Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468749 alkalommal)
szabics51
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #855 Dátum: 2010. Július 08. - 14:04:19 »

Mindenkinek a LELKE rajta, hogy hol, mikor, milyen eszközökkel,mi módon ejti el a vadat,
hogy hol a határ, annak meg az évek során benne kialakult KÉSZSÉGE és a SZERSZÁMA szab határt. Nem vagyunk egyformák, egyikünk ügyesebb, másikunk gazdagabb a harmadiknak meg egyszerűen szerencséje van. Ez így van rendjén, a Jóisten találta ki nem az ember. Egyébként tudja-e valaki,hogy melyik fórumon lehet a lámpákról olvasni? Vadászüdv. Ludwig
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #856 Dátum: 2010. Július 08. - 14:19:21 »

Mindenkinek a LELKE rajta, hogy hol, mikor, milyen eszközökkel,mi módon ejti el a vadat,
hogy hol a határ, annak meg az évek során benne kialakult KÉSZSÉGE és a SZERSZÁMA szab határt. Nem vagyunk egyformák, egyikünk ügyesebb, másikunk gazdagabb a harmadiknak meg egyszerűen szerencséje van. Ez így van rendjén, a Jóisten találta ki nem az ember. Egyébként tudja-e valaki,hogy melyik fórumon lehet a lámpákról olvasni? Vadászüdv. Ludwig
Ha azt akarod ezzel mondani, hogy éjszaka eldöntöd 300m-ről, hogy vadmacska, házimacska, esetleg róka van a keresztben, akkor...nagyon ügyes vagy. Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #857 Dátum: 2010. Július 08. - 15:09:08 »

Amint látom, végre tobb a hozzászólás. Szerintem valahol a kozepén van az igazság. Én nem vadászok infra binokulárral, nekem nincs is, mivel nem használnám ki, csak azért ítam, mert steve álította, hogy 300m-rol infrával sem veszem észre a rókát. Hogy házimacska-e, vagy nem, azt nemtudom eldonteni, mivel egy jókifejlett vadmacska szinu házimacskát egy vadmacskától ilyen távról még nappal is nehéz megkulomboztetni, de e rókát a macskától probléma nélkul. Sok fajta infra binokulár volt a kezemben, mivel a haveroknak 1-3W-os led-infra, vagy 200-300mW-os lézer infra + világítás lámpát csináltam hozzájuk, és a felfogatási problémák miatt nálam voltak néhány napig, így kipróbáltam oket. A használatát nem itélem el, szerintem ami nincs tiltva, az megvan engedve. Hol vannak a vadászetikának a határai? Ezzel mindenkinek saját magának kell megbírkóznia. A fórumon fel volt téve egy kérdés a világítás határairól, hát válaszoltam, hogy én mit kedvelek vagy használok az más dolog, arról nem írtam. Ezen a fórumon van néhány nagyon szép tunningolt puska lámpa felfogatással, ami boven 100m-en folul világít. Hány méteren van a max. lovési határ? Hát erre csak egy viccel tudok válaszolni: A Katona kérdezi a kapitányt, hányig kell számolnom mielott eldobom a kibisztosított granátot? A válasz- 7-ig, erre kozbeszól a dadogós /ezzel senkit sem akarok megsérteni/,  kkk...appppitány úúúr  neeekkkemmm aaa hhááárooomm is sok. Így van valahogy a lovéssel is.Valakinek egyforma korulmények kozott a 150m sem probléma, másnak viszont az 50m is sok. Ahogy mondtam, szerintem mindenkinek saját magának kell megszabnia a határt, de semmiképpen sem lehet túlozni a dúvadnak is van joga a gyors halálra. Csak 3 példa a multból. Vadásztársam leadott három lovést télen a "vadkanra", és megeskudott rá hogy eltalálta, menjuk a kutyákért utánkeresésre. Némi keresés után egy nagy fagyos ekeáltal kidobott hantban találtunk egy átlott lyukat. A nádas szélén kb 10m-re a zúzmartási fuben ahová a disznó futhatott még nyomat sem találtunk. Egy másik "szintén vadász" éjjel felébresztett, hogy kb 50m-rol  meglott egy suldot /telihold volt/, és az elfutott, de vért talált. Vittem a 2 legtapasztaltabb jagomat, a lovésen világos vér, és kerek csontdarab, amibol hátsó láblovésre gyanítottam max. 50kg korul, kemény volt a talaj, nyomakkal nem foglalkoztam. Elengettem a 2 kutyát, és rovid idon belul csaholás, és harc. A két eb fojtotta a prédát. Sietve mentem utánuk, meglepetésemre kb 5m a lyuk elott egy borzot marcangoltak, már nem volt benne élet. A harmadik "szintén vadász a vadászteruletbe menet, és nagyon megorult, hogy kijott a nádból egy szép vaddisznó csapat korábban még tiszta sotétedés elott, le is terítette a legnagyobbat a tobbit csak az mentette meg, hogy nemigen zavarta meg oket a lovés. Ez persze gyanús lett a lovonek is, így lassan lovésrekész odacammogot, és akkor vette észre, hogy a kocsmában iszogató juhásznak "lefektette" a nyáj tenyészkosát.   
Mosolyogtam pmc írásán. Régebben a 80-as évek elején szintén a róka volt a mindenem. 5 kemény jagom volt a havernek 4 agyafurt welsh-e, a saját teruletunken kívul sok  fácanosogba "tettun rendet" ami a dúvadat illeti. Akkoriba nem volt kézilámpába led, sem xenon, vagy halogén izzó, így  spekuláltam. Hát nemmardt más, csak a 50W 12v-os halogén, és a nehéz autó aku. Le volt fókuszolva, de marhájul világított. A  haver mondta is, nehogy felgyujtsam a szalmakazlat.
   Valaki itt azt írta, hogy sotétedés után haza kell menni, és szórakozni. Nagyon igaza van! De ha a helyzet pl. olyan mint nálunk, hogy egy kis 630 hektárnyi teruleten vagyok vadászgazda a  kukorica táblákat pedig a nagy disznókonda tarolja a tulaj a károk miatt felakarja bontani a szerzodést, akkor sajnos nemigen mehetunk sotétedés után haza.
     Esetleg egy infó a nálunk érvényes torvényekrol.
1./ a lámpa használata tiltva /nincs kivétel/, sott minden segédezkoz, ami áramra mukodik tiltva.
2./ Éjjeli vadászat tiltva, engedett disznóra, dúvadra, 3 nappal a telihold elott, és 3 nap a telihold után a teliholdat beszámítva, de az is csak ha derult az ég. Más napokon 1 órával a napkelte élott, és 1 órával a napnyukta után vége a vadászatnak, irány haza.
   No de már így is sokat írtam, meg lehet, hogy el sem tudjátok rendesen olvasni. Szerintem felesleges vitatkozni, mindenhol más a helyzet, és máshogy viselkedik a vad. A Magyar íróknak, és vadász konyveknek sokat koszonhetek, hogy megtanultam magyarul írni, és olvasni. /persze nem tokéletesen/ Gyimesi Gyorgy "Megzabolázott szenvedély" volt fiatal koromban a kedvencem, de mégis Páll Endrének konyv czíme fogott meg legjobban "LEGJOBB VADÁSZNI" gyozo   
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #858 Dátum: 2010. Július 08. - 16:01:27 »

Ja, nem akarok senkit sem megsérteni, de szerintem Marksman egy komoly lámpaszakérto, és kíváncsi volnák a véleményére, hogy  konkrétan milyen lámpát választana a messze távú világításra. Természetesen egy normálméretu puskalámpára gondolok.
Koszi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #859 Dátum: 2010. Július 08. - 16:12:18 »

Ja, nem akarok senkit sem megsérteni, de szerintem Marksman egy komoly lámpaszakérto, és kíváncsi volnák a véleményére, hogy  konkrétan milyen lámpát választana a messze távú világításra. Természetesen egy normálméretu puskalámpára gondolok.
Koszi
Figyelmes olvasás
 Ördög
 :buba
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #860 Dátum: 2010. Július 08. - 16:19:50 »

redbolt!

Itt nem is azzal van a gond, hogy ki milyen lámpát tud építeni! Le a  Emelem a lámpa építők előtt!
Az az alapvető probléma, hogy 200-300m-re lámpával ne lövöldözzünk már! Itt mindenki bizonygatja, hogy milyen ügyes, és milyen fasza  a felszerelése, meg minden....
Csak hát hiszi a piszi! Mint lentebb említettem már, a szar dolgokat soha nem írja fel az ember a fórumra. Így meg az jön le aki ezt olvassa, hogy milyen korrekt dolog egy világító szempárra lőni.... Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #861 Dátum: 2010. Július 08. - 16:24:31 »

Redbolt!

Természetesen ahány ország annyi szokás! Ha nektek engedélyezett az infra, hát használjátok. Itt tilos.

A vadász etika határai nem egyénfüggőek. Ezt több könyv is leírja, pl a Vadászat etikai kódexe is. Ennek ugyan úgy megvannak a keretei mnt egy előírt szabályzatnak, A különbség csak annyi, hogy ezek betartása nem jár büntetéssel, "csak" -jobb helyeken- a Vadászok megvetésével. Sajnos sokan úgy vannak vele, hogy mindenki számoljon el saját lelkiismeretével. Ez nem így van. Egy Vadász számára az íratlan szabályoknak sok esetben többnek kell lenni a törvénynél. Elég szomorú, hogy így állnak hozzá, mert egy társaságban elég pár ilyen gondolkodású ember, és oda minden. A kocát lőni nem tilos. Valamikor azt a vadászt aki malacos kocát lőtt, eltiltották a vadászattól egy időre. Ma legfeljebb megcsókolhatják a s..., ha a háziszabályzatban nincs rá külön rendelkezés. Na ezt kellene tanítani a vadász iskolákba, mondjuk a vaddisznó fogképlete helyett.
De igazából mit is várok én, ha már az őzet is lehet hajtásban lőni válogatás nélkűl. Innen már sak egy lépés a futó fácán, vagy az éjszakai lámpás nyúlvadászat. Sajnos! :Mosolyog

Balázs valóban készít lámpákat, és egyre jobbakat. De elmondom, (többszőr vadásztunk együtt) nem az a tipusú vadász aki 200 méterre lő este. A lámpakészítés szerintem nála inkább kihívás. Az, hogy a lámpa lvilágít 5-600 méterre, nem ezt jelenti, hogy távlövésekre késztessen bárkit. Az esti vadászatnak amúgy is megvnnak a maga buktatói. Gondoljunk csak az árnyékra, a vad ilágos-sötét szinkülönbségeire. Jól kitalálta a természet, hogy az mber csak nappal lát, mert már nem lenne semmi. Bár, előbb utóbb az infrát is engedélyezni fogják itthon is. Fejvakarás Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #862 Dátum: 2010. Július 08. - 16:46:54 »

No! Utoljára még böffentek én is egyet.
Nekem mindegy ki mit csinál, mert mindenki saját maga szabja meg mit akar, és természetesen semmi jogunk beleszólni, főleg nem egy fórumon keresztül, míg nem törvénytelen.

Az ha valaki biztonsággal meglövi a kölökrókát lámpa mellett tarlón 200-300m-rő, az tegye.
De hogy 3-4 annyit hibáz sebez az biztos, akár milyen fajin lövő, meg jó cucc is van a kezébe... Ha nincs ennyi hiba, akkor meg bele kell fogni versenyezni, mert akkor már tehetség is van mellette. Emelem
Én is lőttem már így rókát 200 fölött, kb 2 db, de ennek többszörösét is elb@sztam, miután már úgy döntöttünk, hogy nincs tovább puffogás és meghúztuk 100-150 méterre a határt.
Azóta kevesebb a hiba, nincs akkora durrogás, és nagyobb a (haszon), természetesen kevesebb a zavarás.

Úgyhogy csak óvatosan, a fütyülő golóbisokkal.

 Emelem Stoel
Naplózva

Üdv End
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #863 Dátum: 2010. Július 08. - 16:46:59 »

Hol vannak a vadászetikának a határai? Ezzel mindenkinek saját magának kell megbírkóznia.
Nem.
Kell, hogy legyenek általános érvényű normák és el kell fogadnunk ezeket. Ha mindenkire magára bízod, azzal a jelenlegi áldatlan állapotokat konzerválod ahol mindent szabad mert mindenre van magyarázat és a jellemtelen, hitvány jogászok ezt a törvény betűjével is megtámogatják.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #864 Dátum: 2010. Július 08. - 17:53:29 »

Mindenkinek a LELKE rajta, hogy hol, mikor, milyen eszközökkel,mi módon ejti el a vadat,
hogy hol a határ, annak meg az évek során benne kialakult KÉSZSÉGE és a SZERSZÁMA szab határt. Nem vagyunk egyformák, egyikünk ügyesebb, másikunk gazdagabb a harmadiknak meg egyszerűen szerencséje van. Ez így van rendjén, a Jóisten találta ki nem az ember. Egyébként tudja-e valaki,hogy melyik fórumon lehet a lámpákról olvasni? Vadászüdv. Ludwig

Azt veszem észre,nem itt.
Meg kellene érteniük egyes vadásztársainknak,hogy ez egy lámpa fórum.
Megfelelő minőségű lámpával,amely 200-250 méterig elvilágít,el lehet lőni 80 méterre is,mert talán "még" ott is van fénye.
Arra,hogy 300-ról megmondom,hogy róka,vagy őz amit látok,egyből az a válasz,hogy miért kell 300 méterre lőni,a kettő nem ugyanazt jelenti.
Azt hiszem kb. 3-an tudjuk,hogy ez melyik fórum,és többen vagyunk,akik egymásra licitálva etikáznak félreértett,vagy félreértelmezett mondatok alapján.
Biztos vagyok benne,hogy 300-ról fényes nappal sem találnék el egy kölyökrókát,de 200 -ról az esetek döntő többségében igen.
Amelyik lámpa 300-ig elveret,az megfelelő fényerővel rendelkezik 200 méteren is.
300 méteres lövésről ki beszélt?
 Igen
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #865 Dátum: 2010. Július 08. - 18:03:14 »

Ha azt akarod ezzel mondani, hogy éjszaka eldöntöd 300m-ről, hogy vadmacska, házimacska, esetleg róka van a keresztben, akkor...nagyon ügyes vagy. Fejvakarás

Nem a keresztben,mert 300 méterre nem a céltávcsőbe nézegeted,hanem a keresőben,akár egy 10x50 -es Deltába is.
Nem tudod megmondani,hogy vadmacska,vagy házimacska,de tudod,hogy nem őz,nem disznó,nem szarvas,stb.és igen meg tudod különböztetni a macskát a  rókától,mert az minimum kétszer akkora hosszot mutat a farka miatt.A macska néha sokat ücsörög egyhelyben,nem üget,mint a nyúl amikor mozog,hanem komótosan ballag.
A nyúl legtöbbször csak elvan,mint egy vakondtúrás.
Ne próbálj meg olyan hatást kelteni,mintha szó lett volna 300 méteres lövésekről légyszíves.
Arról volt szó,hogy tud-e valaki 200-250 m-es hatásfokkal rendelkező lámpát ajánlani,mert ez lámpafórum.

köszönöm
Naplózva
szabics51
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #866 Dátum: 2010. Július 08. - 18:05:10 »

Ha azt akarod ezzel mondani, hogy éjszaka eldöntöd 300m-ről, hogy vadmacska, házimacska, esetleg róka van a keresztben, akkor...nagyon ügyes vagy. Fejvakarás
S.Peti!
Nem vagyok ügyes, főleg nem így fórumon keresztül. Valamikor fiatal koromban nem volt messze a 300 méter a szememnek, de akkor sem lőttem rá, most meg főleg nem teszem. Azért írtam, hogy mindenkinek lelke rajta hogyan csinálja. Vadászüdv. Ludwig
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #867 Dátum: 2010. Július 08. - 18:10:50 »

No! Utoljára még böffentek én is egyet.
Nekem mindegy ki mit csinál, mert mindenki saját maga szabja meg mit akar, és természetesen semmi jogunk beleszólni, főleg nem egy fórumon keresztül, míg nem törvénytelen.

Az ha valaki biztonsággal meglövi a kölökrókát lámpa mellett tarlón 200-300m-rő, az tegye.
De hogy 3-4 annyit hibáz sebez az biztos, akár milyen fajin lövő, meg jó cucc is van a kezébe... Ha nincs ennyi hiba, akkor meg bele kell fogni versenyezni, mert akkor már tehetség is van mellette. Emelem
Én is lőttem már így rókát 200 fölött, kb 2 db, de ennek többszörösét is elb@sztam, miután már úgy döntöttünk, hogy nincs tovább puffogás és meghúztuk 100-150 méterre a határt.
Azóta kevesebb a hiba, nincs akkora durrogás, és nagyobb a (haszon), természetesen kevesebb a zavarás.

Úgyhogy csak óvatosan, a fütyülő golóbisokkal.

 Emelem Stoel


Ismét előkerült a 300 méteres lövés,mégegyszer mondom senki nem tud biztonsággal eltalálni 300-ról egy kölyökrókát,de nem ez volt a kérés,hanem az,hogy 200-250 méterre megfelelő fényerejű lámpát ajánljon valaki,amelyik nem nagy,könnyű vele bánni.
Egyebekben Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #868 Dátum: 2010. Július 08. - 18:37:47 »

redbolt!

Itt nem is azzal van a gond, hogy ki milyen lámpát tud építeni! Le a  Emelem a lámpa építők előtt!
Az az alapvető probléma, hogy 200-300m-re lámpával ne lövöldözzünk már! Itt mindenki bizonygatja, hogy milyen ügyes, és milyen fasza  a felszerelése, meg minden....
Csak hát hiszi a piszi! Mint lentebb említettem már, a szar dolgokat soha nem írja fel az ember a fórumra. Így meg az jön le aki ezt olvassa, hogy milyen korrekt dolog egy világító szempárra lőni.... Vállat von Fejvakarás

Én írtam,hogy akadnak malőrök,de akadtak már 30-ről is,amikor rövidet lősz,mert 200-ra van belőve a puska,de picit "beakad "mégis,mindegy ne ragozzuk.
Bocs,nem nekem címezted,de kérdezni szeretnék valamit.
Tényleg azt hiszed,hogy 200 méterről egy megfelelő lámpával csak világító szempárt lehet látni?
Bizony nem így van,kis túlzással fülétől látod a farkáig,amiről te beszélsz,az akkor van,ha gyengus a lámpa,és ! szemből áll a róka.
Nekem van olyan lámpám,és redbolt írta neki is volt olyan,ami simán képes erre,csak nehézkes bánni vele.
Te is 300 méteres lövésekről írsz annak kapcsán,hogy egy olyan lámpát szeretne valaki ami elveret 200-250 méterre,és megjegyzi,hogy az esetek többségében 200 méterekről eltalál egy rókát.
Keresőben 300 m-ről meg lehet látni a rókát,és nem több,mást nem állított senki. 
Kérlek ne ferdítsetek,mert kezd kellemetlen lenni.
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #869 Dátum: 2010. Július 08. - 18:44:49 »

Steve, szerintem aki egy világító szempárra lol, az egy barom ember, és el kell tole venni a puskát. Szépen áttudod forgatni a szavakat, sajnos én nem. Ki írta hogy villanó szemekre lol?   pmc pontosan leírta mi volt a kérdés. Nem foglalkoztam azzal hogy a 200m-es /vagy messzebb/ éjjeli lovés normális-e, vagy nem. Szerintem mindenhol megvannak a határok. Ha most valamilyen etikai rovatban lennénk, akkor azt írnám hogy nem. De ha nem tévedek, akkor itt most a lámpákról, és a ltuningolás lehetoségeirol beszélunk. Nálatok jelenleg kb a heliátor lámpa világít legmesszebb, de még az nem jelenti azt, hogy mindenki 200m-re lol vele.
A másik dolog meg az, hogy aki éjjel 200m-re el akarja találni a rókát, annak jól "fel kell kotni a gatyáját". 
Attila az infrával alighanem valamit félreírtam, átolvasom, és válaszolok, nálunk sokkal szigorúbbak az éjjeli vadászat szabályai, mint nálatok. Puskán még a lámpát sem használhatod, nemmég az infrát!! megnézem mit írtam félre, és válaszolok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: