Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468747 alkalommal)
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #750 Dátum: 2010. április 27. - 19:41:48 »

Fegyverlámpának gondoltam átalakítani egyébként.

Egy fejlámpa áráért már használható AAA elemekkel működő fegyverlámpát lehet kapni. Nem érdemes az átalakítással bajlódni, hacsak nem az alkotás öröme a cél.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #751 Dátum: 2010. Május 03. - 19:37:18 »

Szerintetek milyen elemet érdemes venni CR123A   3voltos típusban?
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #752 Dátum: 2010. Május 04. - 21:28:17 »

Üdv!
Ezúton szeretném megköszönni Tamás fórumtársnak, hogy elkészítette az első fegyverlámpámat.  Emelem  Igen  Meghajol
 Nagyon szuper lett, már ki is próbáltam terepen tegnap éjjel, és 100m-ig nappali világosság van a céltávcsőben, bár a Reed relét még csak ma építettem bele, úgyhogy az igazi teszt ezután következik.
Képet majd holnap teszek fel remélhetőleg.
Mégegyszer köszönöm Tamás.  Wave
Naplózva
t_peti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #753 Dátum: 2010. Május 05. - 08:23:40 »

Üdv!

Nos, megrendeltem a lámpát!
Sokat hezitáltam, teszteket olvastam (pl: http://www.lygte-info.dk/review/12%20beamshoots%20UK.html )
Aztán végül a jetbeam m1x -re esett a választás.
Ha ki tudom próbálni, megírom a tapsztalatokat.

Üdv mindenkinek...
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #754 Dátum: 2010. Május 05. - 10:12:23 »

Üdv.
Feltettem a képeket a lámpámról, sajnos a festék lekopott, ezt újra kell fényezni.  Bion




Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #755 Dátum: 2010. Május 05. - 22:34:08 »

Üdvözlet!

Egy jó barátom kérésére készítettem az alábbi lámpást. Az ötlet a jól bevált, bestseller WF-500-ra épül, de néhány extra igényt még figyelembe kellett vennem.
Villás lámpafoglalat, hogy stabil legyen, oldható weaver-stílusú szerelék és széthúzható vezetékezés hogy kézi lámpának is használható legyen. Ekkor a csuklópánton lévő vakdugóval kell az áramkört zárni hogy bekapcsoljuk a lámpát.
A xenon izzót két darab 2500 mAh-s 3,7V-os lítium akksi hajtja.

Sajnos Kacsáék elég gyatra felületkezelést végeznek a villás konzolon (akril spray kb. 1 rétegben) így az a munkálatok során enyhén lekopott, de már intézem a porfestést amivel fillérekért végleg tökéletes külsőt kap a lámpa.

Íme:





Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #756 Dátum: 2010. Május 12. - 23:23:46 »

Kedves Lámpakészítő Mesterek!
Szeretném a segítségeteket kérni,most lámpavásárlás előtt állok,és sajnos nincs túl sok pénzem rá.  Szomorú
Tudnátok ájánlani valami olcsóbb típusú,de használható lámpát (bőven elég ha 100-120m ad olyan fényt,hogy biztos lövést tehessen melette az ember).
Illetve egy ilyen hazi dugvillás szerelék kb. mennyiből hozható ki?
Előre is köszönöm a segítséget!


Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #757 Dátum: 2010. Május 13. - 11:16:07 »

Kedves Lámpakészítő Mesterek!
Szeretném a segítségeteket kérni,most lámpavásárlás előtt állok,és sajnos nincs túl sok pénzem rá.  Szomorú
Tudnátok ájánlani valami olcsóbb típusú,de használható lámpát (bőven elég ha 100-120m ad olyan fényt,hogy biztos lövést tehessen melette az ember).
Illetve egy ilyen hazi dugvillás szerelék kb. mennyiből hozható ki?
Előre is köszönöm a segítséget!

Válasz ment privátban!  Mail
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #758 Dátum: 2010. Május 13. - 12:09:02 »

Karácsonyra kaptam az idősebbik fiaméktól egy Gerber vérkereső lámpát. Ki is próbálhattam tegnap este, "majdnem éles" helyzetben. Szerencsére a disznó egy tapodtat sem ment sehova. Viszont a vért meg tudtam nézni vele. Azoknak, akik színtévesztők, mert én sajnos az vagyok, csak ajánlani tudom. Nagyon élénk piros színe lesz a vérnek a lámpa hatására. Az, aki szintén piros-zöld  szín tévesztő, mint én, az tudja igazán értékelni, ha láthatja a vércseppeket a lámpa fényénél.
Tegnapelőtt kellett először éles helyzetben bevetnem a Gerbert. Szórón lőttem egy süldőt. Hallottam a becsapódást, láttam ahogy bemegy a bokrok közé. A tüdőlövéssel 6 lépést ment, majd fennakadt egy ágon. De ami a lényeg, a rálövés helyén szabályosan világítottak a tüdődarabok. A vércseppeket könnyedén tudtam követni, bár mint írtam nem kellet sokat.
Nagy segítség ez nekem, meg a többi színtévesztőnek.
Naplózva
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #759 Dátum: 2010. Május 17. - 10:53:28 »

Tegnapelőtt kellett először éles helyzetben bevetnem a Gerbert. Szórón lőttem egy süldőt. Hallottam a becsapódást, láttam ahogy bemegy a bokrok közé. A tüdőlövéssel 6 lépést ment, majd fennakadt egy ágon. De ami a lényeg, a rálövés helyén szabályosan világítottak a tüdődarabok. A vércseppeket könnyedén tudtam követni, bár mint írtam nem kellet sokat.
Nagy segítség ez nekem, meg a többi színtévesztőnek.

Szia Sanyi!

Gratula a süldőkhöz. Tényleg ilyen jó ez a lámpa? Már rég óta szemezek vele de nem bíztam benne. De te ha azt mondod jó akkor beszerzek egyet azt hiszem.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #760 Dátum: 2010. Május 17. - 11:01:08 »

Szia Sanyi!

Gratula a süldőkhöz. Tényleg ilyen jó ez a lámpa? Már rég óta szemezek vele de nem bíztam benne. De te ha azt mondod jó akkor beszerzek egyet azt hiszem.

Én is gratulálok!

Sanyi, kéne csinálni egy tesztet a lámpával. Azt hallottam, hogy alvadt vérrel már nem annyira hatásos/látványos a dolog. Ha meg kivárod azt a 20 percet, fél órát az alatt simán megalvad a vér. Egy esti csirkevágás?  Vállat von Ha a csirke vér is jó  Vigyorog  Fejvakarás a tesztre?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #761 Dátum: 2010. Május 17. - 11:18:23 »

Én is gratulálok!

Sanyi, kéne csinálni egy tesztet a lámpával. Azt hallottam, hogy alvadt vérrel már nem annyira hatásos/látványos a dolog. Ha meg kivárod azt a 20 percet, fél órát az alatt simán megalvad a vér. Egy esti csirkevágás?  Vállat von Ha a csirke vér is jó  Vigyorog  Fejvakarás a tesztre?

Én benne vagyok. Mit szólnátok a libavágáshoz?  Vigyorog
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #762 Dátum: 2010. Május 17. - 13:09:55 »

Én is gratulálok!

Sanyi, kéne csinálni egy tesztet a lámpával. Azt hallottam, hogy alvadt vérrel már nem annyira hatásos/látványos a dolog. Ha meg kivárod azt a 20 percet, fél órát az alatt simán megalvad a vér. Egy esti csirkevágás?  Vállat von Ha a csirke vér is jó  Vigyorog  Fejvakarás a tesztre?
Ez igaz, de ha a szóróra raktok ki egy kis véralvadásgátlót, akkor mindjárt más lesz a helyzet.  Nyihi
A csirke teszt sem rossz, de a libavágást, amit a Peti javasolt, sokkal jobb ötletnek tartom. Ördög
Komolyra fordítva a szót, valóban nem csak a vért emeli ki, de mint írtam, én piros-zöld színtévesztő vagyok, és nekem valóban segít. A lámpával is bajban voltam csütörtökön az esőben, mint Ádám anyák napján, hát még anélkül!
Összebeszélünk, aztán tesztelünk, vagy legalább is megpróbálunk tesztelni... Mosolyog
Naplózva
vendi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #763 Dátum: 2010. Május 26. - 18:07:44 »

Üdv Mindenkinek!
Fegyverlámpát szeretnék vásárolni de már eltévedtem a sok Lumenbe és gyakorlati tapasztalatokat szeretnék kérni milyet isvegyek??
Előre is köszönöm!
Naplózva
Laci01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


« Új üzenet #764 Dátum: 2010. Május 29. - 08:17:02 »

Sziasztok!
Én is szeretnék fegyverlámpát venni és tanácsra lenne szükségem, hogy a hagyományos lámpában, vagy ezekben az új taktikai (led-es) lámpákban érdemesebb inkább gondolkozni? Véleményem szerint praktikusabb lehet a ledes lámpa, de gyakorlati tapasztalatom nincs még sajnos.
Köszönöm előre is a segítséget!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: