Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468758 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #435 Dátum: 2009. Július 29. - 12:23:48 »

Sziasztok!

Egyre inkább érzen a szükségét, hogy megoldjam a régóta halogatott lámpakérdést a 7x64 ZKK-n.
Megvan a fegyveren ( így örököltem ) a beépített dugvillahely és beépített nyomógomb kialakítás a Kacsa lámpához.
Visszaolvasva a keresés eredményeit a kacsa szóra, korábban feszegették a fórumtársak a lámpa okozta lőképszórást.
A kérdésem a következő: Válasszam a sokat bizonyított, de "nehezebb" kacsalámpát, vagy mondjuk a mostanában népszerű kicsi "túrbós" lumenes xenon égőseket.

Ha a kacsa lámpa, akkor a kicsi, vagy a nagyobb? ( csak akkus jöhet szóba.)  Vállat von
Ha a kis rúdlámpásra esne a választás, akkor melyik vált be?  Vállat von
 
Várom a véleményeket!  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #436 Dátum: 2009. Július 29. - 13:18:57 »

Visszaolvasva a keresés eredményeit a kacsa szóra, korábban feszegették a fórumtársak a lámpa okozta lőképszórást.
A kérdésem a következő: Válasszam a sokat bizonyított, de "nehezebb" kacsalámpát, vagy mondjuk a mostanában népszerű kicsi "túrbós" lumenes xenon égőseket.

Szia!
Ha csőre szerelhető lámpa mellett döntessz, mindenképpen számolni kell a lőkép megváltozásával. Ennek mértéke sok mindentől függ. (A lámpa tömege, puskacső,  stb.) Valószínű minél kisebb a lámpa tömege, annál kisebb az eltérés, de ezt ne vedd biztosra. A legjobb lenne, ha kölcsönkérnél és kipróbálnál néhány tipust lőtéren. 
Én fegyverlámpa ügyben a minél nagyobb fényerőre szavazok, elérhető ár mellett, ezért használok Heliatort... Ördög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #437 Dátum: 2009. Július 29. - 17:33:56 »

Megvan a fegyveren ( így örököltem ) a beépített dugvillahely és beépített nyomógomb kialakítás a Kacsa lámpához.
Visszaolvasva a keresés eredményeit a kacsa szóra, korábban feszegették a fórumtársak a lámpa okozta lőképszórást.


A kettőnek nincs köze egymáshoz, ugyanis a lőkép változás nem a dugvillás, hanem a csőre szerelhető beépített akksis lámpánál volt...esetenként.
Ha a dugvillással is jelentkezik ez a gond, akkor a tusával nagy baj van.
Naplózva
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #438 Dátum: 2009. Július 29. - 21:58:13 »

Itt vagyok (emlegetett szamár mindig megjelenik előbb utóbb)
Dzsi és Ferenc kérdésére is válasz lehet az F2 lámpa. Kicsi, könnyű (100 gramm, így azt kiszem a lőképet kevésbé bántja mint a nagy 30-50 dekás lámpák) a hatótáv kedvező (150-200m) és a 3xAAA elemes üzemmód bár sokan kétkednek benne igen egyszerű és gazdaságos üzemelést tesz lehetővé. Árat nem írok mert ez itt nem a reklám helye de az elérhetőségeimen rá lehet kérdezni.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #439 Dátum: 2009. Július 30. - 08:52:02 »

A kettőnek nincs köze egymáshoz, ugyanis a lőkép változás nem a dugvillás, hanem a csőre szerelhető beépített akksis lámpánál volt...esetenként.
Ha a dugvillással is jelentkezik ez a gond, akkor a tusával nagy baj van.

Köszi Wetzlar!

Így most már tiszta a kép!  Wave
Egyébként te melyik mellett voksolnál?

KACSA, vagy xenonos kicsi rúd?

Dzsi  Emelem
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #440 Dátum: 2009. Július 30. - 09:11:12 »

Én fegyverlámpa ügyben a minél nagyobb fényerőre szavazok, elérhető ár mellett, ezért használok Heliatort... Ördög
Igen Emelem gyozo Táncol
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #441 Dátum: 2009. Július 30. - 09:15:22 »

Sziasztok!

Egyre inkább érzen a szükségét, hogy megoldjam a régóta halogatott lámpakérdést a 7x64 ZKK-n.
Megvan a fegyveren ( így örököltem ) a beépített dugvillahely és beépített nyomógomb kialakítás a Kacsa lámpához.
Visszaolvasva a keresés eredményeit a kacsa szóra, korábban feszegették a fórumtársak a lámpa okozta lőképszórást.
A kérdésem a következő: Válasszam a sokat bizonyított, de "nehezebb" kacsalámpát, vagy mondjuk a mostanában népszerű kicsi "túrbós" lumenes xenon égőseket.

Ha a kacsa lámpa, akkor a kicsi, vagy a nagyobb? ( csak akkus jöhet szóba.)  Vállat von
Ha a kis rúdlámpásra esne a választás, akkor melyik vált be?  Vállat von
 
Várom a véleményeket!  Emelem
Heliátor a lelke, ha már minden képen kell világítani! Wave (Számomra ez csak, és kizárólag vadkárban képzelhető el, de ott is csak ha nagyon muszály) Bár ne kelljen....azért van a holdvilág, meg a hazamenés ha már nem lehet látni.... Emelem

« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 30. - 09:57:35 írta Horrido » Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #442 Dátum: 2009. Július 30. - 12:50:05 »

Itt vagyok (emlegetett szamár mindig megjelenik előbb utóbb)
Dzsi és Ferenc kérdésére is válasz lehet az F2 lámpa. Kicsi, könnyű (100 gramm, így azt kiszem a lőképet kevésbé bántja mint a nagy 30-50 dekás lámpák) a hatótáv kedvező (150-200m) és a 3xAAA elemes üzemmód bár sokan kétkednek benne igen egyszerű és gazdaságos üzemelést tesz lehetővé. Árat nem írok mert ez itt nem a reklám helye de az elérhetőségeimen rá lehet kérdezni.

Atti!

Az Olight M30 Triton-ról mi a véleményed?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2009. Július 30. - 13:07:38 »

Köszi Wetzlar!

Így most már tiszta a kép!  Wave
Egyébként te melyik mellett voksolnál?

KACSA, vagy xenonos kicsi rúd?

Dzsi  Emelem

Én a külső akksis lámpákat szerettem meg.
Ezek jók arra is ha az embernek nincs párja a nyári tarlózáskor rókára, mert sokáig bírják.
Aztán szintén jók egy esetleges utánkereséskor is, mert akkor is tovább bírják.
Így aztán én nagy megelégedéssel használom a csőre szerelhető - könnyű!!! - Kacsa lámpát.
Mondjuk szerencsés vagyok, mert ismerem őket, itt vannak pár km-re.  Kacsint

Kiváló a fébyereje és Balázs által szilikon zsinórosra alakítva tökéletesen jól alkalmazható.

Persze ez rajtad nem segít, mert beépített akksist akarsz.
 Wave
Naplózva
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #444 Dátum: 2009. Július 30. - 14:02:43 »

Atti!

Az Olight M30 Triton-ról mi a véleményed?
Az Olight, Fenix, Jetbeam lámpák kiválóak, kicsit "túlárazottak" és nagyon jól használhatóak mindennapi célokra, túrázáshoz vagy akár vadászat közben lesre történő feljutáshoz, utánkereséshez.

De
ezek a több üzemmódos lámpák szerintem puskára alkalmatlanok. Véletlenül többször nyomod meg a gombot és máris SOS jeleket küldesz a disznónak, az meg nagyon gáz szerintem.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #445 Dátum: 2009. Július 30. - 14:24:41 »

Az Olight, Fenix, Jetbeam lámpák kiválóak, kicsit "túlárazottak" és nagyon jól használhatóak mindennapi célokra, túrázáshoz vagy akár vadászat közben lesre történő feljutáshoz, utánkereséshez.

De
ezek a több üzemmódos lámpák szerintem puskára alkalmatlanok. Véletlenül többször nyomod meg a gombot és máris SOS jeleket küldesz a disznónak, az meg nagyon gáz szerintem.
Lengőkapcsolóval azért használhatóak, nem?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #446 Dátum: 2009. Július 30. - 15:03:34 »

Lengőkapcsolóval azért használhatóak, nem?
Az egy üzemmódos lámpák. Mert a több üzemmódos lengőkapcsival is több üzemmódos, aztán kapja a disznó az SOS jelzést vagy a stroboszkópot. Használni használható de ez a lehetőség benne van.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #447 Dátum: 2009. Július 30. - 15:09:10 »

Az egy üzemmódos lámpák. Mert a több üzemmódos lengőkapcsival is több üzemmódos, aztán kapja a disznó az SOS jelzést vagy a stroboszkópot. Használni használható de ez a lehetőség benne van.
Kivéve azok, amelyek külön kapcsolóval váltják az üzemmódot. Fejvakarás
Nem jól sejtem? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #448 Dátum: 2009. Július 30. - 21:12:39 »

Az egy üzemmódos lámpák. Mert a több üzemmódos lengőkapcsival is több üzemmódos, aztán kapja a disznó az SOS jelzést vagy a stroboszkópot. Használni használható de ez a lehetőség benne van.

Atti!

Nem védem a Fenix/Olight/stb. cuccokat mert aránytalanul drágák meg olyan a minőségük, hogy nem szorulnak védelemre, de az M30 pl. eg külön kapcsolóval vált üzemmódot, memóriás elektronikája van így mindig az utoljára beállított üzemmódot kapcsolja.
Én próbáltam az M30-at, szuper lámpa, de ugyanezzel a P7 leddel szűk félennyiért is van hasonlóan kidolgozott lámpa...

 Lamp Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #449 Dátum: 2009. Július 31. - 11:22:14 »

Új 6V 4,2Ah ólom-zselés akksit szerintetek hogy célszeru tolteni?
Az elso használat elott azonnal rátolteni,vagy lemeríteni és aztán feltolteni?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: