Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257570 alkalommal)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Május 15. - 22:08:39 »

Grqatulálok!  Emelem
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Május 21. - 11:51:40 »

Sziasztok kedves Fórumtársak! javascript:void(0);

A vadkármegelőzés érdekében a vadkáros területeken a vadászati hatóság kérelmünkre kiadott néhány előrehozott gím tarvad kilövési engedélyt.
Ennek egyik eredményéről szeretnék beszámolni.
Tegnap este szarvas és disznójárta területre ültem lesbe, a napraforgó táblát szana-szét túrták a cocák a tavalyi beszántott kukoricacsövek keresgélése folytán.
Na és nem utolsó sorban reménykedtem, hogy esetleg összefutok egy ünővel is... Átvágva a napraforgó táblán konstatáltam, hogy a disznók szép munkát végeztek. A leshez bandukolva egy aranysakált is láttam, ami nálunk (még) nem túl gyakori, két kilövés volt eddig. A les mögött akácerdő, előtte a napraforgó vetés. Jó messze ellátni, a környező falvak házait, egy kis temetőt és a nem túl szép autópálya építést (M60). Még teljes világosságban egy szép bak lépett ki a les mellett kb. 6 méterre, nem sokat teketóriázott, lassú ügetésben eltűnt a dombhajlat mögött. Kb. 19.45-kor jobbra mögöttem kilépett egy gím tehén. Elég fiatal volt, nem is tudtam egyből eldönteni, hogy ünő-e... De nem sokkal ezután észrevettem, hogy készül kilépni egy másik is. Na az már egyértelműen ünő volt. Mivel a szelem arra az oldalra nem volta legjobb, nem akartam megvárni, hogy velem egy vonalba kerüljenek, ezért óvatosan megfordultam és dobogó szívvel, jó nagy bent tartott lélegzettel elhúztam a ravaszt.  Vadász A föld porzott, a vad egészséges vágtában be az erdőbe... Én néztem bután, mert úgy éreztem, hogy oda ment ahova kell. Néhány perc várakozás után, már szürkületben leszálltam, hogy megnézzem a rálövés helyét. Ott semmi, egyre nagyobb aggodalommal mentem az erdő széléhez, ahova a szarvas befutott. Ott néhány csepp vér, tehát kapott... Na akkor irány utána. A fegyverlámpát felraktam, mert közben gyorsan sötétedett és az erdőben már teljes sötétség volt. A nagy aljnövényzetben nehezen találtam egy-egy csepp vért. Aztán itt is egy vércsomó és ott is egy. Sötét piros színű. A kételyek gyötörtek, a gondolatok cikáznak: ennyire elcsesztem, kutya nincs, most jöhetek holnap keresni, mi van ha nem lesz meg, stb. Gondolom ismeritek az érzést...  Woest Na de aztán 30-40 métert megtéve gyanús zaj üti meg a fülemet. Mi volt ez? Jönnek a disznók? De szerencsére csak a meglőtt ünő volt az akit a fegyverlámpa fényében meg is láttam ezen gondolatok közepette. Tüdő lövéssel ment el kb. 60-70 métert, kegyelem lövéssel váltottam meg a szenvedéstől. A kihúzás az erdő széléig nem volt egyszerű, de ez már nem számított. Zsigerelés után még volt időm a társaimra várni, addig visszaültem a lesre. Kétszer is kijött egy 3 fős süldő csapat, ezeket azonban csak meglámpáztam, elég volt a vadászélmény erre az estére..  gyozo Táncol
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Május 21. - 11:55:36 »

Gratulálok! Taps Emelem

"...elég volt a vadászélmény erre az estére.."
 Igen Igen Igen Korrekt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #198 Dátum: 2009. Május 21. - 12:01:17 »

Gratulálok Mikibácsi! Emelem
Átéltél ezek szerint néhány izgalmas percet, mire megtaláltad az ünőt.
A süldők ott lesznek még másnap is. Jól tetted, hogy nem bántottad őket. Egyszerre az ember általában csak egy élménynek tud örülni teljességgel!
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #199 Dátum: 2009. Május 21. - 12:02:37 »

Köszönöm!
Én is így gondolom, a ezek után a disznó lövés már egy kicsit "hentes" munka lett volna...
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #200 Dátum: 2009. Május 21. - 12:19:04 »

Sziasztok kedves Fórumtársak! javascript:void(0);

A vadkármegelőzés érdekében a vadkáros területeken a vadászati hatóság kérelmünkre kiadott néhány előrehozott gím tarvad kilövési engedélyt.
 De szerencsére csak a meglőtt ünő volt az akit a fegyverlámpa fényében meg is láttam ezen gondolatok közepette. Tüdő lövéssel ment el kb. 60-70 métert, kegyelem lövéssel váltottam meg a szenvedéstől. A kihúzás az erdő széléig nem volt egyszerű, de ez már nem számított. Zsigerelés után még volt időm a társaimra várni, addig visszaültem a lesre. Kétszer is kijött egy 3 fős süldő csapat, ezeket azonban csak meglámpáztam, elég volt a vadászélmény erre az estére..  gyozo Táncol

Mikibácsi  Emelem
Nagyon korrekt, gratulálok!  Igen
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #201 Dátum: 2009. Május 21. - 12:25:38 »

Sziasztok kedves Fórumtársak! javascript:void(0);

A vadkármegelőzés érdekében a vadkáros területeken a vadászati hatóság kérelmünkre kiadott néhány előrehozott gím tarvad kilövési engedélyt.
Ennek egyik eredményéről szeretnék beszámolni.

Gratulálok, szép  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #202 Dátum: 2009. Május 21. - 19:15:55 »

Szia Miki!
Gratulálok a sikres vadászatodhoz,de egy kicsit meg dorgállak azért a tizenőt percért .Ha ez a lővés nem oda megy ahova sikeredet akkor lehet,hogy a világbol kiüzöd szegényt.Tudom milyen nehezen telik ilyenkor az idő,ahogy te is irod a sebágybol kelteted fel tizperc múlva lehet,hogy dermedt lett volna.De ott van a lehet.
Üdv HSanyi
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #203 Dátum: 2009. Május 21. - 22:28:04 »

 Emelem Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2009. Május 22. - 09:40:30 »

Mikibácsi!

Biztosan tüdőn érte azt a vadat a lövés?
Mert azzal nem szoktak 10 perceket élni...főként nem egy nyári ünő.
Félre ne érts, nem rosszallásból kérdezem, csak a tüdőlövés az egyik leggyorsabb kimúlást okozó lövés tapasztalatom szerint.

üdv.
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. Május 25. - 11:37:20 »

Biztosan tüdőn érte.
Már túl sok élet nem volt benne, alig-alig vett egy lélegzetet.
Miki
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #206 Dátum: 2009. Május 25. - 12:19:38 »

Tegnap este láttam idei borjút!
Próbáltam lefotózni, de már erősen szürkült, nem sikerültek a képek. Szomorú
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2009. Május 25. - 18:30:17 »

Nálunk már 2-2,5 hete vannak kisborjak.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #208 Dátum: 2009. Május 25. - 18:46:20 »

Nálunk már 2-2,5 hete vannak kisborjak.

Mások láttak nálunk is, de én idén most először, és igen megörültem neki.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #209 Dátum: 2009. Május 25. - 18:46:36 »

Biztosan tüdőn érte.
Már túl sok élet nem volt benne, alig-alig vett egy lélegzetet.
Miki
Ilyenkor nem lehet annak szerepe, hogy a tüdő melyik részét érte a lövés? És hogy belégzésben, vagy kilégzésben? Mert hogyha teszem azt tüdőcsúcson érte, és kilégzésben, akkor esetleg tud menni még annyit, amennyit Mikibácsi írt. Szerintetek?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: