Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468749 alkalommal)
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1125 Dátum: 2011. Január 12. - 06:42:00 »

Pontosan errol beszéltem. Ezeket a lencséket azért nemajánlottam, mivel nehézkes /legalábbis nekem/ osszehozni a lámpatest-1aku-driver-Led-lencse kombinációt, tehát a komplet lámpát. De nem álítom, hogy ez másnak sem megy. Ezért írtam azt, hogy ha ez neked sikerult, akkor szeretném látni a végeredményt. Á haver ezekeket a lencséket szokta beszerezni /én meg tole/ :  http://www.ledil.com/    itt óriási a választék, de ahogy mondtam, én a klasszikus aszferikus lencséket preferálom.
   Ami az utánkeresést illeti, ahoz meg ez kell  Kutya a zsigereléshez meg majdnem mindegy Ördög  Ez csak vicc volt, most komolyan. Utánkereséssel is elég sokat experimentáltam. UV fények stb. Lehet, hogy most sokan kinevetnek, de nekem erre a célra legjobban a klasszikus izzós lámpák felelnek mek. Talán azért, hogy leghubben imitálják a nappali fényt. Lehet választani más árnyalatú LED-et is, no nekem az izzó passzol. De mivel a kutyázás a legnagyobb hobbim: http://www.szalais.eu.sk/, és nemcsak az AST, így azt mondom: "EB A VADÁSZ KUTYA NÉLKUL" egy jó kutya tobbet ér mint bármilyen lámpa. Itt nálunk nekem a bullterrier jott be disznóra, de ez már máshová való téma. 
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #1126 Dátum: 2011. Január 12. - 16:01:52 »

Pontosan errol beszéltem. Ezeket a lencséket azért nemajánlottam, mivel nehézkes /legalábbis nekem/ osszehozni a lámpatest-1aku-driver-Led-lencse kombinációt, tehát a komplet lámpát. De nem álítom, hogy ez másnak sem megy. Ezért írtam azt, hogy ha ez neked sikerult, akkor szeretném látni a végeredményt. Á haver ezekeket a lencséket szokta beszerezni /én meg tole/ :  http://www.ledil.com/    itt óriási a választék, de ahogy mondtam, én a klasszikus aszferikus lencséket preferálom.
   Ami az utánkeresést illeti, ahoz meg ez kell  Kutya a zsigereléshez meg majdnem mindegy Ördög  Ez csak vicc volt, most komolyan. Utánkereséssel is elég sokat experimentáltam. UV fények stb. Lehet, hogy most sokan kinevetnek, de nekem erre a célra legjobban a klasszikus izzós lámpák felelnek mek. Talán azért, hogy leghubben imitálják a nappali fényt. Lehet választani más árnyalatú LED-et is, no nekem az izzó passzol. De mivel a kutyázás a legnagyobb hobbim: http://www.szalais.eu.sk/, és nemcsak az AST, így azt mondom: "EB A VADÁSZ KUTYA NÉLKUL" egy jó kutya tobbet ér mint bármilyen lámpa. Itt nálunk nekem a bullterrier jott be disznóra, de ez már máshová való téma. 

Sajnos nincs fotóm hogy hogy világított.. összerakva nem lett a lámpa csak összeillesztve. Össze lehetne hozni, csak egy jó alap kell egy olyan lámpa formájában amibe kis átalakítással be lehet faragni a lencsét. Csak tükörrel sajnos a led saját fénye /amivel előre világít/ már nagy udvart eredményez. Gondoltunk egy olyanra még, hogy egy 3 vagy 4 oldalú panelre forrasztunk ledeket amiket már csak tükörrel fókuszálnánk. De befulladt a terv a lelkesedés csökkenésével..  Ördög Ördög

A kereséshez csak annyit, hogy a kutya tényleg a legjobb, viszont nincs mindig kéznél.. Mosolyog a ledes lámpa meg a hosszú üzemideje, igénytelensége és jó fényereje miatt preferált nálam. Na ennyi.   Táncol Emelem
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1127 Dátum: 2011. Január 12. - 22:01:40 »

Bizony nekem sem jott be minden amit elgondoltam, talán a kacsalámpába beépített P7-es volt a legnagyobb csalódás számomra, amikor a P7-es megjelent a piarcon. Ha már  kutyát kell használni, az már azért eléggé rázós, egyszerubb, ha elég a vércsapára a jó lámpa is.     
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1128 Dátum: 2011. Január 26. - 12:58:51 »

Szia Redbolt!

Megjött a rendelt mennyiség egy része, a lámpa, a kivezetett kapcsoló és az aksik. A reflektor és a lencse 5 nap eltéréssel később lett feladva, úgy hogy az elvileg jövő hét elején. Azért várom a tanácsaidat, akár magánban, akár itt!

Üdv: Attila
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1129 Dátum: 2011. Január 26. - 20:35:59 »

Szia Ruger,
az elobb érkeztem haza, nekem ma jott meg DX-rol szintén, de komplet minden /más dolgok is/. Tobb helyen olvastam, meg a haver is mondta, hogy talán a lencsébol egy picit smirglizni kell /jelenlegi méretek egy picit mások/, de nem kellet, passzolt bele mint régebben, úgy, mint a "baba segge a bilire" . Csak pár percig tartott a foncsor, és a lencse csere, semmi kulonleges tudás nem kell hozzá, csak nefelejtsd a lencséhez visszatenni a gumitomítést a helyére. Jelenleg van nálam 2db C8-as lámpa szintém R2-es leddel, jó mély /thrower/ foncsor, így osszevetettem oket, habár a végeredményt elore tudtam. Nincs foncsor amelyik az aszferikus lencsét távolságban verné. Az 501-es ugyes kis lámpa, lehet benne konnyen a ledeket cserélni /piros, zold, kék-UV/, lehet esetleg szines filtert beletenni, stb. Egy kis invesztícióval, sokoldalú vadászlámpa lehet belole, nem ismerek másfajta lámpát ennyi lehetoségel, és foleg ilyen alacsony árak mellet.
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1130 Dátum: 2011. Január 26. - 20:42:59 »

ja, lehet, hogy a védett 18650-es aku kissé hosszú lessz bele, én lecsíptem egy picit a rugó hosszúságából, de nem fontos.Továbbá elég rovid a menet a lámpán, így egy picit kend be, hogy jobban csússzon, és durván ne tekerd rá a lengokapcsplót, mert szakadhat a menet. Nekem még ez nem tortént meg, de másnak már igen.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1131 Dátum: 2011. Január 27. - 09:02:03 »

ja, lehet, hogy a védett 18650-es aku kissé hosszú lessz bele, én lecsíptem egy picit a rugó hosszúságából, de nem fontos.Továbbá elég rovid a menet a lámpán, így egy picit kend be, hogy jobban csússzon, és durván ne tekerd rá a lengokapcsplót, mert szakadhat a menet. Nekem még ez nem tortént meg, de másnak már igen.

Köszönöm!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1132 Dátum: 2011. Január 27. - 11:33:49 »

Ma megérkezett még a lencse és a reflektor, alakítás nélkül pontosan stimmelt, várom az estét!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1133 Dátum: 2011. Január 27. - 11:49:18 »

OK, ha kipróbáltad, írj egy pár sort. 
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1134 Dátum: 2011. Január 28. - 08:16:55 »

OK, ha kipróbáltad, írj egy pár sort. 

Jóóó!!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1135 Dátum: 2011. Január 28. - 09:02:00 »

no, ennek orulok, ha majd meguntad, akkor egy kicsit tuningolhatsz rajta. De errol majd késobb, mivel még énis csak kisérletezek.
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1136 Dátum: 2011. Január 28. - 12:25:54 »

Szervusztok.
Érdeklődnék,hogy valaki használ e Hoger tip fegyver lámpát? Tapasztalat?

Üdv:HSanyi
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1137 Dátum: 2011. Január 28. - 15:48:28 »

Szia, "HOGER" gyártású /nevezetu/  lámpáról mégcsak nemis hallottam, kíváncsi vagyok én is rá Vállat von írj róla egy pár sort, esetleg dobj ide egy fotót, vagy linket.
Naplózva
peter76
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #1138 Dátum: 2011. Január 28. - 22:37:28 »

Szia, "HOGER" gyártású /nevezetu/  lámpáról mégcsak nemis hallottam, kíváncsi vagyok én is rá Vállat von írj róla egy pár sort, esetleg dobj ide egy fotót, vagy linket.
Sziasztok!
A HOGER nagyon jó lámpa. Én használom, zöld leddel (seoul p4) 150 ről lőttem vele fejbe süldőt látszott a test is. Kb 10-15 lámpát próbáltam de eddig ez a legjobb(legalább is nekem)
Állja a vad a fényét azon a területen ahol a fehér lámpákra ugrik, legalább is van időd lőni. Tényleg jó ez a nm.
link:
www.k-it.hu/hoger/szorolap.pdf

www.k-it.hu/hoger/utmutato.pdf

 jól fókuszált, de én szeretném egy kicsit még jobban összehúzni, ehhez kérném a segítségeteket.
Szerintem jó lehetne egy aszférikus lencse elé, sajna nincs pay pal-om de szívesen vennék tőletek vagy várnék más tippet.
Előre is köszönettel.
Peti
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1139 Dátum: 2011. Január 28. - 23:02:45 »

Sziasztok!
A HOGER nagyon jó lámpa. Én használom, zöld leddel (seoul p4) 150 ről lőttem vele fejbe süldőt látszott a test is. Kb 10-15 lámpát próbáltam de eddig ez a legjobb(legalább is nekem)
Állja a vad a fényét azon a területen ahol a fehér lámpákra ugrik, legalább is van időd lőni. Tényleg jó ez a nm.
link:
www.k-it.hu/hoger/szorolap.pdf

www.k-it.hu/hoger/utmutato.pdf

 jól fókuszált, de én szeretném egy kicsit még jobban összehúzni, ehhez kérném a segítségeteket.
Szerintem jó lehetne egy aszférikus lencse elé, sajna nincs pay pal-om de szívesen vennék tőletek vagy várnék más tippet.
Előre is köszönettel.
Peti

Tudnál mutatni olyan képet ahol a led is látszik?
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: