Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 305385 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #540 Dátum: 2012. Február 21. - 13:18:24 »

Ja a duplagolyósokat és vegyescsövüeket  nem tárgyaltuk ki e célra pedig szerintem megfelelőek ! Igen
Valamikor a 7x65R-16-16 drillingemet gondoltam befogni ilyen célra de sajnáltam és eladtam .  Rííí Rííí Rííí

Szerintem az ismétlőnél nincs jobb. Ami a mérleget számomra elbillenti, az a kisebb tömeg, a megbízhatóbb biztosítás. Órákon át való cipelésnél fél kg is számít. A dupla golyósomnál pedig biztosítás a sörétesekével megegyező, csak előre tolom a kis csúszkát és tűzkész (bocs a szakszerűtlen megnevezésért). Ha mondjuk a hátamon van a bozótban és "tolatni" kell, akkor egy alattomos ág előre tolja, egy másik akár el is sütheti a tarkómnál lévő csővéggel.  Fejvakarás Soha nem történt meg még csak az sem, hogy előre nyomódjon a csúszka, mert nagyon vigyázok, de az elvi lehetősége meg van. Emiatt viszem mindig kézbe a puskát, ha már kúszásra fordul a dolog. Az ismétlő puskánál, ha a lőszer cső alatt van, akkor ez semmi esetre nem fordulhat elő. Ha meg lövés közeli a helyzet, akkor ugyan úgy csőre lehet tölteni és kézben tartva vinni. A másik dolog, pedig az, hogy a kutya előttem megy, ha előre tartom a puska csövet kúszás közben, akkor szintén nagyon észnél kell lenni, mert nyilván a kutyát sem szeretné agyonlőni az ember. (volt már akivel megesett).
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #541 Dátum: 2012. Február 21. - 13:23:51 »

Dani, akkor te végig cső alatt viszed  a puskát és ha akció van akkor a biztosítás és a lövés között még megejtessz egy gyors zárdugattyú ki-be húzást is (csak közvetlen a lövés előtt töltesz csőre) ?
Én is sokat nézegettem a sörétes biztosítóját, hogy az egy kefesűrűben mennyire biztonságos. Nyílván nagyon ritkán, de azért szerintem mégis nagyobb eséllyel tolódik ez előre, mint egy golyós biztosítója.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #542 Dátum: 2012. Február 21. - 13:32:19 »

Dani, akkor te végig cső alatt viszed  a puskát és ha akció van akkor a biztosítás és a lövés között még megejtessz egy gyors zárdugattyú ki-be húzást is (csak közvetlen a lövés előtt töltesz csőre) ?
Én is sokat nézegettem a sörétes biztosítóját, hogy az egy kefesűrűben mennyire biztonságos. Nyílván nagyon ritkán, de azért szerintem mégis nagyobb eséllyel tolódik ez előre, mint egy golyós biztosítója.


Az M 98 as zászlós biztosításúaknál soha de soha nem fordulhat elő véletlen kibiztosítás ! Nem véletlenül ragaszkodnak hozzá sokan még a neves és patinás fegyvermanufaktúrák is.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #543 Dátum: 2012. Február 21. - 13:38:35 »

Hogy könnyű legyen választani .  Ördög Röhög

A kétbillentyűs duplák és vegyescsövüek mellett szól hogy két cső - két elsütőszerkezet (majdnem két puska) ! Nagyon kicsi a valószínűsége hogy legalább az egyik nem működik .
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #544 Dátum: 2012. Február 21. - 14:18:55 »

Amikor belecsöppentem a szakma sűrűjébe, bőven kijutott a sebzett vaddisznó keresésből.
Eleinte a 30.06-os ZKK-mat vittem magammal távcső nélkül, de nem találtam elég megbízhatónak erre a célra.


Csaba, megkérdezhetem, miért nem volt elég megbízható a 30-06-os ZKK? Talán nem volt elég megállító ereje?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #545 Dátum: 2012. Február 21. - 14:21:38 »

Dani, akkor te végig cső alatt viszed  a puskát és ha akció van akkor a biztosítás és a lövés között még megejtessz egy gyors zárdugattyú ki-be húzást is (csak közvetlen a lövés előtt töltesz csőre) ?
Én is sokat nézegettem a sörétes biztosítóját, hogy az egy kefesűrűben mennyire biztonságos. Nyílván nagyon ritkán, de azért szerintem mégis nagyobb eséllyel tolódik ez előre, mint egy golyós biztosítója.


A puskám mindig csőre van töltve ( Vigyorog).
Mint említettem egy duplagolyóst nyúzok. Ennél a fegyvernél a kialakításánál fogva eleve a csőbe kerül a lőszer, tehát nem lehet cső alatt. Ha bozótosabb részre érek, akkor már kézben viszem mindig.
Ha lehetőségem lesz rá, akkor beszerzek egy ismétlőt, és akkor amíg nem lesz szükséges, nem fogom csőre tölteni, csak a tárban lesz lőszer. Persze a gyakorlat lehet, hogy mást fog majd igazolni. Lehet, hogy szimplán a megbízható biztosító használata is elég lesz.
Naplózva

U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #546 Dátum: 2012. Február 21. - 14:29:44 »

A puskám mindig csőre van töltve ( Vigyorog).
Mint említettem egy duplagolyóst nyúzok. Ennél a fegyvernél a kialakításánál fogva eleve a csőbe kerül a lőszer, tehát nem lehet cső alatt. Ha bozótosabb részre érek, akkor már kézben viszem mindig.
Ha lehetőségem lesz rá, akkor beszerzek egy ismétlőt, és akkor amíg nem lesz szükséges, nem fogom csőre tölteni, csak a tárban lesz lőszer. Persze a gyakorlat lehet, hogy mást fog majd igazolni. Lehet, hogy szimplán a megbízható biztosító használata is elég lesz.


Ismétlőnél taláng azt a megoldást is lehetne alkalmazni, hogy igenis csőre van töltve a fegyver, ki is van biztosítva, de az ütőszeg le van eresztve. Így talán a legegyszerűbben, mindössze a zárdugattyú fülének felemeléséve és visszazárásával (meglehetősen hangtalanul) tűzkész a fegyver.
Vagy esetleg a nagy sűrűben ez nem jó ötlet?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #547 Dátum: 2012. Február 21. - 14:30:16 »


Mint említettem egy duplagolyóst nyúzok.

Na én efölött csúsztam át, hogy ez duplagolyós, de most visszaolvasva látom, hogy kalibereket is leírtad, meg hogy duplagolyós.
De akkor ez gondolom nem rövid csövű kivitel. Csőtorkolatnál szoktad megfogatni vagy az eredeti szíjkengyelekbe van és a cső lóg túl egy kicsit?
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #548 Dátum: 2012. Február 21. - 14:31:01 »

Egy kis keresés is legyen azért:

Béllövött malac, valami gallyon eltért a lövedék, mint később kiderült, át se ütötte a 30-06 kaliber. Kb 4-500 méteren át a sebző hajkurászta, többször felkeltve a sebágyból. A vérzés szinte meg is szűnt ezen a távon  Fejvakarás Majd kb 400m vezeték munka, közben egy sebágy, és itt-ott csepegő vér. Soma nagyon izgatottan ment, de a viszonylag nagy hó miatt nem akartam elengedni, csak ha biztos vagyok a dologban. A vége felé már hájdarabok voltak a gallyakon felakadva és érezni lehetett a jellegzetes bél szagot is. Ekkor a sebző, aki velem párhuzamosan haladt, előttünk vélte látni a disznót, de a lövést elügyetlenkedte. Somát engedtem, kb 200 méter hajsza után állította a malacot. Egy nagyobb sűrű közepén voltak, de csak Somát láttam, ahogy ugat egy leborult nagy csipkebokor felé. Oda szorította be a sebzettet. Ahogy meglátott elém jött és szinte oda vezetett a bokorhoz. A malac a bokor alatt állt egy gödörben. A lépések zajára kilépett a sűrű nyílása felé, én meg 5 lépésről homlokon lőttem szerencsétlent. Utána már csak a vonszolás maradt hátra.
Ezen a lyukon nézett ki

Jó kis pecsenye malac

A belövés helye

A nyomvonal

 Emelem
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #549 Dátum: 2012. Február 21. - 14:32:18 »

Ismétlőnél taláng azt a megoldást is lehetne alkalmazni, hogy igenis csőre van töltve a fegyver, ki is van biztosítva, de az ütőszeg le van eresztve. Így talán a legegyszerűbben, mindössze a zárdugattyú fülének felemeléséve és visszazárásával (meglehetősen hangtalanul) tűzkész a fegyver.
Vagy esetleg a nagy sűrűben ez nem jó ötlet?

Nem tudom, én szerintem akkor már nem variálnék hanem csak simán biztosítót használnék. Az a kis kattanás amit esetleg a biztosító ad szerintem annyira nem zavarja a vadat.
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #550 Dátum: 2012. Február 21. - 14:35:06 »

Egy kis keresés is legyen azért:



Gratulálok nektek!  Emelem

Nincs esetleg képed a duplagolyósodról, szívesen megnézném?
Naplózva

galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #551 Dátum: 2012. Február 21. - 14:36:44 »

Az M 98 as zászlós biztosításúaknál soha de soha nem fordulhat elő véletlen kibiztosítás ! 
Ugyan ez a helyzet a külső kakasos fegyverrel is.
Ez is egy nagy előny, ami nálam a Tula mellett szól.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #552 Dátum: 2012. Február 21. - 15:17:21 »

Csaba, megkérdezhetem, miért nem volt elég megbízható a 30-06-os ZKK? Talán nem volt elég megállító ereje?
A megállító erejével nem volt semmi gond.
Már ha jól céloztam és a lövedék el is ért a célig.
De mivel akkoriban a cég egyetlen fajta lőszert adott a hivatásis vadászoknak (11,7 grammos cseh SP) és az sok mindenre alkalmas, kivéve a sűrű bozótban való vadászatra, ez volt a fő probléma forrás. Valamint a puskámon az az "idióta" kombinált gyorsítós elsütés volt, ami a cseh fegyverek sajátja (egy billentyű két darabból, a gyorsító bele van integrálva a fő "ravaszba"). Tudom, van aki isteníti, nekem soha sem sikerült megszoknom. Mivel céges fegyveren nem engedtek semmiféle átalakítást, ezért kellett más fegyver után néznem.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #553 Dátum: 2012. Február 21. - 15:19:49 »

"Valamint a puskámon az az "idióta" kombinált gyorsítós elsütés volt, ami a cseh fegyverek sajátja (egy billentyű két darabból, a gyorsító bele van integrálva a fő "ravaszba"). Tudom, van aki isteníti, nekem soha sem sikerült megszoknom."

Szerintem is tragédia a ZKK billentyű, a CZ már nem ilyen
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #554 Dátum: 2012. Február 21. - 15:26:56 »

A megállító erejével nem volt semmi gond.
Már ha jól céloztam és a lövedék el is ért a célig.
De mivel akkoriban a cég egyetlen fajta lőszert adott a hivatásis vadászoknak (11,7 grammos cseh SP) és az sok mindenre alkalmas, kivéve a sűrű bozótban való vadászatra, ez volt a fő probléma forrás. Valamint a puskámon az az "idióta" kombinált gyorsítós elsütés volt, ami a cseh fegyverek sajátja (egy billentyű két darabból, a gyorsító bele van integrálva a fő "ravaszba"). Tudom, van aki isteníti, nekem soha sem sikerült megszoknom. Mivel céges fegyveren nem engedtek semmiféle átalakítást, ezért kellett más fegyver után néznem.
 Emelem

Köszönöm a választ.
Az első fele teljesen jogoss, még akár eszembe is juthatott volna, ha jobban belegondolok, hiszen használtam én is ezt a töltényt, pont 30-06-os ZKK-ból.
De a ravaszt soha nem találtam volna ki! Lehet, nekem volt szerencsém a fegyverrel, gyorsító nélkül is nagyon puhán, finoman sült. Azóta is visszasírom azt a sütést!
A gyorsítóval már voltak néha gondjaim, soha nem tudtam kellően megszokni.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: