Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257570 alkalommal)
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Június 02. - 19:48:59 »

Sziasztok! A mai nap répakapálásra mentem ki kb 2,5-30órája szokásomhoz híven a puskám is vittem magammal, kb 30 perce kapálhatok amikor megjelenik egy bika borjú tőlem kb 150 méterre na ekkor gyorsan kapa le puska fel, töröküléses testhelyzet és türelmes várakozás kb 15-20 perc után megjelent egy tehén majd egy ünö. elbírálás után ugy döntöttem az ünő elég satnya a bikához képest és lőhető. A lövés után az ünő kb 6-7 lépést ment. a lövedék oldalról kissé félsrégen ütötte át a tüdőt roncsolva, és a bal oldali válcsontot törve távozott a testből. kaliber 7X64 lőtáv kb 100 méter.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Június 02. - 21:27:08 »

Nem akarok kötekedni, de a gím borjú, ünő  szeptember 1.-től február 28.-ig lehet lőni, és ma tudtommal júniús 2. a van!
Kicsit nem a szezonba lőtted??? ??? ???
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Június 02. - 21:30:10 »

Nem akarok kötekedni, de a gím borjú, ünő  szeptember 1.-től február 28.-ig lehet lőni, és ma tudtommal júniús 2. a van!
Kicsit nem a szezonba lőtted??? ??? ???

Barna tartozik a részletekkel, de a megyei hatóság gyakran ad ki vadkár miatti rendkívüli kilövési tervet ünőre/borjúra nyáron is. Gondolom ez esetben is ez történt.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Június 02. - 21:33:48 »

Az lehet, de ne volt ideírva, így meg azért elég szabálytalan lenne?
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Június 02. - 21:35:45 »

Biztosan külön engedéllyel lőtte, különben nem kürtölné világgá.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Június 02. - 21:37:02 »

Az lehet, de ne volt ideírva, így meg azért elég szabálytalan lenne?

Nem írta le, mert gondolom nem ordítaná a világnak a szabálytalanságot... Ne feltételezd egyből a rosszat Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Június 02. - 21:50:28 »

Érdeklődve olvasom itt a fórumon - többektől - hogy most is borjúról beszélnek.
A borjak most születek - így azokat lőni legjobb tudűsom szerint nem lehet, meghát elég förtelmes gyomor kell ahhoz, hogy valaki egy pöttyös borjút meglőjön.
Azt nem tudom, hogy van-e olyan hatóság aki pöttyös borjúra is ad engedélyt, de meg kell valljam én már semmin sem csodálkoznék ebben az országban.
A tavalyi bikaborjú, meg már bika - ha még csak spíszer/spíszerke is -, szóval a megnevezések számomra érdekesek...

Én éppen tegnap egy esti leskelődés alkalmával láttam egy kis borjút...csodás kis jószágok ezek és úgy zargalászta a dagonya körül a sutát, hogy igen jót mulattam a lesen.
(igazi, hatalmasnagy "lófejű" mámival jött inni a kis pöttyös.)

Barna, az ünőhöz garantálok, nálunk is van engedély mind erdei, mind mezei kárra. (van egy 118 ha-os borsónk... :-\)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Június 02. - 22:01:43 »

Érdeklődve olvasom itt a fórumon - többektől - hogy most is borjúról beszélnek.
A borjak most születek - így azokat lőni legjobb tudűsom szerint nem lehet, meghát elég förtelmes gyomor kell ahhoz, hogy valaki egy pöttyös borjút meglőjön.
Azt nem tudom, hogy van-e olyan hatóság aki pöttyös borjúra is ad engedélyt, de meg kell valljam én már semmin sem csodálkoznék ebben az országban.
A tavalyi bikaborjú, meg már bika - ha még csak spíszer/spíszerke is -, szóval a megnevezések számomra érdekesek...

Én éppen tegnap egy esti leskelődés alkalmával láttam egy kis borjút...csodás kis jószágok ezek és úgy zargalászta a dagonya körül a sutát, hogy igen jót mulattam a lesen.
(igazi, hatalmasnagy "lófejű" mámival jött inni a kis pöttyös.)

Barna, az ünőhöz garantálok, nálunk is van engedély mind erdei, mind mezei kárra. (van egy 118 ha-os borsónk... :-\)

Roli, igazad van, rosszul fogalmaztam. Tehát Ünő vadkárban történő vadászatára adnak engedélyt (tavalyi borjúra gondolok, ez kavart meg).
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Június 02. - 22:40:45 »

Érdeklődve olvasom itt a fórumon - többektől - hogy most is borjúról beszélnek.
A borjak most születek - így azokat lőni legjobb tudűsom szerint nem lehet, meghát elég förtelmes gyomor kell ahhoz, hogy valaki egy pöttyös borjút meglőjön.
Azt nem tudom, hogy van-e olyan hatóság aki pöttyös borjúra is ad engedélyt, de meg kell valljam én már semmin sem csodálkoznék ebben az országban.
A tavalyi bikaborjú, meg már bika - ha még csak spíszer/spíszerke is -, szóval a megnevezések számomra érdekesek...

Én éppen tegnap egy esti leskelődés alkalmával láttam egy kis borjút...csodás kis jószágok ezek és úgy zargalászta a dagonya körül a sutát, hogy igen jót mulattam a lesen.
(igazi, hatalmasnagy "lófejű" mámival jött inni a kis pöttyös.)

Barna, az ünőhöz garantálok, nálunk is van engedély mind erdei, mind mezei kárra. (van egy 118 ha-os borsónk... :-\)

Roli, igazad van, rosszul fogalmaztam. Tehát Ünő vadkárban történő vadászatára adnak engedélyt (tavalyi borjúra gondolok, ez kavart meg).

Félre értesz, nem konkrétan rád gondoltam, hanem általánosságban írtam, többektől is hallottam már.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Június 02. - 22:45:08 »

Félre értesz, nem konkrétan rád gondoltam, hanem általánosságban írtam, többektől is hallottam már.

Tudom mire gondoltál. én viszont szívesen korrigáltam, amit félreírtam  Kacsint Főleg, mert teljesen igazat adok.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Június 03. - 02:46:57 »

Köszi mindenkinek. A tavalyi jelentős vadkár miatt kaptunk engedélyt az éves gím szarvas lelövések 10%-ának elejtésére tilalmi időben, tehát 4db-ra, Csak és kizárólag Ünőre. A bika is tavalyi volt. Nálunk még nem láttak kis borjút de azt is lekapnám a fujival(fényképező) ha kijönne elém.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Június 03. - 11:15:17 »

Gratulálok Barna! Igen
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Június 03. - 11:29:48 »

Csak most olvasom, gratulálok!
Gondolom, ez a többször látott csapat volt.
Első szarvas?
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Június 03. - 13:03:39 »

Sziasztok! A mai nap répakapálásra mentem ki kb 2,5-30órája szokásomhoz híven a puskám is vittem magammal, kb 30 perce kapálhatok amikor megjelenik egy bika borjú tőlem kb 150 méterre na ekkor gyorsan kapa le puska fel, töröküléses testhelyzet és türelmes várakozás kb 15-20 perc után megjelent egy tehén majd egy ünö. elbírálás után ugy döntöttem az ünő elég satnya a bikához képest és lőhető. A lövés után az ünő kb 6-7 lépést ment. a lövedék oldalról kissé félsrégen ütötte át a tüdőt roncsolva, és a bal oldali válcsontot törve távozott a testből. kaliber 7X64 lőtáv kb 100 méter.

Gratulálok!

Szép lehettél puskával a hátadon, meg kapával a kezedbe... Nyihi Bion Bion Bion Wave
Naplózva

Üdv End
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Június 03. - 13:53:38 »

Csak most olvasom, gratulálok!
Gondolom, ez a többször látott csapat volt.
Első szarvas?


Igen az első volt, látod milyen a szerncse milyen jó lett volna ha ez csütörtökön, vagy pénteken történik.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: