Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 177299 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #300 Dátum: 2010. Október 14. - 08:54:54 »

Akkor az eddigi termést újólag csokorba lehetne fűzni  Nyihi Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #301 Dátum: 2010. Október 14. - 09:05:14 »


 Ördög Akkor most kemény tél lesz, vagy nem?

Lássuk csak  Gondolkodik  Vigyorog

- hajt a szőlő
- Pati elakadt a Rábával, de kijött
- az Mtz-n a vonópadot kétutas munkahenger kezeli
- megy a búgás
- van már őz téli szőrben
- orosz tudósok szerint lassul a Golf áramlat
- megjöttek a darvak, sok van
- október elsejére Erdőjáróéknál befejeződött a barcogás!
- indián varászló nem nyilatkozott
- szeptember végére sok bak elhullatta az agancsát!
- Hansiéknál süt a nap és igen rossz volt a barcogás. Lehet azért, mert nincsen dámuk?
- Pati időjáráselőrejelző békája beleugrott az egérragasztóba.
- Sakac látott két rókát téli bundában
- Erdőjáró szerint az október, Mindszent hava ha zivataros, hideg és szeles lesz a tél. S a jövő tavaszra is jövendöl, úgy tartják, hozzá hasonló lesz majd a március időjárása. Ha októberben még meleg van, annak a „böjtje” egy hideg februárral jön el, az októberi hideg szelekért viszont enyhe január fog kárpótolni. A népi tapasztalás azt mutatja, hogy a tél milyenségét leginkább Orsolya napja (okt. 21.) árulja el, s Dömötör (okt. 26.), akiknek napján ha hideg szél fúj, igen hideg lészen a tél is. Ugyanakkor ha valamelyik férfitársa  este  túl későn megy haza  a vadászatból, és az asszony sodrófával a kézben várja akkor aznap este igen csak melege lesz! Ördög
- Kedve-lő olvtárséknál a múlt héten a vadludak igen serény gágogással húzták a V-t, miközben a téli kerekeket rakta fel, aztán jött a hír a Rise Fm-en, hogy aszongya: orosz tudós publikálta a 2 éves kutatásait, mely szerint az utóbbi 1000 (ezer) év leghidegebb tele várható, mivel a Golf áramlat meleg víz szállító hozama  drasztikusan csökkent. Russlandra jósolt januárban -20, -25 fok átlaghőmérsékletet.
- Lacus halászinasként megtapasztalta, hogy ha reggel harmatos a fű, előző nap biztos jó idő volt
- Patinak fájt a feje, újból elásta a Rábáját, de végül ismét kimászott, valószínű esőt vár...
- Lacus 22 éve 10-es fúróval szétfúrta a t@keit, ami ha hideg jön, fáj neki
-Patinál ma reggel  melgegebb volt mint eddig

Gyűlik, gyűlik, minden tapasztalat jól jöhet  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kedve-lő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 330


« Új üzenet #302 Dátum: 2010. Október 14. - 20:38:06 »

" Akkor most kemény tél lesz, vagy nem?"

Nagysas ez a gyűjtés fenomenális volt  Emelem én betojtam a röhögéstől!!
De a vicc az, hogy bárcsak a ruszkinak ne lenne igaza!! Legyen csak egy jó kis normális, fagyos, de havas tél az az "egészséges" ezen az égövön
"fűnek, fának, erdei vadnak" !! S.Peti
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #303 Dátum: 2010. Október 14. - 20:47:37 »

Üdv ! 50-50 % náluk hideg lesz !  Stoel
Régen Nov. elején már a pézsmák gyönyörű szőrben voltak  Igen , viszont a tél csak közepes lett .  Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #304 Dátum: 2010. Október 15. - 17:49:39 »

3 elütött róka téli bundában....
A katicák meleg helyre húzódnak de tömegével. (a meleg konténerek tele de szó szerint velük nem hiába  kínai verzió mármint a bogár Ördög)
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #305 Dátum: 2010. Október 15. - 19:13:28 »

4-5 napja a szajkó fiókát rabolt , azt hiszem rigót ,  mert azok kergették  Wave  Jól láttam , mert spektiv-vel  követtem az eseményeket .
Aki akarja elhiszi -aki nem nem ! Másnap / de sajnálom , hogy lemerült az aksi  Rííí / 5 -7 szarka és két szajkó " szabályos hajtó vadászatot tartott itt a telepen  . Először kicsi énekes madarakat , utána rigókat próbáltak beszorítani az emeletes házak közé .  Fejvakarás  Lehet hideg lesz az ősz  Fejvakarás
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #306 Dátum: 2010. Október 16. - 15:03:43 »

Ma reggel Vecsésre beköltöztek a Vetési varjúk! (amelyeknek a tolla fekete nem a bőre  Ördög )
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #307 Dátum: 2010. Október 16. - 16:04:38 »

4-5 napja a szajkó fiókát rabolt , azt hiszem rigót ,  mert azok kergették  Wave  Jól láttam , mert spektiv-vel  követtem az eseményeket .
Aki akarja elhiszi -aki nem nem ! Másnap / de sajnálom , hogy lemerült az aksi  Rííí / 5 -7 szarka és két szajkó " szabályos hajtó vadászatot tartott itt a telepen  . Először kicsi énekes madarakat , utána rigókat próbáltak beszorítani az emeletes házak közé .  Fejvakarás  Lehet hideg lesz az ősz  Fejvakarás
Kéne felállítani Larsen caapdát. Nekem az egyik ismerősöm majd ötvenet fogott az idén a városban.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #308 Dátum: 2010. Október 16. - 17:25:02 »

Kéne felállítani Larsen csapdát. Nekem az egyik ismerősöm majd ötvenet fogott az idén a városban.

"...egy vén, ínyenc gulyás, bizonyos Irtó bácsi nevezetű, az még a szalonnánál is többre becsülte az "ürgepörkűttet". "Nincs is annál finomgyabb - bizonygatta nyelvcsettintve -, legföllebb, ha a vargyúleves!""

Vagy "Halbe Saatkrähe mit Kraut" lett belőlük?  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #309 Dátum: 2010. Október 16. - 19:37:34 »

Ma reggel Vecsésre beköltöztek a Vetési varjúk! (amelyeknek a tolla fekete nem a bőre  Ördög )

Budakalászon 3. napja itt vannak, csak nem tudtam, hogy ez hír!? Mosolyog
Kemény tél lesz, az indiánok nagyon hordják a fát! A műhold is mutatja! Nevet
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #310 Dátum: 2010. Október 16. - 19:55:01 »

Érdekes  Fejvakarás  .Az üregi nyulakon nem vettem észre még a téli bundát . Legalábbis amit én láttam .
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #311 Dátum: 2010. Október 26. - 06:04:43 »

Ördög Akkor most kemény tél lesz, vagy nem?
Gyűlik, gyűlik, minden tapasztalat jól jöhet  Vigyorog

A kombájnt is sikerült elásatnunk tegnap, hatszor még kimászott, hetedszer nem, a második lépcsőig merült a trugyiba, pedig az első is magasan van, de jött a jó öreg Rába, igaz a tábla negyede rajt maradt, majd fagyon esetleg újrapróbáljuk. Még mindig jobban jártunk mint a haver, annak kétszer a vágóasztalt is le kellett akasztania. Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #312 Dátum: 2010. Október 26. - 13:20:36 »

http://www.168ora.hu/tudas/jo-hir-enyhe-telre-szamithatunk-63744.html
Szólni kéne az indiánoknak, hoy hagyják abba a favágást!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #313 Dátum: 2010. November 17. - 10:39:54 »

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=776502
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #314 Dátum: 2010. November 17. - 12:49:32 »

Szerintem az állatok jobban megérzik, hogy milyen idő fog következni.

Szerintem hideg tél lesz, mert a macskáink, vagyis az asszony macskái, olyan kövérek, mint a Garfield!

Egyébként ha még egyszer születnék én macska szeretnék lenni nálunk!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: