Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 178115 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #75 Dátum: 2010. Május 11. - 21:10:22 »

A sok visszhangot és találgatást kiváltott bocskai vadászbaleset bírósági ítélete:

http://zalaihirlap.hu/fokusz/20100511_tocsarol_pattant_fel_puskagolyo#s=rss
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2010. Május 11. - 21:35:59 »

A sok visszhangot és találgatást kiváltott bocskai vadászbaleset bírósági ítélete:

http://zalaihirlap.hu/fokusz/20100511_tocsarol_pattant_fel_puskagolyo#s=rss

Szervusz Lajos!

Érdekes eredmény...

A halálos lövést leadó vadász a szomszéd lőállás irányába lőtt, ha nem is annak síkjában, de tilos lett volna arra lőnie. A lövedék csonttalálat estén is kiszámíthatatlan irányba repülhet tovább, főleg a magasan elhelyezkedő és vékony testrészek találata esetén lehet gond (nyak, fej).

Az ilyen esetek miatt (is!) célszerű a puskásokat úgy elhelyezni, hogy egymást még szándékosan se tudják eltalálni...

A fácánhajtás sémájára felállított puskássortól nagyvad társas vadászatán mindig borsózott a hátam.

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #77 Dátum: 2010. Május 26. - 09:10:25 »

Két oktató videó. ( ha már volt akkor kérem törölni)
Tisztelettel oconor. Emelem


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #78 Dátum: 2010. Október 22. - 22:19:47 »

Rádőlt egy magasles egy férfira Borota közelében. A magaslest éppen át akarták helyezni, de kicsúszott a rakodókanálból.


Rádőlt egy magasles Borota közelében egy 57 éves férfira, a felsőszentiváni lakos olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy az orvos már csak a halál beálltát tudta megállapítani - közölte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken.

A mintegy 7 méteres magaslest a tulajdonosai át akarták helyezni, ezért egy teherautó emelő-rakodó szerkezetével felemelték, de a faszerkezet kicsúszott a rakodókanálból, és maga alá temette a férfit - mondta Mihályné Bornemisza Eleonóra.

A súlyosan sérült férfit a borotai orvosi rendelőbe szállították, de az orvos már nem tudott rajta segíteni - fűzte hozzá a szóvivő. A rendőrség ismeretlen tettes ellen, foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés vétség gyanúja miatt rendelt el nyomozást
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2010. Október 22. - 23:04:30 »

Szerintem ez nem vadászbaleset.
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #80 Dátum: 2010. Október 23. - 12:30:54 »

Szerintem ez nem vadászbaleset.
Hát akkor mi? Ha leesik egy vadász a magaslesről, az se?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2010. Október 23. - 14:39:47 »

Hát akkor mi? Ha leesik egy vadász a magaslesről, az se?

Ez munkahelyi, más szóval üzemi baleset. Persze szerintem! Mosolyog)))
Mondjuk megyünk terepen a Land Roverrel, Te vezetsz én iszom egy korty vizet, és egy zökkenőnél kiveri két fogamat az üveg, az is vadászbaleset? Mosolyog
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #82 Dátum: 2010. Október 24. - 08:39:50 »

Ez munkahelyi, más szóval üzemi baleset. Persze szerintem! Mosolyog)))
Mondjuk megyünk terepen a Land Roverrel, Te vezetsz én iszom egy korty vizet, és egy zökkenőnél kiveri két fogamat az üveg, az is vadászbaleset? Mosolyog

Az nem, de amit utána tőlem kapnál az már az lenne Tasli Még hogy a Defenderbe vizet!!! Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2010. Október 24. - 12:22:17 »

Az nem, de amit utána tőlem kapnál az már az lenne Tasli Még hogy a Defenderbe vizet!!! Ördög

Mag győztél! Hajlok én az okos szóra és könnyen nevelhető vagyok! Szóval, kicsit tovább vezetve, mert tetszik a gondolat, ha este bejövök a lesről a vadászházba és telefonon rendelek a pizza mellé egy lányt, s miközben eszek ő széles jókedvében megharapja a lompost, akkor hivatkozhatok otthon arra az Asszony előtt, hogy ez vadászbaleset volt?  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #84 Dátum: 2010. Október 24. - 19:34:45 »

Sanyooo! Emelem

Álmodozás az élet megrontója! Ördög


Egyébként csak azért tettem fel ide, mert nincs "kékfény" topik! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2010. Október 24. - 19:50:02 »

Sanyooo! Emelem

Álmodozás az élet megrontója! Ördög


Egyébként csak azért tettem fel ide, mert nincs "kékfény" topik! Vigyorog

Most miért kell ilyen őszintének lenni? Te pontosan tudod, hogy akkor láttam pin@t utoljára, mikor öreganyámat fellökte a disznó! Nem kell ezt mindenkinek tudni!  Nyihi
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #86 Dátum: 2010. December 21. - 09:06:52 »

Állítólag történt egy olyan beleset, hogy a zárdugattyú elindult hárafelé. Megintcsak állítólag disznóhajtáson, Sellyén. Erről tud valaki valamit? Ez azért is lenne fontos, mert megintcsak állítólag egyik régebbi vadászvendégünkkel esett meg. Megintcsak állítólag túlélte, de komoly sérüléseket szenvedett.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #87 Dátum: 2010. December 21. - 09:19:45 »

Állítólag történt egy olyan beleset, hogy a zárdugattyú elindult hárafelé. Megintcsak állítólag disznóhajtáson, Sellyén. Erről tud valaki valamit? Ez azért is lenne fontos, mert megintcsak állítólag egyik régebbi vadászvendégünkkel esett meg. Megintcsak állítólag túlélte, de komoly sérüléseket szenvedett.
Kérdezd meg a másik fórumon Harka Csabit vagy Víg imrét, Ők ott bűnöznek...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #88 Dátum: 2010. December 21. - 09:20:50 »

Kérdezd meg a másik fórumon Harka Csabit vagy Víg imrét, Ők ott bűnöznek...
Köszi a tippet.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #89 Dátum: 2010. December 26. - 12:19:58 »

Ma már tudtunk telefonon beszélni a szerencsétlenül járt kollégával, gyógyulgat. Egy kis próbát rendeztünk, egy R93-assal. Volt olyan eset, amikor nem volt a helyén a zárdugattyú és "elengedte" az ütőszeget. Amit eddig tartottam, hogy nem sül el akkor, amikor nincs a helyén, valószínűleg megdőlt, ugyanezt eljátszotta a "zászlós" biztosítású mauser rendszer is, azaz félig lecsukott zárdugattyúval "elsült". Azt nem tudom, hogy az ütőszeg annyira kiért volna, hogy rendesen meg is üti a csappantyút, de azt inkább nem próbáltuk és másnak se ajánlanám, csak üres puskákkal próbáltunk csettegtetni. Érdekes tapasztalatok voltak, így, hogy szándékosan nem zártuk le rendesen a puskákat.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: