Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 177272 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #840 Dátum: 2013. Március 27. - 19:17:12 »

Attila akkor nem láttad mi jött le Pest-ről , a Lágymányosi hídnál volt kivezetve a város szennye .
Aki járt hévvel látta a Duna közepe tele volt sirállyal , ott jött fel a sz.... a Budafoki kompnál már 60-70-be is úszott
a gumi  Türelmetlenül Türelmetlenül A kis-Dunának meg az a baja , hogy ki lett szélesítve a meder , ahol van sodrás ott se iszap se szemét .
Ja és van ott hal is csak tudni kell horgászni  Igen
Kotrásra már rengeteg pénz elúszott  Rííí / a mérnök urak ki maradtak a suliból / és hiába szólsz gyűléseken , süket fülekre
találsz . Pedig ott a gyógyszer , leszűkíteni a medret mint régen volt és kinyitott zsilipnél egy év alatt rendbe jönne .  Emelem
Hol lett kiszélesítve? Ráckeve alatt csak feltöltötték a partokat!
Ugyan már mond meg, a Ráckeve alatti szakaszon mikor kotortak? A betelepített rengeteg amur csak rontott a helyzeten! Több mint kettő méter az iszap! Vagy 15 éve megkezdték valamelyest a kotrást, aztán nem tudták hova rakni a fertőző iszapot, és abbamaradt. Ahova raktak le belőle ott azóta semmi nem terem!
A nyitott zsilipnél Ráckevei hídnál úgy feltorlódna a víz, hogy addig minden úszna!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #841 Dátum: 2013. Március 27. - 21:05:06 »

Attila Cső-hídi pálya / itt kezdték / Kb. 20m-l egészen a kutya iskoláig . A Cucort megszüntették  Rííí , pedig jó tisztító rész volt .
Szalkszentmártonnál legalább ötven méterrel beljebb lehetne vinni a partot . De már előtte is a Taksonyi -híd után. 
Akkor ott van még a Postás / Makád / ,. Attila mi gyerekkorunkba egész nyáron a vízben voltunk amikor csak tehettük  .
Simán eltaláltam az Erzsébeti oldalon a korsót a kerthelyiségben , nem csúzlival kézzel , persze véletlenül mert nem tudtam hogy átdobom a kis-Dunát ., A kotrás nem ér semmit elhiheted . A lágy iszap meg megáll , ugyanis néha van mikor a víz elindul vissza felé .
Alsó zsilip zárva + déli szél  . Ahol meg fut a víz nem sokan tudnak lekarózni  Röhög lásd Sz.sz.Miklós fecske farok .
Olyan a meder mint a beton . A csepeli szakaszon is olyan sodrás volt , mikor átúsztunk vagy 30 m lejjebb értünk partot .
Még valami , miután kikövezték a partot akkor kezdtek eltűnni a halak .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #842 Dátum: 2013. Március 27. - 21:50:43 »

Lacus!

-Szalkszentmárton már a Nagy-Duna! Kacsint
-A Póstás (Becsével szembe) keskenyebb mint régen. Ha emlékszel, ott a becsei oldalon kubikok voltak, azokat feltöltötték, a partot vagy 10 méterrel beljebb vitték,és parcellázták! Ugyan úgy beljebb vitték a sóderest is (tassi vizek)
-"Még valami , miután kikövezték a partot akkor kezdtek eltűnni a halak .  Emelem"
Ezt nem is értem, mert:  "Ja és van ott hal is csak tudni kell horgászni"  Igen"   Röhög Röhög Röhög

Szerintem ez az egész azért egy kicsit összetettebb. Felparcellázták szinte az ág teljes hosszát. A telkek emésztőinek 80 %-a egy vastag csővel (az engedélyek után be) lett kötve az élő vízbe. A levágott füvet sokan a vízbe öntik "etetés az amuroknak" jelszóval. (ugyan úgy mint Bsztandráson!) És mindehhez jönnek amit te is írtál! egy héten háromszor visszafelé folyatják a vizet! (így lehet jókat horgászni!  Nem)
Halak:
Csak a 70-es évek óta több száz, vagy ezerszerese a horgász, akik vödörszám etetnek minden moslékkal! Félelmetes mértékű az orvhalásznak, + árammal is veretik a vizet. Megszüntették a part menti nádasokat,(parcellázás, strandok stb.) Az úszó tőzegszigetek nagy részét a telkesek felszabdalták, a csónak bejárók miatt. (emlékszel Szigetbecsénél a töménytelen vízirózsára? Na most keress egyet is! Nincs természetes tisztulás!
No, de ezt mi megoldani -főleg itt- úgy sem tudjuk.

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #843 Dátum: 2013. Március 27. - 22:13:04 »

 Attila !

Emlékszem a vízirózsákra , de szerintem ennek  lehet más oka is . Nem vagyok benne biztos ha kiszedik tövestül
akkor megered -e máshol ? Pár éve a fiammal csónakkal bejártuk a régi jó helyeket a Taksonyi hokonyban .
A régi nagy telepek eltűntek teljesen , nekem az első ami eszembe jutott " ellopták " . A legtöbb hordalék ami bejön a Dunáról a felső szakaszon rakodik le / van erről jó pár cikk a neten . / Attila a kövezés előtt pl. kutyaiskola / Határ út -Hollandi út sarok volt egy versenypálya . Anno akkor mi is ott laktunk még  OOO . Minden évben ott tartották a Magyar - Orosz kishal fogó versenyt .
Egy rövid jó másfeles nádbottal termelték ki a snecit az oroszok vödörszámra . Akkor még rengeteg volt úgy mint a Balatonon kézzel is lehetett fogni .  Emelem     Ha fut rohan a folyó akkor romból mélyíti a medret , mikor lassul épít .! Eliszaposodás .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #844 Dátum: 2013. Március 27. - 22:23:07 »

Attila !

Emlékszem a vízirózsákra , de szerintem ennek  lehet más oka is . Nem vagyok benne biztos ha kiszedik tövestül
akkor megered -e máshol ? Pár éve a fiammal csónakkal bejártuk a régi jó helyeket a Taksonyi hokonyban .
A régi nagy telepek eltűntek teljesen , nekem az első ami eszembe jutott " ellopták " . A legtöbb hordalék ami bejön a Dunáról a felső szakaszon rakodik le / van erről jó pár cikk a neten . / Attila a kövezés előtt pl. kutyaiskola / Határ út -Hollandi út sarok volt egy versenypálya . Anno akkor mi is ott laktunk még  OOO . Minden évben ott tartották a Magyar - Orosz kishal fogó versenyt .
Egy rövid jó másfeles nádbottal termelték ki a snecit az oroszok vödörszámra . Akkor még rengeteg volt úgy mint a Balatonon kézzel is lehetett fogni .  Emelem     Ha fut rohan a folyó akkor romból mélyíti a medret , mikor lassul épít .! Eliszaposodás .  Emelem

Nem ellopták őket, hanem szétcsónakázták! Állítólag a nyáron látható zöld "takony" is -ami ellepi teljesen lent Ráckeve alatt a vizet - az is megöli.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #845 Dátum: 2013. Március 28. - 10:35:55 »

Annó még a gimis biológia tanárom elment a bulgár tengerpatra, nos a tengerbe nem sokat tartózkodott, a dupla nullával jelzett helyen viszont annál többet. Gyanús volt neki a dolog, ezért egy "devizsonyt" teleeresztett a csapból, itthol megvizsgáltatta, az "elemzők" megállapítása: tisztított szenyvíz.  Ördög

Volt itt Debrecenben egy muki, aki vett egy tanyát.
Ásatott egy kutat, persze, az ANTSZ lihegett, hogy be kell vizsgáltatnia a vizet.
A fickónak nem volt kedve bohóckodni, teleengedte az üveget a lakótelepi vízzel, és bevitte.
A Szolgálat mindjárt meg is állapította, hogy a víz emberi fogyasztásra alkalmatlan.
A beutalt meg elmesélte a sztorit az újságoknak.
Volt botrány...


S
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #846 Dátum: 2013. Március 28. - 10:43:52 »

Annó még a gimis biológia tanárom elment a bulgár tengerpatra, nos a tengerbe nem sokat tartózkodott, a dupla nullával jelzett helyen viszont annál többet. Gyanús volt neki a dolog, ezért egy "devizsonyt" teleeresztett a csapból, itthol megvizsgáltatta, az "elemzők" megállapítása: tisztított szenyvíz.  Ördög
Aki vizet iszik az meg is érdemli... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #847 Dátum: 2013. Március 28. - 16:26:05 »

Szeretem a havat, de most már elegem van belőle. Nyomorult énekes rigókat teljesen megfogta, sorban hullanak. Szerintem éhen döglenek, illetve ami már eléggé legyengült, azt a kutyák-macskák fogják meg. Ráadásul valahogy kissé szerencsétlenek is, sem az almát nem igazán eszik, sem mást, amit kirakunk nekik (túró, főtt hús, tészta). Elkeserítő nézni...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #848 Dátum: 2013. Március 28. - 16:52:25 »

Szeretem a havat, de most már elegem van belőle. Nyomorult énekes rigókat teljesen megfogta, sorban hullanak. Szerintem éhen döglenek, illetve ami már eléggé legyengült, azt a kutyák-macskák fogják meg. Ráadásul valahogy kissé szerencsétlenek is, sem az almát nem igazán eszik, sem mást, amit kirakunk nekik (túró, főtt hús, tészta). Elkeserítő nézni...

Sajnos pusztulnak felénk is! Rigók, vörösbegyek, erdei pintyek, stb. Vízparton hullanak, meg az utakon sokat elütnek.
Szerencsére ma már nagyon olvadt, így holnap a fák alatt már találhatnak valamit.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #849 Dátum: 2013. Március 28. - 17:07:52 »

Szeretem a havat, de most már elegem van belőle. Nyomorult énekes rigókat teljesen megfogta, sorban hullanak. Szerintem éhen döglenek, illetve ami már eléggé legyengült, azt a kutyák-macskák fogják meg. Ráadásul valahogy kissé szerencsétlenek is, sem az almát nem igazán eszik, sem mást, amit kirakunk nekik (túró, főtt hús, tészta). Elkeserítő nézni...

Nálam a házi rozsdafarkú pár a kazánházban éjszakázott mind addig amíg le nem hengeredtem a lécsőn magammal rántva a hamvedret is.Történt ugyanis hogy oly óvatosan próbáltam le menni,hogy nem kapcsoltam villanyt.....Az énekes rigók az istállóban a frászt hozták a nyulakra mert mindent át kutattak szegények.Darát,szalonnát vittem több helyre a kertben. elfogyott.
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #850 Dátum: 2013. Március 29. - 07:00:11 »

Kinéztem ma reggel az ablakon... Inkább ne tettem volna... Rííí
Úgy tűnik az idei nyár érdeklődés hiányában elmarad... Vállat von


Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #851 Dátum: 2013. Március 29. - 07:11:32 »

Itt meg szakad az eső éjjel óta.  Nem 
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #852 Dátum: 2013. Március 29. - 07:34:52 »

Norbi  Igen Röhög  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #853 Dátum: 2013. Március 29. - 07:37:50 »

Egy teljes hónapot elcsórtak tőlünk  Rííí idáig és akkor még nem beszéltünk a hideg nyarakról !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #854 Dátum: 2013. Március 29. - 07:42:48 »

Na, irány havat lapátolni... Nagypénteken... Nagyszerű... Fejvakarás Vállat von Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: