Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 177390 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #825 Dátum: 2013. Március 27. - 15:52:34 »

2.  ..Természetesen, vazelinnel..  :Mosolyog ..


    Ördög    Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #826 Dátum: 2013. Március 27. - 16:10:45 »

Nagyon jól emlékszem a 60 -as 70-es évek Dunájára. Igaz néha (akkor azt is soknak tartottuk) kátrányos , fenolos , is volt . olyankor nem szerettem még a közelébe se menni. Legtöbbször azért tiszta "Kék Duna" volt és az illata ma is az emlékeimben van. A mai Duna teljesen más sajnos . A különböző tisztítóeljárásoknak köszönhetően lehet hogy vegyileg most tiszta vagy tisztább de nekem nem az. Sokszor kilométer hosszan barnás hab borítja (talán biológiai tisztító anyag vagy annak következménye) mindig kissé és néha nagyon opálos a színe.

Megszűnt az a rengeteg fegyver-lőszer gyár, vegyi üzem, ami fosta bele tisztítatlanul a nehézfémeket, galvániszapot, stb, csak ugye akkor ez nem volt publikus, hadititok volt! Még a körzeti orvos sem mondhatta meg a betegnek mitől kapott ilyen-olyan rákot! Szomorú
Én is horgásztam a 60-as évektől a Dunában, a taknyot dobásonként marékszám kellett leszedni a zsinórról!
Most meg a szenzációhajhász firkászok, "szállna rájuk a nyári harmat, ami a fákat repegeti", minden szarból "hír"-t kreálnak!
De persze mindenki azt hisz, amit akar, én nyáron naponta megfürdök a Dunában, mások meg szörnyűlködnek a "paraszt"-on, mert a hit hegyeket mozgat! Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #827 Dátum: 2013. Március 27. - 16:19:10 »

Megszűnt az a rengeteg fegyver-lőszer gyár, vegyi üzem, ami fosta bele tisztítatlanul a nehézfémeket, galvániszapot, stb, csak ugye akkor ez nem volt publikus, hadititok volt! Még a körzeti orvos sem mondhatta meg a betegnek mitől kapott ilyen-olyan rákot! Szomorú
Én is horgásztam a 60-as évektől a Dunában, a taknyot dobásonként marékszám kellett leszedni a zsinórról!
Most meg a szenzációhajhász firkászok, "szállna rájuk a nyári harmat, ami a fákat repegeti", minden szarból "hír"-t kreálnak!
De persze mindenki azt hisz, amit akar, én nyáron naponta megfürdök a Dunában, mások meg szörnyűlködnek a "paraszt"-on, mert a hit hegyeket mozgat! Mosolyog
 Emelem

Ne érts félre megfürdeni megfürdök én is a Dunába ha lent vagyok. Szappan nem is kell  Ördög most valahogy a víznek olyan lágy tapintása van - nem olyan mint volt .
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #828 Dátum: 2013. Március 27. - 16:21:09 »

Ne érts félre megfürdeni megfürdök én is a Dunába ha lent vagyok. Szappan nem is kell  Ördög most valahogy a víznek olyan lágy tapintása van - nem olyan mint volt .

És nem is esel teherbe, tudom!  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 27. - 16:24:08 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #829 Dátum: 2013. Március 27. - 16:23:27 »

Szia Lacus! Emelem

Én nem így emlékszem.
Az 50-es 60-as években az egész Duna-part a Rómaitól - Vácig srtand volt. Sok üdülő, csónakház volt a parton, és százezrek jártak oda fürdeni.
1970 -ben kezdtem vadászni Makádon. Az ártéri erdők tiszták voltak, a holtágakban látszott a meder alja. Ha leeresztettünk a gátak mellé egy rácsát halszelettel, egy óra múlva volt rajta 20-30 rák!
Mikor 98-ban eljöttem az ártér már úgy tele volt műanyag flakonokkal, az ágakon mindenféle szeméttel, kotonnal, hogy elhányta magát az ember ha arra kellett menni. A holtágak medre kátrányos iszappal telt meg, a halak eltűntek belőle! Rákot még mutatóba sem lehetett látni. A fenéklakó halak ehetetlenek lettek(valami aceton szaguk van) és a cigle fűzön  kívül minden kipusztult a szigetekről! A Soroksári Duna bűzlik a fekáliától, a hétvégi házak csatornái a vízbe vannak bevezetve, és ha fürdesz benne tiszta kiütés lesz a bőröd!
Igaz, 15éve nem jártam arra, nem tudom van e valami változás, de ha a budapesti szakasz köveit megnézem, nem azt látom.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #830 Dátum: 2013. Március 27. - 16:25:03 »

Ki a Duna vizét issza, más vizét is vissza issza! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #831 Dátum: 2013. Március 27. - 16:34:54 »

"Az 50-es 60-as években az egész Duna-part a Rómaitól - Vácig srtand volt."----Most meg tilos fürödni B+!  Mondjuk lesz@rom a törvényt, nálunk ritka a Hé, mint a fehér holló!  Ördög Van is motorcsónakos, meg jet-sky-s, mint a szemét, nappal horgászni lehetetlenség! Szomorú
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #832 Dátum: 2013. Március 27. - 16:52:37 »

 És én kis naiv azt hittem, hogy az a rengeteg ocsmányság ami szeretett Tiszámat boldogítja csak ránk jellemző. Kölyök koromban Nagybocskón ott volt a cellulózüzem ami lőport is gyártott, Rahón a papírgyár, Huszton festékgyár, Nagyszőlősön kerámia-gyár, vegyi-üzem kettő. Mi mégis ittuk a Tisza vizét a kupacsokból (a parttól 3-4méterre féllábszárig érő gödröt kapartál a sóderbe és abból szívószállal, vagyis egy vastagabb fűszállal "szipókáztál"). Sose lett semmi bajunk. Bezzeg most nem játszanék ilyet. Mióta a román testvérek Bustyaháza felett olyan kedvesen adják a bányaiszapot (lásd nehézfém-szennyezés), meg annyi rohadt mocskos műanyaghulladék virít az ártéren inkább szomjan halok.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #833 Dátum: 2013. Március 27. - 17:13:02 »

És én kis naiv azt hittem, hogy az a rengeteg ocsmányság ami szeretett Tiszámat boldogítja csak ránk jellemző. Kölyök koromban Nagybocskón ott volt a cellulózüzem ami lőport is gyártott, Rahón a papírgyár, Huszton festékgyár, Nagyszőlősön kerámia-gyár, vegyi-üzem kettő. Mi mégis ittuk a Tisza vizét a kupacsokból (a parttól 3-4méterre féllábszárig érő gödröt kapartál a sóderbe és abból szívószállal, vagyis egy vastagabb fűszállal "szipókáztál"). Sose lett semmi bajunk. Bezzeg most nem játszanék ilyet. Mióta a román testvérek Bustyaháza felett olyan kedvesen adják a bányaiszapot (lásd nehézfém-szennyezés), meg annyi rohadt mocskos műanyaghulladék virít az ártéren inkább szomjan halok.

Én meg a kabacsokból (magyarul kocsma ) szoktam inni . Az nem mérgező de hatékony .  Piál
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #834 Dátum: 2013. Március 27. - 17:15:49 »

Én meg a kabacsokból (magyarul kocsma ) szoktam inni . Az nem mérgező de hatékony .  Piál

Itthol a kutunkból szoktunk inni, aztán nemrégen egyik ismerősöm olyan helyre került, ahol meg tudna vizsgálni, az eredmény: emberi fogyasztásra alkalmatlan, állatot itatni se szabad belőle.  Nem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #835 Dátum: 2013. Március 27. - 17:41:46 »

Itthol a kutunkból szoktunk inni, aztán nemrégen egyik ismerősöm olyan helyre került, ahol meg tudna vizsgálni, az eredmény: emberi fogyasztásra alkalmatlan, állatot itatni se szabad belőle.  Nem

.."Tiszta vizet igyonak az állatok.., állatok.., nem élhetek pi(.)a nélkül".. ..romale, romale..  Ördög ..  Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #836 Dátum: 2013. Március 27. - 17:52:23 »

Itthol a kutunkból szoktunk inni, aztán nemrégen egyik ismerősöm olyan helyre került, ahol meg tudna vizsgálni, az eredmény: emberi fogyasztásra alkalmatlan, állatot itatni se szabad belőle.  Nem
Vagy 15 éve a budhista naptár szerint a "Vizes Kakas Évében" a sógi meg két jómadzag gödöllői agromókus Bajar Hoszbajar mongol barátunk jóvoltából eltöltött egy kis időt a szép Mongóliában (Orhon folyó vidéke, Temüdzsin téli szállása). A brancs úgy jött haza mint valami testépítő csapat, pedig mivel más nem volt tajmen lazacon, tarbagán mormotán, arhi pálinkán  meg hasonló ínyencségeken éltek. Idehaza majd széttépték őket, hogy biztos hoztatok valami egzotikus kólikát. Kutya bajuk se lett. Bezzeg egy év múlva Kárpátaljáról olyan hasmenéssel távoztak, hogy minden kilométerkövet megjelöltek.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #837 Dátum: 2013. Március 27. - 18:10:49 »

Vagy 15 éve a budhista naptár szerint a "Vizes Kakas Évében" a sógi meg két jómadzag gödöllői agromókus Bajar Hoszbajar mongol barátunk jóvoltából eltöltött egy kis időt a szép Mongóliában (Orhon folyó vidéke, Temüdzsin téli szállása). A brancs úgy jött haza mint valami testépítő csapat, pedig mivel más nem volt tajmen lazacon, tarbagán mormotán, arhi pálinkán  meg hasonló ínyencségeken éltek. Idehaza majd széttépték őket, hogy biztos hoztatok valami egzotikus kólikát. Kutya bajuk se lett. Bezzeg egy év múlva Kárpátaljáról olyan hasmenéssel távoztak, hogy minden kilométerkövet megjelöltek.

Annó még a gimis biológia tanárom elment a bulgár tengerpatra, nos a tengerbe nem sokat tartózkodott, a dupla nullával jelzett helyen viszont annál többet. Gyanús volt neki a dolog, ezért egy "devizsonyt" teleeresztett a csapból, itthol megvizsgáltatta, az "elemzők" megállapítása: tisztított szenyvíz.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #838 Dátum: 2013. Március 27. - 18:14:19 »


A Duna vize most sokkal tisztább, mint az 50-es, 70-es években, szerintem!

Ahogy Sanyooo  írja  Igen pl. a csepeli Szabad-kikötőnél fogott halak is jobb ízűek már vagy 7 éve  Taps
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #839 Dátum: 2013. Március 27. - 18:27:58 »

Attila akkor nem láttad mi jött le Pest-ről , a Lágymányosi hídnál volt kivezetve a város szennye .
Aki járt hévvel látta a Duna közepe tele volt sirállyal , ott jött fel a sz.... a Budafoki kompnál már 60-70-be is úszott
a gumi  Türelmetlenül Türelmetlenül A kis-Dunának meg az a baja , hogy ki lett szélesítve a meder , ahol van sodrás ott se iszap se szemét .
Ja és van ott hal is csak tudni kell horgászni  Igen
Kotrásra már rengeteg pénz elúszott  Rííí / a mérnök urak ki maradtak a suliból / és hiába szólsz gyűléseken , süket fülekre
találsz . Pedig ott a gyógyszer , leszűkíteni a medret mint régen volt és kinyitott zsilipnél egy év alatt rendbe jönne .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: