Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271674 alkalommal)
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #675 Dátum: 2012. November 22. - 20:49:20 »

   Gratula az új puskához Büki!
 Az a helyzet, hogy kifogtad a volt SZU-ban csak álomfegyverként emlegetett puskák egyikét. Ugyanis ez nem orosz puska, hanem német gépeken, Krupp acélból, német khm "vendégmunkások" által Izsevszkben gyártott fegyver! Egy öreg barátom, akivel az egyik orosz fórumon ismerkedtem meg, 30 évig dolgozott az IzsMeh-nek mint főmérnök árulta el hogy a II. világháborút követően a Merkel cég teljes gépállományát elszállították az Urál lábához. A gépekkel együtt ment jópár a szakember is. (gondolom önként, az Internacionálét dalolva). Izsevszkben ma is mutogatják pl azt a házat amelyikben néhány hónapig nem más lakott mint Herr Smeisseir. E mellett pedig 1957-ig a fegyverek csövét a Németországból jóvátételként érkező krupp-acélból és nem a standart A50 fegyveracélból készítették. Ez a módi az 50-es évek végéig dívott. Így készült még például az Izs 54-esek első 750 mm-es csővel szerelt változata is. Ha megnézed látható, hogy a puskád csöveiről hiányzik a töltényűr végét jelző kis fonott minta. Oroszul ezeket a csöveket "celnotjánutöe"-nek nevezik mert nem a mai modern besajtolós eljárással rögzítették őket a zárszerkezethez. Egy szó mint száz: van egy Oroszországban született merkeled. Arra viszont figyelj, hogy az ilyen puskák (valószínűleg az acél miatt) igen könnyen rozsdásodnak és a csövük belülről még nem krómozott, tehát érdemes tisztán tartani.
Üdv!
Köszönöm az infót. Így legalább kicsit többett tudok erről a ritkaságról.
Igen sajnos azt én is észrevettem, hogy nem krómozott a csőfurat, és egy kicsit meg is látszik a karbantartás elhanyagolása.
Azért bízom benne, hogy sokáig hadra-, azaz vadrafogható lessz még.
Tudja-e valaki, hogy a csőfarnál mindkét csőbe beütött "Nitro" felirat mit jelent?

Büki
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #676 Dátum: 2012. November 22. - 20:59:36 »


...Tudja-e valaki, hogy a csőfarnál mindkét csőbe beütött "Nitro" felirat mit jelent?...


Füst nélküli (nitro) lőporral használható!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #677 Dátum: 2012. November 22. - 21:04:22 »

Füst nélküli (nitro) lőporral használható!
Köszönöm.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #678 Dátum: 2012. December 06. - 07:46:28 »

Sziasztok

Ki szeretném próbálni az IZS 27-esemet ejektor nélkül, de hiába olvasom mit kéne tennem, nem tudom kiiktani. Állítólag a szétnyitott csövön van valahol két csavar, de nem találom. Az ejektorokat meg a rugókat kivettem, de csak egy vájatban csúszkálnak a lemezek, egyéb állítási lehetőséget nem találtam. Tudna valaki feltenni fotót, hol is kell lennie azoknak a csavaroknak?


Köszönöm
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #679 Dátum: 2012. December 06. - 09:33:08 »

Sziasztok

Ki szeretném próbálni az IZS 27-esemet ejektor nélkül, de hiába olvasom mit kéne tennem, nem tudom kiiktani. Állítólag a szétnyitott csövön van valahol két csavar, de nem találom. Az ejektorokat meg a rugókat kivettem, de csak egy vájatban csúszkálnak a lemezek, egyéb állítási lehetőséget nem találtam. Tudna valaki feltenni fotót, hol is kell lennie azoknak a csavaroknak?


Köszönöm

Pedig ki lehet. Van két csavar a tokozatnál, a felhúzó fülecskéknél, azokat kell elfordítani mindkét oldalon.

Délután lefotózom, ha addig valaki nem mutatja meg.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #680 Dátum: 2012. December 06. - 09:37:52 »

Pedig ki lehet. Van két csavar a tokozatnál, a felhúzó fülecskéknél, azokat kell elfordítani mindkét oldalon.

Délután lefotózom, ha addig valaki nem mutatja meg.

 Emelem

Aha, itt lehet a kutya elesve. Én a csövön kerestem. Így már tudom hol vannak a csavarok.

Köszi megint...  Mosolyog


Dani
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #681 Dátum: 2012. December 06. - 09:40:00 »

#3 bejegyzés. Ez az a csavar?

http://www.pakguns.com/showthread.php?7982-Remington-SPR-310-ejectors-not-ejecting!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #682 Dátum: 2012. December 06. - 09:43:15 »

Pedig ki lehet. Van két csavar a tokozatnál, a felhúzó fülecskéknél, azokat kell elfordítani mindkét oldalon.

Délután lefotózom, ha addig valaki nem mutatja meg.

 Emelem

A gugli úr az én barátom is:



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #683 Dátum: 2012. December 06. - 19:58:15 »

A gugli úr az én barátom is:




Én is ott találtam, de mivel úgy értelmeztem korábban, hogy a csövön kell lennie a csavaroknak, rákérdeztem jól értem-e?

Már át is állítottam a masinát. Mosolyog Működik.  Wave



 Emelem
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #684 Dátum: 2012. December 17. - 14:50:17 »

Üdv uraim. Olyan problémám volna  az izs 12 típusú bockomnál,ami nem automata biztosítós,hogy amikor a szűkebb csővel,/hátsó elsütőbillentyű/lövök elsőnek,visszabiztosít a puska,újra előre kell tolnom a biztosítót ha utána a másik csövet is sütni akarnám. Ez gondolom nem gyárilag van így? Valaki tudna valamit tanácsolni?
Naplózva

davidde
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #685 Dátum: 2012. December 17. - 17:29:04 »

Üdv uraim. Olyan problémám volna  az izs 12 típusú bockomnál,ami nem automata biztosítós,hogy amikor a szűkebb csővel,/hátsó elsütőbillentyű/lövök elsőnek,visszabiztosít a puska,újra előre kell tolnom a biztosítót ha utána a másik csövet is sütni akarnám. Ez gondolom nem gyárilag van így? Valaki tudna valamit tanácsolni?


Igen: Irány a fegyvermester.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #686 Dátum: 2012. December 17. - 17:33:44 »

Üdv uraim. Olyan problémám volna  az izs 12 típusú bockomnál,ami nem automata biztosítós,hogy amikor a szűkebb csővel,/hátsó elsütőbillentyű/lövök elsőnek,visszabiztosít a puska,újra előre kell tolnom a biztosítót ha utána a másik csövet is sütni akarnám. Ez gondolom nem gyárilag van így? Valaki tudna valamit tanácsolni?


Milyen lőszerrel csinálja mindezt? Hány grammos söréttöltettel? Mindegyikkel?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #687 Dátum: 2012. December 17. - 17:44:15 »

32-36 grammost lövök vele,ezekkel igen. Viszont nyaknál repedt a tus,lehet hogy ez az oka?
Naplózva

davidde
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #688 Dátum: 2012. December 17. - 17:52:49 »

Üresen lőszer nélkül nem produkálja ezt a hibát.
Naplózva

davidde
loader
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Új üzenet #689 Dátum: 2012. December 18. - 11:55:16 »

Üdv uraim. Olyan problémám volna  az izs 12 típusú bockomnál,ami nem automata biztosítós,hogy amikor a szűkebb csővel,/hátsó elsütőbillentyű/lövök elsőnek,visszabiztosít a puska,újra előre kell tolnom a biztosítót ha utána a másik csövet is sütni akarnám. Ez gondolom nem gyárilag van így? Valaki tudna valamit tanácsolni?

Üdv
Ugyanezzel a típussal ugyanilyen hibám van.Nem jelentkezik állandóan,van mikor rájön a dili,és akkor csak lesek.Nem tudtam még behatárolni a hibát.Nyáron volt fegyvermesternél,akkor más bajokat orvosoltak rajta.(felvált csősín,csőcsap csere,tushosszabbítás) 28-36gr ig lövök vele,de az biztos,hogy erősebb lőszernél sűrűbben jelentkezik.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: