Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 177246 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #45 Dátum: 2009. Január 14. - 16:06:09 »

Mecsekben tükörjég minden.

Na de mi az a Samunak?!   Négykereket laza mozdulattal bepöccintettem, Bonyhádon megelőztem egy 5-ös BMW-t, Szászváron meg egy új Passatot. Ma meglátszott hogy ki az utak királya, SJ 413! Nyihi Nyihi
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #46 Dátum: 2009. Január 14. - 16:21:43 »

Mecsekben tükörjég minden.

Na de mi az a Samunak?!   Négykereket laza mozdulattal bepöccintettem, Bonyhádon megelőztem egy 5-ös BMW-t, Szászváron meg egy új Passatot. Ma meglátszott hogy ki az utak királya, SJ 413! Nyihi Nyihi

Előzködtem én a Clioval is  Ördög Csak hülyeség kellett hozzá, mert bár jó a gumi de jégen max szerencsés lehet... Nekem a két meglepő egy új Passat és egy Scenic volt, csak tetvészkedtek... Összevetve a Te eseteddel, eldöntöttem, nem kell Passat  Nyihi
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #47 Dátum: 2009. Január 14. - 16:58:32 »

Mecsekben tükörjég minden.

Na de mi az a Samunak?!   Négykereket laza mozdulattal bepöccintettem, Bonyhádon megelőztem egy 5-ös BMW-t, Szászváron meg egy új Passatot. Ma meglátszott hogy ki az utak királya, SJ 413! Nyihi Nyihi

Ilyenkor sokat segít a négykerék-hajtás. Főleg a piros lámpánál lehet nagyokat alázni a kis samuval.  Tasli
De sajnos megállítani nem segít a 4x4. Olyankor ugyanolyan ügyetlen mint a Passatok.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #48 Dátum: 2009. Január 14. - 17:16:17 »

Mecsekben tükörjég minden.

Na de mi az a Samunak?!   Négykereket laza mozdulattal bepöccintettem, Bonyhádon megelőztem egy 5-ös BMW-t, Szászváron meg egy új Passatot. Ma meglátszott hogy ki az utak királya, SJ 413! Nyihi Nyihi
Ez addig rendben van, amíg gyorsulni kell, sajnos a megállásnál ez nem segít...sőt, a terepgumik az ilyen getvás utakon nagyon rosszak.
A párom tegnap este a terranoval ment be dolgozni, reggel parancsba adtam neki, hogy hagyja ott az ügyeleten...ilyenkor egy személykocsi rendes téligumikkal sokkal jobb, mint a nagyvasak mt-vel.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #49 Dátum: 2009. Január 14. - 17:30:24 »

Nem konkrétan a nagy autók fikázása volt a cél, csak arra céloztam hogy amig azok 20-al mentek főleg keresztben, addig én simán kerülgettem őket 40-el. És ez akkor is gy szokott lenni, mikor leesik az első nagyobb hó.
Megállást tekintve sem baj ha a motorfék kicsivel több kerékre hat, nagy satufékezésekkel meg szerintem ma senki nem próbálkozott. Akik igen, azokat majd úgyis látjuk este a hiradóban... :Mosolyog
Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #50 Dátum: 2009. Január 14. - 17:46:14 »

Nem konkrétan a nagy autók fikázása volt a cél, csak arra céloztam hogy amig azok 20-al mentek főleg keresztben, addig én simán kerülgettem őket 40-el. És ez akkor is gy szokott lenni, mikor leesik az első nagyobb hó.
Megállást tekintve sem baj ha a motorfék kicsivel több kerékre hat, nagy satufékezésekkel meg szerintem ma senki nem próbálkozott. Akik igen, azokat majd úgyis látjuk este a hiradóban... :Mosolyog
Arra nem gondolsz, hogy nincs kedvük összetörni a méregdrága limuzinjaikat. Sem az ötös BMV, sem a Passat nem két fillér, hogy megkockáztassák a korcsolyázást. Én is 200 lóval csak poroszkáltam, pedig nagyon tud menni a gép, de arra ott a szép idő. Négy kerék ide vagy oda, a fékút nem ettől függ, de azért ha kedved tartja nyomd le őket biztos jó érzés. Csak ne kelljen virágot, meg erőlevest vinni a kórházba. Kacsint Üdv. Szenka Wave
Naplózva

Carpe Diem.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #51 Dátum: 2009. Január 14. - 18:07:55 »

http://www.vezess.hu/hirek/van_hogy_jo_onos/17076/

Egy kisfilm a 4x4 - 4x2 különbségeiről jeges úton.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #52 Dátum: 2009. Január 14. - 20:04:03 »

Kedves Tamás, azt hiszem bőven szétoffoltuk már ezt a topikot. Talán a terepjárósban válaszolok inkább.Üdv. Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2009. Január 14. - 20:50:21 »

Este a Dunántúlon újabb ónos eső várható.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #54 Dátum: 2009. Január 14. - 22:00:27 »

Arra nem gondolsz, hogy nincs kedvük összetörni a méregdrága limuzinjaikat. Sem az ötös BMV, sem a Passat nem két fillér, hogy megkockáztassák a korcsolyázást. Én is 200 lóval csak poroszkáltam, pedig nagyon tud menni a gép, de arra ott a szép idő. Négy kerék ide vagy oda, a fékút nem ettől függ, de azért ha kedved tartja nyomd le őket biztos jó érzés. Csak ne kelljen virágot, meg erőlevest vinni a kórházba. Kacsint Üdv. Szenka Wave

 Vállat von Én sem azért mentem negyvennel, mert unalmamban össze akartam törni az autót, hanem mert úgy itéltem meg, hogy ez az a sebesség amivel nyugodtan közlekedhetek. Mások -ahogy írod, sokkal drágább autókkal- úgy gondolták hogy nekik meg a 20-25km/h a megfelelő. Ebből gyarló módon azt a következtetést vontam le, hogy bizonyos útviszonyok között egy 4x4-es autó sokkal biztonságosabb közlekedést tesz lehetővé, mint egy bármilyen kétkerékhajtású. Nem tartom kizártnak, hogy ma pontosan az előbb emlitettnek megfelelő útviszonyok voltak.
Nem nyomtam le őket, csak kikerültem. Igazából nem volt jó érzés, teljesen átlagos érzés volt. Különösebb érzelmi viharok nélkül szoktam közlekedni, aki gyorsabb azt elengedem, aki lassabb azt megelőzöm.
 
De aztán lehet hogy mégis igazatok van, és megátalkodott kamikaze vagyok, egy potenciális tömeggyilkos, aki nem átalott bekapcsolt négykerékhajtással, M+S gumikkal, hajmeresztő 40km/h-s sebességgel közlekedni, és aljas módon megelőzni más autókat. Kockáztatva ezzel saját és mások autójának épségét, meg azt hogy esetleg virágot és erőlevest kelljen vinni a kórházba. És most már bevallom, ennél sokkal nagyobb bűnöm is van: a legutóbbi télen mikor a szomszédom elkapart a hóban a 2.2-es Hondával, simán elmentem mellette az 1975-ös MTZ traktorommal.  :buba   Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #55 Dátum: 2009. Január 14. - 22:10:29 »

Este a Dunántúlon újabb ónos eső várható.
Nem várható, van, a rosseb egye meg. Katasztrófa, már olyan vastag a jég, hogy ha nekilát olvadni, akkor is eltart egy napig.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #56 Dátum: 2009. Január 14. - 22:26:08 »

Vállat von Én sem azért mentem negyvennel, mert unalmamban össze akartam törni az autót, hanem mert úgy itéltem meg, hogy ez az a sebesség amivel nyugodtan közlekedhetek. Mások -ahogy írod, sokkal drágább autókkal- úgy gondolták hogy nekik meg a 20-25km/h a megfelelő. Ebből gyarló módon azt a következtetést vontam le, hogy bizonyos útviszonyok között egy 4x4-es autó sokkal biztonságosabb közlekedést tesz lehetővé, mint egy bármilyen kétkerékhajtású. Nem tartom kizártnak, hogy ma pontosan az előbb emlitettnek megfelelő útviszonyok voltak.
Nem nyomtam le őket, csak kikerültem. Igazából nem volt jó érzés, teljesen átlagos érzés volt. Különösebb érzelmi viharok nélkül szoktam közlekedni, aki gyorsabb azt elengedem, aki lassabb azt megelőzöm.
 
De aztán lehet hogy mégis igazatok van, és megátalkodott kamikaze vagyok, egy potenciális tömeggyilkos, aki nem átalott bekapcsolt négykerékhajtással, M+S gumikkal, hajmeresztő 40km/h-s sebességgel közlekedni, és aljas módon megelőzni más autókat. Kockáztatva ezzel saját és mások autójának épségét, meg azt hogy esetleg virágot és erőlevest kelljen vinni a kórházba. És most már bevallom, ennél sokkal nagyobb bűnöm is van: a legutóbbi télen mikor a szomszédom elkapart a hóban a 2.2-es Hondával, simán elmentem mellette az 1975-ös MTZ traktorommal.  :buba   Wave

Nagy stabilitást és biztonságérztet ad az autónak a 4x4. A minap beült hozzám egy ismerősöm egy 15 perces útra. Életében nem ült még terepjáróban. Nagyon félt a jeges-havas szerpentinen, bár évente 7-8e km-t vezet. Én nem vettem észre semmi különöset, csak mentem normál bizonságosnak érzett tempóban. A kolléga úgy szállt ki, hogy begörcsöltek az ujjai a majrévasba történő kapaszkodástól.  Vállat von
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2009. Január 14. - 22:41:14 »

De aztán lehet hogy mégis igazatok van, és megátalkodott kamikaze vagyok, egy potenciális tömeggyilkos, aki nem átalott bekapcsolt négykerékhajtással, M+S gumikkal, hajmeresztő 40km/h-s sebességgel közlekedni, és aljas módon megelőzni más autókat. Kockáztatva ezzel saját és mások autójának épségét, meg azt hogy esetleg virágot és erőlevest kelljen vinni a kórházba. És most már bevallom, ennél sokkal nagyobb bűnöm is van: a legutóbbi télen mikor a szomszédom elkapart a hóban a 2.2-es Hondával, simán elmentem mellette az 1975-ös MTZ traktorommal.  :buba   Wave
Jani,te egy valóságos ámokfutó vagy  Kacsint  Vigyorog
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #58 Dátum: 2009. Január 15. - 07:25:05 »

D. Baranya jég újra, most is csöpög az eső 0 fok.
Naplózva

hunter55
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #59 Dátum: 2009. Január 15. - 08:19:43 »

Ma reggelre leesett az első hó Zalában. Szálingózik most is.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: