Oldalak: 1 ... 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 [480] 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1143548 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7185 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:33:29 »

Egyik cimborának rendeltem egyszer a 190 grainesből. Talán 100 darabot. Ahogy "hallom" azóta a puskával sem minden ok...szerintem kb meg van mind. Ha töltesz, és úgy is érdekel, akkor .30-as kaliberben meg tudom kérdezni nem akar e megválni tőle  Vállat von És akkor tesztelheted magad  Vigyorog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #7186 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:54:45 »

Nézd, Anti, halvány lila segédfinogom sincs arról, hogy hogyan repül, de amit a reklámja szerint sokkal jobban tud, az az, hogy lényegesen kisebb sebességnél megindul az eleje, és ez számomra azt is jelenti, hogy a kisebb sebességgel lövők is használhatják, és ez még azt is jelenti, hogy kisebb testő vadakra is alkalmasabb (elméletben).
Szerintem egy próbát mindenképpen megér, ha valaki bonded kuglit akar, de nagyon érzékeny heggyel...........
Az megint egy másik kérdés, hogy a kaliberében található kuglikhoz képest hosszú, mint egy tehervonat, és e miatt drall érzékeny is lehet, de próbálni mindenképpen érdemes, főleg itthon, ahol van egyfajta magnum ellenesség/iszony (döntsd el te, hogy melyik a jobb szó.. Kacsint, és bizony az elejtendő vadtest nagy része mázsa alatti...
Tehát nem látom a filmet, hogy pl. egy 30-06-ból a 190-es mitől ne lenne qrva jó.... és most nem távlövésre gondolok elsősorban.
Persze, ha imbolyog a cucc a levegőben, az sz@r ügy, de tudtom szerint még a 210-es is jól repül a 300-as Winmag (Rem. Sandero vagy mi a túró) 1:10 inch twist rate-es (kb. 25,4centis drall - csak mert tudom, hogy rühelled az inches jelöléseket  Ördög Ördög) csövéből...

 Emelem

Neked is igazságod vagyon. Okos
Persze, miért ne működne jól? Ki kell(ene) próbálni.
Én csak azért mertem ilyen választ írni, mert Makkmarcihoz hasonlóan nem láttam a bőbeszédű kérdezőnél a valódi szándékot... Vállat von
Továbbra is fenntartom, hogy ha "csak" vadászni kell fölösleges törni magát az embernek a beszerzéssel.
Ha többet pöcsöl a fegyverekkel-lőszerekkel, mint vadászik (úgy mint mi Kacsint), akkor természetesen a legfontosabb dolog a világon ilyennek a beszerzése.  Vigyorog

Engem is nagyon érdekelne, ha lenne olyan kaliberem, amihez gyártanak kugelt Noslerék LR-ben...... Kacsint Vigyorog

 Emelem

 Fejvakarás Miért nincs már meg a 300Winmag? (Lehet nem követtem nálad a puskamozgásokat mostanában, vagy csak feledékeny vagyok.  Stoel)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7187 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 13:26:58 »

Wave
............................ mert tudjuk, hogy Te hol tartasz tudás/érdeklődés/tapasztalat szintjén a lőszereket illetően. ...........

Egy darabig gyanúsan olvasgattam, hogy ebből mi akar kisülni..... elolvastam egy párszor, de nem találtam benne csapdát.......... tehát a feladvány logikus megfejtése, hogy ne jöjjek nagyon zavarba:
1 -szerintem nem vagyok az eseted, meg úgy vélem, hogy a lányokat szereted..... meg ilyen rossz ízlésed egyébként sem lehet....
2 - eszembe jutott, hogy netán kölcsön akarsz kérni, de hát tudod, hogy csóró vagyok, vagy legalább is sejtheted..........
3 - így csak pillanatnyi gyengeségnek tudom értékelni eme dícsérőnek szánt szavakat. Röhög Röhög

Két sörrel még úgyis jövök, ha egyszer találkozunk......az meg nincs elfelejtve....... Kacsint Vigyorog Angyal  Piál
 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7188 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 13:33:12 »

Emelem

Neked is igazságod vagyon. Okos
Persze, miért ne működne jól? Ki kell(ene) próbálni.
Én csak azért mertem ilyen választ írni, mert Makkmarcihoz hasonlóan nem láttam a bőbeszédű kérdezőnél a valódi szándékot... Vállat von
Továbbra is fenntartom, hogy ha "csak" vadászni kell fölösleges törni magát az embernek a beszerzéssel.
Ha többet pöcsöl a fegyverekkel-lőszerekkel, mint vadászik (úgy mint mi Kacsint), akkor természetesen a legfontosabb dolog a világon ilyennek a beszerzése.  Vigyorog

 Fejvakarás Miért nincs már meg a 300Winmag? (Lehet nem követtem nálad a puskamozgásokat mostanában, vagy csak feledékeny vagyok.  Stoel)

 Wave


Megvan, de ki lett nevezve "pockozónak" és mostanság a 168-as Nosler sportkuglit eregettem belőle, és várom velük a suta szezont, nem akarom minden évben bennhagyni a kompetenciámat. Stoel  Angyal
Csak nem bízom meg teljesen abban a kis lófingnyi 222-ben.. Stoel
Tuudoom........"rohadék húsvadász" Ördög Ördög

 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7189 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 13:36:43 »

Egyik cimborának rendeltem egyszer a 190 grainesből. Talán 100 darabot. Ahogy "hallom" azóta a puskával sem minden ok...szerintem kb meg van mind. Ha töltesz, és úgy is érdekel, akkor .30-as kaliberben meg tudom kérdezni nem akar e megválni tőle  Vállat von És akkor tesztelheted magad  Vigyorog

Megbeszéljük.... egyébként gratulálok, de nagyon nem örölök, hogy ilyen csúnyán elkentétek a száját az első "gyerekemnek" Rííí

Mert, hogy megveritek, az OK, már nem vagyok ott......, de B+!!!!!.... ennyire??! Woest  Röhög

 Igen
 Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7190 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 13:44:53 »

Megbeszéljük.... egyébként gratulálok, de nagyon nem örölök, hogy ilyen csúnyán elkentétek a száját az első "gyerekemnek" Rííí

Mert, hogy megveritek, az OK, már nem vagyok ott......, de B+!!!!!.... ennyire??! Woest  Röhög

 Igen
 Wave

Hát nyilván amióta nem Te gardírozod őket, zuhanórepülésben vannak... Ördög
Naplózva
Tikka695
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #7191 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 14:37:19 »

Valaki esetleg használt már Tikka M695 30-06-os fegyvernél Lapua mega 12g-13g lőszert
Érdekelne, hogy milyen szórást produkál és milyen a vadra gyakorolt hatása a lőszernek. (vaddisznó,szarvas,őz)
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #7192 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 15:51:33 »

  .22-es Remington lőszerrel kapcsolatos tapasztalatok.
Tegnap a srácokkal, délutáni elfoglaltságként kimentünk a lőtérre egy kis célbalövésre. Vettem egy  Remington  .22-es  "téglát", nehogy kifussunk a munícióból.
 A közelebbi cél 100- méteren egy  330ml-es kólás doboz illetve  a távolabbi egy 5 literes vizes kanna.
 Érdekes tapasztalat volt, hogy a dobozt többször eltaláltuk, a lövedék átlyukasztotta, de nem esett le. 
 A másik érdekes tapasztalat az volt , hogy 5   különböző féle  hangot fedeztünk fel  a lőszer elsütésekor. 
 Volt : puffanás , durranás , csattanás, éles süvítés  és  az ötödik, amit legtöbbször hallottunk, volt a normál hang. A különböző hangok , a céltáblán is  más más helyre csapódtak be, csoportokat alkotva.
 A fegyver egy hirtelen felindulásból elkövetett Norconia, kis Gamo távcsővel. Hogy a fegyvernek volt -e köze a  változó hangokhoz, nem tudom, de előtte ilyet még nem tapasztaltam!!
 Vélemény???
 
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #7193 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 16:33:59 »

Szervusz!

A véleményem, ha kevesebbet járnál lőtérre nem lennének ilyen problémáid.................. Stoel

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #7194 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 16:40:02 »

Érdekes tapasztalat volt, hogy a dobozt többször eltaláltuk, a lövedék átlyukasztotta, de nem esett le. 
 Volt : puffanás , durranás , csattanás, éles süvítés  és  az ötödik, amit legtöbbször hallottunk, volt a normál hang. A különböző hangok , a céltáblán is  más más helyre csapódtak be, csoportokat alkotva.
 Vélemény???

Nincs ideje elmozdulni a doboznak. Az ablakon ugyanezért csak lyukat üt a lövedék, és nem robban be az egész tábla.

A Remington LR lőszerei eléggé szórnak lőportöltetileg. De kólásdobozhoz pont megfelel.

A "távolabbi" célpont távolsága mi volt?
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #7195 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 18:13:21 »

Nincs ideje elmozdulni a doboznak. Az ablakon ugyanezért csak lyukat üt a lövedék, és nem robban be az egész tábla.

A Remington LR lőszerei eléggé szórnak lőportöltetileg. De kólásdobozhoz pont megfelel.

A "távolabbi" célpont távolsága mi volt?
A távolabbi cél 150 méterre volt. Az is meg lett lövöldözve .
 A fegyver nem Norconia hanem Norinco.!!!
 Ez lényeges , mert ezt (norinco) távol kelet Kínában építik  analfabéta  burmai rabszolgák, raklapból épített üzemben , satu hiányában a talpuk közé szorítva  reszelik a vasat,   gépfegyveres őrök   felügyelete alatt, hogy meg legyen a norma.  Természetesen a gépfegyver is ott készül, így van némi esély a túlélésre.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #7196 Dátum: 2016. Szeptember 02. - 09:18:21 »

Valaki esetleg használt már Tikka M695 30-06-os fegyvernél Lapua mega 12g-13g lőszert
Érdekelne, hogy milyen szórást produkál és milyen a vadra gyakorolt hatása a lőszernek. (vaddisznó,szarvas,őz)


Ha nem is 1-2 napon belül, de lehet tudok segíteni egy lőlappal/képpel. 12 g-ot illetően. Ha addig nem jön más válasz.
Naplózva
Tikka695
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #7197 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 14:35:48 »

Ha nem is 1-2 napon belül, de lehet tudok segíteni egy lőlappal/képpel. 12 g-ot illetően. Ha addig nem jön más válasz.
Nagyon jó lenne!! ;-) Előre is köszönöm!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7198 Dátum: 2016. Szeptember 03. - 15:39:20 »

Valaki esetleg használt már Tikka M695 30-06-os fegyvernél Lapua mega 12g-13g lőszert
Érdekelne, hogy milyen szórást produkál és milyen a vadra gyakorolt hatása a lőszernek. (vaddisznó,szarvas,őz)


Én 13 grammos Megával kezdtem a 30-06 -os Steyr -el. Nagyon jó lőkép ( majdnem lóhere ) és jó ölőhatás . Az ölőhatáshoz hozzátenném hogy azt értem jó hatáson hogy nem rosszabb mint a 11,7 grammos S&B és Remington illetve Sako lövedékeké . Ugyanis ezek is jók és nem tudok különbséget tenni vagyis nem volt vele semmi probléma , mint azokkal sem . Mivel szinte lehetetlen a gyakorlatban az hogy ugyan akkora azonos fajú vadat , ugyan olyan távolságról , ugyan olyan szögben és pont ugyan azon a helyen ( ua. bordát érve vagy nem érve ) érjen a találat szkeptikusan fogadom az ex katedra kijelentéseket.     Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #7199 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 19:04:04 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy Geco lőszereknél jelen esetben geco plus mennyire jellemző, hogy a különböző sorozatszámú dobozoknál változik a szórás illetve találati pont?!  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 [480] 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: