Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468769 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2265 Dátum: 2012. Október 29. - 11:43:01 »

Te szórón szoktál vadkárt elhárítani?


Gonosz!  Ördög
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2266 Dátum: 2012. Október 29. - 11:48:24 »

Szerinted ez miért spórolás?
Úgy gondolom, hogy azokon a fegyvereken amelyekbe be van építve a kapcsoló a lehető legjobb (bár nem a legszebb) megoldás!

Attila, Vajk!

Ne értsetek félre, nem a dugvillával van bajom, sőt!
Hanem a külső kupakról be a dugvillába vezetékkel van.
Az előbb-utóbb vagy beakad, és akkor kiszakad, vagy pár aksicsere után megtörik, kontakthibássá válik - arról nem is beszélve, hogy ezek a "gyári" kínai vezetékek olyan vékonyak, hogy a névleges áramerősség felét simán képesek felvenni.

Szerintem igényes lámpaépítés belső vezetékeléssel történik - pár lámpabuherátortól láthattunk már itt megosztott munkákat, példákat az igényességre. Ez mondjuk kicsit több gondolkodással, kicsit több időráfordítással jár. Ami - sajnos - elviszi a nyereséget, és ez itt a kulcs!!! Lehet, hogy megbántottam a hirdetőt, de külcsín és az ár alapján (Tisztában vagyok a komponensek árával) következtettem a belbecsre is, azért írtam olyan sommás véleményt.

Ha igazán jó lámpát akarunk, akkor nem szabad sajnálni az időt az eredeti lámpa átépítésére - Led beragasztása, normális driver alkalmazása (nem átfúrom a régit és direktbe hajtom), védett aksi használata - mert csak akkor lesz minőségi a munkánk, és akár évekig nyugodtan és reklamációmentesen használható a termékünk.

Nem volt időm még feltenni, de most megosztok egy sebtében telefonnal lefényképezett Olight lámpát,  amit dugvillássá alakítottam (hogy a tárgynál maradjunk).
A dugvilla és a rögzítőgyűrű is homokszórva, majd porfestve lett, a gömbfej felületkezelve, a hasított fejű csavarok rozsdamentes belső kulcsnyílásúra cserélve. Vezetékek rejtve.
Magában a lámpában "csak" egy elektronika csere volt, de így megkapja az R5-ös led a megengedett 1,4 amperjét a gyári 0,95 helyett...  Kacsint


Biztos lehetne még fokozni, de én valahogy így képzelem.
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #2267 Dátum: 2012. Október 29. - 13:25:53 »

Hát igen...ez már kinéz valahogy  Igen   
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2268 Dátum: 2012. Október 29. - 18:43:59 »



Biztos lehetne még fokozni, de én valahogy így képzelem.

Milyen ismerős megoldások...  Igen Ördög
Valóban ez az a szint, amikor nem kókányolásról, hanem építésről beszélünk. Szerintem. Persze minden hasonló tanulási folyamat kókányolással indul - szintén szerintem. Aztán vagy van igény fejlődni, vagy nincs, ez már emberfüggő.

Na szóval  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2269 Dátum: 2012. Október 29. - 20:52:51 »

Nekem nem jelenik meg a kép !
Miért ?
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2270 Dátum: 2012. Október 29. - 20:59:39 »

Milyen ismerős megoldások...  Igen Ördög

Hát igen, sok mindent köszönhetek Neked!  Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2271 Dátum: 2012. Október 29. - 21:01:26 »

Hát igen, sok mindent köszönhetek Neked!  Wave

Kölcsönös!  Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2272 Dátum: 2012. Október 29. - 22:09:18 »

Ez igen ! Igen
Jól néz ki !  Wave
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2273 Dátum: 2012. Október 30. - 06:40:43 »

Szerintem 50-70 m-re bármelyiket, csak azt nem tudom megérteni, miért nem jó ugyan az a DX-rol sokkal olcsóban Vállat von

http://vadaszapro.hu/70035/fegyverlampak
Melyik érdemes megvenni? Szóróra kellene 50-70m-re.
Köszi.  Emelem
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2274 Dátum: 2012. Október 30. - 06:49:46 »

Jó munka, minden elismerésem! Igen Taps
Attila, Vajk!

Ne értsetek félre, nem a dugvillával van bajom, sőt!
Hanem a külső kupakról be a dugvillába vezetékkel van.
Az előbb-utóbb vagy beakad, és akkor kiszakad, vagy pár aksicsere után megtörik, kontakthibássá válik - arról nem is beszélve, hogy ezek a "gyári" kínai vezetékek olyan vékonyak, hogy a névleges áramerősség felét simán képesek felvenni.

Szerintem igényes lámpaépítés belső vezetékeléssel történik - pár lámpabuherátortól láthattunk már itt megosztott munkákat, példákat az igényességre. Ez mondjuk kicsit több gondolkodással, kicsit több időráfordítással jár. Ami - sajnos - elviszi a nyereséget, és ez itt a kulcs!!! Lehet, hogy megbántottam a hirdetőt, de külcsín és az ár alapján (Tisztában vagyok a komponensek árával) következtettem a belbecsre is, azért írtam olyan sommás véleményt.

Ha igazán jó lámpát akarunk, akkor nem szabad sajnálni az időt az eredeti lámpa átépítésére - Led beragasztása, normális driver alkalmazása (nem átfúrom a régit és direktbe hajtom), védett aksi használata - mert csak akkor lesz minőségi a munkánk, és akár évekig nyugodtan és reklamációmentesen használható a termékünk.

Nem volt időm még feltenni, de most megosztok egy sebtében telefonnal lefényképezett Olight lámpát,  amit dugvillássá alakítottam (hogy a tárgynál maradjunk).
A dugvilla és a rögzítőgyűrű is homokszórva, majd porfestve lett, a gömbfej felületkezelve, a hasított fejű csavarok rozsdamentes belső kulcsnyílásúra cserélve. Vezetékek rejtve.
Magában a lámpában "csak" egy elektronika csere volt, de így megkapja az R5-ös led a megengedett 1,4 amperjét a gyári 0,95 helyett...  Kacsint


Biztos lehetne még fokozni, de én valahogy így képzelem.
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2275 Dátum: 2012. Október 30. - 08:12:02 »

Szerintem 50-70 m-re bármelyiket, csak azt nem tudom megérteni, miért nem jó ugyan az a DX-rol sokkal olcsóban Vállat von

De akkor még az össze kell rakni, meg a kacsalámpa foglalat nem biztos hogy van a dx-en.
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2276 Dátum: 2012. Október 30. - 09:29:38 »

Hát kacsalámpa foglalat biztos nincs a DX-en, de valamelyik vadászuzletben biztos van. Meg ha jól olvasom, akkor más szereléket is kínálnak hozzá. Engem modjuk jobban érdekelne milyen led van bennuk, milyen elektronika van benne, milyen a fogyasztás stb. ráadásul meg hát azt sem lehet ebbol a hirdetésbol tudni, hogy hány modúk ezek a lámpák? Akkor me hogyan tudod, hogy ezekkel már nem kell csinálni semmit a DX-el meg igen? /azokkal sincs sok munka/. Valahogy tobbet tudsz ezekrol a lámpákrol mint tunik, nem te árulod oket Ördög

De akkor még az össze kell rakni, meg a kacsalámpa foglalat nem biztos hogy van a dx-en.
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2277 Dátum: 2012. Október 30. - 10:17:30 »

Hát kacsalámpa foglalat biztos nincs a DX-en, de valamelyik vadászuzletben biztos van. Meg ha jól olvasom, akkor más szereléket is kínálnak hozzá. Engem modjuk jobban érdekelne milyen led van bennuk, milyen elektronika van benne, milyen a fogyasztás stb. ráadásul meg hát azt sem lehet ebbol a hirdetésbol tudni, hogy hány modúk ezek a lámpák? Akkor me hogyan tudod, hogy ezekkel már nem kell csinálni semmit a DX-el meg igen? /azokkal sincs sok munka/. Valahogy tobbet tudsz ezekrol a lámpákrol mint tunik, nem te árulod oket Ördög

Hidd el nekem teljesen ismeretlen téma nekem ez a lámpa dolog.
Az öreg naganton van kacsalámpa foglalat és akkor már úgy vennék lámpát is.
Nekem megér pár ezer forinttal többet ha készen kapom meg.
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2278 Dátum: 2012. Október 30. - 10:48:33 »

Ha nem értessz az elektronikához, igazad van Emelem, habár a DX-n is van olyan variáció, amihez nem kell érteni, és a laikus is ossze tudja rakni, sot, még a zold, vagy a piros ledet sem probléma benne cserélni, van hozzá lengokapcsoló is amit nem kell már buherálni, szereléket meg veszel hozzá kulon. Nem probléma, olyan lámpát veszel, amilyen neked passzol, de hidd el, hogy ha nem írja a "maszek" a hirdetésbe bele a lámpa  adatait, akkor senki a világon nem tudja megmondani csak úgy képekrol, hogy milyen lámpáról van valójában szó. Esetleg még 1 jó tanács, ha lehet csak 1 modú /legerosebb/ lámpát vegyél fegyverre, vagy ha keresni is akarsz vele, akkor max. 2 modút /erosebb-gyengébb/. A tobbi mint az SOS, strobo stb. csak problémát jelent a zome vadásznak, ez nem puskára való. Ha véletlenul a villogó fényt benyomod a disznó szemei kozé, kizavarod a határból Röhög. Nem kis pénzeket kérnek el egy lámpáért, így ugyelni kell az átverésre is. Máskulomben szerintem is a dugvillás megoldás a legjobb, jelenleg a 30-06-on nekem is így van megoldva, és nem változtatnék rajta. Nem galibázik a csovon a távcsovon, és a lovés pontosságára sincs nagy hatásal, gyorsan szerelheto. Én egy oreg kiszolgált kacsalámpa szerelékét alakítottam a ledlámpához. Habár még nincs tisztára kész, de már használható.  Emelem     

Hidd el nekem teljesen ismeretlen téma nekem ez a lámpa dolog.
Az öreg naganton van kacsalámpa foglalat és akkor már úgy vennék lámpát is.
Nekem megér pár ezer forinttal többet ha készen kapom meg.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2279 Dátum: 2012. Október 30. - 11:00:37 »

Redbolt!

Írhatnál pár szót a zoomos projektedről, mi a bázis lámpa, és mit alakítasz rajta? Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: