Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493482 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Október 23. - 20:18:56 »

Szevasztok!

Szerintetek a 28grammos 10-es Armusa megfelel mindenes célokra 16-os kaliberben? Elsősorban a söréttöltet miatt merült fel bennem a kérdés. Elég az a 28gramm? Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a lőszerrel?

 Emelem

Elég. Az én véleményem az, hogy nem a patronon múlik. Persze, mit értesz minden cél alatt? Nyúlra és januári fácánra gyakran használok 8-as sörétet.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Október 23. - 21:08:50 »

A minden alatt mindent értek. Most pl az a nagy bajság hogy nem potyognak a húzó récék. Igaz hogy magasan repülnek, meg a puska is rövid (még)  Ördög  De hát kifogás az van mindig.

Ma lőttem egy szórásképet. Ezt az Armusát hasonlítottam össze a 10-es Nike Extrával. Az Armusával valamennyivel szebb lőképet sikerült elérnem. Utána szétszedtem egy-egy patront. A töltet grammra pontos volt. A sörétszemek az Armusánál egyenletes gömb alakúak. A Nikénél igaz hogy nagyon kevés, de van deformálódott. Érdekes hogy mind a kettő 10-es, tehát 3mm átmérőjű papíron, de a Nike sörétszemei nagyobbak mint az Armusáé!

Roli!

Az általad ajánlott Bornaghi lőszer bejön nekem is, egyedül az a bajom vele hogy nem igazán lehet kapni. Öt megkérdezett boltól csak egyben árulnak. A Nike is tetszik, de nem sok jót lehet hallani a jövőjéről. Lehet hogy megszűnik, ezért gondoltam hogy keresek valami mást. Az egyik boltban bukkantam rá az Armusára, igen kedvező áron, így gondoltam kipróbálom.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Október 24. - 09:57:57 »

A Bornaghit én is úgy hozatom Taksonyból, vagy Majsáról. (Majsa azért nincs tőled sem messze...)
Egyszerre egy nagyobb dózis és az elég 1-2 évig.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Október 24. - 16:35:45 »

Szerintem az RC-t is ki fogom még próbálni.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Október 26. - 06:58:06 »

Sziasztok!
Ha valakit mélyebben érdekelnek a sörétes lőszerek, annak csak ajánlani tudom a FEHA által kiadott kis könyvet: Szajkó István: Sörétlövés (alternatív sörétek) című könyvet. Itt szinte minden le van írva a sörétes lőszerekről, a lőporokról, a működéséről stb.
Érdemes egy kicsit tanulmányozni (szerintem minden vadásznak), csak hasznos tudnivalókat ír benne Szajkó Úr, és az " átlag" vadász is megértheti (a kiterjedése nem sok ezért is tudom ajánlani).
Üdv: Ma-98 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Október 26. - 10:08:43 »

Sziasztok!

Találkozott már valaki az alább látható "gyöngygolyóval" ? Esetleg tapasztalatok?
Nike Top Slug Extra 12/76  28g

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Steve
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Október 26. - 10:17:18 »

Szevasztok!

Szerintetek a 28grammos 10-es Armusa megfelel mindenes célokra 16-os kaliberben? Elsősorban a söréttöltet miatt merült fel bennem a kérdés. Elég az a 28gramm? Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a lőszerrel?

 Emelem

Ez kizárólag fegyver függő szerintem az esetek döntő többségében! Azután függ ez az éppen aktuális lőtávolságtól is! Mert lehet egyenetlen a szórás képed 30-40 m-en, de lehet, hogy ez "kisímul" 50-60 m-en....
Vad vízivadat csak nagyon ritkán lövünk ideális sörétlövő távolságból! Ha megfogadod a véleményem próbáld ki a szórásképet extrémebb távolságokból is! Récékre, libákra szerintem dukál az izmosabb sörét töltet egyéb iránt... Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Október 26. - 14:29:41 »

Sziasztok!

Találkozott már valaki az alább látható "gyöngygolyóval" ? Esetleg tapasztalatok?
Nike Top Slug Extra 12/76  28g

 Wave

Én még nem láttam ilyet.
Épp a minap lőttünk be egy Brno kombit, szerencsére a golyós és a sörétes csövet sikerült pár töltény kombináció kipróbálása után igen jól összehozni.
A legjobb szórást a Lightfield mutatta, a Nike max 20-25 m-ig lett volna alkalmas süldő nagyságú vadra.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #278 Dátum: 2009. Október 26. - 15:36:09 »

Én még nem láttam ilyet.
Épp a minap lőttünk be egy Brno kombit, szerencsére a golyós és a sörétes csövet sikerült pár töltény kombináció kipróbálása után igen jól összehozni.
A legjobb szórást a Lightfield mutatta, a Nike max 20-25 m-ig lett volna alkalmas süldő nagyságú vadra.

Én is a Lightfieldet használom (a 12/76-os Commandert), és be is vált, de mostanában nem kapok, ill. a Nike se gyártja jelenleg pézhiány - megrendeléshiány miatt. (nemrég voltam náluk Füzfőn).
Ebből a  Top Slug Extrából még van nekik, valami külföldi megrendelésre gyártották.
Nekem így külsőre nagyon szimpatikus a lőszer, kosárban van a lövedék, viszonylag kemény ólom, áramvonalas.
Sajnos kipróbálni még nem volt időm- lehetőségem, ha jól viszi a cső bevásárlok belőle.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #279 Dátum: 2009. Október 26. - 18:22:38 »

Irigylem, hogy így fogy nálad a gyöngygolyó... Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #280 Dátum: 2009. Október 26. - 21:17:57 »

Anti!

A 870-esből nem tudsz 70-est lőni, elakad?

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #281 Dátum: 2009. Október 27. - 08:44:06 »

Irigylem, hogy így fogy nálad a gyöngygolyó... Kacsint

Háááát fogy... :Mosolyog
Mert vagyok olyan "hülye", hogy az évi egy disznóhajtás előtt gyakorlásképpen ellövök egy rakattal.  Lő Patron
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #282 Dátum: 2009. Október 27. - 08:49:01 »

Anti!

A 870-esből nem tudsz 70-est lőni, elakad?

 Emelem
Ki tudok lőni 70-est is, de a 12/70-es Lightfield Hybred exp hatásával nem vagyok kibékülve. Máshova is viszi mint a 76-os Commandert.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #283 Dátum: 2009. November 08. - 14:32:46 »

Sziasztok.
A B&P sörétes lőszereiről érdeklődöm, főként az Extra, F2,Classic érdekelni. Mi  a különbség az ölőhatásban, gyorsaságban stb.

Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #284 Dátum: 2009. November 12. - 22:07:49 »

Sziasztok.
A B&P sörétes lőszereiről érdeklődöm, főként az Extra, F2,Classic érdekelni. Mi  a különbség az ölőhatásban, gyorsaságban stb.



Szia Dobba!

Elég érdekes a kérdésed, de megnéztem a gyártó honlapját, hogy segítsek. Ha a gyorsaságra vagy kíváncsi, akkor ezt alapvetően innen tudhatod meg, de sztem ez sörétes lőszernél nem számít. Ált. kapásból lövök, nincs időm az előretartáson vacillálni hogy most kevesebbet vagy többet lőszertől függően mert akkor biztos elhibázom. Ráállsz egy fajtára, megszokod. Komoly különbséget gyorsaság terén én akkor vettem észre, amikor sima Nike 32g-os lőszer után Winchester Super-X lőszert lőttem.
Szóval B&P
3 MB Extra 35 g-os töltettel készül, lőpor: MBX32, P(bar)=690, V1(m/s)=407
F2 Classic 34 g-os töltettel készül, lőpor: F2X32, P(bar)=670, V1(m/s)=405
2 MB Classic 32 g-os töltettel készül, lőpor MBX32, P(bar)=570, V'(m/s)=405

A fenti adatok (P és V1) átlagos ballisztikai eredmények teljes csőszűkítésnél (full choke).

Na, akkor most ki van vesézve a Pellagri, a gyorsaság magáért beszél, az ölőhatást meg hagyjuk, ugyanis az erősen függ a sörét nagyságától meg a cél távolságától meg a lövő lőkészségétől is. Ördög

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: