Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 177287 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #615 Dátum: 2013. Március 17. - 13:33:04 »

A Samu úgy indult, ahogy elő van írva. Igen
Vagyis kettőt belerúgtál és a harmadik elől elszaladt? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #616 Dátum: 2013. Március 17. - 13:35:15 »

Vagyis kettőt belerúgtál és a harmadik elől elszaladt? Ördög
Neeem...megmutattam neki a kulcsot...és már ketyegett is... Vigyorog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #617 Dátum: 2013. Március 17. - 13:40:22 »

Neeem...megmutattam neki a kulcsot...és már ketyegett is... Vigyorog
Aha...a 32-es villáskulcsot lazán meglóbáltad a szélvédő előtt... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #618 Dátum: 2013. Március 17. - 13:46:12 »

Aha...a 32-es villáskulcsot lazán meglóbáltad a szélvédő előtt... Ördög Ördög Ördög
Nem traktor ez, hogy ekkora kulccsal rémisztgessem...amúgy is repedt már a szélvédő... Stoel
De már a harmadik műszakim ezzel az üveggel. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #619 Dátum: 2013. Március 17. - 14:10:19 »


De már a harmadik műszakim ezzel az üveggel. Ördög
Okosba... Tasli
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #620 Dátum: 2013. Március 17. - 14:14:43 »

Okosba... Tasli
 Ördög
Nem nagy a repedés...annyira... Ördög 
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #621 Dátum: 2013. Március 17. - 16:45:01 »

És mégegy:
http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2013/03/16/hohelyzet-birsagolas-a-miatt-all-a-bal/
Amelyik rendőr azt állítja, hogy Somogy megyében csütörtökön a déli órákban " nem volt rendkívüli időjárási helyzet.", az simán hazudik.

Ha Te Somogy megyében voltál  csütörtökön a déli órákban, akkor igen-igen rendkívüli helyzet volt! Egyébként időjárásilag csak a szokásos. /mondta az eszkimó/
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #622 Dátum: 2013. Március 17. - 16:50:21 »

És mégegy:
http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2013/03/16/hohelyzet-birsagolas-a-miatt-all-a-bal/
Amelyik rendőr azt állítja, hogy Somogy megyében csütörtökön a déli órákban " nem volt rendkívüli időjárási helyzet.", az simán hazudik.

"Lopják a leszakad villamosvezetékeket a színesfémtolvajok a Bodrogközben - értesült a Hír24. A nehéz terepviszonyok mellett ez tovább késlelteti a helyreállítást "

Annyi esze nincs az áramszolgáltatónak, hogy kölcsön kérjék a színesbőrűektől akarom mondani a színestolvajoktól a zsigulijukat, amivel azok, a nehéz terep viszonyok között is könnyen meg tudták közelíteni a leszakadt vezetékeket.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #623 Dátum: 2013. Március 18. - 10:06:29 »

"Lopják a leszakad villamosvezetékeket a színesfémtolvajok a Bodrogközben - értesült a Hír24. A nehéz terepviszonyok mellett ez tovább késlelteti a helyreállítást "

Annyi esze nincs az áramszolgáltatónak, hogy kölcsön kérjék a színesbőrűektől akarom mondani a színestolvajoktól a zsigulijukat, amivel azok, a nehéz terep viszonyok között is könnyen meg tudták közelíteni a leszakadt vezetékeket.
Csütörtök délelőtt 11 órától tegnap délután 5-ig nem volt áram itt. Volt aki ezt a rendkívüli helyzetet is lopásra használta ki,de a többség csak tehetetlenül várta a segítséget. Hihetetlen,hogy milyen indulatokat generált az emberekben,hogy sem mobilt, sem netet, sem semilyen elektromos eszközt nem tudtak használni. Valódi katasztrófa-helyzet volt,ráadásul a szabolcsi rész miatt mirólunk egy kicsit megfeledkeztek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #624 Dátum: 2013. Március 18. - 11:09:06 »

 N
Csütörtök délelőtt 11 órától tegnap délután 5-ig nem volt áram itt. Volt aki ezt a rendkívüli helyzetet is lopásra használta ki,de a többség csak tehetetlenül várta a segítséget. Hihetetlen,hogy milyen indulatokat generált az emberekben,hogy sem mobilt, sem netet, sem semilyen elektromos eszközt nem tudtak használni. Valódi katasztrófa-helyzet volt,ráadásul a szabolcsi rész miatt mirólunk egy kicsit megfeledkeztek.
Nálunk 1997-2OOO táján volt egy időszak amikor minden másnap kikapcsolták az elektromos áramot (mellesleg akkor milliomos voltam, mert táskával mentem a fizetésemért, amin vehettem két rúd szalámit) de apám (buszsofőr) sajtban, anyám(gimnáziumi tanárnő) meg szétmállott rizskásában kapta a fizut. Igaz, volt, hogy engem meg néha élőhalban fizetett az erdészet. Eladni nem tudtam, hát megpucoltuk, füstöltük és ettük. A szomszédban lakó öregasszonyok most is emlegetik, hogy a halpucolásért kapott busa milyen finom volt. Nemis tudom, hogy azon a túlélési gyakorlaton sírjak, vagy nevessek. Nemhogy magyar vadászbarátokkal internetezzek, de még egy nyomorult fagyasztót sem tudtam normálisan üzemeltetni. Túléltük. Na akkor nálatok meg vegyétek úgy, hogy ez az egész hóhelyzet csak felkészítés volt a "nagy összeomlásra". Ha az bekövetkezik majd összejövőnk valami kies erdőben, pálinkázunk, storyzunk, néha lövünk egy disznót, hogy legyen mit ennünk és jókat nevetünk ezen a magát kifinomultnak és civilizáltnak tartott társadalmon.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #625 Dátum: 2013. Március 18. - 12:37:52 »

Egyébként magamban néha gúnyos mosollyal gondolok arra a pillanatra, amikor az internet összeomlik.
Semmi más, nem szakadnak be utak, lesz áram, lesz gáz és benzin, minden lesz, csak internet nem.
Adóbevallás, TB ügyintézés, statisztika, MVH ügyek, éves beszámolók IRM közzététele, cégbírósági ügyintézés, helyi adók stb.stb.
Gyakorlatilag a teljes központi adminisztráció ezen a köldökzsinóron lóg.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #626 Dátum: 2013. Március 18. - 16:06:56 »

Egyébként magamban néha gúnyos mosollyal gondolok arra a pillanatra, amikor az internet összeomlik.
Semmi más, nem szakadnak be utak, lesz áram, lesz gáz és benzin, minden lesz, csak internet nem.
Adóbevallás, TB ügyintézés, statisztika, MVH ügyek, éves beszámolók IRM közzététele, cégbírósági ügyintézés, helyi adók stb.stb.
Gyakorlatilag a teljes központi adminisztráció ezen a köldökzsinóron lóg.
Az "internet" azért egy rettentő komplex infrastruktúra, bár tény, hogy van néhány Achilles-sarka, de az, hogy úgy bedőljön, hogy áram van, annak szerintem kicsi az esélye. Az internet elérésével lehetnek lokális problémák, lehalhatnak bizonyos interneten keresztül elérhető szolgáltatások, de az "internet" az azért menni fog.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #627 Dátum: 2013. Március 18. - 16:23:54 »

Elég sok vélemény elhangzott itt az elmúlt napok időjárásáról, és az ezzel kialakult helyzet kezeléséről, mindannyiunk okulására.
Nekem az fordult meg a fejemben, hogy az ilyen problémák megoldásában szükség van-e egyáltalán erre a szigorúan centralizált, hierarchikus rendszerre. Vannak dolgok, amiben szerintem is csak ez az út járható és helyes (honvédelem, rendőrség stb.), de ez szerintem nem azok közé tartozik.
Nem lenne jobb, ha ilyenkor a helyi, a problémát és a kezelésükre a legjobb, leggyorsabb választ tudni adó erők kezébe kerülhetne az irányítás egy része? Mire gondolok? Teszem azt, Bivalylikafalván kialakul valamilyen vészhelyzet. A likafalvai körzet vezetője a helyzet legjobb ismerője, ő határozhatná meg, hogy milyen intézkedést tart a legsürgősebbnek, milyen segítségre, milyen formában van szükség, és nem utolsó sorban ő adhatna tájékoztatást a közmédiának, ahonnan első körben várunk - teljes joggal! – korrekt tájékoztatást.
Így nem fordulhatna elő az, hogy mire kézről-kézre eljutnak az információk a fő-fő parancsnokhoz, aki épp a világ másik felén tárgyal a hottentottákkal a gazdasági együttműködésről és a népeink közti örök barátsági szerződésről, addig ezrek szívnak, mert a közszolgálati rádió szerint az út már járható, és még a (szintén félretájékoztatott) rendőr is olyan útra küldi az autóst, ahonnan nincs tovább.
Tudom, mindennek megvan a maga útja, rendje, azt is tudom, hogy 800 fővel csökkent a létszám, de a még létező, gyakorlott, lelkiismeretes szakemberekben szerintem nem csalatkoznánk, ha cseszegetés helyett több önállóságot kaphatnának, és a tájékoztatásnak is ők lennének a forrásai, nem egy budapesti központ, aminek a jelek szerint még ablaka sincsen, amin kinézhetnének.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #628 Dátum: 2013. Március 18. - 17:26:00 »

Az "internet" azért egy rettentő komplex infrastruktúra, bár tény, hogy van néhány Achilles-sarka, de az, hogy úgy bedőljön, hogy áram van, annak szerintem kicsi az esélye. Az internet elérésével lehetnek lokális problémák, lehalhatnak bizonyos interneten keresztül elérhető szolgáltatások, de az "internet" az azért menni fog.

Én ehhez nem értek.
Csak azt tudom, hogy ami el tud romlani, az előbb-utóbb megteszi.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #629 Dátum: 2013. Március 18. - 17:27:09 »

Az "internet" azért egy rettentő komplex infrastruktúra, bár tény, hogy van néhány Achilles-sarka, de az, hogy úgy bedőljön, hogy áram van, annak szerintem kicsi az esélye. Az internet elérésével lehetnek lokális problémák, lehalhatnak bizonyos interneten keresztül elérhető szolgáltatások, de az "internet" az azért menni fog.
Nono...nézd csak meg a South Park idevonatkozó epizódját...
http://videa.hu/videok/film-animacio/south-park-netmentesen-cartman-kenny-kyle-TvwPJnrH9U7L78BS
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: