Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468746 alkalommal)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #450 Dátum: 2009. Július 31. - 21:59:42 »

Sziasztok

Sikerült végre kipróbálnom legújabb szerzeményemet, egy P7 leddel szerelt Ultrafire lámpát. (gyakorlatilag egy WF-500 csak a xenon helyett egy P7 led van beleültetve)
Összehasonlítási alapnak egy agyonhirdetett Wolf-Eyes Eagle4-t kölcsönöztem. Mindkét lámpában feltöltött lítium akksik voltak, az Eagle 11v míg a P7 7,4v-on dolgozik.

http://indiform.co.hu/joomla/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage_lite_pdf&product_id=325&category_id=47&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=33

9 óra körül kezdtem meg az próbát, az Eagle4 fénye a xenon izzó miatt kissé vöröses sárgás volt, míg a P7 fénye ahhoz képest kékesebb, hidegebb volt. Fényerőben igazán nagy különbséget nem lehetett érzékelni, de mivel a próba egy parkban történt és nem volt igazán sötét sem még, így 9:30-kor megismételtem a próbát. Az eagle fényét a legszűkebbre fókuszáltam de ekkor már a P7-el messzebbre lehetett látni. A kékes árnyalatú fénye miatt a kontrasztok erősebbek voltak, és távolságban is jó 20-30 méterrel távolabb láttam vele.
A miniteszthez egy 10x50-es Sotem keresőtávcsövet is használtam, hogy a távolabb lévő fákon-bokrokon is megnézhessem mit tudnak a tesztalanyok.

Nem vártam ilyen jó eredményt, főként azért mert egy ilyen Eagle4 szett durván drágább mint a P7 szett.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #451 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 13:38:56 »

Sziasztok!
Ezeket a lámpákat véleményezhetné valami "szakértõ"... Fejvakarás

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14451

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22934

peti
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 07. - 14:43:42 írta Pyrus » Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #452 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 21:31:57 »

Sziasztok!
Ezeket a lámpákat véleményezhetné valami "szakértõ"... Fejvakarás

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14451

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22934

peti
Az első valószínűleg rendesen szórja a fényt. Keresni jó lehet, bár én kisebb méretű P7-es lámpát néznék a célra már a kényelmesebb cipelés végett.
A második a legerősebb fényű lámpa ami létezik. Kiváló fegyverlámpa lehet azoknak akik csak és kizárólag éjszakai távlövészetre specializálódtak  (ugyanis nagyon szűk fényű lámpa és nem változtatható a fókuszáltság mértéke, 40 méteren valószínűleg egy részét világítaná meg csak a disznónak)
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #453 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 22:22:15 »

Az első valószínűleg rendesen szórja a fényt. Keresni jó lehet, bár én kisebb méretű P7-es lámpát néznék a célra már a kényelmesebb cipelés végett.
A második a legerősebb fényű lámpa ami létezik. Kiváló fegyverlámpa lehet azoknak akik csak és kizárólag éjszakai távlövészetre specializálódtak  (ugyanis nagyon szűk fényű lámpa és nem változtatható a fókuszáltság mértéke, 40 méteren valószínűleg egy részét világítaná meg csak a disznónak)

Nekem van egy egy elemes P7-es. Vakito a fenyereje annak ellenere, hogy biztos messze ven 800-tol. Eleg nagy a szorasa oldalra. Kar, hogy az enyem meg egy "sebesseges" nem sokkal kesobb megjelent a tobb fokozatu (ha jol emlekszem 3) valtozat. Epitettem egy masikat a WF500-as testbe ketfokozatu elektronikaval - szerintem tul nagy!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #454 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 23:57:09 »

Sziasztok!
Ezeket a lámpákat véleményezhetné valami "szakértõ"... Fejvakarás

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14451

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22934

peti

A második túl szűk, az első meg nem nagyon, de azért picit drága szerintem. Már mondtam, hogy keress meg ha a P7 a vágyad és segítek de beszélhetek én...  Ördög De hidd el, a Heliatort jóideig nem fogja egyik sem megverni...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #455 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 08:40:26 »

A második túl szűk, az első meg nem nagyon, de azért picit drága szerintem. Már mondtam, hogy keress meg ha a P7 a vágyad és segítek de beszélhetek én...  Ördög De hidd el, a Heliatort jóideig nem fogja egyik sem megverni...
Fejvakarás
 Ördög Ördög Ördög Wave
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
szucsi24
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #456 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 18:30:36 »

Sziasztok végre sikerült találnom egy olyan fórumot ahol fegyverlámpákról van szó. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Új fegyverlámpát szeretnék vásárolni eddig kacsa (nagy) fegyverlámpát használtam de kétszer jártam úgy HOGY rávilágítottam a disznókra és azok szétfutottak lövés leadására esélyem nem volt. A disznók kb 70 méterre lehetek, a lámpa teljesen fel volt töltve.
mi lehet a gond?? ilyen szar a kacsa?
Milyen fegyverlámpát tudnátok ajánlani ami a távolba is jó??
előre is köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 15. - 18:53:14 írta wetzlar » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #457 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 18:52:59 »

Sziasztok végre sikerült találnom egy olyan fórumot ahol fegyverlámpákról van szó. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Új fegyverlámpát szeretnék vásásrolni eddig kacsa (nagy) fegyverlámpát használtam de kétszer jártam úgy HOGY rávilágítottam a disznókra és azok szétfutottak lövés leadására esélyem nem volt. A disznók kb 70 méterre lehetek, a lámpa teljesen fel volt töltve.
mi lehet a gond?? ilyen szar a kacsa?
Milyen fegyverlámpát tudnátok ajánlani ami a távolba is jó??
előre is köszönöm

Szerinted ha másik lámpával világítasz rá, akkor ott fognak maradni? Vállat von
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #458 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 20:52:26 »

Régen az ilyenekre annyira cinikusan tudtam válaszolni, de mára vénségemre megnyugodtam. Ezért komolyan azt mondom mindegy milyen tipust használsz ne világíts rá direktben, hanem próbáld távolról rájuk húzni, nálunk az a közutakkal szabdalt területen egész jól működik.
Naplózva
szucsi24
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #459 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 21:27:07 »

Birom az ilyen embereket. az ember valamit normálisan megkérdez aztán erre lenézik.
Csak azért mertem ezt megkérdezni mert másik vadásztárs aki az új ledes lámpával pl 750 lumen úgyan ezt megcsinálja neki nem futnak szét.na akkor ez hogy létezik??Neki nem kell ráhuzni meg semmi.
Akkor megkérnélek h légy már olyan kedves és mond el nekem hogy miért futottak szét. mit rontottam el?Mert oolyan gyorsan lehetetlen lőni.nagy a távolság??
Előre is köszi és ha lehet ne lenéző választ adj.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #460 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 21:36:54 »

Birom az ilyen embereket. az ember valamit normálisan megkérdez aztán erre lenézik.
Csak azért mertem ezt megkérdezni mert másik vadásztárs aki az új ledes lámpával pl 750 lumen úgyan ezt megcsinálja neki nem futnak szét.na akkor ez hogy létezik??Neki nem kell ráhuzni meg semmi.
Akkor megkérnélek h légy már olyan kedves és mond el nekem hogy miért futottak szét. mit rontottam el?Mert oolyan gyorsan lehetetlen lőni.nagy a távolság??
Előre is köszi és ha lehet ne lenéző választ adj.

Fejezd be a hisztit, nem nézett le senki.
Nem a ledes lámpán múlik, hogy szétfutnak-e a disznók vagy nem. Sokkal inkább azon, hogy hányszor püfölték meg őket lámpafénynél.
Vannak trükkök, az egyik a Robi által említett ráhúzás, a másik a fokozatosan erősödő fényerő, de ez utóbbihoz olyan lámpa is kell...
A Kacsa egy jó lámpa, amilyen távolságra kevés a fénye, oda már nem is kell éjszaka lőni.
Az örökkévalóságig egyik lámpa fényét sem fogják állni a disznók, ha olyan messze vannak, hogy nehezedre esik a céltávcsővel beazonosítani és meglőni valamelyiket, akkor amúgy is jobban teszed, ha nem lősz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #461 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 21:39:20 »

Ennél komolyabban nem lehet leírni. Viszont az lehet a Te kondádból már emeltek ki lámpával a barátodé meg még nem ismerte az emögött leselkedő 'veszélyt. Kérd kölcsön az övét /nem a nadrágszíját/ és meglátod, ha ugorhatnékjuk van ugrani fognak attól is. Biztos nem a "nagy távolsággal van a gond mert az inkább segít mint árt.  Hidd el ez nem a lámpán múlik, hacsak nem valami infra, de arról meg nem én fogok neked tanácsot adni mert nekem még a kezemben sem volt.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #462 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 07:48:16 »

Birom az ilyen embereket. az ember valamit normálisan megkérdez aztán erre lenézik.
Csak azért mertem ezt megkérdezni mert másik vadásztárs aki az új ledes lámpával pl 750 lumen úgyan ezt megcsinálja neki nem futnak szét.na akkor ez hogy létezik??Neki nem kell ráhuzni meg semmi.
Akkor megkérnélek h légy már olyan kedves és mond el nekem hogy miért futottak szét. mit rontottam el?Mert olyan gyorsan lehetetlen lőni.nagy a távolság??
Előre is köszi és ha lehet ne lenéző választ adj.


Üdv Szücsi!

Először is idézd nekem hol "nézett" itt le téged bárki is, ugyanakkor légy oly kedves a helyesírás szabályaira ügyelni, ezen a fórumon ez a szokás!  Kacsint

Ahogyan agyaras komám írja, ahová a Kacsa lámpával nem tudsz elvilágítani oda már tényleg nem szabad lőni, mert az éjszaka már nagyon-nagyon messze van.

Nekem volt többféle kacsám is, de hol állték a disznók hol nem.
Ahol voltam vendégségben és benne voltunk már a vadkáridényben, ott bizony nem állták, ha sikerült kukoricavetésen, vagy az idényben olyan kondát kifogni, akkor állták.
Ez szerencse kérdése...és persze azé, mennyire éhes a disznó.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #463 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 00:14:29 »

A minap Marksman barátommal összedobtuk amink van (már ami a fegyverlámpákat illeti) és a sötétedést kivárva megpróbáltuk vadász szemmel összehasonlítani készleten lévő fényforrásainkat. Nézzük hát sorra, hogy melyikkel mire jutottunk.
Első versenyző egy Batlamp volt. Belső akksis kivitel, de a gyári akksik helyett 2700 mAh-s Sony egységek kerültek bele, így könnyedén hajtja meg a 20w-os szuperfehér fényű halogén izzót. A felpöckölt technika meg is látszik a fényén. Nagyon erős mintaszerű, homogén fénycsóvát ad, ami még ráadásul fókuszálható is. Dugvillás kivitelűre Balázs alakította át a jól ismert KaCsa.lámpa konzolát felhasználva. Hátránya, hogy a belső akksik miatt viszonylag nagy a súlya.
Következő páciens egy Heliátor II. lámpa volt. A lámpa a jól ismert csőre kötözős kivitelű, 4,5 Ah-s zselés, külső ólomakksiról kapja az áramot. A fénye az elvárásokhoz méltóan nagyon erős, fókuszálható. Bátran kijelenthetjük, hogy a piac egyik legerősebb fényű lámpája, bár a Marksman által tuningolt Batlamp csak nagyon kevéssel maradt le mögötte. Negatív oldala, hogy a külső akksi vezetéke mindig akkor akad be amikor pont nem kellene, és  soha nem elég hosszú ahhoz, hogy 180 fokban hátraforduljunk a fegyverünkkel, miközben az áramforrás a magasles párkányán pihen. Rögzítése szintén nem túl szimpatikus, hiszen a szabadon lengő fegyvercsövet összehúzza a fával, és minden el-felszerelés után ellenőrizni szükséges, hogy oda néz-e a lámpa ahová a céltávcső.
Harmadikként egy Ultrafire 503b „taktikai” lápma következett. Fényforrása egy P60 szabványú, Cree XR-E R2 típusú led. A táplálékot egy darab védett áramkörrel ellátott (túltöltés, túlmerítés, fordított polaritás ellen védett) 3,7V-os belső lítium-ion akksi adagol. Szép fehér fénye középen erős, a széleken gyengébb. Gyakorlatilag egy erősen megvilágított belső kör és egy halványabb nagyobb külső kör látható. Közel sem tudja egy Heliátor erejét, nem fókuszálható, de nagyon igényes, stabil, időtálló, vízmentes kialakítása van. Egy oldható szerelékkel és lengőkapcsolóval tökéletes puskalámpa lehet annak aki nem akar éjszaka 100 méter feletti távokra lőni és a Heliátor árának csak kb. a fele van a zsebében.
Utolsó versenyzőnk egy szintén ledes (Cree XR-E P4) „X2000” névre keresztelt eszköz volt. Hasonlóan az előző lámpához, ezt is ugyanolyan lítium akksi hajtja. A lámpa „csodája” hogy fókuszálható, így a szélestől a nagyon szűk fénycsóváig kedvünk és igényünk szerint állíthatjuk a fényét. Széles fénycsóvája keresésnél, vagy a sötétben a magasles felé gyalogolva lehet segítségünkre, míg a legszűkebb állásba húzva a lencsét megvilágíthatjuk akár az előttünk 230 méterre álló fa törzsét is. Ekkor viszont nagyon pontosan össze kell hangolnunk a lámpa fényét és a céltávcsövet, mert a fénycsóva nagyon szűk. Hátránya, hogy az elektronikája direktbe hajtja a ledet, továbbá hogy a ház kialakítása nem követi a taktikai lámpák szabványát, így azok kiegészítői csak kisebb-nagyobb átalakítás után használhatóak hozzá. Mentségére legyen mondva, hogy a led és az elektronika cseréjével, oldható szerelékkel, lengőkapcsolóval, a műanyag lencse üvegre cserélésével, tömítésekkel tovább növelhető a teljesítménye és a megbízhatósága. Így már vadászati célokra is alkalmassá tehető, amivel egy nagyon erős, univerzális, könnyű, belső akksis lámpát kapunk és még ekkor sem közelítettünk meg egy Heliátor árát.
Jelen volt a teszten egy fókuszálható fejlámpa is, ami az X2000-es lámpához hasonló kialakítással, de három darab AAA elemmel nagyon hasonló eredményt  produkált. Ennél a lámpánál véleményem szerint vadász szemmel nézve nincs komoly funkciója a szűkre szabható fénycsóvának de szélesre állítva is olyan nagyon erős fénye van, amilyet a Deca… áruház 17db különböző fejlámpája közül egyik sem tudott produkálni, többszörös áron sem. Tájékozódási futó kollégámnak annyira megtetszett ez a lámpa, hogy  minden csapattag részére kért egy-egy darabot. Nekik nagyon bejön a szúk fénycsóva, mikor az ellenőrzési pontokat keresik az éjszakában.
Kimaradt ugyan ebből a tesztből a már-már kultikusnak tekinthető WF-500, de később összehasonlítottam ennek egy P7 leddel tovább javított változatát a Heliátorral és az X2000-el. Ez a lámpa egy 4 magos ledet hordoz magában, gyakorlatilag csak a fényforrása különbözteti meg a WF-500-tól. Tudásában a két másik lámpa jó tulajdonságait hordozza magában, mert belső akksis, ledes, fehér színű széles fénycsóvát produkál. Egy hagyományos WF-500 olcsón frissíthető P7-re, ami kb. +30-40% fénytöbbletet biztosít. Fényerőben az X2000 alatt van valahol, de ezt ellensúlyozza a fénycsóva szélessége és homogén fényeloszlása.

Összegzésként elmondhatjuk, hogy egyik lámpáról sem lehet kijelenteni, hogy mindenre tökéletes, de mindnek van olyan tulajdonsága ami azt valamiben kiemelkedővé teszi. Én a magam részéről a nagy teljesítményű nehéz lámpákat csak róka gyérítéskor használom és minden egyéb célra pedig egy X2000-est szereztem be, amit magam tuningoltam igényeim szerint.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Steve
Vendég
« Új üzenet #464 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 07:54:11 »

Birom az ilyen embereket. az ember valamit normálisan megkérdez aztán erre lenézik.
Csak azért mertem ezt megkérdezni mert másik vadásztárs aki az új ledes lámpával pl 750 lumen úgyan ezt megcsinálja neki nem futnak szét.na akkor ez hogy létezik??Neki nem kell ráhuzni meg semmi.
Akkor megkérnélek h légy már olyan kedves és mond el nekem hogy miért futottak szét. mit rontottam el?Mert oolyan gyorsan lehetetlen lőni.nagy a távolság??
Előre is köszi és ha lehet ne lenéző választ adj.


szücsi24!

Tiszta szívből ajánlom neked, hogy megfelelő keresőtávcsővel, megfelelő céltávcsővel napkelte előtt 1 órával kezdd el a vadászatot, és napnyugta után 1 órával fejezd be amennyiben a holdvilág nem enged tovább leskelődni!!!
Hiába kucorogsz kint egész éjszaka mindenféle fényvetőkkekl felvértezve, csak vadászattal még soha nem lehetett vadkárt elhárítani!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: