Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 304997 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #705 Dátum: 2012. Július 28. - 10:41:40 »

Nem a kutyákat kell ellenőrizni hanem feltételkén kell szabni a munkakör betöltéséhez a képzett utánkeresö kutya meglétét.(amit egyre több munkáltató kér is nagy vadas területen) olyan "szükséges tartozék mint a terepjáró".Ez nem azt jelenti hogy minden hivatásos kolléga vérebbel szaladgáljon (de területenként 1 minimum legyen) .Sajnos van olyan hivatásos vadász,hogy semmilyen kutyája nincs.
Én úgy gondolom, hogy ahol van fölösleges kidobni való pénz, mint pl az állami érdekeltségnél, ott kötelezhető minden, mert kifizetik.
De próbáld már meg ezt egy olyan helyen, ahol csak "papírvadőrök" vannak, esetleg egy tényleg foglalkoztatott hivatásos vadász fizetésére gyűjtögetnek.
Az emberek nem szeretnek olyan dolgokra pénzt kiadni, amire nem muszáj...és mivel amióta vadászik még nem is látott vérebet, sőőőt fel sem ismeri, hiába van pénze, nem fog fizetni egy fillérrel sem többet a hivatásosnak csak azért, hogy legyen egy kutya.
A többi kellemetlenségről nem beszélnék...mert lehet szeretni a vadászatot, de "cselédnek" lenni csak emiatt...nem tudom.
"...vadőrnek, kutyának ajtón kívül a helye..."


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #706 Dátum: 2012. Július 28. - 10:48:35 »

A kotorékozás miatt elég sok területen megfordultam már és sok hivatásossal találkoztam. Egy részüknek volt kutyájuk (persze olyan amit a leggyakrabban használ). De sajnos több olyannal találkoztam, aki semmire nem becsülte a kutyát és sajnos volt olyan is aki-ami kijelentette, hogy neki a kedvenc elfoglaltsága, hogy kutyát lőjön.
Szerintem a hivatásos vadász képzésen kellene komoly hangsúlyt fordítani a kutya tartásra és képzésre, vezetésre. Ugyanolyan szerves része kellene legyen mint a fegyver használat.
Nem csak a képzésen múlik...szerintem.
Aki szeretne tartani, és van rá lehetősége az most is tart.
Aki meg nem, annak nem is kell...kényszerből kutyát tartani??!  Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #707 Dátum: 2012. Július 28. - 10:54:26 »

S.Peti  Emelem ! Igazad van , nekem sincs sajnos pedig szeretnék , de annál jobban szeretem őket mint a 4 . em -en
fogságban tartani !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #708 Dátum: 2012. Július 28. - 11:03:49 »

S.Peti  Emelem ! Igazad van , nekem sincs sajnos pedig szeretnék , de annál jobban szeretem őket mint a 4 . em -en
fogságban tartani !  Emelem
Szia Lacus!

Ez nem fogság.
Csak aludnia kellene a negyediken.
Ha jó a kutya, egész nap vele lehet...ritka kivételek persze vannak, de még mindig jobb, mintha egy 4 m2-es ketrecben lenne bezárva, az "alkalmazási feltétel" állandó jelleggel.

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #709 Dátum: 2012. Július 28. - 11:06:13 »

S.Peti  Emelem ! Igazad van , nekem sincs sajnos pedig szeretnék , de annál jobban szeretem őket mint a 4 . em -en
fogságban tartani !  Emelem

Ezzel viszont én nem értek egyet. Csak hasonlítsd össze, hogy melyik kutyával foglalkoznak többet a gazdái. Egy lakótelepen a 4.-en tartott kutyával, vagy egy kertben tartottal. A lakótelepit naponta legalább 3x le kell vinni sétálni. Főleg az esti sétákon összeverődnek a gazdák és órákat lent vannak a kutyával. A kerti kutyákat meg a legritkább esetben viszik el akár 1x is naponta sétálni. A kutya a nap nagy részében úgyis csak alszik. Akkor meg mindegy, hogy egy udvarban vagy egy lakásban teszi ezt.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #710 Dátum: 2012. Július 28. - 11:11:33 »

Én még jól bírom a 35°-t , ha sütök - főzök fel megy 40° is . Kertesbe volt tacsi , szetter .
Beszélgetni meg úgysem tudok vele nem hallaná meg  Stoel  Stoel Röhög  . Ígérem ha újra lesz kert  :Mosolyog
Egy foxi  Igen és mellé Pointer  Táncol
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #711 Dátum: 2012. Július 28. - 11:13:20 »

Nem csak a képzésen múlik...szerintem.
Aki szeretne tartani, és van rá lehetősége az most is tart.
Aki meg nem, annak nem is kell...kényszerből kutyát tartani??!  Röhög

Nem csak a képzésen múlik...szerintem.
Aki szeretne tartani, és van rá lehetősége az most is tart.
Aki meg nem, annak nem is kell...kényszerből kutyát tartani??!  Röhög

Ez igaz, hogy ne tartson olyan aki nem szereti a kutyát. De az ne is legyen hivatásos vadász. Miről is szól a vadászat? A természet és az állatok szeretetéről. Néha lelövünk párat? Persze. De akkor is a vadászok szeretik a vadat (persze enni is  Nyihi) és a természetet. Ha meg valaki utálja a kutyákat, akkor mit szeret a természetből? Fejvakarás
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #712 Dátum: 2012. Július 28. - 11:23:31 »

Ez igaz, hogy ne tartson olyan aki nem szereti a kutyát. De az ne is legyen hivatásos vadász. Miről is szól a vadászat? A természet és az állatok szeretetéről. Néha lelövünk párat? Persze. De akkor is a vadászok szeretik a vadat (persze enni is  Nyihi) és a természetet. Ha meg valaki utálja a kutyákat, akkor mit szeret a természetből? Fejvakarás

Igen


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #713 Dátum: 2012. Július 28. - 11:32:11 »

Sanyi!
Most igen közönséges leszek, ezért elnézést is kérek mindenkitől.
Baszhatjuk a törvényt, akármilyent is hozn(á)nak a vadászkutya tartással kapcsolatban, mert úgysem lesz betartva egyetlen sora sem!!!
A Tízparancsolat végtelen egyszerűségű inputjával sem tud semmit sem kezdeni az emberiség java, immár pár ezer éve Nem
Idézem:
1996/LV. törvény 67§ (6) A vadászatra jogosult köteles a vadászat alkalmával a vadászterület jellegének megfelelő, vadászatra kiképzett vadászkutyáról gondoskodni.
 NoComment

De van ahol ez a kutya-dolog és a vadászetika is működik, pedig elvileg ugyan olyan homo sapiens-ek alkotják a populációt Fejvakarás
Csak egy példa:
Disznóhajtást tartottunk a nagy nevű és múltú "Sau Bande" csoportnak, ami jellemzően német felső ezerbe tartozó iparmágnások és bankárok-üzletemberek csoportja volt, míg élt a csapat feje, H.W Pfeiffer úr.
Az egyik hajtásban az egyik kőgazdag és nagyhatalmú vendég megsebzett egy disznót, ami lerogyott a hátuljára, körbe forogva üvöltött és úgy próbált a sűrű felé menekülni.
De a magáról megfeledkező vadász nem arra a disznóra lőtte ki a bal csövet, hanem egy másikra a kondából, sőt azt követően újratöltött és azokat is a távolodó konda után sütötte.
Közben a disznó elérte a  sűrűt, ahol még kegyelemlövést adott neki az üvöltését halló és oda siető kollégám.
A szomszédjának nagyon nem tetszett az eset (ahogyan nekünk sem) és ebédkor megemlítette neki, hogy máskor ilyent ne csináljon.
Az "Öreg" csak odahallgatózott, elcsípte a beszélgetést és rákérdezett, hogy mi történt?
Kettőnknek kellett külön-külön röviden beszámolni az esetről a kegyelemlövést adó kollégával, a szomszédját már meg sem hallgatta.
Szólt a fővadásznak, hogy kéreti az egyik kocsit, mert "H" úr nem fog résztvenni a további vadászaton, majd még annyit odaszólt a megsemmisülésig összeomló vadásznak, hogy reméli, mire beérünk, már nem lesz ott a vadászházban, mert a terítéknél már nem lenne kívánatos a jelenléte.
Mindezt a többiek teljes csendben hallgatták, majd amikor a csoportvezető feléjük nézett, teljesen egyetértve egyszerre bólintottak rá.
Na ezt próbálná itthon megcsinálni egy vadászatvezető, vagy egy vadját féltő területgazda a szokásos "mucsai kisistenekkel", asszem még a családjának is lenne félnivalója utána.
De ez itt már erősen  OffTopic
 Emelem

És miért nem tartják be, tartatjátok be a törvényt? Mikor azt mertem mondani régebben, hogy nálunk nemhogy "igazság-" de még "jog-" szolgáltatás sincs, meg rendőrség sem, hú de le lettem barmolva! Szomorú
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #714 Dátum: 2012. Július 28. - 12:24:06 »

A "régivágású vadász" -t minden további fejtegetés nélkül azokra értettem akik a munkájukért a lelkesedésükért hozzáállásukért kerültek a társaságba ellentétben a mai "jól megfizetett vizsga és tagsági joggal" . Nekem olyan példaképeim voltak még a lenézett "fekete gumicsizmások" között is aki ha nem ment bele a tanuló kutya a novemberi hideg vízbe beúszott a kacsáért a Dunába vagy aki képes volt a sebzett őz tarvadért (egyesek ma csak egy fo@tos őznek mondják) benzint nem kímélve még kétszer kimenni a területre , stb.
Az alap témára visszatérve csak gondolat felvetésként - Mi lenne ha több társaság közösen finanszíroznia kéne egy vadászt akár az egyik társaság hivatásosát hogy tartson egy utánkereső kutyát és annak minden sebzést meg kéne "vizsgálnia" . Talán még versengenének is a kutyások hogy ők legyenek a kiválasztottak.   Fejvakarás
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #715 Dátum: 2012. Július 28. - 15:40:05 »

Eddig minden lövésem után -ahol nem feküdt a vad- próbáltam gondosan utánkeresni.
Sajnos a családomban senki nem vadászott, mentorom sem volt, így mindent a magam erejéből kellett megtanulnom, tapasztalnom. Most egy éve jár ki egy vadászjelölt srác velem. Ő azt mondja, hogy áldja a sorsot, hogy jöhet velem, mert már látja a vadászok közötti óriási különbséget! Amit eddig megtanult, azt egyedül több évig tart megtapasztalni! Így volt ez nálam is. (Neki sincs vadász a családjában!)
Az utánkeresésre visszatérve, évente jó pár eset előfordul, mert néhány barátnak is szoktam segíteni. Néhány éve sebeztem egy kis gidát és bemenekült a mocsárba, ahol a 4-5cm-es jég alatt derékig érő víz volt. Az őzet még jól megbírta, de engem már nem! Mikor a széléhez értem, ott állt a gida 40 méterre, így sikerült a kegyelemlövést megadnom neki, de hogy hozom ki? Mikor sétáltam vissza a kocsihoz, pont jött egy vadásztársam elég jól képzett német vizslájával. Megkérdeztem, hogy nem-e próbáljuk meg kihúzatni vele, mert a kutya igen jól apportírozik. A kolléga meg mondja, hogy ő nem ér rá, mert kacsázni megy! Erről ennyit!
Nem volt más hátra, mint kitalálni valami okosat! Eszembe jutott, hogy a halászok is bemennek a vízbe, valahogy, így hát elmentem egy melles halásznadrágért és azzal, magam előtt törve a jeget, úgy fél óra alatt kivonszoltam a gidát! Nem mondom, hogy a víz volt vagy két centis!  Vigyorog
Tehát úgy érzem, hogy mindent megtettem, ami szükséges! De volna még sok eset a tarsolyomban. Ilyen is, olyan is.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #716 Dátum: 2012. Július 28. - 16:17:00 »

Tehát úgy érzem, hogy mindent megtettem, ami szükséges! De volna még sok eset a tarsolyomban. Ilyen is, olyan is.
Szia!
Még véletlen sem arról volt szó, hogy te ne tettél volna meg mindent, amit az adott alkalommal lehetett, vagy lehetségesnek találtál.
A kialakult vita már egészen másról szól.
Többek között arról, hogy ha valaki szarvast sebez (akinek nincsen kutyája és nem tudja eldönteni, hogy mi lenne a további helyes cselekvés-sor), akkor az igen is vegye kézbe a telefont, a benne tárolt legalább 2-3 vérebvezető telefonszámait szépen csörgesse meg és intézze el, hogy szakavatott ember, arra kiképzett kutyával nézze meg a sebzett vadat.
És ne hivatkozzon pénztelenségre, mondván a vérebes drágán jön keresni ("A pofátlanja arra hivatkozik, hogy ő is 450-ért veszi a benzint és a kutya havi tartása benne van 30-40 ezer forintba......mitképzelazilyen..."), mert ha nincsen annyi rávaló pénze, hogy a hibája után a saját becsületét megvásárolja rajta, akkor tegye le a vadászfegyvert!!!! 
Bízom benne, hogy ezen csak az érintettek sértődnek meg....de remélem ők legalább nagyon.. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #717 Dátum: 2012. Július 28. - 18:08:30 »


Bízom benne, hogy ezen csak az érintettek sértődnek meg....de remélem ők legalább nagyon.. Emelem

Az a baj, hogy aki megsértődhetne az nem olvassa ezt az oldalt, meg olyan vastag a bőr a képén, hogyminden lepereg róla  Rííí

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #718 Dátum: 2012. Július 28. - 18:16:58 »

 Stoel Stoel Akkor készülök edzeni ! Eb a vadász kutya nélkül !  Eb a vadász  Eb a vadász... Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #719 Dátum: 2012. Július 29. - 09:56:55 »

Szia Csabus! Emelem

Félreértettél! Nem arról van szó, hogy elvárjuk az ingyenes utánkeresést, csak a térítés mértékét sokalljuk!

A nyolcvanas években én is neveltem, tartottan Hannoveri vérebet.  Vért pisiltem, hogy tanítani, dolgoztatni tudjam, hetente kétszer mentem le vele a hatvan kilométerre lévő területre gyakorolni. Soha egyetlen forintot, (igaz, mások voltak a költségek) meghívást sem fogadtam el a keresésért, de sajnos így sem tudtam igazán kihasználni, ezért elajándékoztam Somogyba egy Vadászbarátomnak.Tisztában vagyok vele, hogy sem a kutyatatás, sem az útiköltség, sem az idő nincs ingyen. Soha nem merült fel senkiben, hogy szívességből jöjjön bárki segíteni, de azért a leírt összeget soknak tartom.

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: