Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258697 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2010. Május 10. - 08:39:23 »

Mivel a tehenek most az ellés körüli teendőkkel vannak elfoglalva, a tavalyi borjaik csapatostól kóborolnak a területen! A fiatal erdősítésekben és a kelő napraforgó, illetve kukoricavetéseken igen nagy károkat okoznak, ezért mi is -mint sokan mások- megkértük az idényen kívüli kilövést ünőre. Ez nemrég megérkezett, így a disznólesek előtt lehet közülük egyet-egyet szemezgetni! Esténként 5-15db körül lehet látni belőlük!
Egyik este nem akartam sokáig kint maradni, ezért csak a 243-ast vittem magammal egy kis cserkelésre! Pont egy friss kukoricavetést nézegettem, amikor traktorral megérkezett a föld gazdája vadkárt elhárítani, ami különféle dolgok égetéséből, éjjeli lámpázásból és csörömpölésből áll! Na mindegy! Megbeszéltem vele, hogy átsétálok a közeli másik földjére, de sötétedésig oda ne jöjjön traktorral!
Szépen elballagtam nézelődve, majd megláttam egy bakot és azt figyeltem elég sokáig. Mikor meguntam odasátáltam az említett friss kukoricavetéshez és mit tesz Isten, pont öt ünő jött ki a közeli erdőből! Pár perc csipegetés után pont felém vették az irányt, ezért letérdeltem a nagy gazban és a célzóbotra támasztott puskával vártam őket. Elég figyelmetlenek voltak, ezért odajöttek elém 50 méterre!
Ekkor megtorpantak, így nem nagy kunszt volt pontos lövést leadni! Mivel a megcélzott kicsit srégen állt, ezért a lapocka elé lőttem! Jól jelzett, de futott a többivel kb. 70 métert. Miután elesett a többi is megállt 20-30 méter után és mivel én nem mozdultam, tanácstalanul nézelődtek percekig! Ilyenkor akár több darabot is elejthet közülük, aki akar!
Miután elvonultak, megkerestem az elejtettet! A lövés ott érte ahová szántam, lapocka előtt be, másik oldalon pedig lapocka mögött ki. Bent pedig két bordát törve átment a tüdőn. A lőszer 243-as 5,8 grammos Sako gamehead.
A végtisztesség megadása után elsétáltam az UAZ-ért, zsigereltem, majd felraktam és vittem a vadátvevőhöz! 63kg lett zsigerelve, fej, lábak nélkül!

Köszönöm Diána és Szent Hubertus!
Igen Emelem
Gratula! Wave
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #361 Dátum: 2010. Május 10. - 12:56:28 »

Gratulálok!
Tegnap este nekem is sikerült egy ünőt elejtenem. A vadászcimborám meg egy disznót lőtt, így elég kalandosra sikeredett az este...  Taps
Az volt az érdekes, hogy az ünő egy dámmal együtt mozgott. Először messziről a szürkületben nem is tudtam mire vélni az egészet, kis testű szarvas tehén egy még kisebb ünővel és a színe is furcsa...  Vállat von Aztán amikor közelebb értek akkor láttam, hogy egy dámmal együtt mozog. Érdekes volt.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #362 Dátum: 2010. Május 10. - 18:12:31 »

 Gratulálok! képed nincs róla?  Emelem
 Biztos kibeszélték a bikákat ! Csajos estét tartottak Mosolyog
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #363 Dátum: 2010. Május 10. - 18:31:01 »

Senkit sem akarok megbántani de hol lehet ilyenkor ünöt lőni?
Naplózva
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #364 Dátum: 2010. Május 10. - 18:55:31 »

Valószínű ott ahol megkérik rá vadkár miatt az engedélyt. Mint például Fegbock-ék.
Meg a Hu 2010 ben......
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #365 Dátum: 2010. Május 10. - 19:41:33 »

Szerintem az ország összes gímes területén megkérik az engedélyt...
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #366 Dátum: 2010. Május 10. - 19:59:25 »

Bocs még egyszer. Nem tudtam, hogy erre is adnak, van még tanulni való.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #367 Dátum: 2010. Május 10. - 20:06:52 »

Az volt az érdekes, hogy az ünő egy dámmal együtt mozgott. Először messziről a szürkületben nem is tudtam mire vélni az egészet, kis testű szarvas tehén egy még kisebb ünővel és a színe is furcsa...  Vállat von Aztán amikor közelebb értek akkor láttam, hogy egy dámmal együtt mozog. Érdekes volt.

Ez tegnapelőtt este volt (egy fiatal dámbika, egy gímünő, meg egy spíszerbika):

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
feketeerdö
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #368 Dátum: 2010. Május 10. - 22:39:11 »

Gratulálok!
Tegnap este nekem is sikerült egy ünőt elejtenem. A vadászcimborám meg egy disznót lőtt, így elég kalandosra sikeredett az este...  Taps
Az volt az érdekes, hogy az ünő egy dámmal együtt mozgott. Először messziről a szürkületben nem is tudtam mire vélni az egészet, kis testű szarvas tehén egy még kisebb ünővel és a színe is furcsa...  Vállat von Aztán amikor közelebb értek akkor láttam, hogy egy dámmal együtt mozog. Érdekes volt.
Emelem Igen Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #369 Dátum: 2010. Május 11. - 11:09:38 »

Köszönöm! Igen mi is megkértük. Az utóbbi években egyre több a szarvas a területünkön. (bő takarmány és nyugodtság van) Most hogy elkészült az M60-as autópálya, ami a területünk szélén megy végig, a kerítés olyan szinten felduzzasztotta a szarvasokat, hogy komoly aggodalommal nézünk a jövőbe....
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #370 Dátum: 2010. Május 12. - 15:13:20 »

Fegbock  Igen Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #371 Dátum: 2010. Május 12. - 15:13:37 »

Köszönöm! Igen mi is megkértük. Az utóbbi években egyre több a szarvas a területünkön. (bő takarmány és nyugodtság van) Most hogy elkészült az M60-as autópálya, ami a területünk szélén megy végig, a kerítés olyan szinten felduzzasztotta a szarvasokat, hogy komoly aggodalommal nézünk a jövőbe....

 Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #372 Dátum: 2010. Május 12. - 15:14:19 »

Kálmán!

Nagyon jó kép, elég nyugalma van a vad-nak nálatok Igen Wave
Naplózva

Üdv End
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #373 Dátum: 2010. Május 12. - 22:18:05 »

Szarvast, dámot mostanában látni elég szépen.

Nem vadássza senki azt a részt, nyugalmuk van, a vadföldek tűrhetők  Vállat von
Így szerintem nem nagy csoda.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #374 Dátum: 2010. Május 13. - 19:22:11 »

Ma jöttem meg, hivatalosan is vége a szorgalmi időszaknak! Kutyámat vittem el egy sétára és a következő tehenet láttam. Eddig sosem mutatkozott, csak a nyomait találtam meg, hát íme! Véleményem szerint még ellés előtt áll, a képen talán nehéz kivenni, de eléggé hasas még. Próbáltam közelebb menni, de a kutyával elég nehezen ment, a tehén be is húzódott a nádasba. Remélem holnap sikerül ismét meglátnom.





Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: