Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 305001 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #765 Dátum: 2012. Október 30. - 14:13:13 »


Gratulálok Bence !

A gyomronlőtt vad vér nélkül is jó nyomot hagy a kutyának . Azt fontos és jó megfigyelésnek tartom hogy kell a jószemű segítő . Magam észrevettem hogy a sűrűbe a kutyára, bozótra, puskára vezetékre figyelve sokszor nem veszem észre a csapajeleket ami viszont egy tévesztés esetén nagyon fontos az újraindításhoz . Kb egy hete volt egy eredménytelen de a kutya szempontjából eredményes keresésünk. Még a tippet is én adtam a sebzőnek hogy hol van esélye a disznóra. Sajnos barátom a rossz szél miatt szokása ellenére elkapkodta a lövést és a mindig velem lévő Csipetke segítségét kérte a szomszédos körzetbe. Akkor este kb 300 métert mentünk a sebzett után és még a kukorica tarlón két csöves csontdarabot találtunk amiből szinte biztosra vettem a láblövést. A keresést este abbahagytuk mert a szomszédos Koviádi olvtársunk területhatárára értünk. Reggel vadászmesterük minden segítséget felajánlott , nagyon jól állt hozzá a dolgokhoz. A keresést egy tarvágásban folytattuk ahol már sokkal kevesebb vért találtunk és néha több száz méteren keresztül vért nem inkább a láblövésre utaló erősen benyomódó csülöknyomokat találtunk. A lényeg hogy a sebző mindig megjegyezte az utolsó vért és a kétszer elbizonytalanodó kutyát sikerült a nyomra állítani. 1200 méter után még találtunk egy kis kenést de az összes körülményt mérlegelve feladtuk a keresést. Természetesen ez a táv a meleg nyomhoz szokott (szoktatott) tacsim részéről egy jó eredménynek könyvelhető el. 

                                                                                                                                                                                                             Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #766 Dátum: 2012. Október 30. - 14:20:25 »

Köszönöm!  Emelem

Igen azt gondolom, hogy ez tényleg egy nagyon szép eredmény, ez még szerintem külön jó, ha valaki azt is le meri írni, ha esetleg sikertelen a keresés, bár talán aki olvassa a fórumot jól
emlékszik, hogy én anno azért is megkaptam a magamét mikor nem az eredményes, hanem a sikertelen keresést írtam meg, hátha abból is lehet tanulni.

Nekem még ez a hajszázás egy nagyon nagy kérdés, mennyire lesz rá alkalmas a kutya és mennyire tudja majd eredményesen csinálni, persze ez a láblövött, pofalövött
kategória a legkellemetlenebb, főleg egy tacskó számára, de hát sajnos ilyen is van.

 Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #767 Dátum: 2012. Október 30. - 16:08:50 »

Köszönöm!  Emelem

Igen azt gondolom, hogy ez tényleg egy nagyon szép eredmény, ez még szerintem külön jó, ha valaki azt is le meri írni, ha esetleg sikertelen a keresés, bár talán aki olvassa a fórumot jól
emlékszik, hogy én anno azért is megkaptam a magamét mikor nem az eredményes, hanem a sikertelen keresést írtam meg, hátha abból is lehet tanulni.

Nekem még ez a hajszázás egy nagyon nagy kérdés, mennyire lesz rá alkalmas a kutya és mennyire tudja majd eredményesen csinálni, persze ez a láblövött, pofalövött
kategória a legkellemetlenebb, főleg egy tacskó számára, de hát sajnos ilyen is van.

 Emelem

Próbálj disznóskertben gyakorolni és legalább a vaddisznós munkavizsgát tedd le a kutyával.  Ha munkát is vállalnál a kutyával mindenképpen ajánlom a munkavizsgát mert komoly bonyodalmakba keveredhetsz ! Visszatérve a hajszára azt nagyon gondold meg főleg az első egy-két éles hajszát mert könnyen előfordul hogy" se disznó -se kutya " . A vadőrünk nem ugatós vérebe most éppen egy ilyen hajsza miatt van eltűnésben. Lehet hogy addig nem is jön haza amíg teljesen fel nem zabálja a keresett gím bikát !  Röhög                                              Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #768 Dátum: 2012. Október 30. - 16:08:50 »

Köszönöm!  Emelem

Igen azt gondolom, hogy ez tényleg egy nagyon szép eredmény, ez még szerintem külön jó, ha valaki azt is le meri írni, ha esetleg sikertelen a keresés, bár talán aki olvassa a fórumot jól
emlékszik, hogy én anno azért is megkaptam a magamét mikor nem az eredményes, hanem a sikertelen keresést írtam meg, hátha abból is lehet tanulni.

Nekem még ez a hajszázás egy nagyon nagy kérdés, mennyire lesz rá alkalmas a kutya és mennyire tudja majd eredményesen csinálni, persze ez a láblövött, pofalövött
kategória a legkellemetlenebb, főleg egy tacskó számára, de hát sajnos ilyen is van.

 Emelem

Szia Bence!

láttam a Vadászaprón a hirdetésedet. Nem akarok beleszólni, de nem korai még ez egy kicsit? Azért ez nagy felelősség, idegennek keresni. Tényleg nem rosszindulatból írok.

Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #769 Dátum: 2012. Október 30. - 16:20:07 »

Szia Bence!

láttam a Vadászaprón a hirdetésedet. Nem akarok beleszólni, de nem korai még ez egy kicsit? Azért ez nagy felelősség, idegennek keresni. Tényleg nem rosszindulatból írok.

Csaba

Nemtudom. Sok embertől megkaptam már ezt, de nincs más lehetőségem akiknél kerestem itt volt 2keresés idén ami tényleg komolyabb utánkeresés volt, így nem tanul a kuty jóformán semmit.
Azt vettem észre Müzlin, hogy már kell neki az igazi keresés, már a kihúzogatott csülök valahogy nem hozza lázba. Tisztába vagyok a kockázatokkal is, de sajnos nincs jobb ötletem.

 Emelem
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #770 Dátum: 2012. Október 30. - 17:22:31 »

Nemtudom. Sok embertől megkaptam már ezt, de nincs más lehetőségem akiknél kerestem itt volt 2keresés idén ami tényleg komolyabb utánkeresés volt, így nem tanul a kuty jóformán semmit.
Azt vettem észre Müzlin, hogy már kell neki az igazi keresés, már a kihúzogatott csülök valahogy nem hozza lázba. Tisztába vagyok a kockázatokkal is, de sajnos nincs jobb ötletem.

 Emelem

Szerintem nem kell sietned. Fiatal nagyon a kutyád      is  Nyihi
Majd jön magától több felkérés ha elterjed a híre, hogy ügyesek vagytok. A jó hír is terjed csak lassabban mint a rossz. Ha felhívnak és bevállalsz pár munkát amit nem tudtok megcsinálni, na az gyorsan el fog terjedni.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #771 Dátum: 2012. Október 30. - 17:59:38 »

Szerintem nem kell sietned. Fiatal nagyon a kutyád      is  Nyihi
Majd jön magától több felkérés ha elterjed a híre, hogy ügyesek vagytok. A jó hír is terjed csak lassabban mint a rossz. Ha felhívnak és bevállalsz pár munkát amit nem tudtok megcsinálni, na az gyorsan el fog terjedni.



Pláne, hogy idegenek nagy eséllyel úgy fognak felhívni, hogy előtte már egy (két-három) helyi "jó" kutyával megpróbálták, aztán nem sikerült. Na akkor jöjjön aki hirdeti magát, az biztos tuti.
Szóval így szerintem a nehéznél is nehezebb munkákhoz juttok, és az nem biztos, hogy jó a kutyának.
Inkább jobb a kevesebb, de jó munka.

Aztán majd elmegy a híretek a környéken, ahogy manipulus is írta. Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #772 Dátum: 2012. Október 30. - 19:09:22 »

Gratulalok Bence Wave
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #773 Dátum: 2012. Október 30. - 19:26:27 »



Majd jön magától több felkérés ha elterjed a híre, hogy ügyesek vagytok. A jó hír is terjed csak lassabban mint a rossz. Ha felhívnak és bevállalsz pár munkát amit nem tudtok megcsinálni, na az gyorsan el fog terjedni.


Ebben teljesen   Igen 1-et  Igen ertek.
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #774 Dátum: 2012. Október 30. - 19:28:54 »


Majd jön magától több felkérés ha elterjed a híre, hogy ügyesek vagytok. A jó hír is terjed csak lassabban mint a rossz. Ha felhívnak és bevállalsz pár munkát amit nem tudtok megcsinálni, na az gyorsan el fog terjedni.


Ebben teljesen   Igen 1-et  Igen ertek. Wave
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #775 Dátum: 2012. Október 30. - 20:03:20 »

Ebben valószínűleg igazatok van. Le is vettem a hirdtést. Viszont muszáj lesz próbálkoznom, ha nem is ekkora nyílvánossággal.

Csaba, szerinted egy hajtás mennyire tenné tönkre a kutyát?
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #776 Dátum: 2012. Október 30. - 20:24:29 »

Ebben valószínűleg igazatok van. Le is vettem a hirdtést. Viszont muszáj lesz próbálkoznom, ha nem is ekkora nyílvánossággal.

Csaba, szerinted egy hajtás mennyire tenné tönkre a kutyát?

Én egy szezont hajtottam végig a kutyáimmal (kipróbált munkavizsgázott kutyákkal 4 és 6 évessel). Sosem fogok többet hajtásra menni, hajtónak. Annál sokkal jobban szeretem a kutyáimat, hogy ilyen veszélynek tegyem ki őket (itt nem a vaddisznókra gondolok, legalábbis nem a négylábúakra). De én egyébként is fő szabályként betartok a Tacskóval valamit (kivétel talán erre az utánkeresésés hajsza nélkül). Éles vadászatra 2 éves kor előtt nem viszek kutyát. Szerintem még agyilag nem érettek.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #777 Dátum: 2012. Október 30. - 20:43:34 »

Ebben valószínűleg igazatok van. Le is vettem a hirdtést. Viszont muszáj lesz próbálkoznom, ha nem is ekkora nyílvánossággal.

Csaba, szerinted egy hajtás mennyire tenné tönkre a kutyát?

Egyébként, hogy ne csak negatívumot írjak, hanem segítséget is. Ne direkt hirdess. A honlap nagyon jó ötlet volt. Mindig frissítsd. A sikertelen munkákat és a gyakorlásokat is írd fel, csinálj beszámolókat. Vannak linkgyűjtemények: Pl: Vadaszkutya.lap.hu, vadaszkutya.tlap.hu, van linkparkos is. Minél több helyre regisztráld fel. Keresd meg a a megyei vadászkamarát,hogy a honlapjára feltenne-e stb. Ápolj minél jobb kapcsolatot a környékbeli hivatásos vadászokkal (segíts nekik, ha lősz rókát borzot, vidd el nekik, legtöbb helyen kapnak lőpénzt érte stb. ) Te juss eszükbe előszőr ha sebzés vagy. Ja és azért mert dolgod van otthon, ne hagyd abba a keresést. Csak ha már semmi esély sincs.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #778 Dátum: 2012. Október 30. - 21:21:55 »

Egyébként, hogy ne csak negatívumot írjak, hanem segítséget is. Ne direkt hirdess. A honlap nagyon jó ötlet volt. Mindig frissítsd. A sikertelen munkákat és a gyakorlásokat is írd fel, csinálj beszámolókat. Vannak linkgyűjtemények: Pl: Vadaszkutya.lap.hu, vadaszkutya.tlap.hu, van linkparkos is. Minél több helyre regisztráld fel. Keresd meg a a megyei vadászkamarát,hogy a honlapjára feltenne-e stb. Ápolj minél jobb kapcsolatot a környékbeli hivatásos vadászokkal (segíts nekik, ha lősz rókát borzot, vidd el nekik, legtöbb helyen kapnak lőpénzt érte stb. ) Te juss eszükbe előszőr ha sebzés vagy. Ja és azért mert dolgod van otthon, ne hagyd abba a keresést. Csak ha már semmi esély sincs.

Ott abban a percben tényleg úgy éreztük, hogy nincs szinte semmi értelme a folytatásnak, az pedig már csak az Isteni szerencse, hogy éppen akkor találtam azt a vércseppet. Erre a kamarai dologra gondoltam én is, meg hát próbálom a kapcsolatokat építeni itt a környéken.
 Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #779 Dátum: 2012. November 15. - 20:16:10 »

Ismét egy sikeres keresést tudhat maga mögött 4 "fős" kis csapatunk. Bár a munka most jóval egyszerűbb volt mint a múltkori, de a kutyák ismét nagyon jól dolgoztak, így viszonylag rövid, dermedthez vezetés után egy  terítéken fekvő gím borjúnak örülhettünk.

A teljes történet: http://bence93.gportal.hu/gindex.php?pg=35313195&nid=6294275
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 15. - 20:58:44 írta Pyrus » Naplózva

Oldalak: 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: