Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258696 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #585 Dátum: 2011. December 01. - 15:49:03 »

Igen érdekes! Olan punkos... Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv End
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #586 Dátum: 2011. December 02. - 08:57:59 »

Meglőtted az anyukáját??
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 02. - 09:10:55 írta Sakac » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #587 Dátum: 2011. December 20. - 21:16:01 »

Akinek annyi esze van, hogy beír december közepén 18-24 óráig és mellé egy ünő elejtést, annak automatikusan ugrik a vadászjegye?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #588 Dátum: 2011. December 20. - 21:18:34 »

Akinek annyi esze van, hogy beír december közepén 18-24 óráig és mellé egy ünő elejtést, annak automatikusan ugrik a vadászjegye?

Ha nem ellenőrzik, akkor nem. Mosolyog
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #589 Dátum: 2011. December 20. - 22:01:18 »

Itt a kulcs a napnyugtában keresendő?
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #590 Dátum: 2011. December 20. - 22:06:24 »

Kicsit OFF:
Egyébként ezeket a gyakorlatban kik, és hogyan ellenőrzik?
A társaságok vezetői, vagy a hivatásos vadászuk?
A kamara is ellenőrzi valamilyen formában?
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #591 Dátum: 2011. December 20. - 22:37:42 »

Kicsit OFF:
Egyébként ezeket a gyakorlatban kik, és hogyan ellenőrzik?
A társaságok vezetői, vagy a hivatásos vadászuk?
A kamara is ellenőrzi valamilyen formában?

Tudtommal vadászati felügyelő ellenőrzi.
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #592 Dátum: 2011. December 21. - 10:51:07 »

Kicsit OFF:
Egyébként ezeket a gyakorlatban kik, és hogyan ellenőrzik?
A társaságok vezetői, vagy a hivatásos vadászuk?
A kamara is ellenőrzi valamilyen formában?


Nálunk minden évben bekéri a felügyelet a naplókat, és szigorúan ellenőrzik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #593 Dátum: 2011. December 21. - 17:24:10 »

Nálunk minden évben bekéri a felügyelet a naplókat, és szigorúan ellenőrzik!
A szigorú ellenőrzés = csúnyán nézve lapozgat ?  Ördög
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #594 Dátum: 2011. December 22. - 08:59:36 »

Akinek annyi esze van, hogy beír december közepén 18-24 óráig és mellé egy ünő elejtést, annak automatikusan ugrik a vadászjegye?

Itt nem csak a vadászati felügyelőnek kell eljárnia, hanem az adott társaságnak /vadászatra jogosultnak/ is fegyelmi eljárást kell kezdeményezni az illető ellen.
A napnyugta időpontja itt egyértelmű, mert december közepén 18órakor a nap mát nem süt az ember szemébe.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #595 Dátum: 2011. December 22. - 09:45:00 »

Ezt a témát 2 hónap alatt 3-szor veséztük ki. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #596 Dátum: 2011. December 22. - 09:47:24 »

Ezt a témát 2 hónap alatt 3-szor veséztük ki. Emelem

Igen De ha nincs más....
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #597 Dátum: 2011. December 22. - 11:57:57 »

Ezt a témát 2 hónap alatt 3-szor veséztük ki. Emelem


Lemaradtam róla! Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #598 Dátum: 2012. Január 08. - 17:49:05 »

Lőttem tegnap egy borjút.
Dacból.
Az úgy volt, hogy alföldi vendégeim voltak szerdától tegnapig. Három napig nem lőttek, mondhatni nem is láttak semmit.
Pénteken este megfordult a szél. Úgy süvített északról, hogy nem lehetett megmaradni a lesen. Mondom Nekik, hogy maradjanak még szombat estére, érzem, hogy megfordul a széllel a szerencse is. Elmeséltem a tavalyelőtt novemberi történetet, két napig semmi, aztán utolsó este hidegfront - szinte mindenki kilőtte a puskát. Hasztalan beszéltem, hazaindultak.
Fölfújtam a pofámat, csak azért is lövök ma este valamit saját örömömre!
Kiültem a palánkosra úgy fél négy tájban. Alig pár perc után zörög jobbra fenn a tető, látom ám, ereszkedik lefelé a rudli. 10 és 15 közötti gím tarvad, nem számoltam meg pontosan, végülis vadászni jöttem, nem leltározni. Gyorsan végigfuttattam a keresőt a csapaton, a legvégén egy szemlátomást kisebb borjú a többinél. Kereső le, puska fel, a mezőn már a céltávcsővel követtem a  társulatot.
Ahogy kiléptek a takarásból laza ügetésre vették a figurát, de a szántás közepén meglassúdtak. Végig kísértem a kiszemelt borjút, amikor aztán megállt, odalőttem. Hatalmas kavarodás, visszafordultak. Látom, hogy a sorrend szinte változatlan, a kiszemelt áldozat most is leghátul van, de mintha lépésről lépésre lemaradna az előtte lévőtől. A lőszer már a csőben, cikáznak a fejemben az egymással viaskodó gondolatok, de a borjú megoldja, mert az oldalban megáll, dülöngél és elesik. Felleghajtó sóhaj, lescsizma, lesgatya, pufajka le, irány az áldozat.
Világos volt még, láttam a borjút az oldalban, de szerettem volna a szántáson rekonstruálni az eseményt. Nem könnyű dolog, még világosban sem. Bevallom, most próbáltam először vérnyomot követni szántáson, hát bizony, fel kell kötni a gatyát. Úgy összeolvad a vér a barna földdel, hogy szinte lehetetlen meglátni.
Ceremónia, tisztába tétel, levonszolás, telefon:
- Laci bácsi, légy szíves hívd fel a Tibort, aztán mondd meg neki, hogy ki van zsigerelve a borjú, most még kiülök disznóra! (Laci bácsi itteni vadászbarát, Tibor pedig az egyik hazasietős vendég.)
Befele menet a vadászházba, belém bújt a kisördög. Ha dac, legyen kövér, tényleg kiülök!
Nekivetkőztem, elmorzsoltam egy verset (japán haiku a cseresznyéről), aztán amíg az ingem megszáradt a kandalló peremén, jóízűen megvacsoráztam és elolvastam két laza olasz novellát.
Ha már dac és kövér, akkor tizenkilencre lapon húzunk. Kimentem ugyanoda. Aki volt nálam az tudja, hogy a palánkosra aránylag észrevétlenül ki lehet osonni bármikor, mert a kritikus szakaszon egy elég mély horhos vezet a leshez. Felmászom, böffent egyet a szarvas velem szemben. Kereső fel, kinn a rudli a szántás közepén. Hogy mit kerestek ott fogalmam nincs, de ott voltak. Szemezgettünk vagy 10 percet, aztán hagytam  őket elmenni  békében. Kint voltam a nyolcas harangszóig, de disznók bizony nem jöttek.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #599 Dátum: 2012. Január 08. - 17:53:59 »

Lőttem tegnap egy borjút.
Dacból.
Az úgy volt, hogy alföldi vendégeim voltak szerdától tegnapig. Három napig nem lőttek, mondhatni nem is láttak semmit.
Pénteken este megfordult a szél. Úgy süvített északról, hogy nem lehetett megmaradni a lesen. Mondom Nekik, hogy maradjanak még szombat estére, érzem, hogy megfordul a széllel a szerencse is. Elmeséltem a tavalyelőtt novemberi történetet, két napig semmi, aztán utolsó este hidegfront - szinte mindenki kilőtte a puskát. Hasztalan beszéltem, hazaindultak.
Fölfújtam a pofámat, csak azért is lövök ma este valamit saját örömömre!
Kiültem a palánkosra úgy fél négy tájban. Alig pár perc után zörög jobbra fenn a tető, látom ám, ereszkedik lefelé a rudli. 10 és 15 közötti gím tarvad, nem számoltam meg pontosan, végülis vadászni jöttem, nem leltározni. Gyorsan végigfuttattam a keresőt a csapaton, a legvégén egy szemlátomást kisebb borjú a többinél. Kereső le, puska fel, a mezőn már a céltávcsővel követtem a  társulatot.
Ahogy kiléptek a takarásból laza ügetésre vették a figurát, de a szántás közepén meglassúdtak. Végig kísértem a kiszemelt borjút, amikor aztán megállt, odalőttem. Hatalmas kavarodás, visszafordultak. Látom, hogy a sorrend szinte változatlan, a kiszemelt áldozat most is leghátul van, de mintha lépésről lépésre lemaradna az előtte lévőtől. A lőszer már a csőben, cikáznak a fejemben az egymással viaskodó gondolatok, de a borjú megoldja, mert az oldalban megáll, dülöngél és elesik. Felleghajtó sóhaj, lescsizma, lesgatya, pufajka le, irány az áldozat.
Világos volt még, láttam a borjút az oldalban, de szerettem volna a szántáson rekonstruálni az eseményt. Nem könnyű dolog, még világosban sem. Bevallom, most próbáltam először vérnyomot követni szántáson, hát bizony, fel kell kötni a gatyát. Úgy összeolvad a vér a barna földdel, hogy szinte lehetetlen meglátni.
Ceremónia, tisztába tétel, levonszolás, telefon:
- Laci bácsi, légy szíves hívd fel a Tibort, aztán mondd meg neki, hogy ki van zsigerelve a borjú, most még kiülök disznóra! (Laci bácsi itteni vadászbarát, Tibor pedig az egyik hazasietős vendég.)
Befele menet a vadászházba, belém bújt a kisördög. Ha dac, legyen kövér, tényleg kiülök!
Nekivetkőztem, elmorzsoltam egy verset (japán haiku a cseresznyéről), aztán amíg az ingem megszáradt a kandalló peremén, jóízűen megvacsoráztam és elolvastam két laza olasz novellát.
Ha már dac és kövér, akkor tizenkilencre lapon húzunk. Kimentem ugyanoda. Aki volt nálam az tudja, hogy a palánkosra aránylag észrevétlenül ki lehet osonni bármikor, mert a kritikus szakaszon egy elég mély horhos vezet a leshez. Felmászom, böffent egyet a szarvas velem szemben. Kereső fel, kinn a rudli a szántás közepén. Hogy mit kerestek ott fogalmam nincs, de ott voltak. Szemezgettünk vagy 10 percet, aztán hagytam  őket elmenni  békében. Kint voltam a nyolcas harangszóig, de disznók bizony nem jöttek.



Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: