Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468746 alkalommal)
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #2010 Dátum: 2012. Március 08. - 15:51:26 »

Ha az x2000-nél esetleg jobb minőségű lámpát keresel (bár nekem eddig mindenre megfelelt, autóval nem szoktam áthajtani rajta, és kalapácsolni is mással szoktam), akkor lehet F2 is, vagy
http://s.dealextreme.com/search/focus+flashlight.html?page=1
itt is vannak drágábbak is, amik ráadásul több üzemmódot is tudnak.
Naplózva
gazpityu
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2011 Dátum: 2012. Március 08. - 18:03:44 »

Én minimum egy 18650-es akkuval üzemelő lámpát javasolnék. Az gazdaságos, akármikor tölthető, de még a kényelmes kategóriába esik (szerintem).
Az501B-nek létezik klipszes tubusú változata is, amivel övre, csikkzsebre akaszthato, de ha fókuszálhatót keresel, akkor az x2000 környékén kellene próbálkoznod.
Mindenki a saját lovát dícséri, nekm pl. egy ilyen van, fejlámpának átalakítva, és nagyon szeretem:
https://www.dealextreme.com/p/x2000-flood-to-throw-zooming-glass-optics-cree-p4-wc-led-flashlight-1-18650-14450
A kézilámpaként meg én is 501B-t használok, azt is szeretem, bár az nem fókuszos.
Köszönöm a tippet! Ennek a típusnak a dealextreme honlapján a 2. értékelésében van egy-két érdekes pont: "No o-rings, which is OK for me.
Had no current sense resistor in driver module, so it draw 1800 ma from fresh 18650! I'm lucky, that the led didn't die before I fixed this.
 At the beginning of usage, at about every 8th click the switch gets stuck. It's necessary to pull away the finger from switch in order to pop in out. After some time it fixed itself."
Az o-gyűrű nem a vízhatlanság miatt kéne bele? Nekem a vízhatlanság fontos: öntözéstechnika a szakmám, úgyhogy gyakran elázik a rajtam lévő lámpa  Röhög
A második pont nekem még aggasztóbb: én teljesen hülye vagyom az elektronikákhoz, észre sem venném, hogy mennyi az áramfelvétele, vagy hogy hiányzik belőle valami szabályozó, amíg ki nem pusztult belőle a LED... Vagy ezek csak ennél az egy értékelőnél fellépő, egyedi hibák voltak? A tiédnél nem volt gond a vízhatlansággal és a feszültségszabályozással?
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #2012 Dátum: 2012. Március 09. - 09:24:06 »

Köszönöm a tippet! Ennek a típusnak a dealextreme honlapján a 2. értékelésében van egy-két érdekes pont: "No o-rings[/bAz o-gyűrű nem a vízhatlanság miatt kéne bele? Nekem a vízhatlanság fontos: öntözéstechnika a szakmám, úgyhogy gyakran elázik a rajtam lévő lámpa  Röhög
A második pont nekem még aggasztóbb: én teljesen hülye vagyom az elektronikákhoz, észre sem venném, hogy mennyi az áramfelvétele, vagy hogy hiányzik belőle valami szabályozó, amíg ki nem pusztult belőle a LED... Vagy ezek csak ennél az egy értékelőnél fellépő, egyedi hibák voltak? A tiédnél nem volt gond a vízhatlansággal és a feszültségszabályozással?

Az enyémben van/volt o gyűrű a kapcsolót tartalmazó zárósapkán is és a fókuszért felelős húzogatható/tologatható fej alatt is. Ennél a fókusz ugyanis a fej előre/hátra húzogatásával valósítható meg. Áramfelvétellel nem volt eddig probléma, pedig nem egyszer gyakorlatilag fokozatos üzemben lett lemerítve a full töltésről. Az enyém 130-140 percet tud egy lendülettel, de az egymódú változat, nincs variálás a fényerővel.
Más típusú hasonló fejhúzgálós fókuszlámpánál láttam olyat, hogy a fej alatt lévő O gyűrű ellenére a fej lötyögött, amit a gazdája úgy oldott meg, hogy a gyűrűnek kimart vágatot először körbetekerte teflonszallaggal (amit a vízvezetékesek használnak), és utána rakta vissza a gyűrűt, amit szilikonzsírral megkent. A gyűrű így egy kicsit passzosabb lett, erősebben feszült bele a fejbe, de a fej is rendesen mozgatható maradt. Kibírta a patakba esési kalandját is.
A márkásabb/drágább hasonló típusoknál nem tudom, mennyire jellemző az illesztési pontatlanság, de mint mondtam, nekem a gyári változat bevált, ezért használom fejlámpának.
Naplózva
gazpityu
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #2013 Dátum: 2012. Március 09. - 13:09:25 »

Az enyémben van/volt o gyűrű a kapcsolót tartalmazó zárósapkán is és a fókuszért felelős húzogatható/tologatható fej alatt is. Ennél a fókusz ugyanis a fej előre/hátra húzogatásával valósítható meg. Áramfelvétellel nem volt eddig probléma, pedig nem egyszer gyakorlatilag fokozatos üzemben lett lemerítve a full töltésről. Az enyém 130-140 percet tud egy lendülettel, de az egymódú változat, nincs variálás a fényerővel.
Más típusú hasonló fejhúzgálós fókuszlámpánál láttam olyat, hogy a fej alatt lévő O gyűrű ellenére a fej lötyögött, amit a gazdája úgy oldott meg, hogy a gyűrűnek kimart vágatot először körbetekerte teflonszallaggal (amit a vízvezetékesek használnak), és utána rakta vissza a gyűrűt, amit szilikonzsírral megkent. A gyűrű így egy kicsit passzosabb lett, erősebben feszült bele a fejbe, de a fej is rendesen mozgatható maradt. Kibírta a patakba esési kalandját is.
A márkásabb/drágább hasonló típusoknál nem tudom, mennyire jellemző az illesztési pontatlanság, de mint mondtam, nekem a gyári változat bevált, ezért használom fejlámpának.
Köszönöm a segítséget - várok még néhány napot, hátha jönnek még ötletek, aztán lehet, hogy kipróbálok egy ilyet...
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2014 Dátum: 2012. Március 10. - 16:14:03 »

Sziasztok!

Lámpaguruk, ezermesterek, web-vásárlók segítségét szeretném kérni.

Jó néhány hónapja használom a Yezl T9 lámpát fegyverlámpaként. Nagyon meg vagyok vele elégedve, egy pici hiányossága mégis van: nincs hozzá és nem is találok sehol vezetékes kapcsolót.

Vennék én ilyet, de sehol sem találok. Valakinek nincs ehhez forrása?
Esetleg a meglévő kapcsolóból tudna valaki vezetékest alakítani?

Köszönöm,
Péter
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2015 Dátum: 2012. Március 10. - 16:58:52 »

Én is keresetem, de nem találtam sehol. Szinte lehetetlen szétszedni anélkul, hogy ne torjon ossze benne valami. Meg az elektronika sem valami jó benne, megéri kicserélni, így príma fegyverlámpa van belole. Te hol vetted a T9-est?
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2016 Dátum: 2012. Március 10. - 17:10:18 »

Én is keresetem, de nem találtam sehol. Szinte lehetetlen szétszedni anélkul, hogy ne torjon ossze benne valami. Meg az elektronika sem valami jó benne, megéri kicserélni, így príma fegyverlámpa van belole. Te hol vetted a T9-est?

Itt: http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1107

Itt a fórumon találtam rá, megnéztem és rögtön megrendeltem. 9 nap alatt ért ide!!!  A DE soha nem tudott 3-4 héttől hamarabb szállítani...

Volt valami akciójuk, még fuvardíj sem volt. A múlt héten akartam rendelni a barátaimnak 3 db-ot, majd 22 dollár lett volna a fuvar! Az majdnem egy lámpa!  Noormááliiiis?!

A szerelésben tudsz segíteni? (és melyik a jó elektronika? Nekem nem kell az 5 mód, egy bőven elég.)
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2017 Dátum: 2012. Március 10. - 17:44:31 »

Kár, nem tudtam, hogy volt náluk akció, rendeltem volna pár darabot, mivel sajnos sehol a neten olcsóban nem találtam. XM-L hez nekem legjobban ez a driver vált be:
 http://kaidomain.com/product/details.S004338
Ezt a drivert úgy kotod be, ahogy neked passzol. Szivesen segítenék, de én nem Magyarországon lakok, de ez nem probléma, itt a fórumon van tobb szaki aki tud neked ezzel segíteni. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 13. - 21:44:39 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #2018 Dátum: 2012. Március 11. - 18:13:00 »

Üdv!
 Van valakinek Sure Fire 6p tipusu lámpája?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2019 Dátum: 2012. Március 18. - 08:14:50 »


Segítségét kérném lámpabuherátor olvtársaimnak !

A Heliátor lámpából hogyan kell eltávolítani a kiégett izzót . Nem akarom nagyon erőltetni de így nem tudom kiszedni.  Bajonettzáras ennek a rögzítése ?

               Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #2020 Dátum: 2012. Március 18. - 09:28:53 »

Segítségét kérném lámpabuherátor olvtársaimnak !

A Heliátor lámpából hogyan kell eltávolítani a kiégett izzót . Nem akarom nagyon erőltetni de így nem tudom kiszedni.  Bajonettzáras ennek a rögzítése ?

               Emelem

igen
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #2021 Dátum: 2012. Március 20. - 21:36:22 »

Tisztelt Szakemberek!

Adott egy CZ stuczni, bedugós kacsa lámpa és Delta 2,5-10x56-os céltávcső kombó. A lámpa felkapcsolásakor a fény visszaverődik a csőről, kb 20-25 m-ig lehet látni a céltávcsőben, utána tejfehér "köd". Ugyanez a jelenség a céltávcsőre rögzített Led Lenser fegyverlámpával is, a cső alá nem tudom helyezni a lámpát a "végig agyazott" mivolta miatt.
Találkozott már valaki ilyen problémával, mi lehet a megoldás?  Vállat von

Köszönettel, Bassman  Emelem
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2022 Dátum: 2012. Március 20. - 21:47:22 »

Szerintem próbáld meg valamelyik aszferikus lámpát, meg egy ilyen szereléket http://www.taktikailampa.hu/?33,univerz%E1lis-l%E1mpa-fegyver-szerel%E9k-t%E1vcs%F5re és nem hiszem hogy lessz probléma. Ha igen, akkor a távcsovel van baj. Nekem is van Deltám, és minden OK.
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #2023 Dátum: 2012. Március 20. - 21:55:30 »

Szerintem próbáld meg valamelyik aszferikus lámpát, meg egy ilyen szereléket http://www.taktikailampa.hu/?33,univerz%E1lis-l%E1mpa-fegyver-szerel%E9k-t%E1vcs%F5re és nem hiszem hogy lessz probléma. Ha igen, akkor a távcsovel van baj. Nekem is van Deltám, és minden OK.

Ugyanilyen szereléke van a Lensernek is. ...öööö... mi az az aszferikus lámpa? Esetleg link?

Köszönöm a választ!  Emelem
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #2024 Dátum: 2012. Március 20. - 22:06:30 »

Aszferikus lencse az egy /laikusan mondva/ domború lencse, amelyik a fénycsóvát osszehúzza. Ha visszaolvasol itt sokat írtunk róla Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: