Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 305426 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #660 Dátum: 2012. Június 27. - 09:41:05 »

Köszönöm még egyszer Nektek!

Attila!
Rendes tőled, hogy aggódsz. Én is olvastam már valahol, hogy a hám nem a legjobb. Mint látod, ez nem egy szokványos hám, amin a pincsiket sétáltatják. Nem tudom persze, hogy azok is ártanának-e egyáltalán, de ez szerintem biztosan nem tesz kárt a gerincében. Ez egy vérebhám kicsinyített, tacskó testalkatra átméretezett változata. Léteznek más jellegű hámok vadászathoz, direkt tacskónak ill. tacskó méretben, de ezt tűnt a legpraktikusabbnak.

Az eddigi tapasztalatok.
A nyakló ha jól van megvarrva ideális esetben a kutya nyakának hátsó részét terheli. A nyakán keresztül szerintem az egész gerincet is. Amikor a vezeték kikerül a kutya hasa alól, ami tacskónál a rövid lábak miatt gyakran megesik, akkor máris olyan mint egy póráz+nyakörv. Ha belefeszül a kutya, akkor bizony szorítja a nyakát, bármilyen széles.

Ez a hám elsősorban a mellcsontot terheli, mint a lovaknál a szügyhám. A mellkasát körülölelő rész csak a helyén tartja az egészet. A ferde hevederek pedig a kellő méretűre szűkítik a hámot, hogy még éppen ne bújjon ki belőle, de az oldalsó csatot kikapcsolva egy pillanat alatt le lehessen húzni a nyakáról. Könnyebben lejön mint a nyakló. Az átlag bolti hámokhoz képest egyébként jóval nagyobb felületen oszlik el a terhelés, tehát nem hiszem, hogy ártana. Viszont a kutya légzését nem akadályozza, mozgását nem korlátozza. A testére rásimul, így elakadni nem akad el, ezt most volt alkalmunk letesztelni. És van még egy előnye. Nem kell ápolgatni, mint a bőrt. Kimosható, aztán megszárad és kész.

Csaba!

Először arra gondoltam, hogy megvarrom én, de végül Dákay Zsuzsi által készült el többszöri átvarrást, átméretezést követően. Ő készíttet vérebekre hámot, és ugyanott megvarrták szépen és profin ezt is. Ahogy eddig látom, ha el nem veszik, ki is fog szolgálni minket, amíg Soma üzemképes lesz.

Üdv, Dani
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #661 Dátum: 2012. Június 27. - 11:19:43 »

Szervusz Dani! Emelem

Amit írsz indoklást az logikus.
Régóta gondolkodok rajta, hogy az én Tacsim is egy hámot kap, mert sokszor mikor csapázunk úgy belefeszül a szárba, hogy majd megfullad. Eddig visszatartottak az olvasottak, de meggyőztél! Igen Kacsint

Vadászüdvözlettel: Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #662 Dátum: 2012. Június 27. - 12:02:16 »

Dani, Soma!

Csodállatos amit ti ketten előadtok!

K. Emelem
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #663 Dátum: 2012. Június 27. - 13:49:45 »

Szia, Dani!

Gratulálok a szép munkátokhoz! Taps

A hám után szeretnék érdeklődni, hogy tudnál e fényképet feltenni róla. Mert a Tacskókopónál is kifordul a vezeték a lába közül és a nyakló ilyen kór nagyon elszorítja a légcsövét, és ebbe a nagy melegekbe ez még rosszabb. A hám, amit te terveztél nagyon praktikusnak látszik.

Üdv: Tamás.
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #664 Dátum: 2012. Június 27. - 14:13:29 »

Szia, Dani!

Gratulálok a szép munkátokhoz! Taps

A hám után szeretnék érdeklődni, hogy tudnál e fényképet feltenni róla. Mert a Tacskókopónál is kifordul a vezeték a lába közül és a nyakló ilyen kór nagyon elszorítja a légcsövét, és ebbe a nagy melegekbe ez még rosszabb. A hám, amit te terveztél nagyon praktikusnak látszik.

Üdv: Tamás.


Szia Tamás!

Köszönjük.
Nem saját tervezés a hám. Dákay Zsuzsi több ilyet is varratott már vérebekre. Én megadtam, hogy Somára milyen méret kell, lemértem a kért helyeken, és az alapján készült el. Kicsit utána még kellett rajta igazítani, de az alap forma az ilyen volt.
Majd készítek képet és felteszem, de képen sajnos nem biztos, hogy meg tudom mutatni azt a néhány részt, ami igazán használhatóvá teszi (varrásmódja, hevederek illesztése stb). Ha kézbe veszi az ember, akkor egyből látszik a lényeg.

Üdv, Dani
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #665 Dátum: 2012. Június 27. - 15:38:49 »

Szia Tamás!

Köszönjük.
Nem saját tervezés a hám. Dákay Zsuzsi több ilyet is varratott már vérebekre. Én megadtam, hogy Somára milyen méret kell, lemértem a kért helyeken, és az alapján készült el. Kicsit utána még kellett rajta igazítani, de az alap forma az ilyen volt.
Majd készítek képet és felteszem, de képen sajnos nem biztos, hogy meg tudom mutatni azt a néhány részt, ami igazán használhatóvá teszi (varrásmódja, hevederek illesztése stb). Ha kézbe veszi az ember, akkor egyből látszik a lényeg.

Üdv, Dani

Már én is többször elhatároztam hogy nyakörv helyett hámot használok mert mikor szegény picike belehúz még e szíj is nyomja a torkát. Elég jó hámokat láttam az üzletben és engem az érdekelne hogy ez miben különbözik a "gyáritól"  és miért akad el kevésbé mint a nyakörv ?          Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #666 Dátum: 2012. Június 27. - 16:06:02 »

Már én is többször elhatároztam hogy nyakörv helyett hámot használok mert mikor szegény picike belehúz még e szíj is nyomja a torkát. Elég jó hámokat láttam az üzletben és engem az érdekelne hogy ez miben különbözik a "gyáritól"  és miért akad el kevésbé mint a nyakörv ?          Emelem

Szia Stefi!

Gyári ez is, csak nem boltban árulják, hanem méretre / megrendelésre készül. Más típusoknál két csat van, meg több, de vékonyabb, keskenyebb heveder. Egyébként ezt a típust német üzletekben, webáruházakban már láttam nyugati szintű árakon. Van különböző méretekben, kicsi, közepes és nagy testű kutyák számára.
Sajnos +- 1-2 cm is sokat számít a használhatóság szempontjából, így ugyan nem a legolcsóbb, de a legjobb, ha épp az adott kutyára van méretezve és megvarrva. Egyébként nem írtam, hogy kevésbé akad, mint a nyakörv/nyakló. Párszor a nyakló nekem elakadt, mert alácsúszott egy faág. Ez elvileg a hámmal is megeshet. Leginkább a hasa alatt, ha egy szemben álló ág alácsúszik. Erre azonban kicsi az esély, mert teljesen a testére simul. Ebből a szempontból nekem az is elég, ha nem akad el többször, mint a nyakló.

Na, majd készítek képeket.

Üdv, Dani
Naplózva

U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #667 Dátum: 2012. Június 27. - 16:50:42 »

Dani, ez igen kiváló munka volt minden tekintetben! Gratulálok Nektek!  Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #668 Dátum: 2012. Június 28. - 10:15:00 »

Dani, ez igen kiváló munka volt minden tekintetben! Gratulálok Nektek!  Igen Igen Emelem Emelem

Köszönjük Péter!
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #669 Dátum: 2012. Június 28. - 10:18:28 »

Tamás, Stefi!

Készítettem 3 képet a főbb dolgokról. Én nagy barkácsoló vagyok, de ezt nem vállaltam be. Kb két nyakló árába kerül, kár vele kínlódni, ha valaki nem tud rendesen varrni. Egy varrónőnek pedig nem nagy gond, ha tudja mit kell csinálni.



Üdv, Dani
Naplózva

Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #670 Dátum: 2012. Június 28. - 11:06:47 »

Szia, Dani!


Köszi, a képeket.

Ha még lehetne egy két kérdésem, akkor a hám kutya szügyénél milyen széles, és a hasa alatti pántnak a szélessége is érdekelne, ha lehetne, akkor a hám belső felérő is egy fénykép.

Segítségedet előre is, köszi.


Üdv: Tamás.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #671 Dátum: 2012. Június 28. - 11:23:08 »

Kösz Dani !
Az a fényvisszaverős csík külön jó lehet ha éjjel kell meglőni a sebzettet !   Emelem
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #672 Dátum: 2012. Június 28. - 11:46:47 »

Elől 5 cm, alul 3cm a heveder. Belül ugyanúgy néz ki, mint kívül, csak fordított sorrendben következnek a hevederek egymáson. Belül sima, nem nyomja a kutyát az illesztés sehol.

A fényvisszaverő csík jól  néz ki, de ha véletlenül éjszaka keresünk, akkor úgyse engedem hajszára, hanem nagyon rövidre fogott vezetékkel megyünk, akkor anélkül is látom a kutyát. A hajszán meg sincs a kutyán a hám, csak egy letéphető nyakörv. Mondjuk arra talán nem lenne rossz ilyen csík, de mint említettem éjjel nincs hajsza, az meg csak a lámpafényben csillog.
Naplózva

w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #673 Dátum: 2012. Június 28. - 14:46:08 »

Szia Dani! Meg tudnád adni a gps programnak a nevét amivel az utánkeresés útvonalát szoktad megjeleníteni?
Naplózva
Kaktusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #674 Dátum: 2012. Június 28. - 14:54:54 »

Köszönöm a méreteket.

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: