vadászpuska, nyilván hagyományos szűkítés van benne.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #293 Dátum: 2010. December 13. - 18:21:43 »

Gyorsan megkérdeztem a guglit és abból annyit hámoztam ki, amennyit Te is írtál, hogy sportfegyvereken alkalmazták a 70-es évektől. Szóval a dolog nem egészen olyan, mint amit nekem mondtak...
Mivel a miénk sima vadászpuska, nyilván hagyományos szűkítés van benne.
Én egy 1970-ben gyártott 16/70 es IZS-58-at használok még jónagyapámé volt ( mert a Lampartot beolvasztották) 73 cm es csővel feles és teljes szükítéssel szerintem nagyjából ua. mint az ismerősödé. Nincs benne semmi hókusz pókusz igaz az apró serétet nemszereti de a vastaggal szerintem tényleg nincsen párja.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #294 Dátum: 2010. December 13. - 18:40:20 »

Én egy 1970-ben gyártott 16/70 es IZS-58-at használok még jónagyapámé volt ( mert a Lampartot beolvasztották) 73 cm es csővel feles és teljes szükítéssel szerintem nagyjából ua. mint az ismerősödé. Nincs benne semmi hókusz pókusz igaz az apró serétet nemszereti de a vastaggal szerintem tényleg nincsen párja.

Csak jót hallottam én is az Izs-58-asokról, bár személyes tapasztalatom nincs velük. A Toz - 34-est papíron még nem próbáltam, a vadászatokon nem panaszkodhatom rá. Eleinte úgy tűnt nekem is, hogy a 10-estől kisebb sörétet kevésbé szereti, de idén gerlézésen az RC trappjával is elég szépen muzsikált.
Eddig 8-as és 10-es Armusával használtam, most kényszerűségből áttértem az RC-re, még folyik a tapasztalatgyűjtés...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Árva
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #295 Dátum: 2011. Február 08. - 12:47:38 »

Sziasztok nemrégen örököltem egy 16-os tula k tipusu külsőkakasos sörétes vadászfegyvert,és nem tudom a gyártási idejét. Honnan lehet megtudni hogy mikor gyártották? A gravirozás lehet e ebben segitség?
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #296 Dátum: 2011. Február 20. - 18:00:16 »

Szervusztok!


Jövő héten veszek egy 12/70 Izs 58 MAE duplát 40.000 Ft-ért. Elég megkímélt állapotban van és szeretném megkérdezni a véleményeteket a fegyverről.És még arról ,hogy mit jelent a MAE felirat.Az e betű gondolom az ejektor.


Előre is köszönöm.tornay
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #297 Dátum: 2011. Február 20. - 18:22:25 »

Szervusztok!


Jövő héten veszek egy 12/70 Izs 58 MAE duplát 40.000 Ft-ért. Elég megkímélt állapotban van és szeretném megkérdezni a véleményeteket a fegyverről.És még arról ,hogy mit jelent a MAE felirat.Az e betű gondolom az ejektor.


Előre is köszönöm.tornay
Szeva!
Nekem is IZS-em van 12/70 de bock kivitelben, igaz nem mai csirke (kitolós), de az igazsághoz tartozik elnyűhetetlen!!!! Grísa jól megszerkesztette. Üdv Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #298 Dátum: 2011. Február 20. - 19:25:19 »

Szervusztok!


Jövő héten veszek egy 12/70 Izs 58 MAE duplát 40.000 Ft-ért. Elég megkímélt állapotban van és szeretném megkérdezni a véleményeteket a fegyverről.És még arról ,hogy mit jelent a MAE felirat.Az e betű gondolom az ejektor.


Előre is köszönöm.tornay

Igen, az E az ejektoros változat (a nem ejektoros csak simán MA néven fut). Az MA-t nem tudom, hogy mit jelent. (Ilyen fegyvert akartam én is korábban, de sima "kitolós" IZS 27 lett belőle.)
Én még nem hallottam, hogy szidták volna valahol ezt a fegyvert.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #299 Dátum: 2011. Február 20. - 21:43:44 »

Igen, az E az ejektoros változat (a nem ejektoros csak simán MA néven fut). Az MA-t nem tudom, hogy mit jelent. (Ilyen fegyvert akartam én is korábban, de sima "kitolós" IZS 27 lett belőle.)
Én még nem hallottam, hogy szidták volna valahol ezt a fegyvert.

M= standard változat, nem automata biztosítóval.
A= "avtomat" (automata), tehát a cső megtörésekor visszabiztosít a puska.
E= ejektor.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: