Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177935 alkalommal)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #210 Dátum: 2012. Január 28. - 20:06:53 »

Ezt nem tudhatod.
Sajnos egy igen kedves vadászismerősöm veszett oda a fiával együtt....
Mindenki értetlenül áll az eset előtt, mert aki ismerte, el sem tudja képzelni az önkezűséget.
Illetve egy esetben igen, de abba belegondolni is borzalom.
Értetlenül várjuk, hogy kiderüljön valami.

Nagyon sajnálatos eset, de akkor sem derül ki a cikkből, hogy vadászbaleset lenne!
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #211 Dátum: 2012. Január 28. - 20:15:01 »

Hát szomorú eset!
Kiváncsian várom, hogy mit hoznak ki a szakértők. Bárki megtud bármit írja meg!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #212 Dátum: 2012. Január 28. - 20:16:39 »

Nagyon sajnálatos eset, de akkor sem derül ki a cikkből, hogy vadászbaleset lenne!
Magyarországon az újságíróknak is jogukban áll hülyének lenni.
Erősen hiányos a cikk, gondolom mindent kispórolnak belőle, mert abból később nem lehet baj.

Vadászni mentek, vadászfegyver végzett velük.
Valószínűbb a "vadászbaleset" még ha egyelőre tisztázatlanok is a körülmények, mint bármi más.
Aztán, hogy ki lőtte az elsőt és abból miként következett a második lövés, ezt nem lesz egyszerű kideríteni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #213 Dátum: 2012. Január 29. - 08:11:51 »

Na ez itt a probléma! Itt mindenkinek jogában áll hülyének lenni, de ha én is ezt mondanám a munkahelyemen akkor asszem csomagolhatnék is.  Tasli
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #214 Dátum: 2012. Január 29. - 08:34:05 »

Magyarországon az újságíróknak is jogukban áll hülyének lenni.
Erősen hiányos a cikk, gondolom mindent kispórolnak belőle, mert abból később nem lehet baj.

Vadászni mentek, vadászfegyver végzett velük.
Valószínűbb a "vadászbaleset" még ha egyelőre tisztázatlanok is a körülmények, mint bármi más.
Aztán, hogy ki lőtte az elsőt és abból miként következett a második lövés, ezt nem lesz egyszerű kideríteni.

Ez egy iszonyatos  családi tragédia.  Rííí
Az könnyen ki lehet deríteni melyik volt a második lövés.
Nyugodjanak békében! :
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #215 Dátum: 2012. Január 29. - 10:05:44 »

Frissítve: http://naplo-online.hu/fooldal-bunugyek_balesetek/20120128_vadaszbaleset

Két öngyilkosság az erdőben?


Vid - Apa és fia vadászfegyvertől szerzett halálos sérülést szombaton a Vid melletti erdőben. A rendőrök még este kilenckor is a helyszínen tartózkodtak.

Szabályos vadászatnak indult, két öngyilkosság(?) lett belőle. Ami eddig biztos, két férfi belehalt a vadászfegyverből lőtt sebeibe, a Vid melletti erdőben. Minden más egyelőre bizonytalan.

Amit lapunk munkatársának sikerült kiderítenie: a pápai lakos 60 éves apa, annak fia, valamint a férfi élettársa vadászatra indultak a Marcal-Bitvaközi Vadásztársaság területén, Vid mellett. A vadászat előtt szabályosan bejelentkeztek vadászatra. Az erdőben azonban már nem ügyeltek ennyire a szabályosságra.

A férfi az egyik magasles előtt átadta a 18 éves fiának az egyik golyós fegyverét, annak ellenére, hogy tudta, a gyereknek nincs engedélye. A másik szabálytalanságot azzal követte el, hogy a fiút kísérő nélkül hagyta ott a magaslesen. Ők pedig az élettársával átmentek egy másik magaslesre. Nem tudni, mennyi idő telt el, amikor a szülők lövést hallottak. „A gyerek lőtt egy disznót”, gondolták, s a magaslesről leszállva visszaindultak a fiúhoz. A lesnél azonban már csak a fiú holttestét találták. (Azt jelenleg senki nem tudja megmondani, hogy öngyilkosság történt-e, vagy szabálytalan fegyverhasználat okozta a tragédiát.)

Az apa élettársa azonnal telefonált a mentőknek (mindez délután fél ötkor történt). Mivel a Kisszőlős, Vid és Csögle által alkotott háromszögben történt az eset, kiment az országútra, hogy a mentőket be tudja kísérni a helyszínre. A mentősökkel együtt ment a leshez, ahol azonban már nem egy, hanem két holttestet találtak, feltehető, hogy az apa a nő távollétében öngyilkosságot követett el. A mentők már nem tudtak segíteni a fejsérülést szenvedett férfiakon.
A rendőrség szerint sem történt emberölés, a helyszínelés még este kilenc órakor is tartott. Úgy tudjuk, a nőhöz pszichológust kellett hívni, mert összeomlott.
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #216 Dátum: 2012. Január 29. - 11:19:00 »

Rendkívül szomorú eset!

Nem is értem, mi a fenének taglalja a kedves cikkfirkász az ilyen-olyan szabálytalanságokat....
Mert ha az a srác teljesen jogszerűen, engedéllyel tartott saját lőfegyverével egyedül megy ki a területükön lévő lesre, akkor az min változtat? Nem szánhatja magát ilyesmire? Dehogyisnem!
Ez mindenképp rettenetes tragédia, nem kéne ujjal mutogatás tárgyává tenni!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #217 Dátum: 2012. Január 29. - 11:22:22 »

Rendkívül szomorú eset!

Nem is értem, mi a fenének taglalja a kedves cikkfirkász az ilyen-olyan szabálytalanságokat....
Mert ha az a srác teljesen jogszerűen, engedéllyel tartott saját lőfegyverével egyedül megy ki a területükön lévő lesre, akkor az min változtat? Nem szánhatja magát ilyesmire? Dehogyisnem!
Ez mindenképp rettenetes tragédia, nem kéne ujjal mutogatás tárgyává tenni!

Igaz, ezt csak én gondolom, de nekem az a véleményem, hogy az a srác nem szándékosan, hanem véletlenül tett kárt magában, ki tudja pontosan hogyan.
Viszont az apa meg már szándákosan, éppen a fentiek miatt...
Naplózva

Dávid
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #218 Dátum: 2012. Január 29. - 11:30:26 »

Hát igen ezt a dolgot csak Ők tudnák elmesélni, hogy mi miért történt. De Ők már nem fogják elmesélni. Sajnálatos tragédia! Emelem
Bár ne lett volna.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #219 Dátum: 2012. Január 29. - 11:32:58 »

Borzalmas! Még belegondolni is szörnyű, hogy mit érezhetett a fiú apja.  Rííí
Nyugodjanak békében! Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #220 Dátum: 2012. Január 29. - 11:40:43 »

Igaz, ezt csak én gondolom, de nekem az a véleményem, hogy az a srác nem szándékosan, hanem véletlenül tett kárt magában, ki tudja pontosan hogyan.
Viszont az apa meg már szándákosan, éppen a fentiek miatt...

Véletlenül vagy elkeseredettségében tette a srác, amit tett, ezt már nem a mi tisztünk vizslatni, de akár így, akár úgy történt, az valószínűleg megtörtént volna engedélyek mellett is sajnos.
Az apa helyzetébe ott, akkor pedig bele sem merek, nem is lehet gondolni.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #221 Dátum: 2012. Január 30. - 11:53:29 »

Az imént beszéltem egy barátommal, aki ott helyben kíséri figyelemmel a történéseket.
Az eddigi feltárt körülmények és a tanúvallomás alapján a következő történhetett:
Kimentek hárman vadászni. J. (az apa) először felültette a fiát egy lesre, majd élettársával továbbmentek egy másik lesre.
Kis idő elteltével hallották a lövést. Arra gondoltak, hogy segíteni kell, ezért elindultak a fiú leshelye felé.
A lestől 20-30 méterre találtak rá, akkor már valószínűleg nem élt. A fegyver a lesen volt a padlón. Feltehetően nem volt elzárva, rosszul lett letámasztva, eldőlhetett és eközben találta el a srácot.
Az élettársa kiment az útig, hogy segítse a mentőket bevezetni a helyszínre.
Közben J. a történtek és a körülmények hatására fejbe lőtte saját magát. Katonatiszt volt, reális tiszta gondolkodású ember. Fel tudta mérni a helyzetet és valószínűleg nem tudott volna együtt élni azzal a tudattal, hogy életének mindkét értelmét (a fia és a vadászat) egy csapásra elveszítette.

Nyilván nem lehet elvitatni a szabálytalanságot, hiszen engedéllyel nem rendelkezőnek adta át a fegyverét, ráadásul őrizetlenül is hagyta.
De ezért túl nagy a fizetett ár......

Mindenki vigyázzon nagyon magára....és másokra is.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #222 Dátum: 2012. Január 30. - 18:32:14 »


   Sajnálatos baleset nekem meggyőződésem, a fiú ismerhette a fegyver szabályos használatát.
   Az apa katonai és vadászati tudását szinte biztos átadta a srácnak másképpen nem ültette
   volna ki egymagát.A jogszabály az vitathatatlan.
   Talán mégis vannak véletlenek?
   Elnézést kérek ha valakit megbántottam volna saját véleményemmel.  Emelem  Rííí 
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #223 Dátum: 2012. Január 30. - 21:20:13 »

Szörnyű , sajnálatos eset !
Nyugodjanak békében és itt az ujságírókra gondolok elsősorban !!
 Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #224 Dátum: 2012. Január 30. - 21:31:00 »

Szörnyű tragédia!

Nyugodjanak békében!

Az újságírók egyszerűen gusztustalanak, hogy ilyeneket leírnak. Belegondolva, hogy én is hány éjjelt virrasztottam a lesen anno 30-40 éve öregapám nélkül...és soha semmi tragédia nem történt velem. Bár tudom, hogy ez nem volt szabályos, de kukoricát már 14 éves koromtól én őriztem egész éjjel, mert öregapám már nem bírt az érszűkületes lábával annyit a lesen üni. Először egy Izs bockal, majd egy 7x62-es Fég-gel.

Én is biztos vagyok benne, hogy a fiú kezében nem először volt a fegyver, szerintem biztos, hogy véletlen baleset történt.

Én sajnos megértem az Apát, mert a fia elvesztését egy életen át nem tudta volna feldolgozni, és belegondolt, hogy a börtönbe sokkal nehezebb lett volna, így úgy gondolta, ha véget vet saját életének, könnyebb lesz neki...én meg is értem. De ez egyéni vélemény, ha a Moderátorok úgy gondolják, akkor töröljék ki.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: